PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice w CISS do drukarki Epson R285



artfo
20-01-2012, 15:27
Z góry przepraszam za kolejny temat dotyczący CISS. Przez 2 dni przeczytałem wszystko na forum dot. CISS. Zagłądnełem również na inne fora.

Mam drukarkę Epson R285 w której chcę zastosować:

- Atrament wodny barwnikowy Lyson Fotonic XG za 6x75 zł http://inks.pl/52,lyson-fotonic-xg
plus
- Naboje wielokrotnego napełniania za 147 zł http://inks.pl/409,naboje-wielokrotnego-napelniania
lub
- Kartridżowy system stałego zasilania za 270 zł http://inks.pl/324,system-kartridzowy

Przeglądając oferty na allegro znalazłem taką:

CISS do P50 R285 z PUSTY PROMOCJA za 45 zł http://allegro.pl/ciss-do-p50-r285-z-pusty-promocja-i2059758779.html.

Pytanie, które ma do was to czym się te systemy różnią.

Zdjęcia i opis są dla mnie bardzo podobne. Jednak różnica w cenie jest tak duża, że czymś się chyba różnią. (270 zł i 45 zł)
W jednym z tematów na forum znalazłem informację, żeby kupić tańszy CISS i atrament Lyson Fotonic XG ale ta niska cena trochę mnie zastanawia.

Art Erie
20-01-2012, 15:52
Mam Epson P50 i CISS za 100zł (pusty z Allegro);"0" problemów, nic się nie zapycha i nie zapowietrza. Drukarkę kupiłem z "wiecznymi kardridżami" ("naboje wielokrotnego napełniania") - to była porażka na całej lini, co chwilę kończył się któryś z pojemników i trzeba było resetować pojemnik. Z CISS nie ma żadnego problemu, jednym przyciskiem resetujesz wszystkie pojemniki jednocześnie, a tusz zasysany jest z większych pojemników więc nigdy go nie braknie.
Przy użytkowaniu zwróć uwagę na to by drukarka i zewnętrzne pojemniki były na tym samym poziomie i nie napełniaj pojemników "do końca" (instrukcja).

bnmnb
20-01-2012, 20:01
Mam dwie r285, jedną r1800 i r2880, w jednej r285 mam naboje wielokrotnego z inks.pl a w drugiej tani ciss z allegro. Rzeczywiście jak nadmienił ArtErie drażniące jest wyjmowanie wkłądów gdy jeden się skonczy, czyszczenie dla wszystkich itd. Dlatego do r1800 kupiłem też naboje, które nie trzeba wyjmować, same się resetują, od firmy OCP, z agawy, działają wyśmienicie a i budową nie grzeszą, kosztowały 250zł. Mimo to, po automatycznym resecie każdego następuję czyszczenie głowicy, a r1800 przy czyszczenie żre atramentu jak miło, mi to nie przeszkadza, bo akurat stosuję do niej tani zamiennik, nie używana do foto. Inaczej postąpiłem w wypadku r2880, kupiłem naboje UFO z inks, tzn. takie, że za pomocą dwóch przycisków resetują się wszystkie, póki co, muszę się wstrzymać przed opinią tych naboi bo szwankują chipy, a inks.pl dopiero rozpatruje reklamację. Same wkłady UFO są ok, nie są może tak staranie wykonane jak te co mam do r1800 z OCP ale nie ma problemu z zapowietrzaniem itp. Co do taniego CISS z allegro, to mam go w jednej r285, ale ona służy do drukowania pierdół i bzdetów potrzebnych do przeczytania i kosza, mam ciągle z nim jakiś problem, zapowietrza się strasznie itp. Więc gdybym mial kupować CISS i drogi atrament to na pewno nie zdecydowałbym się na tani fatastik, za dużo później strat.
Pozdrawiam,
D

motyl
20-01-2012, 20:16
Mam od dawna w Epsonie R220 podobny zestaw jak ten z linku za 45,00 Wszystko działa OK. Ci co sprzedają takie zestawy za dużo większe pieniądze niech udowodnią, że warto płacić. Przyznam, bez bicia :) że za swój zestaw zapłaciłem słono ale kupowałem go dawno. Wtedy ceny były bardzo wysokie a oferta na rynku skromna.
Naboje to pomyłka. Za dużo babrania się z napełnianiem.

