Zobacz pełną wersję : Co autor zrobił z tym zdjęciem ?
JamSzakal
18-01-2012, 13:08
Pytanie co do tego zdjęcia (poniżej)
Jaki zabieg został tu użyty aby wydobyć taki kolor? może jakiś kontrast? może, może ? właśnie nie wiem za bardzo co? A powiedział bym, że to zdjęcie nie wygląda jak prosto z aparatu.
Czy może ktoś z was wie co tu zostało przerobione? A może zdaje mi się tylko : )
http://img841.imageshack.us/img841/2429/112772326.jpg
Z exif'a mozna wyczytac jedynie to, ze zdjecie wyszlo z PS3. Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.
Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.
A ja tu widzę pięknego araba... Co do meritum to pewnie masz rację :)
pozdrawiam
nie ma sie czym podniecać. zdjecie bez szały zarówno w kadrze jak i obróbce.
Podejrzewam, że w ruch poszła technika DRI albo jej wariacje. W tym operowanie krzywymi i na warstwach.
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.
Zgodziłbym się z motylem.
Patrząc na niebo, jest dość ciemne, więc pewnie mieści się w przedziale DR łapanym naturalnie przez aparat. Ot, dobre światło plus delikatna obróbka w PS. Właściwy czas, właściwe miejsce, właściwy pstryk. :-)
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły
Pewnie, miało się ciemnie a w nim koreksy, maskownice, tekturę, nożyczki... :)
http://www.youtube.com/watch?v=nDpz-qyBpx4
Pytanie co do tego zdjęcia (poniżej)
Jaki zabieg został tu użyty aby wydobyć taki kolor? może jakiś kontrast? może, może ? właśnie nie wiem za bardzo co? A powiedział bym, że to zdjęcie nie wygląda jak prosto z aparatu.
Czy może ktoś z was wie co tu zostało przerobione? A może zdaje mi się tylko : )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/2429/112772326.jpg)
szczerze to może być tak, ze zdjęcie jest zrobione po deszczu, jak słońce wyszło zza chmur późnym popołudniem i też będzie podobny efekt
ale raczej podbity trochę kontrast i clarify (tak to się chyba nazywa w PSie)
adrian9627
19-01-2012, 02:56
Koledzy a takie pytanie....tylko ja widzę ze oświetlony jest on jakoś tak jakby od lewej strony ?
Może z tej strony przenikało słońce przez chmury i tak wyszło. Samo zdjęcie nie wygląda, aby przeszło jakąś wielką obróbkę w programie graficznym. W tle mamy niebieskie niebo, zieleń, trawę co wszystko ładnie kontrastuje. Wystarczyło potraktować wzmocnieniem kolorów, clarity, wzmocnienie ciemnego i ekspozycją w LR i gotowe. Ja tak to widzę :).
KierowcaBombowca
19-01-2012, 23:06
Szczerze ?
Taka była pogoda.
Szczęście amatora, odpowiednia pora, zaraz po burzy.
Wcześniej niebo było ciemniejsze, ale i światło przebijające było mocne co przy siwym koniu dało za mocny efekt.
Z tego samego dnia :
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/28a0v4m-1.jpg
źródło (http://oi40.tinypic.com/28a0v4m.jpg)
autor zdjęcia.
Szczerze ?
Taka była pogoda
Gratki, złapanie odpowiedniej chwili to równie nie łatwe zadanie. A tutaj światło zagrało perfekcyjnie.
A może też możesz wrzucić zdjęcie z 0 obróbką. Początkujący na forum mogliby poćwiczyć trochę.
