PDA

Zobacz pełną wersję : d3100 zle ostrzy, zdjecia rozmyte....? +18-105VR



marcinch
19-01-2012, 17:49
http://speedy.sh/U6yZE/DSC-0438.NEF

Nowy 3 tyg. d3100 zakupiony w saturnie, duzo zdjec tak wyglada z niego

Obiektyw 18-105 VR

efmk
19-01-2012, 17:53
próbowałeś zmienić body na inne, czy strzelasz w ciemno że szkło mydli?

ps. zrób zdjęcie jakiegoś elementu na tle białej kartki, elementu na choince etc. stabilizacja włączona na obiektywie? zdjęcia robione automatem?

TOP67
19-01-2012, 17:57
Wyłącz VR. Wygląda jak poruszone przy panoramowaniu.

marcinch
19-01-2012, 17:58
próbowałeś zmienić body na inne, czy strzelasz w ciemno że szkło mydli?

Nie mam innego body

W vievnx pies jest w czerwonej ramce focusa pokazany a wyszedl rozmazany
Nie wiem czy to wina obiektywu czy body?

Zdjecie z priorytetem szybkosci migawki, VR wlaczony

TOP67
19-01-2012, 18:03
Najczęściej fotografa.

qualin
19-01-2012, 18:03
Zdjecie ewidentnie poruszone jest. To nie wina sprzetu tylko jego operatora :)

Freddie Chopin
19-01-2012, 18:06
Przecież to zdjęcie jest poruszone, popatrz na sprzączkę do smyczy albo na tylną łapę psa (granica łapa-śnieg w tle).

4\/3!!

Gwynbleidd
19-01-2012, 18:09
Wyłącz VR, zamontuj sprzęt na dobrym statywie, starannie wyostrz i zobaczysz czy sprzęt szwankuje. To jest po prostu poruszone zdjęcie... ostrego psa w ruchu nie zrobisz przy czasie 1/125".

marcinch
19-01-2012, 18:23
Czyli po prostu nastepnym razem wskakiwac na krotsze czasy rzedu 1/500?

GWS
19-01-2012, 18:23
Witam zarejestrowalem sie na tym forum poniewaz posiadam ten sam obiektyw z body d3100 i tez z ostrzeniem lipa jest

Podaje przykladowego linka

http://speedy.sh/U6yZE/DSC-0438.NEF

W viewnx ogladam rawa i w okienku gdzie zaznaczona jest ostrosc jest nieostro

Aparat i obiektyw mam 3tyg
To jest przede wszystkim poruszone zdjęcie.

efmk
19-01-2012, 18:25
poczytaj instrukcję do aparatu... jeśli chcesz się bawić jakimikolwiek ustawieniami manualnymi, to liźnij trochę teorii i będzie po problemie ;-)

pixel-x
25-01-2012, 13:46
Wyłącz Af auto i wyłącz vr. Poczytaj kiedy i w jakich sytuacjach stosuje się vr i Af dostosuj do fotografowanej sceny bo z danych exif wynika że tu jest błąd z ostrością.Ponadto czas 1/125 dla dynamicznej/biegnący pies/ sceny to też za długi no i iso mogło być większe.Polecam dalsze zgłębianie podstaw,instrukcji i ćwiczenia praktyczne...............

Emilnikon
30-01-2012, 21:32
Jak masz nie pewną rękę, a to widać, to kup sobie statyw ;] i nie będzie żadnego rozmycia :)

Gwynbleidd
31-01-2012, 22:26
Jak masz nie pewną rękę, a to widać, to kup sobie statyw ;] i nie będzie żadnego rozmycia :)

No nie wiem czy zdjęcie biegnącego psa zrobione ze statywu nie będzie rozmyte ;-)

marcinch
01-02-2012, 23:11
Jak masz nie pewną rękę, a to widać, to kup sobie statyw ;] i nie będzie żadnego rozmycia :)

to na cholere mi VR w obiektywie ?:P

blackside
01-02-2012, 23:32
A kolega czytał co to VR oraz kiedy z niego kożystać... polecam bo zaraz nikt Ci nic nie poradzi za Twoje "lesserstwo" Wystarczy instrukcje przeczytać a jesli to nie pomoże polecam tryb dzieci... ciut powinno pomóc

marcinch
01-02-2012, 23:56
A kolega czytał co to VR oraz kiedy z niego kożystać... polecam bo zaraz nikt Ci nic nie poradzi za Twoje "lesserstwo" Wystarczy instrukcje przeczytać a jesli to nie pomoże polecam tryb dzieci... ciut powinno pomóc

a ty czytales ?

"...Wyłączaj VR kiedy aparat jest zamocowany na statywie, ale pozostaw włączoną kiedy głowica jest nie zablokowana..."
Kolega do wbijania szpilek pierwszy

A co do dzieci to wróć do szkoły po ortografię.

TOP67
02-02-2012, 08:30
Tyle, że żaden VR nie zamrozi ruchu obiektu. Używa się go, kiedy chcesz na długim czasie zrobić fotkę nieruchomego obiektu.

jarvik
02-02-2012, 09:44
a tryb dzieci to chyba nie zaden przytyk tylko tryb automatyki aparatu.. prawdopodobnie skraca czas migawki i ustawia autofocus na af-c itp itd myślę, że naprawdę to żaden wstyd poczytać trochę nt fotografii równocześnie fotografując - każdy kiedyś zaczynał. vr redukuje do pewnego stopnia efekt trzęsących się rąk nic więcej.. może być tak, że poruszy zdjęcie ale raczej tylko przy długiej ogniskowej i ze statywu (podobno)

blackside
02-02-2012, 10:38
@jarvik- jak widzisz przeczytanie manuala jest problemem, zresztą tu już drugi temat autora o problemie- którego nie ma.
Jak napiszę że tryb sport byłby bardziej wskazany to pewnie też zostanie źle odebrane ?

marcinch
02-02-2012, 12:33
@jarvik- jak widzisz przeczytanie manuala jest problemem, zresztą tu już drugi temat autora o problemie- którego nie ma.
Jak napiszę że tryb sport byłby bardziej wskazany to pewnie też zostanie źle odebrane ?

Manuala znam i w trybie sport robi super zdjecia psa

Polecanie trybu dziecko do tego nie bede komentowal

KamilM
02-02-2012, 13:03
A nie lepsze są własne nastawy aparatu? Do szybko poruszających się obiektów: bardzo krótki czas migawki i tryb focusa C. Do codziennego wykonywania zdjęć wystarczy priorytet migawki. Te tryby tematyczne to jedynie mogą schrzanić fajne ujęcie (tym bardziej, jeśli robi się w jpg).

blackside
02-02-2012, 13:16
Lepsze- ale jak ktoś chce zatrzymać psa za pomocą VR < i jeszcze się dziwi> to ja nie mam pytań...
Ps. Nie wiem czy to normalne ale mam wrażenie że aparaty gorzej sobie radzą z obiektem biegnącym w strone aparatu- ale to penie wina rozkładu GO wraz z czasem opóźnienia AF-s'u ... albo wina body ... Jak myslisz Kamil.

KamilM
02-02-2012, 13:36
Nie zauważyłem tego, ale to z tego względu, że ja jestem portrecista i nie robię tego typu zdjęć :). A psa w domu nie mam, dzieciaków też, wiec nie ma na kim testować :P.