PDA

Zobacz pełną wersję : Co autor zrobił z tym zdjęciem ?



JamSzakal
18-01-2012, 13:08
Pytanie co do tego zdjęcia (poniżej)
Jaki zabieg został tu użyty aby wydobyć taki kolor? może jakiś kontrast? może, może ? właśnie nie wiem za bardzo co? A powiedział bym, że to zdjęcie nie wygląda jak prosto z aparatu.
Czy może ktoś z was wie co tu zostało przerobione? A może zdaje mi się tylko : )
http://img841.imageshack.us/img841/2429/112772326.jpg

pewex
18-01-2012, 13:30
Z exif'a mozna wyczytac jedynie to, ze zdjecie wyszlo z PS3. Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.

gniady
18-01-2012, 14:24
Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.

A ja tu widzę pięknego araba... Co do meritum to pewnie masz rację :)

pozdrawiam

stock
18-01-2012, 15:22
nie ma sie czym podniecać. zdjecie bez szały zarówno w kadrze jak i obróbce.

mpwt
18-01-2012, 17:09
Podejrzewam, że w ruch poszła technika DRI albo jej wariacje. W tym operowanie krzywymi i na warstwach.

motyl
18-01-2012, 21:35
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.

Vall
18-01-2012, 22:24
Zgodziłbym się z motylem.
Patrząc na niebo, jest dość ciemne, więc pewnie mieści się w przedziale DR łapanym naturalnie przez aparat. Ot, dobre światło plus delikatna obróbka w PS. Właściwy czas, właściwe miejsce, właściwy pstryk. :-)

mpwt
18-01-2012, 22:34
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły

Pewnie, miało się ciemnie a w nim koreksy, maskownice, tekturę, nożyczki... :)

http://www.youtube.com/watch?v=nDpz-qyBpx4

Erie
18-01-2012, 22:45
Pytanie co do tego zdjęcia (poniżej)
Jaki zabieg został tu użyty aby wydobyć taki kolor? może jakiś kontrast? może, może ? właśnie nie wiem za bardzo co? A powiedział bym, że to zdjęcie nie wygląda jak prosto z aparatu.
Czy może ktoś z was wie co tu zostało przerobione? A może zdaje mi się tylko : )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/2429/112772326.jpg)

szczerze to może być tak, ze zdjęcie jest zrobione po deszczu, jak słońce wyszło zza chmur późnym popołudniem i też będzie podobny efekt

ale raczej podbity trochę kontrast i clarify (tak to się chyba nazywa w PSie)

adrian9627
19-01-2012, 02:56
Koledzy a takie pytanie....tylko ja widzę ze oświetlony jest on jakoś tak jakby od lewej strony ?

KamilM
19-01-2012, 13:15
Może z tej strony przenikało słońce przez chmury i tak wyszło. Samo zdjęcie nie wygląda, aby przeszło jakąś wielką obróbkę w programie graficznym. W tle mamy niebieskie niebo, zieleń, trawę co wszystko ładnie kontrastuje. Wystarczyło potraktować wzmocnieniem kolorów, clarity, wzmocnienie ciemnego i ekspozycją w LR i gotowe. Ja tak to widzę :).

KierowcaBombowca
19-01-2012, 23:06
Szczerze ?
Taka była pogoda.
Szczęście amatora, odpowiednia pora, zaraz po burzy.
Wcześniej niebo było ciemniejsze, ale i światło przebijające było mocne co przy siwym koniu dało za mocny efekt.
Z tego samego dnia :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/28a0v4m-1.jpg
źródło (http://oi40.tinypic.com/28a0v4m.jpg)

autor zdjęcia.

mpwt
20-01-2012, 00:17
Szczerze ?
Taka była pogoda

Gratki, złapanie odpowiedniej chwili to równie nie łatwe zadanie. A tutaj światło zagrało perfekcyjnie.
A może też możesz wrzucić zdjęcie z 0 obróbką. Początkujący na forum mogliby poćwiczyć trochę.

KierowcaBombowca
20-01-2012, 15:39
Nie ma problemu, później wrzucę ale z tego co pamiętam, to przy tym zdjęciu "obróbka" to jedynie kliknięcie "auto kontrast" ;)

ryszkut
22-01-2012, 22:26
Z exif'a mozna wyczytac jedynie to, ze zdjecie wyszlo z PS3. Ja tu widze jasne, krótkie tele i pełną klatkę plus podbicie kontrastu i wyciagniecie nieba.

pełną klatkę ???? ;););)
boże jakie głupoty.

jedyne co tu jest to połówka szara, cyfrowa bądź materialna.

