PDA

Zobacz pełną wersję : kamera samochodowa - jaka?



Onsajt
24-01-2012, 20:53
Witam

Po kolejnej dziwnej sytuacji na drodze zdecydowałem, że potrzebuję kupić kamerę samochodową...temat dla mnie obcy dlatego proszę o poradę praktyków:jaką?

Takie mam założenia póki co:

- koszt do 700 zł
- dyskretny wygląd w samochodzie
- trasa nagrywana w mieście, czas podróży 1-1,5h
- bezproblemowe użytkowanie/obsługa (ma się samo załączać i nagrywać ten godzinny przejazd)
- łatwy montaż

Jako, że o reszcie nie mam pojęcia to tyle....

Dzięki

hubik
24-01-2012, 22:09
Jakiś czas temu na forum vectry jeden z użytkowników opisywał wrażenia z użytkowania bodajże takiej kamery: http://allegro.pl/rejestrator-samochodowy-kamera-hd-720p-krakow-new-i2064923700.html Facet twierdził, że to co kamera zarejestrowała, pomogło mu w spornej sytuacji z drogówką. Pamiętaj, że przed Sądem obraz z takiej kamery, jedynie może być dowodem.

kondziu
24-01-2012, 22:19
W tygodniku Motor Nr 3/2012 jest test trzech kamer 200pln/800pln wygrała Omega za 200pln.

shaolin
24-01-2012, 22:33
Omega to ta z linka wyzej.

Pamietac tylko trzeba, ze (wg testu w motorze) max dlugosc nagrania to 15min. Ale najlepiej radzila sobie w nocy (co moze sie przydac).

RobertMiernik
24-01-2012, 23:08
po co jej karty 64GB jeśli max 15 min?

ekonet
24-01-2012, 23:17
Pamiętaj, że przed Sądem obraz z takiej kamery, jedynie może być dowodem.
Możesz to zdanie przetłumaczyć na język polski?

shaolin
24-01-2012, 23:48
po co jej karty 64GB jeśli max 15 min?

Bo mozna takich 15min odcinkow zrobic 500? ;)

velaskez
24-01-2012, 23:49
Omega to ta z linka wyzej.

Pamietac tylko trzeba, ze (wg testu w motorze) max dlugosc nagrania to 15min. Ale najlepiej radzila sobie w nocy (co moze sie przydac).

Czytamy tą samą gazetę :D A to nie jest tak, że ona w pętli zapisuje te 15min?

Psychotrop
24-01-2012, 23:50
po co jej karty 64GB jeśli max 15 min?

mam tego typu kamerkę, tyle, że nie samochodową.
nagrywa pliki po 15min, po czym automatycznie tworzy następny i następny, aż do zapełnienia karty.
tak że masz zdarzenia rejestrowane w sposób ciągły, ale w plikach po 15min.

po co jeść cały chleb, jak można go wszamać w "kromkowych" kawałkach ? ;)

RobertMiernik
25-01-2012, 00:02
a to zmienia postać rzeczy, in plus zreszta, wiec pewnie sobie takie cus zanabede, zeby driftami szpanowac na jutubie.... ;P

shaolin
25-01-2012, 00:07
Grigorij Sajko rozwial chyba wszelkie watpliwosci.

A warto zwrocic uwage na dlugosc takiego odcinka bo niektore kamerki robia krotsze (np 2min - ta za 800pln z testu motorowego) i potem, jak przychodzi co do czego, mamy 50mld plikow na karcie...

EDIT: Do driftu lepsze goprohd w obudowie :mrgreen:

Onsajt
25-01-2012, 00:10
Dzięki za odpowiedzi...jeśli za 200 zł da się coś takiego kupić to w sumie mogę zaryzykować, pieniądze nie za duże, a pomoc może być duża.

hubik
25-01-2012, 00:23
Możesz to zdanie przetłumaczyć na język polski?

Mój błąd - nie wytłuściłem słowa "może".

nowart
25-01-2012, 00:41
10 razy lepszej jakości obraz osiągam na swoim SGSII, na którym bez problemu odczytuję nr rej. pojazdów w przeciwieństwie do tej kamerki. Szukam tylko aplikacji, która nagra mi to w pętli.
Może to jest lepszym rozwiązaniem zamiast pakować się w kolejne kable, przystawki, ładowarki..?

shaolin
25-01-2012, 00:51
Artur to juz lepiej Ajfona 4s, w koncu to:

najprawdopodobniej jedyna kamera, jakiej potrzebujesz

:mrgreen:

A tak na powaznie - nie kazdy ma/chce/potrzebuje SGS2... chociaz ja tez bylbym za opcja, zeby nagrywac to telefonem, a nie mnozyc byty.

hubik
25-01-2012, 00:55
Mój błąd - nie wytłuściłem słowa "może".