mariaczi666
20-01-2012, 21:51
Użytkuję P50 z CISSem od prawie dwóch lat. Potwierdzam, wygoda to wielka zaleta takiego rozwiązania, żadnego babrania w nabijanie kartridża, od czasu do czasu reset poprzez naciśnięcie przycisku na drukarce, potem na kartridżach i po sprawie. Kupiłem razem z kompletem tuszy Trigon na próbę. Wydruki wychodzą ładnie a pewnie mogłyby być jeszcze lepsze bo nie mam skalibrowanego laptopa z profilami, ustawienia dobierałem metodą prób i błędów do uzyskania akceptowalnej przeze mnie jakości.
Słowem - polecam takie rozwiązanie! Komfortowo i ekonomicznie.

Art Erie
20-01-2012, 22:08
[...]Wydruki wychodzą ładnie a pewnie mogłyby być jeszcze lepsze bo nie mam skalibrowanego laptopa z profilami, ustawienia dobierałem metodą prób i błędów do uzyskania akceptowalnej przeze mnie jakości. [...]

Zrób profil; warto.

digger-gp
20-01-2012, 22:44
Przy użytkowaniu zwróć uwagę na to by drukarka i zewnętrzne pojemniki były na tym samym poziomie i nie napełniaj pojemników "do końca" (instrukcja).

Niezupełnie... U mnie, jak pojemniki stały na tym samym poziomie, to "zapowietrzyła" mi się głowica i kolejne czyszczenia tylko pogarszały sprawę..
Tusz do głowicy podawany jest grawitacyjnie na zasadzie naczyń połączonych (w ciss'ie). Jak poziom tuszu w którymś z pojemników zrobi się zbyt niski, drukarka przestanie drukować ten kolor (bo może zassać tyko ok 20mm z tego co pamiętam) - będzie gubić coraz więcej kresek na teście dysz.. (im więcej czyszczeń tym gorzej, aż test pokaze wszystkie dysze niedrożne).
IMO (nie patrząc na instukcję) najlepiej utrzymywać górny poziom tuszu w pojemnikach ciss'a na dolnym poziomie damperów czy też wkładów (jak zwał tak zwał). Za wysoko też nie może być bo podobno tusz zacznie sie z głowicy wylewać.

P.S.Mam ciss'a z tuszem Lyson Fotonic XG na PX650... i żadnych problemów z zasychaniem... za to miałem bardzo duże problemy z kolorem...! Ale ColorMunki Photo już w drodze...! :-D

Art Erie
20-01-2012, 22:52
Pojemniki powinny stać na poziomie drukarki, ale nie wolno dopuścić do ich całkowitego opróżnienia, ani przepełnić przy zalewaniu (max. poziom tuszu nie wyżej niż poziom kardridży i min. nie niżej jak poziom kardridży.
Tak jak napisałeś, to są naczynia połączone.
Dla mnie profilował Czornyj; "mniód malyna" :)

digger-gp
20-01-2012, 23:19
max. poziom tuszu nie wyżej niż poziom kardridży i min. nie niżej jak poziom kardridży dokładnie tak jak napisałeś...!

A co do zlecania profili.... Mam zamiar experymentować z różnymi rodzajami papieru - koszt profilowanie poprzez zlecanie ich wykonania, szybko przekroczyłby cenę ColorMunki. No i zabawa większ jak można to robić sobie samemu.. ;) Do tego dochodzi mozliwość kaibracji monitorów.. (choćby z grubsza). A Czornyj jest cool8-) tyko mieszka w Krakowie, a ja jak widać...

