Zobacz pełną wersję : Znów kradzież zdjęć.
Znów ukradli, tym razem zdjęcie autorstwa mojej córki, wykonane dla pewnego zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego.
Zdjęcie zostało bezczelnie skradzione przez skonfliktowaną byłą pracownicę i opublikowane jako własne - bez podpisu i w ogóle czegokolwiek: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=160952640664586&set=a.160713994021784.37129.160007910759059&type=3&theater
Ma ktoś pomysł, jak uprzykrzyć życie takiej osobie?
Ma ktoś pomysł, jak uprzykrzyć życie takiej osobie?
Chyba właśnie wywołałeś pomysł, pisząc powyższe. ;)
I dobrze.
Już dałam stosowny komentarz.
Coraz częstsze te kradzieże ;/
Kuba.Daf
25-01-2012, 20:46
Szczerze mówiąc, ja mając dowody poszedł bym z tym po prostu, na policję.
Może i głupota, ale podchodzi to pod paragraf i przez takie kradzieże można "na*rać" sobie w papiery.
Pytałem przed chwilą zaprzyjaźnionego policjanta, powiedział on że za taki wydawało by się "głupi wybryk" można dostać od grzywny po "zawiasy" (Wyrok w zawieszeniu)
Policja to oczywiście ostateczność, ale przydało by się nauczyć tych ludzi porządku...
Pozdrawiam, Kuba.Daf.
miron19j
25-01-2012, 20:46
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.
darkmajin
25-01-2012, 21:04
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.
dokładnie to samo przed chwilą pomyślałem..szok
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.
Ta sama. Ale autorką przemiany jest Agnieszka Halicka, a nie ta jakaś Kasia z New Look-coś-tam. ;)
Zrobic screeny, napisać pismo do prokuratury, zażądać 10 tys. odszkodowania.
miron19j
25-01-2012, 21:30
Zrobic screeny, napisać pismo do prokuratury, zażądać 10 tyś odszkodowania.
najlepiej dla jakiegoś domu dziecka. Wtedy jest lepsze wrażenie. Nie chce dla siebie, tylko chce ukarać złodzieja.
esyta podpowiada: a wyrok rozpowszechnić, na wszelakich forach fryzjerskich, kosmetycznych i jakie tam jeszcze istnieją.
Trzeba nauczyć złodziei porządku.
Dokładnie, zapomnialem dopisać.
Pisze się nazwę, wszystkie dane i wkleja taki sam tekst w każdym komentarzu, najpiękniejszy czarny PR.
Już jeden taki kiedyś ze znajomymi przeprowadziliśmy, firma miała straty na poziomie kilkunastu procent.
Najlepiej zrobić to na forum, a nie na FB, bo tu nam komentarzy nie usuną.
wlasnie... na fb poleci fota a z nia komentarze :(
Kochani, kradzież kradzieżą i jest to osobna sprawa od psucia reputacji na publikę... Czy nie lepiej załatwić taką sprawę najpierw poprzez policję (na tym etapie mniej publicznie), a potem zażądać publicznych przeprosin tu i ówdzie wszem wobec...?
Zamiast szkodzić komuś, w tej chwili szkodzicie sobie.
Również jestem zdania, że nie ma co poklepywać ręką po pleckach złodzieja i mówić, że nic się nie stało - o swoje warto się upominać, ale od tego mamy prawo (podobno całkiem skuteczne) i po nie trzeba sięgnąć, a chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)
RobertMiernik
25-01-2012, 23:14
Święte credkowe słowa!
Coś ostatnio dużo linczów - wiosna chyba idzie...
miron19j
25-01-2012, 23:14
Również jestem zdania, że nie ma co poklepywać ręką po pleckach złodzieja i mówić, że nic się nie stało - o swoje warto się upominać, ale od tego mamy prawo (podobno całkiem skuteczne) i po nie trzeba sięgnąć, a chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)
tylko trzeba odróżnić chamstwo od napiętnowania. Jestem przeciwny jakimkolwiek przejawom chamstwa. Ale trzeba piętnować kradzież, jak tylko się da.
chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)
Znaczy, że ja chamski czy co?
Eko, nie wiem, czyżeś chamski (i nie takiego Cię znam ;) ), o swoje się upominasz (choć IMO trochę nie tym torem), nerwy Cię niosą, ja to wszystko rozumiem, każdemu może się zdarzyć i jak widzimy coraz częściej się dzieje... Ale czy nie uważasz (uważacie), że takie zachowanie jest nieodpowiednie, a nawet chamskie? Bynajmniej, dobrego świadectwa i kontroli tym sposobem nie prezentujecie.
