PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa, blenda, namiot bezcieniowy -balans bieli



foto4deg
26-01-2012, 14:34
Szanowni koledzy. Mam jedną lampę (nissin di622 mkII), blendę i namiot bezcieniowy. Chciałbym ręcznie ustawić balans bieli. Czy należy w tym wypadku przy pomiarze skierować obiektyw na białe tło i zrobić zdjęcie z jednoczesnym odpaleniem lampy z jednej strony i blendą z drugiej? Czy też bez lampy i bez blendy, przy świetle zastanym?

darkmajin
26-01-2012, 14:45
Jak masz samo światło błyskowe ustaw na lampę ( taki tryb :P ), a jak uparcie dążysz do własnych ustawień ustaw kelwiny na lampę lub zrób zdjęcie szarej karty.

foto4deg
26-01-2012, 15:12
Jak masz samo światło błyskowe ustaw na lampę ( taki tryb :P ), a jak uparcie dążysz do własnych ustawień ustaw kelwiny na lampę lub zrób zdjęcie szarej karty.

No tak...grunt to włączyć aparat, lampę, a wyłączyć myślenie...za długo po nocach na forum siedzę i potem ciężko z myśleniem ;)

apple
01-02-2012, 21:25
Zawsze możesz robić RAW'y i potem pokombinować;)