PDA

Zobacz pełną wersję : Znów kradzież zdjęć.



ekonet
25-01-2012, 20:34
Znów ukradli, tym razem zdjęcie autorstwa mojej córki, wykonane dla pewnego zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego.
Zdjęcie zostało bezczelnie skradzione przez skonfliktowaną byłą pracownicę i opublikowane jako własne - bez podpisu i w ogóle czegokolwiek: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=160952640664586&set=a.160713994021784.37129.160007910759059&type=3&theater

Ma ktoś pomysł, jak uprzykrzyć życie takiej osobie?

Anja_G
25-01-2012, 20:38
Ma ktoś pomysł, jak uprzykrzyć życie takiej osobie?
Chyba właśnie wywołałeś pomysł, pisząc powyższe. ;)
I dobrze.

bognik
25-01-2012, 20:40
Już dałam stosowny komentarz.

Coraz częstsze te kradzieże ;/

Kuba.Daf
25-01-2012, 20:46
Szczerze mówiąc, ja mając dowody poszedł bym z tym po prostu, na policję.
Może i głupota, ale podchodzi to pod paragraf i przez takie kradzieże można "na*rać" sobie w papiery.
Pytałem przed chwilą zaprzyjaźnionego policjanta, powiedział on że za taki wydawało by się "głupi wybryk" można dostać od grzywny po "zawiasy" (Wyrok w zawieszeniu)
Policja to oczywiście ostateczność, ale przydało by się nauczyć tych ludzi porządku...
Pozdrawiam, Kuba.Daf.

miron19j
25-01-2012, 20:46
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.

darkmajin
25-01-2012, 21:04
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.

dokładnie to samo przed chwilą pomyślałem..szok

ekonet
25-01-2012, 21:15
SuperQ, a to jest ta sama osoba na obu zdjęciach? Nie wierzę. :-) Wiem, że kobieta zmienną jest, ale żeby aż tak?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Stosowny komentarz umieściłem.
Ta sama. Ale autorką przemiany jest Agnieszka Halicka, a nie ta jakaś Kasia z New Look-coś-tam. ;)

ASAHI
25-01-2012, 21:27
Zrobic screeny, napisać pismo do prokuratury, zażądać 10 tys. odszkodowania.

miron19j
25-01-2012, 21:30
Zrobic screeny, napisać pismo do prokuratury, zażądać 10 tyś odszkodowania.
najlepiej dla jakiegoś domu dziecka. Wtedy jest lepsze wrażenie. Nie chce dla siebie, tylko chce ukarać złodzieja.

esyta podpowiada: a wyrok rozpowszechnić, na wszelakich forach fryzjerskich, kosmetycznych i jakie tam jeszcze istnieją.
Trzeba nauczyć złodziei porządku.

ASAHI
25-01-2012, 21:31
Dokładnie, zapomnialem dopisać.

M_B
25-01-2012, 22:06
Pisze się nazwę, wszystkie dane i wkleja taki sam tekst w każdym komentarzu, najpiękniejszy czarny PR.
Już jeden taki kiedyś ze znajomymi przeprowadziliśmy, firma miała straty na poziomie kilkunastu procent.
Najlepiej zrobić to na forum, a nie na FB, bo tu nam komentarzy nie usuną.

sote
25-01-2012, 22:27
wlasnie... na fb poleci fota a z nia komentarze :(

credka
25-01-2012, 23:10
Kochani, kradzież kradzieżą i jest to osobna sprawa od psucia reputacji na publikę... Czy nie lepiej załatwić taką sprawę najpierw poprzez policję (na tym etapie mniej publicznie), a potem zażądać publicznych przeprosin tu i ówdzie wszem wobec...?
Zamiast szkodzić komuś, w tej chwili szkodzicie sobie.
Również jestem zdania, że nie ma co poklepywać ręką po pleckach złodzieja i mówić, że nic się nie stało - o swoje warto się upominać, ale od tego mamy prawo (podobno całkiem skuteczne) i po nie trzeba sięgnąć, a chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)

RobertMiernik
25-01-2012, 23:14
Święte credkowe słowa!