Jeszcze raz - coraz więcej takich akcji publikujecie, może zamiast tracić energię na publiczne lincze, weźcie się w grupę, stwórzcie mocne papiery i zanieście sprawy do odpowiednich organów, niech to zacznie być przykładem dla coraz częstszych naśladowców, chętnych i odważnych spróbować swoich sił w niepohamowanej pokusie kradzieży zdjęć.
miron19j
25-01-2012, 23:36
Eko, nie wiem, czyżeś chamski (i nie takiego Cię znam ;) ), o swoje się upominasz (choć IMO trochę nie tym torem), nerwy Cię niosą, ja to wszystko rozumiem, każdemu może się zdarzyć i jak widzimy coraz częściej się dzieje... Ale czy nie uważasz (uważacie), że takie zachowanie jest nieodpowiednie, a nawet chamskie? Bynajmniej, dobrego świadectwa i kontroli tym sposobem nie prezentujecie.
Jeszcze raz - coraz więcej takich akcji publikujecie, może zamiast tracić energię na publiczne lincze, weźcie się w grupę, stwórzcie mocne papiery i zanieście sprawy do odpowiednich organów, niech to zacznie być przykładem dla coraz częstszych naśladowców, chętnych i odważnych spróbować swoich sił w niepohamowanej pokusie kradzieży zdjęć.
masz rację. Ale... :-)
Zanim sprawa nabierze mocy, minie sporo czasu. Zanim zapadnie jakikolwiek wyrok, jeszcze więcej. A jak napiętnujemy publicznie złodzieja tu i teraz, to odniesie to, moim zdaniem, dużo większy skutek. Kto kiedyś-tam będzie pamiętał czego dotyczyła sprawa?
Gówniarzy trzeba karać szybko i konkretnie, inaczej nie odniesie to skutku..
Ale nie musisz sie z tym zgadzać. ;-)
miron, fajnie, szybko i skutecznie można zabezpieczyć zdjęcie i zgłosić sprawę.
Jeśli wylewasz swoje żale na fejsie, to sprawa zniknie za moment (jak w sąsiednich wątkach i forach), a złodziej od biedy zmieni adres w sieci. Myślisz, że to zaboli bardziej, niż poważne podejście do sprawy, o którym wcześniej wspominałam?
Za zniesławienie i publiczne psucie opinii (poprzez nazywanie złodziejem) (http://firma.wieszjak.pl/abc-malej-firmy/296932,Znieslawienie-przez-internet-odpowiedzialnosc.html) możesz zrobić większą krzywdę sobie...
RobertMiernik
25-01-2012, 23:54
Szczególnie, że ja tam nie widziałem, żeby było podpisane 'patrzcie jakie piękne zdjęcie zrobiłam' czy 'moje ostatnie zdjęcie', więc w razie czego umieściła, bo zdjęcie z 'jej' salonu i to wypisujący te rzeczy będą się gęsto tłumaczyć a nie ona...
tak jak credka pisze. Oczernianie kogoś, nawet jeśli jest winny, przed wyrokiem to zniesławienie. A to dużo łatwiej udowodnić przed sądem niż sprawę ze zdjęciem.
Żądanie odszkodowania w stylu 10000 lub więcej to tak z amrykańskich seriali prawniczych rozumiem wzięliście, ale w polskim prawie można tym sobie zrobić sporą krzywdę.
Za zniesławienie i publiczne psucie opinii (poprzez nazywanie złodziejem) (http://firma.wieszjak.pl/abc-malej-firmy/296932,Znieslawienie-przez-internet-odpowiedzialnosc.html) możesz zrobić większą krzywdę sobie...
Warto czytać co się linkuje, bo właśnie poparłaś Mirona ;)
Nie można mówić o przestępstwie zniesławienia jeśli zarzut, który został niepublicznie uczyniony, jest prawdziwy albo gdy sprawca działa w przeświadczeniu, że jest prawdziwy. Jeżeli chodzi o publiczne zniesławienie to zarzut musi być prawdziwy a sprawca musi działać w przekonaniu, iż chroni w ten sposób interes społeczny.
Ale tutaj chodzi o firmę, czyli jest jeszcze narażanie na szkodę w związku z psuciem dobrego imienia.. śliski temat.
RobertMiernik
26-01-2012, 00:03
No to powodzenia w udowadnianiu swojego przekonania...
A ten topic jest dowodem zmowy w celu szargania wizerunku ;P ;]
miron19j
26-01-2012, 00:09
wiem jedno. Sprawcami takich przestępstw/wykroczeń są przeważnie gówniarze. I do nich przemawia akcja typu występek-kara. Jak młody wybił szybę i zaraz po tym sprawdziłem paskiem, czy mu się pośladki równo schodzą, to zapamiętał to na długo. A jakbym po miesiącu, albo dwóch, potrącił mu z kieszonkowego za tą szybę. To myślicie, że zapamiętałby to? Jakoś by to przebolał.
Oczernianie kogoś
Oczernianie? Uważasz to za oczernianie? Znasz definicję tego określenia?
ekonet, ja rozumiem Twoje oburzenie, ale przestrzegajmy prawa. Pamiętasz wątek sprzed kilku dni z linczem i wyzwiskami? Od tego jest sąd. Ja tylko chciałem przestrzec, że takie 'sposoby na uprzykrzenie życia' mogą się odbić czkawką i to w majestacie prawa.