Śli
21-01-2012, 01:56
Tez mam taki za 100zł CISS i działa w P50 super. Tusze z trigona, troche w ciagu 2 lat zmienialy swoje kolory ale przeprofilowalem i dalej znowu super, nie zpaowietrza jak sie dobrze ustawi. Czasem trochę zalewa. Moim zdnbiame nie warto przeplacac 270. wez ten za 45 chyba ze jest jakis dziurawy albo co. Taki system nie powienien kosztowac wiecej niz 100zł. No i konieczne są profile ale po oprofilowaniu śmiga jak 150. Kolorki na dobrym papierze super, moim zdnaiem lepsze nawet niz z pigmenty 2880. Jedyna wada to że mi trigon po ok roku na ścianie wyblakł.
Naboje tez mam, strasnzie to upierdliwe i duzo babrania i sprawdzania czy przypadkiem sie nie skonczyl ktorys kolor. Chyba ze chcesz wozić drukarke wtedy kartridze.

digger-gp
21-01-2012, 11:31
Nienapelniony ciss do R285 mozna obecnie kupic na ebay.co.uk za 17.99£ + 7.36£ przesylka do Europy (w tym do Polski) - jest o.k. taki sam jak ja mam, tylko wiecej strzykawek w zestawie..
Nie podaje linka tylko to co trzeba wrzucic w okno wyszukiwania produktu; EMPTY BULK CIS CISS Ink system kit set compatible fits for Epson R265 R285 R360

mariaczi666
21-01-2012, 12:10
@Śli, w kuchni na dobrze nasłonecznionej ścianie wisi kilka zdjęć od prawie 2 lat. Nic nie wyblakło, papier to zwykły Epson glossy everyday, o taki:
http://allegro.pl/salon-epson-papier-10x15-225g-glossy-100-szt-wawa-i2048413422.html

A4 z dobrym efektem wychodzi mi na EMTECu takim:
http://allegro.pl/papier-emtec-a4-185gr-blysk-matt-dwustronny-50szt-i2043014517.html

i takim:
http://allegro.pl/papier-photo-emtec-blyszczacy-180g-glosy-fv-b-stok-i2013773462.html

To z tych budżetowych. Trzeba jedynie uważać przy A4 bo źle przechowywanym mogą lekko zawinąć się krawędzie, które później zawadzają o głowice --> czarne zacieki na wydrukach.
I małe i duże zdjęcia wiszą na słońcu przez pół dnia i nic im nie jest. Trochę wątpiłem w taki ekonomiczny zestaw ale jak widać wszystko gra. Jeszcze tylko sprofiluję i będzie git :)

artfo
21-01-2012, 13:51
Bardzo dziękuje za wszystkie opinie. Jest mi bardzo miło, że znaleźliście chwilę by napisać kilka słów o tak często poruszanym temacie.

Zdecydowany jestem w 90% na CISS i tusze Lyson Fotonic XG.
Jednak różnice w cenie CISS 270 zł a 45 zł powoduje, że zaczynam "kombinować".

Jeszcze raz przyglądnąłem się zdjęciom drogiego i taniego zestawu CISS i nie mogę dopatrzeć się różnic.
Uważam, że nie zawsze warto oszczędzać bo później są tylko kłopoty ale tutaj nie mogę dopatrzeć się żadnych różnic.
Czy mieliście może "kontakt" z tymi dwoma zestawami?