Coś ostatnio dużo linczów - wiosna chyba idzie...

miron19j
25-01-2012, 23:14
Również jestem zdania, że nie ma co poklepywać ręką po pleckach złodzieja i mówić, że nic się nie stało - o swoje warto się upominać, ale od tego mamy prawo (podobno całkiem skuteczne) i po nie trzeba sięgnąć, a chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)
tylko trzeba odróżnić chamstwo od napiętnowania. Jestem przeciwny jakimkolwiek przejawom chamstwa. Ale trzeba piętnować kradzież, jak tylko się da.

ekonet
25-01-2012, 23:19
chamstwo proponuję trzymać na wodzy i nie zniżać się do poziomu złodzieja... Ale możecie mieć swoje zdanie, ofkors ;)
Znaczy, że ja chamski czy co?

credka
25-01-2012, 23:27
Eko, nie wiem, czyżeś chamski (i nie takiego Cię znam ;) ), o swoje się upominasz (choć IMO trochę nie tym torem), nerwy Cię niosą, ja to wszystko rozumiem, każdemu może się zdarzyć i jak widzimy coraz częściej się dzieje... Ale czy nie uważasz (uważacie), że takie zachowanie jest nieodpowiednie, a nawet chamskie? Bynajmniej, dobrego świadectwa i kontroli tym sposobem nie prezentujecie.
Jeszcze raz - coraz więcej takich akcji publikujecie, może zamiast tracić energię na publiczne lincze, weźcie się w grupę, stwórzcie mocne papiery i zanieście sprawy do odpowiednich organów, niech to zacznie być przykładem dla coraz częstszych naśladowców, chętnych i odważnych spróbować swoich sił w niepohamowanej pokusie kradzieży zdjęć.

miron19j
25-01-2012, 23:36
Eko, nie wiem, czyżeś chamski (i nie takiego Cię znam ;) ), o swoje się upominasz (choć IMO trochę nie tym torem), nerwy Cię niosą, ja to wszystko rozumiem, każdemu może się zdarzyć i jak widzimy coraz częściej się dzieje... Ale czy nie uważasz (uważacie), że takie zachowanie jest nieodpowiednie, a nawet chamskie? Bynajmniej, dobrego świadectwa i kontroli tym sposobem nie prezentujecie.
Jeszcze raz - coraz więcej takich akcji publikujecie, może zamiast tracić energię na publiczne lincze, weźcie się w grupę, stwórzcie mocne papiery i zanieście sprawy do odpowiednich organów, niech to zacznie być przykładem dla coraz częstszych naśladowców, chętnych i odważnych spróbować swoich sił w niepohamowanej pokusie kradzieży zdjęć.
masz rację. Ale... :-)
Zanim sprawa nabierze mocy, minie sporo czasu. Zanim zapadnie jakikolwiek wyrok, jeszcze więcej. A jak napiętnujemy publicznie złodzieja tu i teraz, to odniesie to, moim zdaniem, dużo większy skutek. Kto kiedyś-tam będzie pamiętał czego dotyczyła sprawa?
Gówniarzy trzeba karać szybko i konkretnie, inaczej nie odniesie to skutku..
Ale nie musisz sie z tym zgadzać. ;-)

credka
25-01-2012, 23:40
miron, fajnie, szybko i skutecznie można zabezpieczyć zdjęcie i zgłosić sprawę.
Jeśli wylewasz swoje żale na fejsie, to sprawa zniknie za moment (jak w sąsiednich wątkach i forach), a złodziej od biedy zmieni adres w sieci. Myślisz, że to zaboli bardziej, niż poważne podejście do sprawy, o którym wcześniej wspominałam?
Za zniesławienie i publiczne psucie opinii (poprzez nazywanie złodziejem) (http://firma.wieszjak.pl/abc-malej-firmy/296932,Znieslawienie-przez-internet-odpowiedzialnosc.html) możesz zrobić większą krzywdę sobie...

