PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe zabawki Pentaxa



Jacek_Z
25-02-2007, 15:35
skoro jest obok watek o nowościach canona na PMA to trzeba też zauważyć nowoiści Pentaxa.
ktoś robi dobre stałki pod DX (i w miarę jasne zoomy)
http://www.dpreview.com/news/0702/07022501pentaxatpma2007.asp
a nikon co? pójdzie tą ścieżką czy opracuje FF? ciagle tylko domysły. Wkurzające bardziej niz nowy canon.

A co do Pentaxa - tego średnioformatowego to chyba nigdy nie wypuszczą, a mógłby być fajny. Tak duża matryca - jedyny konkurent to drogi Hasselblad i Mmiya która tez ma problemy z zarzuceniem rynku przystawką ZD. Wypuszczą te 645 jak już będzie rynek zmonopolizowany przez Hasa.

Maciej G
25-02-2007, 16:17
... ale na "dizajnerach" to chyba oszczędzają ;)

StruceL
25-02-2007, 23:14
imo ładne. szczególnie dwusetka mi się widzi.

Kolekcjoner
26-02-2007, 03:19
skoro jest obok watek o nowościach canona na PMA to trzeba też zauważyć nowoiści Pentaxa.
ktoś robi dobre stałki pod DX (i w miarę jasne zoomy)
http://www.dpreview.com/news/0702/07022501pentaxatpma2007.asp
a nikon co? pójdzie tą ścieżką czy opracuje FF? ciagle tylko domysły. Wkurzające bardziej niz nowy canon.


No konkurencja się robi co raz większa. Dla mnie większym zaskoczeniem jest postawa Sony. Tyle było gadania co to nie dadzą i jakoś cisza. Może później coś pokarzą. Miały być w tym roku co najmniej dwie puszki, a tu cisza jak "po śmierci organisty" :). Widać że nawet takiemu potentatowi jak Sony ciężko jest zrobić coś godziwego w szybkim czasie.

Michu
26-02-2007, 08:54
Wg. opinii dobrze poinformowanych osób na forum Pentaksa, opóźnienie 645D wynika z faktu, że cała para poszła w DSLRy. Podobno na początku przyszłego roku mają pokazać kolejne dwie lustrzanki. Może wówczas uda im się ukończyć również ten średni format. A z tą konkurencją w stosunku do Hassa może byćciekawie. Patrząc na obecne ceny Pentaksa i zapowiedzi, że będzie kosztował tyle, co Canon 1D...

Czornyj
26-02-2007, 09:02
Wreszcie jakiś ruch na froncie!
Tani średni format - to by było dobre... Żeby tak Mamiya potaniała... Taka używka ZD za 20 tyś...

sailor
26-02-2007, 14:21
no ten sredni formacik moglby niezle namieszac .. jak na razie wszystko w horrendalnych cenach :) .. ale mam nadzieje ze do konca roku stanieja i zacznie sie ruch w interesie. a co do tej 645tki to osobiscie wolalbym miec mozliwosc wsadzenia kasety z filmem .. chocby z sentymentu :)

Czornyj
26-02-2007, 14:24
Ja też - poza tym Mamiya AFD zdaje mi się zgrabniejsza i można ją kupić za psi pieniądz. A do tego cyfrowy ZaDeczek... Za 10 tysiów...

sailor
26-02-2007, 14:31
przyznam sie szczerze ze myslalem juz nad ta AFD .. mozna a w idelanym stanie wyciagnac na 6-7kpln ze standardem. tylko jeszcze ten ZD do tego tak koszmarnie drogi :/ i alternatywy tez cena jakos nie odbiegaja :(

Jacek_Z
26-02-2007, 15:17
bawiłem się Mamiyą 645 AFD i Haselem H2D
oczywiście nie o to w średnim formacie chodzi - ale AF u Mamiyi był jak w Nikonie 501. Strasznie wolny - w porównaniu do tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni w małym obrazku. Można od razu ten AF wyłączyć i robic na manualu. AFD II ma być szybsza, ale nie dane mi było sprawdzić.
Haselem na zeszłorocznych targach w łodzi bawiłem się kilkanascie minut tylko - ale oświetleniu na hali - a więc kiepskim radził sobie dośc pewnie i nawet nie tak wolno.
Co do przystawki ZD - ja mam sprzeczne informacje i nie wiem co jest prawdą. Jest "dostępne" całe body ze ścianką - mamiya ZD. Natomiast podobno samej ścianki (do 645 i do RZ D) to jeszcze wcale nie ma - albo z innych źródeł - jest tylko na rynku japońskim. Czemu nie zalewa świata przy cenie 1/2 tego co hasel z 22 MP - nie wiem.

Pentax i mamiya 645 maja istotne ogranicznie - migawkę szczelinowa i czasy synchro nieciekawe (w plenerze to istotne). Nowy cyfrowy Pentax ma akceptowac obiektywy od starego - czyli zostali przy szczelinowej migawce? Tu hasel jest bezkonkurencyjny - ma centralną i 1/800.
A ja dawniej nie wchodziłem w hasela - bo nie miał zadnej automatyki (503 itd), a te w których ją w końcu wprowadzono - miały szczelinową migawkę. Teraz przy cyfrze wrócili do centralnej.
Czyli z centralną migawka to albo hasel - albo RZ Pro II D z przystawką ZD - której nie ma i z duzym cropem - co mi nie przeszkadza.

Czornyj
26-02-2007, 15:38
Pentax i mamiya 645 maja istotne ogranicznie

Nie do końca. Do M645-tki jest kilka obiektywów z migawką centralną, oznaczane literką N

sailor
26-02-2007, 16:58
Jacku - zostaje jeszcze Sinar Hy6 - przyznam ze inspirujace cudo, chcialbym sie nim pobawic i Rollei 6008AF

a co do przystawki ZD do mamuski -
http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/15231
skoro maja w ofercie to chyba jest? :)

Jacek_Z
26-02-2007, 17:20
to nie jest takie pewne.
pewien inny sklep też miał ja w ofercie - ale tam już znikła.
a ten sklep - ma, ale oczywiście na zamówienie. Ciekawe co z realizacją zamówienia. Na razie i tak nie mam ochoty za te cenę, poczekam na uzywki.
w ofertach niektórych sklepów (nie polskich) jest canona mark 3 - przed premierą. Nie zwracam juz uwag na oferte sklepów w zakresie nowości - bo to jest tylko łapanie klienta.

Sylwiusz
27-02-2007, 10:43
Nie do końca. Do M645-tki jest kilka obiektywów z migawką centralną, oznaczane literką N
Do P645 tak samo sa obiektywy z migawka centralna, maja w nazwie "LS" od Leaf Shutter i pozwalaja na synchro do 1/500 s ;-) Uzywa ich min. Yann Arthus Bertrand do doswietlania w dzien :-)
http://www.yannarthusbertrand.com/index_new.htm