Jacek_Z
24-01-2012, 00:23
Czy ktoś zna jakieś modele głowicy dającej się sterować. Lewo-prawo, góra-dół - nawet w niedużym zakresie. No i przekręcanie położenia aparatu z poziomego na pionowe też by się przydało, choć jeśli nie ma to też OK.
Chodzi o "normalną" głowicę na statyw trójnożny, pod aparat foto. Udźwig z 1,5 - 2 kg wystarczy (D7000+ szkła).
Sterowanie po kabelku lub lepiej radiowo. Ale odległość z której będzie sterowanie to tak z 1 m, więc może być kabel.
Google ciągle mi pokazują jakieś głowice video pozwalające sterować kamerami. A ja chce sterowac głowicą.
Są głowice do tworzenia panoram, zautomatyzowane itd. Drogie. Ale tu nie o to chodzi.
No dobra. Chodzi o osobe na wózku inwalidzkim. On robi zdjęcia ze statywu. Ale jak modelka nieco zmienia pozę to on nie przekadrowuje. To jest dla niego problem. Teraz to ma w ogóle jakiś taki zestaw plastic-fantastic. Jak coś chce zmienić to mu kadr skacze o pół metra. Każda płynnie chodząca głowica będzie lepsza. Ale najlepsza byłaby taka ze sterowaniem.
Znacie jakieś?
Chodzi o "normalną" głowicę na statyw trójnożny, pod aparat foto. Udźwig z 1,5 - 2 kg wystarczy (D7000+ szkła).
Sterowanie po kabelku lub lepiej radiowo. Ale odległość z której będzie sterowanie to tak z 1 m, więc może być kabel.
Google ciągle mi pokazują jakieś głowice video pozwalające sterować kamerami. A ja chce sterowac głowicą.
Są głowice do tworzenia panoram, zautomatyzowane itd. Drogie. Ale tu nie o to chodzi.
No dobra. Chodzi o osobe na wózku inwalidzkim. On robi zdjęcia ze statywu. Ale jak modelka nieco zmienia pozę to on nie przekadrowuje. To jest dla niego problem. Teraz to ma w ogóle jakiś taki zestaw plastic-fantastic. Jak coś chce zmienić to mu kadr skacze o pół metra. Każda płynnie chodząca głowica będzie lepsza. Ale najlepsza byłaby taka ze sterowaniem.
Znacie jakieś?