RobertMiernik
25-01-2012, 23:54
Szczególnie, że ja tam nie widziałem, żeby było podpisane 'patrzcie jakie piękne zdjęcie zrobiłam' czy 'moje ostatnie zdjęcie', więc w razie czego umieściła, bo zdjęcie z 'jej' salonu i to wypisujący te rzeczy będą się gęsto tłumaczyć a nie ona...

kisio
25-01-2012, 23:58
tak jak credka pisze. Oczernianie kogoś, nawet jeśli jest winny, przed wyrokiem to zniesławienie. A to dużo łatwiej udowodnić przed sądem niż sprawę ze zdjęciem.

Żądanie odszkodowania w stylu 10000 lub więcej to tak z amrykańskich seriali prawniczych rozumiem wzięliście, ale w polskim prawie można tym sobie zrobić sporą krzywdę.

ku6i
25-01-2012, 23:59
Za zniesławienie i publiczne psucie opinii (poprzez nazywanie złodziejem) (http://firma.wieszjak.pl/abc-malej-firmy/296932,Znieslawienie-przez-internet-odpowiedzialnosc.html) możesz zrobić większą krzywdę sobie...

Warto czytać co się linkuje, bo właśnie poparłaś Mirona ;)


Nie można mówić o przestępstwie zniesławienia jeśli zarzut, który został niepublicznie uczyniony, jest prawdziwy albo gdy sprawca działa w przeświadczeniu, że jest prawdziwy. Jeżeli chodzi o publiczne zniesławienie to zarzut musi być prawdziwy a sprawca musi działać w przekonaniu, iż chroni w ten sposób interes społeczny.

kisio
26-01-2012, 00:01
Ale tutaj chodzi o firmę, czyli jest jeszcze narażanie na szkodę w związku z psuciem dobrego imienia.. śliski temat.

RobertMiernik
26-01-2012, 00:03
No to powodzenia w udowadnianiu swojego przekonania...
A ten topic jest dowodem zmowy w celu szargania wizerunku ;P ;]

miron19j
26-01-2012, 00:09
wiem jedno. Sprawcami takich przestępstw/wykroczeń są przeważnie gówniarze. I do nich przemawia akcja typu występek-kara. Jak młody wybił szybę i zaraz po tym sprawdziłem paskiem, czy mu się pośladki równo schodzą, to zapamiętał to na długo. A jakbym po miesiącu, albo dwóch, potrącił mu z kieszonkowego za tą szybę. To myślicie, że zapamiętałby to? Jakoś by to przebolał.

ekonet
26-01-2012, 00:57
Oczernianie kogoś
Oczernianie? Uważasz to za oczernianie? Znasz definicję tego określenia?

kisio
26-01-2012, 01:02
ekonet, ja rozumiem Twoje oburzenie, ale przestrzegajmy prawa. Pamiętasz wątek sprzed kilku dni z linczem i wyzwiskami? Od tego jest sąd. Ja tylko chciałem przestrzec, że takie 'sposoby na uprzykrzenie życia' mogą się odbić czkawką i to w majestacie prawa.

U-CUT
26-01-2012, 01:05
Zlodziejaszki rosna jak grzyby po deszczu,masakra.

ekonet
26-01-2012, 01:06
ekonet, ja rozumiem Twoje oburzenie, ale przestrzegajmy prawa. Pamiętasz wątek sprzed kilku dni z linczem i wyzwiskami? Od tego jest sąd. Ja tylko chciałem przestrzec, że takie 'sposoby na uprzykrzenie życia' mogą się odbić czkawką i to w majestacie prawa.
no, nie mogę się doczekać, tej czkawki.
Ale podtrzymujesz założenie, że ja kogoś oczerniłem?

kisio
26-01-2012, 09:28
Jest jednak pewna różnica w tym co się robi nikomu o tym nie mówiąc a tym co się pisze publicznie, jako 'Super Moderator' dużego forum internetowego. Co innego napiętnować a co innego szukać 'sposobu na uprzykrzenie życia'.

ekonet
26-01-2012, 09:43
Jest jednak pewna różnica w tym co się robi nikomu o tym nie mówiąc a tym co się pisze publicznie, jako 'Super Moderator' dużego forum internetowego. Co innego napiętnować a co innego szukać 'sposobu na uprzykrzenie życia'.
Jakoś wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć i coś w tym stylu napiszesz. ;)