Ta kamera - w odróżnieniu od urządzeń montowanych w radiowozach - nie posiada (jak sądzę) żadnego atestu, zatem zarejestrowany na niej obraz nie będzie z mocy prawa traktowany przez organ śledczy, bądź przez Sąd traktowany jako dowód. Co najwyżej - na podstawie art. 167 k.p.k. strona może w toku postępowania złożyć wniosek dowodowy na okoliczność przebiegu zdarzenia z obrazu zarejestrowanego przez takowe urządzenie. Tylko, że wówczas - jako, że jest nośnik cyfrowy - może zachodzić obawa ingerencji w ten zapis po jego dokonaniu. Rodziłoby konieczność powołania biegłego z zakresu np informatyki, bądź specjalisty w danej dziedzinie, na powyższe okoliczności.

Również w postępowaniu cywilny, zapis z takiej kamery będzie traktowany jako dokument prywatny (art 245 k.p.c.), zaś strona która w oparciu o zapis z powyższej kamery,np. w sprawie o odszkodowanie od ubezpieczyciela - również winna liczyć się z tym, że jeśli Sąd dopuści taki dowód, to najpewniej zasięgnie opinii biegłego specjalisty na okoliczność prawdziwości zapisu.


Edyta:
ech ten czas edycji...

Psychotrop
25-01-2012, 01:04
http://allegro.pl/mini-kamera-szpiegowska-brelok-na-karty-micro-sd-i2074780525.html

kupiłem za 20zł na alledrogo.
mała, poręczna i waży 17gram po odpięciu kółeczka.
używam do modeli latających - na taśmie i do kadłuba/skrzydła.

jakoś dokładnie taka sama, jak z tej samochodowej za 200zł :)

tylko w nocy nie nagrywa i nie ma monitorka :)
ale na początek polecam - zwłaszcza, że kosztuje mniej niż pół litra :D

shaolin
25-01-2012, 01:11
Z ta sama jakoscia to troche przesadziles - 720x480 vs 1280x720 to jest roznica ;)

Pytanie jaki kat widzenia... Filmowanie w nocy tez sie przydaje, zwlaszcza zima gdzie masz dlugie zaciemnienie okolicy ;)

Chociaz za ta kase to co by to nie bylo, mozna przetestowac - zawsze mozna pozniej przypiac to do kota/psa/itd :mrgreen:

EDIT: No i jak przyjdzie co do czego to na miejscu nie odpalisz filmiku... chyba, ze masz lapa nonstop przy sobie ;)

Psychotrop
25-01-2012, 01:20
przepraszam, mam 1280x720, złego linka zapodałem.
z kolegami modelarzami kupowaliśmy hurtem więc taniej wyszło :)

no niestety ma to wady, ale np w trakcie nieciekawej "konwersacji" można odpalić jednym guziorem trzymając niby klucze w ręce, a na desce rozdzielczej mieć na rzepie :)

zresztą tak jak napisałeś - za tą kasę ... :)
ot tak na próbę, a jak się nie sprawdzi, dać dzieciakowi, to może co ciekawego sfilmuje, jak ty będziesz w pracy, a żona otworzy drzwi hydraulikowi :mrgreen:

Majek
25-01-2012, 01:22
Żeby tylko drzwi... :mrgreen:

Yanluk
25-01-2012, 03:07
Żeby tylko drzwi... :mrgreen:

I kto mi teraz monitor wyczysci? :)

vuki
25-01-2012, 09:39
mam taką: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=257&p=3028#p3028
sama sie wlącza jak dostanie prąc po odpaleniu auta, czlowiek zapomina o niej
obiektyw 150 stopni, rejestruje wiec i kawałek auta wiec nie wiem czy to nie za szeroko
moze więc coś o kącie 120 stopni kupić ... czyli tą Omegę

na stronie podanej wyżej dużo informacji o kamerkach do samochodu

Psychotrop
25-01-2012, 10:05
mam taką: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=257&p=3028#p3028


"Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział."

krzysztof jot
25-01-2012, 12:10
też czytam, bo jak widzę co sie dzieje - to zaczyna być element niezbędnego wyposażenia.

kamera bardzo czasem jednoznacznie rozwiązuje dylemat, tu rozmowa byłaby trudna:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FRC7RO2tOJQ

natomiast tu - zwróćcie uwagę co ma w ręce człowiek który dochodzi do kierowcy:
http://www.youtube.com/watch?v=WIeX3Pt7lQs&list=WL42788D1190FE1A53&index=12&feature=plpp_video

pedro
25-01-2012, 12:18
Oglądając na YT rozmaite kompilacje filmików z kamer pokładowych odnoszę wrażenie, że kamera za szybą auta "przyciąga" różne dziwne zdarzenia na drodze :)
Robię rocznie po naszych szosach 40-50 tysięcy km i jakoś nie przytrafiają mi się takie akcje.

shaolin
25-01-2012, 12:19
Pierwsza sytuacja jasno pokazuje, ze:
1. taki sprzet jak kamera sie przydaje bo faktycznie ciezko by bylo udowodnic swoje racje (bedac kierowca z kamera)...
2. kobiety nie moga siadac za kolkiem :mrgreen: (joke bo mnie tu zaraz pobija :D).