Zakup tuszów (125 ml) to wydatek ok. 440 zł dlatego myślę, że się z tym wstrzymam i w pierwszej kolejności przetestuje zestaw z allegro (CISS+tusze):

1. za 85 zł z tuszami 50 ml
CISS EPSON P50/R285/RX585 STAŁE ZASIL+TUSZ 300ml http://allegro.pl/ciss-epson-p50-r285-rx585-stale-zasil-tusz-300ml-i2060884652.html
lub
2. za 100 zł z tuszami 100 ml
EPSON P50/R285/RX585 STAŁE ZASILANIE +TUSZ 6x100m http://allegro.pl/epson-p50-r285-rx585-stale-zasilanie-tusz-6x100m-i2047956065.html

Zdecydowany jestem raczej na 1 dlatego, że jest mniej tuszu i jeżeli będzie działał bez problemu to dokupię tusze Lyson Fotonic XG.
Przed zmianą na nie chyba muszę wyczyścić zestaw CISS czy PŁYN CZYSZCZĄCY WEWNĘTRZNY I ZEWNĘTRZNY 100ml http://allegro.pl/plyn-czyszczacy-wewnetrzny-i-zewnetrzny-100ml-i2052768575.html od tego samego sprzedającego jest wystarczający.
Obawiam się reakcji chemicznej nowy/stary tusz i kłopotów z tym związanych dlatego chciałbym to zrobić jak należy.

Ten sprzedawca pojawiał się na forum i były to w miarę dobre opinie. Na jego aukcji jest uwaga „Do tuszu z tego zestawu oferujemy bezpłatnie profile ICC, jako jedyni na Allegro.” (INK-MATE?)
Czy możecie w jakiś sposób się do tego odnieść.
Link do sklepu PROFILE ICC http://sklep.so.net.pl/product_info.php?products_id=96198

I jeśli można to ostatnie pytanie czy Instrukcja instalacji systemów stałego zasilania atramentem CISS http://sklep.so.net.pl/product_info.php?products_id=96155 wystarczy do samodzielnego, bezproblemowego uruchomienia CISS-a

Dołączam link do obserwacji i wniosków z pierwszego uruchomienia CISS-a http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/104306_15-drukarka-fotograficzna.htm


Jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi.

Art Erie
21-01-2012, 14:10
Bardzo dziękuje za wszystkie opinie. Jest mi bardzo miło, że znaleźliście chwilę by napisać kilka słów o tak często poruszanym temacie.

Zdecydowany jestem w 90% na CISS i tusze Lyson Fotonic XG.
Jednak różnice w cenie CISS 270 zł a 45 zł powoduje, że zaczynam "kombinować".
MZ CISS jest prosty jak budowa cepa, jedyne co może się przytrafić to mechanicznie uszkodzzone pojemniki w transporcie, lub wadliwy chip.


Jeszcze raz przyglądnąłem się zdjęciom drogiego i taniego zestawu CISS i nie mogę dopatrzeć się różnic.
Uważam, że nie zawsze warto oszczędzać bo później są tylko kłopoty ale tutaj nie mogę dopatrzeć się żadnych różnic.
Kardridże, wężyki, pojemniki, korki i filtry powietrza... różnice mogą być minimalne lub małoznaczące.



Zakup tuszów (125 ml) to wydatek ok. 440 zł dlatego myślę, że się z tym wstrzymam i w pierwszej kolejności przetestuje zestaw z allegro (CISS+tusze):

1. za 85 zł z tuszami 50 ml
CISS EPSON P50/R285/RX585 STAŁE ZASIL+TUSZ 300ml http://allegro.pl/ciss-epson-p50-r285-rx585-stale-zasil-tusz-300ml-i2060884652.html
lub
2. za 100 zł z tuszami 100 ml
EPSON P50/R285/RX585 STAŁE ZASILANIE +TUSZ 6x100m http://allegro.pl/epson-p50-r285-rx585-stale-zasilanie-tusz-6x100m-i2047956065.html
Kupowałem od tego Allegrowicza, mogę polecić; w razie problemów pisz do niego.


Zdecydowany jestem raczej na 1 dlatego, że jest mniej tuszu i jeżeli będzie działał bez problemu to dokupię tusze Lyson Fotonic XG.
Przed zmianą na nie chyba muszę wyczyścić zestaw CISS czy PŁYN CZYSZCZĄCY WEWNĘTRZNY I ZEWNĘTRZNY 100ml http://allegro.pl/plyn-czyszczacy-wewnetrzny-i-zewnetrzny-100ml-i2052768575.html od tego samego sprzedającego jest wystarczający.
Obawiam się reakcji chemicznej nowy/stary tusz i kłopotów z tym związanych dlatego chciałbym to zrobić jak należy.
Chyba nie warto się babrać przy tej cenie CISS, gdybym zmieniał tusz - kupiłbym poprostu nowy CISS.