Erie
22-01-2012, 22:48
pełną klatkę ???? ;););)
boże jakie głupoty.

jedyne co tu jest to połówka szara, cyfrowa bądź materialna.

zapytaj autora - jest nim KierowcaBombowca i napisał że obróbki niemal zero (więc odpada cyfrowa szara połówka), opisał również jakie miał warunki, co raczej wyklucza równiez szarą połówkę analogową

elanek
23-01-2012, 10:24
nie ma sie czym podniecać. zdjecie bez szały zarówno w kadrze jak i obróbce.

Całkiem mi się podoba.
Szał w obróbce? Co to, zwłaszcza w tym przypadku? Jakieś monidło?

ryszkut
26-01-2012, 01:29
zapytaj autora - jest nim KierowcaBombowca i napisał że obróbki niemal zero (więc odpada cyfrowa szara połówka), opisał również jakie miał warunki, co raczej wyklucza równiez szarą połówkę analogową

no to spoko.
w takim razie miał na niebie naturalną, 100% prawdziwą szarą połówkę na całym nieboskłonie ;)

Erie
26-01-2012, 01:30
no to spoko.
w takim razie miał na niebie naturalną, 100% prawdziwą szarą połówkę na całym nieboskłonie ;)

a z tym to się mogę zgodzić :D

Jacenty Z.
26-01-2012, 15:24
Gratki, złapanie odpowiedniej chwili to równie nie łatwe zadanie. A tutaj światło zagrało perfekcyjnie.
A może też możesz wrzucić zdjęcie z 0 obróbką. Początkujący na forum mogliby poćwiczyć trochę.

Fajnie, że Autor prac się ujawnił:) Chyba dość wiele osób myśli (ulegając trendom reklamowym), że droższy sprzęt sam zrobi dobre zdjęcia, a obróbka w "jedynym właściwym" programie uratuje nawet najgorszy pasztet. Tymczasem liczy się też światło, kompozycja, pomysł...

Co do obróbki, to chyba kwestia indywidualna - ja na przykład na pierwszym zdjęciu nie zmieniałbym chyba nic, ale już na drugim podciągnąłbym kontrast, zmniejszył ekspozycję i może ocieplił lekko kolory - ktoś inny inaczej. Najlepiej widać to w dziale Forum "W trakcie obróbki", gdzie kilka osób obrabia to samo zdjęcie, co nie znaczy wcale że jedne wersje są złe, inne dobre. One są po prostu różne i odzwierciedlają różne preferencje i różną fizjologię wzroku (zdjęcia jasne czy ciemne, barwne czy stonowane), czy nawet rodzaj i ustawienia używanego monitora. Ale najważniejszy jest IMHO, tak jak tutaj, dobry materiał wyjściowy...

Andy_O
26-01-2012, 17:11
Niestety, coraz częściej się uważa, że zdjęcia się robi fotoszopem.
Tymczasem stara prawda głosi, że światło i piękna modelka to 80% sukcesu. Pozostałe 20% to "nie schrzanić doszczętnie zdjęcia".

ryszkut
26-01-2012, 21:55
nie no teraz to trzeba miesiąc na obrobienie jednego tematu ślubnego ;) strasznie mnie to śmieszy ;)
i weź tu człowieku uważaj że zdjęć nie robi się fotoszopem skoro tzw prosy tyle czasu marnują bo nie potrafią dobrze naświetlić klaty.

EveryOther
04-02-2012, 12:37
Witam, mam pytanie odnośnie ponieższego zdjęcia.. W jaki sposób autor uzyskał taki efekt ? Wiadomo, że poprzez obróbkę, ale dokładnie jak to zrobić.
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg

mmfazi
04-02-2012, 12:54
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg

Dobre!! :)

Erie
04-02-2012, 13:21
Witam, mam pytanie odnośnie ponieższego zdjęcia.. W jaki sposób autor uzyskał taki efekt ? Wiadomo, że poprzez obróbkę, ale dokładnie jak to zrobić.
C:\Documents and Settings\Domownicy\Moje dokumenty\Moje obrazy\Pomysły na komunie 2012\kom8a (24).jpg

:D, obawiam się że musiałbyś udostepnić nam swój komputer aby dało sie ten plik w ten sposób zobaczyć

albo po prostu wrzuć zdjęcie na imageshack.us

Semati
04-02-2012, 14:08
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.

może i nie było ,ale za to było laboratorium fotograficzne i technicy.....;)

motyl
04-02-2012, 14:32
Przypominam, że kiedyś robiło się zdjęcia bez pomocy PSuja i jakoś wychodziły, więc w tym przypadku może autor miał odpowiednie światło i to wszystko. A tak na marginesie to też nie widzę w tym zdjęciu czegoś nadzwyczajnego.

może i nie było ,ale za to było laboratorium fotograficzne i technicy.....;)

A tego zdania to przyznam, że nie kumam. Jeżeli ma ono znaczyć, że laboratorium i technicy doskonalili obrabiane / wywoływane zdjęcia to pozwolę sobie nie zgodzić się z takim twierdzeniem.