Zlodziejaszki rosna jak grzyby po deszczu,masakra.
ekonet, ja rozumiem Twoje oburzenie, ale przestrzegajmy prawa. Pamiętasz wątek sprzed kilku dni z linczem i wyzwiskami? Od tego jest sąd. Ja tylko chciałem przestrzec, że takie 'sposoby na uprzykrzenie życia' mogą się odbić czkawką i to w majestacie prawa.
no, nie mogę się doczekać, tej czkawki.
Ale podtrzymujesz założenie, że ja kogoś oczerniłem?
Jest jednak pewna różnica w tym co się robi nikomu o tym nie mówiąc a tym co się pisze publicznie, jako 'Super Moderator' dużego forum internetowego. Co innego napiętnować a co innego szukać 'sposobu na uprzykrzenie życia'.
Jest jednak pewna różnica w tym co się robi nikomu o tym nie mówiąc a tym co się pisze publicznie, jako 'Super Moderator' dużego forum internetowego. Co innego napiętnować a co innego szukać 'sposobu na uprzykrzenie życia'.
Jakoś wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć i coś w tym stylu napiszesz. ;)
Proponuję podziekować złodziejowi za to że rozpowszechnia i propaguje zdjęcie, przecież on to tak z dobrego serca zdjęcie wykorzystuje. I macie rację, należy sie bać złodzieja, on ma więcej przaw niz poszkodowany, jemu wolno wszystko a Wam nic. Bo to w końcu on jest złodziejem a Wy macie być praworządnymi obywatelami i nawet użycie słowa złodziej naraża was na konsekwencje prawne i duże odszkodowania.
Ten kierowca się nie bał złodzieja:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wjechal-w-biegacza-Myslal-ze-to-wlamywacz-n54571.html
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=160952640664586&set=a.160713994021784.37129.160007910759059&type=3&theater
"Zawartość chwilowo niedostępna"...
zawsze mnie tlumaczenie FB zaskakiwalo:
angielska strona pokazuje "This content is currently unavailable" - wiec gdzie tutaj jest "chwilowo"?
currently - w znaczeniu "obecnie" (w tej chwili, w sensie, może tak pozostać, ale nie musi) a nie "tymczasowo".
Boryszuk
26-01-2012, 16:57
zawsze mnie tlumaczenie FB zaskakiwalo:
angielska strona pokazuje "This content is currently unavailable" - wiec gdzie tutaj jest "chwilowo"?
Bo przecież nie mogą napisać "wysypało się, nie wiemy czy i kiedy wróci".
"This content is currently unavailable" w polskim tlumacznie IMHO powinno byc "Strona jest aktualnie niedostepna".
robimy OT wiec juz koncze :)
spiritwood
28-01-2012, 01:14
Ten kierowca się nie bał złodzieja:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wjechal-w-biegacza-Myslal-ze-to-wlamywacz-n54571.html
Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę co linkujesz w kontekście tematu wątku?
misiobudrysio
31-01-2012, 10:33
nawet moje gnioty ktos pdkrada i albo robi lustrzane odbice albo tylko zmienia exif
przyklad 1.
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2388213.html
i wstawine gdzies indziej
http://pixdaus.com/single.php?id=314290
i kolejny przyklad
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2390055.html
tu juz sie postaral i troche zmienil {pozycje}
http://pixdaus.com/single.php?id=315929
ze tez moje gnioty sie komus podobaja ?
nawet moje gnioty ktos pdkrada i albo robi lustrzane odbice albo tylko zmienia exif
przyklad 1.
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2388213.html
i wstawine gdzies indziej
http://pixdaus.com/single.php?id=314290
i kolejny przyklad
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2390055.html
tu juz sie postaral i troche zmienil {pozycje}
http://pixdaus.com/single.php?id=315929
ze tez moje gnioty sie komus podobaja ?
ale przecież masz podane w obu przypadkach, że autorem jest Jacek.S
misiobudrysio
31-01-2012, 11:23
ale przecież masz podane w obu przypadkach, że autorem jest Jacek.S
no tak ale ani mnie nikt o zgode na zamieszczanie tam zdjec pytal ani tez ja sam tego nie robilem
no tak ale ani mnie nikt o zgode na zamieszczanie tam zdjec pytal ani tez ja sam tego nie robilem
a google się pytało? w wynikach wyszukiwania grafik też pewnie się kiedyś pojawi to zdjęcie - jak bardzo uważasz że ktoś ukradł to skontaktuj się z serwisem pixdaus.com i zapytaj (byle by się potem nie okazało, że to jakieś zaplecze plfoto czy coś)
misiobudrysio
31-01-2012, 13:06
po napisaniu do pixadus.com zdjecie grubodzioba zniknelo wiec jednak doszli do wniosku ze ktos je tam umieszcza bezprawnie
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.