Ten sprzedawca pojawiał się na forum i były to w miarę dobre opinie. Na jego aukcji jest uwaga „Do tuszu z tego zestawu oferujemy bezpłatnie profile ICC, jako jedyni na Allegro.” (INK-MATE?)
Czy możecie w jakiś sposób się do tego odnieść.Link do sklepu PROFILE ICC http://sklep.so.net.pl/product_info.php?products_id=96198
Sprzedawca jest OK, ale wszelkie uniwersalne profile z netu są do bani; szkoda tuszu, papieru i nerwów. Profil do zestawu tusz/papier kosztuje około 100zł i można to zrobić korespondencyjnie. By uniknać większych kosztów zakupiłem zapas tuszu i dopiero zrobiłem profil. Wszystkie poprzednie kombinacje były startą czasu.


I jeśli można to ostatnie pytanie czy Instrukcja instalacji systemów stałego zasilania atramentem CISS http://sklep.so.net.pl/product_info.php?products_id=96155 wystarczy do samodzielnego, bezproblemowego uruchomienia CISS-a

Dołączam link do obserwacji i wniosków z pierwszego uruchomienia CISS-a http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/104306_15-drukarka-fotograficzna.htm


Jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi.

Instrukcja wystarczy, zwróć uwagę by utrzymywać tusze w poziomach jak na rysunku. Jeśli przekroczysz górny poziom - przelejesz układ, jeśli górny - zapowietrzysz drukarkę.
Zwróć też uwage na ułożenie rurek, tak by swobodnie przechodziły pod lewą częścią tej ażurowej pokrywy drukarki. Jeśli żle je ułożysz - będą się blokować.

motyl
22-01-2012, 11:15
....
Przed zmianą na nie chyba muszę wyczyścić zestaw CISS czy PŁYN CZYSZCZĄCY WEWNĘTRZNY I ZEWNĘTRZNY 100ml http://allegro.pl/plyn-czyszczacy-wewnetrzny-i-zewnetrzny-100ml-i2052768575.html od tego samego sprzedającego jest wystarczający.
Obawiam się reakcji chemicznej nowy/stary tusz i kłopotów z tym związanych dlatego chciałbym to zrobić jak należy.
...
Chciał bym aby w sprawie mieszania tuszy wypowiedziała się osoba, która to zrobiła i która miała przez ten zabieg kłopoty z drukarką. Sprzedawcy chyba piszą o takiej możliwości aby się zabezpieczyć przed ewentualnymi kłopotami. Tak teoretyzując czy tusze nie powinny mieć bardzo podobnych właściwości fizyko-chemicznych aby działały w danym urządzeniu ? Na dodatek te właściwości muszą być zbliżone do oryginałów (tuszy) które zostały zaprojektowanie do drukarki. Ja kiedyś zmieszałem tusze w mojej drukarce i kłopotów nie zauważyłem. Może miałem szczęście :)

Longer85
09-03-2012, 02:22
artfo
Nie kupuj tego CISS- z allegro za 45 ja kupiłem 2 szt ( na tej aukcji co wskazałeś w linku ) i nie działa przy P50 Lipa i tyle Kasa wtopiona No chyba że chcesz na wystawę do sklepu to sam raz :]