KierowcaBombowca
20-01-2012, 15:39
Nie ma problemu, później wrzucę ale z tego co pamiętam, to przy tym zdjęciu "obróbka" to jedynie kliknięcie "auto kontrast" ;)
Z exif'a mozna wyczytac jedynie to, ze zdjecie wyszlo z PS3. Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.
pełną klatkę ???? ;););)
boże jakie głupoty.
jedyne co tu jest to połówka szara, cyfrowa bądź materialna.
pełną klatkę ???? ;););)
boże jakie głupoty.
jedyne co tu jest to połówka szara, cyfrowa bądź materialna.
zapytaj autora - jest nim KierowcaBombowca i napisał że obróbki niemal zero (więc odpada cyfrowa szara połówka), opisał również jakie miał warunki, co raczej wyklucza równiez szarą połówkę analogową
nie ma sie czym podniecać. zdjecie bez szały zarówno w kadrze jak i obróbce.
Całkiem mi się podoba.
Szał w obróbce? Co to, zwłaszcza w tym przypadku? Jakieś monidło?
zapytaj autora - jest nim KierowcaBombowca i napisał że obróbki niemal zero (więc odpada cyfrowa szara połówka), opisał również jakie miał warunki, co raczej wyklucza równiez szarą połówkę analogową
no to spoko.
w takim razie miał na niebie naturalną, 100% prawdziwą szarą połówkę na całym nieboskłonie ;)
no to spoko.
w takim razie miał na niebie naturalną, 100% prawdziwą szarą połówkę na całym nieboskłonie ;)
a z tym to się mogę zgodzić :D
Jacenty Z.
26-01-2012, 15:24
Gratki, złapanie odpowiedniej chwili to równie nie łatwe zadanie. A tutaj światło zagrało perfekcyjnie.
A może też możesz wrzucić zdjęcie z 0 obróbką. Początkujący na forum mogliby poćwiczyć trochę.
Fajnie, że Autor prac się ujawnił:) Chyba dość wiele osób myśli (ulegając trendom reklamowym), że droższy sprzęt sam zrobi dobre zdjęcia, a obróbka w "jedynym właściwym" programie uratuje nawet najgorszy pasztet. Tymczasem liczy się też światło, kompozycja, pomysł...
Co do obróbki, to chyba kwestia indywidualna - ja na przykład na pierwszym zdjęciu nie zmieniałbym chyba nic, ale już na drugim podciągnąłbym kontrast, zmniejszył ekspozycję i może ocieplił lekko kolory - ktoś inny inaczej. Najlepiej widać to w dziale Forum "W trakcie obróbki", gdzie kilka osób obrabia to samo zdjęcie, co nie znaczy wcale że jedne wersje są złe, inne dobre. One są po prostu różne i odzwierciedlają różne preferencje i różną fizjologię wzroku (zdjęcia jasne czy ciemne, barwne czy stonowane), czy nawet rodzaj i ustawienia używanego monitora. Ale najważniejszy jest IMHO, tak jak tutaj, dobry materiał wyjściowy...
Niestety, coraz częściej się uważa, że zdjęcia się robi fotoszopem.
Tymczasem stara prawda głosi, że światło i piękna modelka to 80% sukcesu. Pozostałe 20% to "nie schrzanić doszczętnie zdjęcia".
nie no teraz to trzeba miesiąc na obrobienie jednego tematu ślubnego ;) strasznie mnie to śmieszy ;)
i weź tu człowieku uważaj że zdjęć nie robi się fotoszopem skoro tzw prosy tyle czasu marnują bo nie potrafią dobrze naświetlić klaty.
EveryOther
04-02-2012, 12:37
Witam, mam pytanie odnośnie ponieższego zdjęcia.. W jaki sposób autor uzyskał taki efekt ? Wiadomo, że poprzez obróbkę, ale dokładnie jak to zrobić.
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg
Dobre!! :)
Witam, mam pytanie odnośnie ponieższego zdjęcia.. W jaki sposób autor uzyskał taki efekt ? Wiadomo, że poprzez obróbkę, ale dokładnie jak to zrobić.
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg
:D, obawiam się że musiałbyś udostepnić nam swój komputer aby dało sie ten plik w ten sposób zobaczyć
albo po prostu wrzuć zdjęcie na imageshack.us
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.
może i nie było ,ale za to było laboratorium fotograficzne i technicy.....;)
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.
może i nie było ,ale za to było laboratorium fotograficzne i technicy.....;)
A tego zdania to przyznam, że nie kumam. Jeżeli ma ono znaczyć, że laboratorium i technicy doskonalili obrabiane / wywoływane zdjęcia to pozwolę sobie nie zgodzić się z takim twierdzeniem.
