PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica statywowa sterowana zdalnie.



Jacek_Z
24-01-2012, 00:23
Czy ktoś zna jakieś modele głowicy dającej się sterować. Lewo-prawo, góra-dół - nawet w niedużym zakresie. No i przekręcanie położenia aparatu z poziomego na pionowe też by się przydało, choć jeśli nie ma to też OK.
Chodzi o "normalną" głowicę na statyw trójnożny, pod aparat foto. Udźwig z 1,5 - 2 kg wystarczy (D7000+ szkła).
Sterowanie po kabelku lub lepiej radiowo. Ale odległość z której będzie sterowanie to tak z 1 m, więc może być kabel.

Google ciągle mi pokazują jakieś głowice video pozwalające sterować kamerami. A ja chce sterowac głowicą.

Są głowice do tworzenia panoram, zautomatyzowane itd. Drogie. Ale tu nie o to chodzi.

No dobra. Chodzi o osobe na wózku inwalidzkim. On robi zdjęcia ze statywu. Ale jak modelka nieco zmienia pozę to on nie przekadrowuje. To jest dla niego problem. Teraz to ma w ogóle jakiś taki zestaw plastic-fantastic. Jak coś chce zmienić to mu kadr skacze o pół metra. Każda płynnie chodząca głowica będzie lepsza. Ale najlepsza byłaby taka ze sterowaniem.
Znacie jakieś?

foto4deg
24-01-2012, 01:38
Nie wiem, czy to byłoby dobre: http://www.amazon.com/Bescor-MP-101-Motorized-tripod-head/dp/B003UNEZD2/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1327361827&sr=1-1
Tutaj filmik, jak wygląda w praktyce http://www.youtube.com/watch?v=JJcd7y3Wj0Q

Jacek_Z
24-01-2012, 01:43
Coś w ten deseń :)

foto4deg
24-01-2012, 01:53
Kurcze, trudno coś znaleźć w dobrym rozmiarze i oczywiście przystępnej cenie. Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.21best.com/21_best/electronic/security/video/pan_tilt/EBRA-Motor-Manual.html

Erie
24-01-2012, 01:55
Czy ktoś zna jakieś modele głowicy dającej się sterować. Lewo-prawo, góra-dół - nawet w niedużym zakresie. No i przekręcanie położenia aparatu z poziomego na pionowe też by się przydało, choć jeśli nie ma to też OK.
Chodzi o "normalną" głowicę na statyw trójnożny, pod aparat foto. Udźwig z 1,5 - 2 kg wystarczy (D7000+ szkła).
Sterowanie po kabelku lub lepiej radiowo. Ale odległość z której będzie sterowanie to tak z 1 m, więc może być kabel.

Google ciągle mi pokazują jakieś głowice video pozwalające sterować kamerami. A ja chce sterowac głowicą.

Są głowice do tworzenia panoram, zautomatyzowane itd. Drogie. Ale tu nie o to chodzi.

No dobra. Chodzi o osobe na wózku inwalidzkim. On robi zdjęcia ze statywu. Ale jak modelka nieco zmienia pozę to on nie przekadrowuje. To jest dla niego problem. Teraz to ma w ogóle jakiś taki zestaw plastic-fantastic. Jak coś chce zmienić to mu kadr skacze o pół metra. Każda płynnie chodząca głowica będzie lepsza. Ale najlepsza byłaby taka ze sterowaniem.
Znacie jakieś?

Jacku... może to głupie co powiem, ale zapytaj w sklepach modelarskich o sterowniki + silniczki krokowe, jak zagadasz z jakimś pasjonatem (a takich tam pełno) i powiesz do czego to pewnie za piwo + koszt materiałów Ci zmajstrują dużo lepsze niż kupi się za realne pieniądze. A to co można dostać za nierealne, chore wręcz pieniądze to już zapewne wiesz.

foto4deg
24-01-2012, 02:07
Tu znalazłem głowicę polaroida: http://www.amazon.com/Polaroid-Automatic-Motorized-Wireless-Control/dp/B005UEN0PI/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1327363478&sr=1-2
Tu zaś forum modelarskie, i temat dotyczący silnika krokowego i sterowania nim: http://www.forum.martel.pl/viewtopic.php?t=204&postdays=0&postorder=asc&start=0