Pytanie do pozostałych którzy maja już działające CISS-y pod p50 gdzie je kupili ? jakiś link
Pozdrawiam

digger-gp
09-03-2012, 12:58
Longer85 A co nie dziala w tym ciss,ie ktory kupiles..? Ja nabylem taki tylko pusty (http://www.ebay.co.uk/itm/CISS-SYSTEM-EPSON-RX585-RX685-P50-PX650-ARC-CHIPPED-/220783041226?pt=UK_CamerasPhoto_Printing_PrinterIn kCatridges_JN&hash=item3367b1daca#ht_5487wt_1163) - juz chcalem reklamowac bo wydawalo mi sie ze chip jest wadliwy. A teraz wszystko smiga jak trzeba.. Opisz problem bo pomysla sobie ze jestes od konkurencji i robisz antyreklame temu sprzedawcy z allegro.. ;)

Pixeel
10-09-2012, 12:15
Odświeżam temat, gdyż stoję przed podobnym dylematem. Właśnie kończą mi się startowe oryginały w PX660 (pochodna P50, R285 itd.). Czy ktoś ma alternatywne, acz sprawdzone i tanie rozwiązanie dla oryginałów???

P.s. Z drukarki ogólnie jestem zadowolony. Przeznaczenie: wyłącznie FOTOgraficzne. W większości drukuję dla siebie fotki, bądź płyty dla klienta. Cena oryginałów EPSONa - nie do przyjęcia.

Anar
03-02-2013, 16:22
Odświeżam temat, gdyż stoję przed podobnym dylematem. Właśnie kończą mi się startowe oryginały w PX660 (pochodna P50, R285 itd.). Czy ktoś ma alternatywne, acz sprawdzone i tanie rozwiązanie dla oryginałów???

P.s. Z drukarki ogólnie jestem zadowolony. Przeznaczenie: wyłącznie FOTOgraficzne. W większości drukuję dla siebie fotki, bądź płyty dla klienta. Cena oryginałów EPSONa - nie do przyjęcia.

jeśli nadal aktualne to na alledrogo są tusze Lysona po 11zł/50ml - to tak dla tych co drukuję foty.
ja właśnie przymierzam sie do zakupu SX230+CISS za 275 (http://allegro.pl/okazja-nowy-epson-sx230-ciss-stale-zasilanie-i2991875624.html)zł + tusz 6x100ml za 54 (http://allegro.pl/do-epson-tusz-6-kolorow-ink-mate-100ml-t0801-806-i2978099507.html)zł

nie szykuję się do druków na tej drukarce foto,
jedynie mnie zastanawia to czy przy używaniu drukarki raz na tydzień nie zaczną mi się zapychać rurki albo zasychać?

znalazłem też opcję z lepszej jakościowym cissem od inksystem z 520ml tuszu ale nie wiem czy warto wydawać 550 (http://allegro.pl/oferta-epson-sx130-ciss-komplet-tuszy-520-ml-i2967921693.html)zł do mojego zastosowania? no chyba, że tylko w tym wypadku opłaca się dla mnie zakup przy drukowaniu raz na 1-2 tygodnie? teoreotycznie mi się nie opłaca kupować CISSa do takiego zastosowania ale jak już zacznę drukować to mam do zadruku jakieś 100 płyt CD + portfolio w postaci mini folderów reklamowych raz na tydzien/dwa dla klientów...

co o tym myślicie? canon ip4500 przeszedł do lamusa, raz kupiłem tanie kartridzę (4zł/szt), zalało się wszystko w środku i mimo po wielokrotnym rozebraniu i czyszczeniu ciągle wyskakuje error, że głowica zapchana a nie chcialbym do tego doprowadzic z nową drukarką stąd pomysł na CISSa ??

Stach2008
02-03-2013, 09:49
Kończy mi się powoli tusz w Epsonie PX650 w którym mam CISS z tuszem INK-MATE. Przymierzając się do zakupu nowego tuszu natrafiłem na atrament fotograficzny firmy INKSYSTEM (http://www.inksystem.pl/ink/photographic/)
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym tuszem? Zastanawiam się czy nie kupic go zamiast INK-MATE i jak postąpić w przypadku zmiany tuszu, czy przemycie CISSa wodą może mu zaszkodzić?