Druga sytuacja - mysle, ze rosyjskie realia sa troszke inne i tam jest wieksza szansa, ze ktos z gnatem wyskoczy ;)

nowart
25-01-2012, 13:31
Artur to juz lepiej Ajfona 4s, w koncu to:


:mrgreen:

A tak na powaznie - nie kazdy ma/chce/potrzebuje SGS2... chociaz ja tez bylbym za opcja, zeby nagrywac to telefonem, a nie mnozyc byty.

Chłopie, koope lat Cię tu nie widziałem ! Witaj :)
Oczywiście, że nie każdy - chciałem tylko przekazać, że z powodzeniem wystarczy (a jakościowo zdecydowanie przebija tanie kamerki) pierwszy lepszy smartfon, którego co druga osoba ma dziś w kieszeni.
Zgodzę się z jednym - dziś trzeba nagrywać wszystko, cwaniaczków dookoła co nie miara i nie raz mi takowe nagrania pomogły, czy to video z auta czy telefoniczne a do tego smartfon nadaje się znakomicie :)

shaolin
25-01-2012, 14:00
Chłopie, koope lat Cię tu nie widziałem ! Witaj :)

Nie tylko Ty... czesc :D

Wlasnie przejrzalem pare appsow, na andka ktore robia video w petli ale niestety samo badziewie... jak cos znajde sensownego to Ci podrzuce ;)

marki
25-01-2012, 15:30
przepraszam, mam 1280x720, złego linka zapodałem.
z kolegami modelarzami kupowaliśmy hurtem więc taniej wyszło :)

no niestety ma to wady, ale np w trakcie nieciekawej "konwersacji" można odpalić jednym guziorem trzymając niby klucze w ręce, a na desce rozdzielczej mieć na rzepie :)

zresztą tak jak napisałeś - za tą kasę ... :)
ot tak na próbę, a jak się nie sprawdzi, dać dzieciakowi, to może co ciekawego sfilmuje, jak ty będziesz w pracy, a żona otworzy drzwi hydraulikowi :mrgreen:

a mógłbyś podać nazwę producenta/model? :P

Psychotrop
25-01-2012, 15:49
to chińszczyzna i nazwy żadnej nie posiada :D
mogę zrobić fotkę pudełka i tej kamerki, żebyś wiedział jak to wygląda :)

jackrabbit
25-01-2012, 21:06
ja mialem taka

http://www.ebay.co.uk/itm/2-5-LCD-HD-720P-Car-Dash-Camera-Cam-Recorder-DVR-32GB-/270789941608?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0c569968

nieglupie, kat widzenia moglby byc troche wiekszy, jakosc w miare ok, numery da sie odczytac nawet w nocy

pozbylem sie tego i teraz testuje jakas aplikacje na srajfona a tak docelowo to chcialbym miec zainstalowana kamerke ale tak bardziej na stale i w niewidocznym miejscu

Psychotrop
25-01-2012, 21:19
tak czytam ten wątek i mimo, że polecałem na początek swoją "maliznę", tak jeśli mojej pani umowę o pracę przedłużą, to chyba sobie kupię tą omegę :)
czytam i czytam po różnych forach.
fajne toto jest, zwłaszcza jeśli kosztuje 200zł.

Onsajt
25-01-2012, 22:57
tak czytam ten wątek i mimo, że polecałem na początek swoją "maliznę", tak jeśli mojej pani umowę o pracę przedłużą, to chyba sobie kupię tą omegę :)
czytam i czytam po różnych forach.
fajne toto jest, zwłaszcza jeśli kosztuje 200zł.

Już zamówiłem, jak będę ją miał to napiszę "jak ją znajduję":).

andso
26-01-2012, 00:14
mogę zrobić fotkę pudełka i tej kamerki, żebyś wiedział jak to wygląda :)

Jak by nie było problemu to też chętnie zobaczyłbym jak to wygląda ( lub jakiegoś linka) i jeszcze najlepiej jakiś krótki film co by zobaczyć jak to działa.