A tego zdania to przyznam, że nie kumam. Jeżeli ma ono znaczyć, że laboratorium i technicy doskonalili obrabiane / wywoływane zdjęcia to pozwolę sobie nie zgodzić się z takim twierdzeniem.
oj uwierz w to lepiej - może nie wszyscy, ale przynajmniej duża część (oczywiście nie liczę tutaj molochów w stylu CeWe, gdzie jechał automat w tysiące czy też miliony odbitek)
EveryOther
04-02-2012, 14:55
http://imageshack.us/photo/my-images/62/kom8a24.jpg/ :)
oj uwierz w to lepiej - może nie wszyscy, ale przynajmniej duża część (oczywiście nie liczę tutaj molochów w stylu CeWe, gdzie jechał automat w tysiące czy też miliony odbitek)
Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie ale ja pracując ponad 20 lat w branży foto, miałem sporo do czynienia z laboratoriami i w większości przypadków to była trauma. Znalezienie miejsca gdzie można dobrze zrobić odbitki / wywołać negatyw czy slajd było sukcesem i należało się takiego laboratorium i technika trzymać.
http://imageshack.us/photo/my-images/62/kom8a24.jpg/ :)
Robisz kilka fotek na statywie, za każdym razem stawiasz modelkę w innym miejscu i odkrywasz potem warstwy w programie graficznym tylko tam gdzie masz modelkę :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lechjanerka.art.pl/galmt/wielowojteks1.jpg)
To tak w skrócie i uproszczeniu :)
EveryOther
11-03-2012, 12:48
Jejj.. prosiłabym o dokładne opisanie co muszę po kolei zrobić jak już mam te zdjęcia zrobione każde w innym miejscu, i co dalej w Photoshopie CS5.. byłabym ogromnie wdzięczna!
Ten poradnik powinien nieco pomóc: http://fotoblogia.pl/2011/11/10/laczymy-wiele-zdjec-w-calosc-wideoporadnik
Motorniczy
20-03-2012, 00:38
Jak czytam niektore wpisy to az nie wierze, ze tak mozna knuc teorie spiskowe... Taki piekny specyficzny kolor nieba mozna uzyskac bez zadnego problemu w trakcie , przed lub po deszczu / burzy. Wtedy wlasnie w takim swietla kolory sa mocno wysycone i kontrastuja ze stalowo niebieskim niebem , bardzo lubie taka pore. Zadna filozofia , to tylko naturalne swiatlo !
Jak czytam niektore wpisy to az nie wierze, ze tak mozna knuc teorie spiskowe... Taki piekny specyficzny kolor nieba mozna uzyskac bez zadnego problemu w trakcie , przed lub po deszczu / burzy. Wtedy wlasnie w takim swietla kolory sa mocno wysycone i kontrastuja ze stalowo niebieskim niebem , bardzo lubie taka pore. Zadna filozofia , to tylko naturalne swiatlo !
A ja mam plugin do 3ds Maxa, który generuje dowolne niebo, z dowolnymi chmurami w dowolnym kolorze w dowolnej rozdzielczości, pod wskazaną szerokością geograficzną o dowolnej porze roku.;););)
Motorniczy
20-03-2012, 03:27
A ja mam plugin do 3ds Maxa, który generuje dowolne niebo, z dowolnymi chmurami w dowolnym kolorze w dowolnej rozdzielczości, pod wskazaną szerokością geograficzną o dowolnej porze roku.;););)
oj tam, oj tam :) ale alpejskiej laczki pakowanej w folie dla swinek morskich to juz nie potrafisz , zaloze sie , dla chomiczkow tez nie :)
kiedys cyknąłem zdjecie w przedburzowym klimacie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSC_02962-1.jpg
źródło (http://i1055.photobucket.com/albums/s504/wdri/DSC_0296-2.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.