Erie
04-02-2012, 14:35
A tego zdania to przyznam, że nie kumam. Jeżeli ma ono znaczyć, że laboratorium i technicy doskonalili obrabiane / wywoływane zdjęcia to pozwolę sobie nie zgodzić się z takim twierdzeniem.

oj uwierz w to lepiej - może nie wszyscy, ale przynajmniej duża część (oczywiście nie liczę tutaj molochów w stylu CeWe, gdzie jechał automat w tysiące czy też miliony odbitek)

EveryOther
04-02-2012, 14:55
http://imageshack.us/photo/my-images/62/kom8a24.jpg/ :)

motyl
04-02-2012, 14:57
oj uwierz w to lepiej - może nie wszyscy, ale przynajmniej duża część (oczywiście nie liczę tutaj molochów w stylu CeWe, gdzie jechał automat w tysiące czy też miliony odbitek)
Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie ale ja pracując ponad 20 lat w branży foto, miałem sporo do czynienia z laboratoriami i w większości przypadków to była trauma. Znalezienie miejsca gdzie można dobrze zrobić odbitki / wywołać negatyw czy slajd było sukcesem i należało się takiego laboratorium i technika trzymać.

mpwt
04-02-2012, 22:09
http://imageshack.us/photo/my-images/62/kom8a24.jpg/ :)

Robisz kilka fotek na statywie, za każdym razem stawiasz modelkę w innym miejscu i odkrywasz potem warstwy w programie graficznym tylko tam gdzie masz modelkę :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lechjanerka.art.pl/galmt/wielowojteks1.jpg)

To tak w skrócie i uproszczeniu :)

EveryOther
11-03-2012, 12:48
Jejj.. prosiłabym o dokładne opisanie co muszę po kolei zrobić jak już mam te zdjęcia zrobione każde w innym miejscu, i co dalej w Photoshopie CS5.. byłabym ogromnie wdzięczna!

KamilM
19-03-2012, 23:00
Ten poradnik powinien nieco pomóc: http://fotoblogia.pl/2011/11/10/laczymy-wiele-zdjec-w-calosc-wideoporadnik

Motorniczy
20-03-2012, 00:38
Jak czytam niektore wpisy to az nie wierze, ze tak mozna knuc teorie spiskowe... Taki piekny specyficzny kolor nieba mozna uzyskac bez zadnego problemu w trakcie , przed lub po deszczu / burzy. Wtedy wlasnie w takim swietla kolory sa mocno wysycone i kontrastuja ze stalowo niebieskim niebem , bardzo lubie taka pore. Zadna filozofia , to tylko naturalne swiatlo !

freefly
20-03-2012, 01:27
Jak czytam niektore wpisy to az nie wierze, ze tak mozna knuc teorie spiskowe... Taki piekny specyficzny kolor nieba mozna uzyskac bez zadnego problemu w trakcie , przed lub po deszczu / burzy. Wtedy wlasnie w takim swietla kolory sa mocno wysycone i kontrastuja ze stalowo niebieskim niebem , bardzo lubie taka pore. Zadna filozofia , to tylko naturalne swiatlo !

A ja mam plugin do 3ds Maxa, który generuje dowolne niebo, z dowolnymi chmurami w dowolnym kolorze w dowolnej rozdzielczości, pod wskazaną szerokością geograficzną o dowolnej porze roku.;););)

Motorniczy
20-03-2012, 03:27
A ja mam plugin do 3ds Maxa, który generuje dowolne niebo, z dowolnymi chmurami w dowolnym kolorze w dowolnej rozdzielczości, pod wskazaną szerokością geograficzną o dowolnej porze roku.;););)

oj tam, oj tam :) ale alpejskiej laczki pakowanej w folie dla swinek morskich to juz nie potrafisz , zaloze sie , dla chomiczkow tez nie :)

will
08-04-2012, 22:37
kiedys cyknąłem zdjecie w przedburzowym klimacie:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/DSC_02962-1.jpg
źródło (http://i1055.photobucket.com/albums/s504/wdri/DSC_0296-2.jpg)