Polikon
26-01-2012, 15:49
Oglądając na YT rozmaite kompilacje filmików z kamer pokładowych odnoszę wrażenie, że kamera za szybą auta "przyciąga" różne dziwne zdarzenia na drodze :)
Robię rocznie po naszych szosach 40-50 tysięcy km i jakoś nie przytrafiają mi się takie akcje.
Też sporo podróżuję i człowiek sporo widzi takich sytuacji, tylko w większości nie zwraca na to uwagi i nie pamięta. Nie zawsze zdążysz zauważyć jakieś zdarzenie w całości i nie utrwala się to w pamięci. Kamera jest nieubłagana i rejestruje wszystko i jak zaczynasz to oglądać na monitorze to całkiem inaczej to wygląda.


mam tego typu kamerkę, tyle, że nie samochodową.
nagrywa pliki po 15min, po czym automatycznie tworzy następny i następny, aż do zapełnienia karty.
tak że masz zdarzenia rejestrowane w sposób ciągły, ale w plikach po 15min.
Z tego, co wyczytałem w necie to czasy nagrywania w tych kamerkach są uzależnione od rozdzielczości nagrywanego materiału. I tak 1280x720 to tylko 2min a 15min tylko 640x480.

Po za tym wszystkie te tanie kamerki nagrywają w Ful HD tylko nie widać tej jakości na filmach które są umieszczane w necie. Żadna firma nie podaje jaką matrycę mają kamery, które tak reklamują. Doszukałem się paru opisów i okazuje się, że te kamerki po 150zł - 300zł mają matrycę o zgrozo 0,3Mpix resztę robi oprogramowanie.
Znalazłem jedną kamerkę z GPS za około 1000zł, gdzie podają, że ma matrycę 5Mpix i od razu widać efekty filmiki z niej to niebo a ziemia w porównaniu do tych tanich. Tam po prostu wszystko jest ostre. Nie jest to żyletka, ale tablice rejestracyjne z odległości można przeczytać

kisio
27-01-2012, 00:47
http://www.dealextreme.com/p/2-4-tft-lcd-1-3mp-digital-hd-car-dvr-camcorder-w-sd-av-out-hdmi-mini-usb-113333

to nie to samo czasem?

Polikon
27-01-2012, 02:06
Nie to nie ta.
Nazwa tej, o której pisałem to. EM GS 600 Full HD 1980p GPS G-sensorA tu filmik z tej kamerki.
http://www.youtube.com/watch?v=OnJUYkVrpg0&feature=player_embedded

A tutaj jest filmik z podobnej kamerki tylko tańszej 1080p GPS Car Recorder v1000GS
http://www.youtube.com/watch?v=rb3oZdYC2ZI

Oczywiście te pliki są przetworzone na mp4, ale widać różnicę.
Ta pierwsza droga ale kusi

sidek
27-01-2012, 03:37
W kwocie którą podawałeś dobrym wyborem chyba byłaby CR-200HD.

ppfalcon
27-01-2012, 08:30
W chwili obecnej ta wspomniana Omega jest w Selgrosie dostępna za 185 zł brutto.

shaolin
27-01-2012, 11:42
Jezeli ktos chce bardzo ukryta kamerke to sa rzeczy w stylu - lusterko zintegrowane z kamera, gpsem, BT i navi :D popularne w Azji :D tylko ze rozmiar tego moze troche przerazac :D

Polikon
27-01-2012, 20:46
Jezeli ktos chce bardzo ukryta kamerke to sa rzeczy w stylu - lusterko zintegrowane z kamera, gpsem, BT i navi :D popularne w Azji :D tylko ze rozmiar tego moze troche przerazac :D
Czyli trochę większe niż przednia szyba.:)

shaolin
27-01-2012, 20:47
http://www.youtube.com/watch?v=d2juU_FTORo&feature=related

Itd... :D (chociaz tu pokazuje tylko kamerke do tylu ale to nic :D).

manfred
17-01-2013, 11:41
Czy od tego czasu ktoś testował taka kamerkę i może podzielić sie sugestiami? Tez jestem zdecydowany aby takie coś zakupić.

fiolemolek
15-01-2015, 13:25
nie polecam kupowania jakiegoś modelu tylko dla tego, że taki ma ktoś z pociotków...
po pierwsze do czego ma być kamerka? na trasę tylko, czy też na czas spoczynku. bo jeśli na parking też, to czujnik ruchu będzie koniecznością. jak na trasę, to kąt przynajmniej 120st, pojedyncze modele rejestrują 150 st.
inne parametry: czytnik kart, rozdzielczość, zasilanie, nagrywanie nocne (czyli zimą przez większość dnia :P ). łatwość montażu to chyba sprawa drugorzędna, czasem warto zapłacić stówkę, ale za to mieć sprzęt lepszej jakości.
bardzo dobry jest nawyk sprawdzania w sieci jakości nagrania sprzętu.
wujek google chętnie pomoże