ASAHI
26-01-2012, 11:54
Proponuję podziekować złodziejowi za to że rozpowszechnia i propaguje zdjęcie, przecież on to tak z dobrego serca zdjęcie wykorzystuje. I macie rację, należy sie bać złodzieja, on ma więcej przaw niz poszkodowany, jemu wolno wszystko a Wam nic. Bo to w końcu on jest złodziejem a Wy macie być praworządnymi obywatelami i nawet użycie słowa złodziej naraża was na konsekwencje prawne i duże odszkodowania.

kisio
26-01-2012, 12:05
Ten kierowca się nie bał złodzieja:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wjechal-w-biegacza-Myslal-ze-to-wlamywacz-n54571.html

hubik
26-01-2012, 13:11
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=160952640664586&set=a.160713994021784.37129.160007910759059&type=3&theater

"Zawartość chwilowo niedostępna"...

GeparD
26-01-2012, 16:51
zawsze mnie tlumaczenie FB zaskakiwalo:
angielska strona pokazuje "This content is currently unavailable" - wiec gdzie tutaj jest "chwilowo"?

credka
26-01-2012, 16:54
currently - w znaczeniu "obecnie" (w tej chwili, w sensie, może tak pozostać, ale nie musi) a nie "tymczasowo".

Boryszuk
26-01-2012, 16:57
zawsze mnie tlumaczenie FB zaskakiwalo:
angielska strona pokazuje "This content is currently unavailable" - wiec gdzie tutaj jest "chwilowo"?

Bo przecież nie mogą napisać "wysypało się, nie wiemy czy i kiedy wróci".

GeparD
26-01-2012, 17:00
"This content is currently unavailable" w polskim tlumacznie IMHO powinno byc "Strona jest aktualnie niedostepna".

robimy OT wiec juz koncze :)

spiritwood
28-01-2012, 01:14
Ten kierowca się nie bał złodzieja:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wjechal-w-biegacza-Myslal-ze-to-wlamywacz-n54571.html

Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę co linkujesz w kontekście tematu wątku?

misiobudrysio
31-01-2012, 10:33
nawet moje gnioty ktos pdkrada i albo robi lustrzane odbice albo tylko zmienia exif

przyklad 1.
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2388213.html
i wstawine gdzies indziej
http://pixdaus.com/single.php?id=314290

i kolejny przyklad
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2390055.html

tu juz sie postaral i troche zmienil {pozycje}
http://pixdaus.com/single.php?id=315929

ze tez moje gnioty sie komus podobaja ?

Erie
31-01-2012, 11:08
nawet moje gnioty ktos pdkrada i albo robi lustrzane odbice albo tylko zmienia exif

przyklad 1.
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2388213.html
i wstawine gdzies indziej
http://pixdaus.com/single.php?id=314290

i kolejny przyklad
http://plfoto.com/zdjecie,przyroda,bez-tytulu,2390055.html

tu juz sie postaral i troche zmienil {pozycje}
http://pixdaus.com/single.php?id=315929

ze tez moje gnioty sie komus podobaja ?

ale przecież masz podane w obu przypadkach, że autorem jest Jacek.S

misiobudrysio
31-01-2012, 11:23
ale przecież masz podane w obu przypadkach, że autorem jest Jacek.S

no tak ale ani mnie nikt o zgode na zamieszczanie tam zdjec pytal ani tez ja sam tego nie robilem

Erie
31-01-2012, 11:32
no tak ale ani mnie nikt o zgode na zamieszczanie tam zdjec pytal ani tez ja sam tego nie robilem

a google się pytało? w wynikach wyszukiwania grafik też pewnie się kiedyś pojawi to zdjęcie - jak bardzo uważasz że ktoś ukradł to skontaktuj się z serwisem pixdaus.com i zapytaj (byle by się potem nie okazało, że to jakieś zaplecze plfoto czy coś)

misiobudrysio
31-01-2012, 13:06
po napisaniu do pixadus.com zdjecie grubodzioba zniknelo wiec jednak doszli do wniosku ze ktos je tam umieszcza bezprawnie