Zobacz pełną wersję : który statyw porządny ale turystyczny
tokarool
16-01-2012, 19:16
poszukuję statywu małedgo (45cm po złozeniu) i jak najlżejszego bez utraty stabilnośći;) moje propozycje to:
1 Link (http://www.ebay.ie/itm/Professional-JUSINO-TK224-Tripod-Monopod-BT-02-BallHead-Canon-DSLR-Camera-/110767966705?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19ca4909f1#ht_7330wt_952)
2 Link (http://www.ebay.ie/itm/200681754679?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649#ht_10030wt_952)
3 Link (http://www.ebay.ie/itm/190592648918?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649#ht_9880wt_952)
4 Link (http://www.ebay.ie/itm/BENRO-MeFoto-A1350-Q1-Alum-Tripod-Monopod-Kit-Black-T203-/300601757012?pt=US_Tripods&hash=item45fd42cd54#ht_2128wt_1139)
5 Link (http://www.ebay.ie/itm/MEFOTO-Benro-A1340Q1-Traveler-Aluminium-Tripod-Kit-Monopod-Multi-Color-/260927690396?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item3cc080969c#ht_2518wt_1017)
6 Link (http://www.ebay.ie/itm/BENRO-MeFoto-A1340-Q1-Alum-Tripod-Monopod-Kit-Gold-T205-/300601753833?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item45fd42c0e9#ht_2128wt_1139)
Możecie podać jakieś swoje propozycje bądź podać nr który do was przemawia;)
astramus
16-01-2012, 20:41
Na wstępie napisz jeszcze jaki przedział cenowy, rodzaj głowicy i wysokość użytkowa, na pewno to pomoże w wyborze tego statywu.
wasilewk
16-01-2012, 21:25
Może ten (http://fotoklik.pl/akcesoria-foto-video/statywy-g/statywy/statyw-gitzo-g1026.html) ?
tokarool
16-01-2012, 22:28
Na wstępie napisz jeszcze jaki przedział cenowy, rodzaj głowicy i wysokość użytkowa, na pewno to pomoże w wyborze tego statywu.
najlepiej do 130e, wyczytałem że najlepsze są kulkowe, wysokość min 150cm. Używam D7000 z 17-55mm
Velbon Sherpa 800R lub droższy Statyw Manfrotto 190XPROB + głowica Manfrotto 496RC2
Statyw to wydatek na lata - nie warto oszczędzać.
tokarool
18-01-2012, 18:43
statywy fajne jednakże za dużę po złożeniu tzn poszukuję czegoś do 50cm z glowicą
Z tych co podałeś w linkach, nie brałbym żadnego pięcioczłonowego - licha stabilność. Poza tym mam wątpliwości dotyczące trwałości wszystkich statywów 1-6. Są one bardzo kolorowe, a mi kojarzy się to z przyciąganiem wzroku klienta krzykliwą barwą, a nie jakością. Gdybym miał wybierać, to chyba ten ostatni (nr 6), ale wolałbym Giotto Vitruvian lub Gitzo Traveller. Zaporowa jednak cena tych ostatnich.
A ja napiszę ci coś co cię raczej nie ucieszy - albo stabilność albo turystyka ;)
Jechałem kiedyś na rowerze z plecakiem i podpiętym Manfrotto 055 - mało mi kręgosłup nie pękł... Ale sam statyw bardzo fajny, stabilny - ach i och.
Jak chcesz go zabierać ze sobą na dłuższe spacery (góry itd) to polecam jednak coś lekkiego - nie więcej niż 1,5kg a im bliżej 1kg. tym lepiej. Chodzi o to, że jak kupisz jakiegoś kloca i wybierzesz się z nim tu i tam to trzeci raz pójdziesz już bez - taka prawda.
Ja mam Benro a550 i ogólnie jest to chyba dobry kompromis między wagą a stabilnością.
Wszystko zależy od tego gdzie go chcesz zabrać, do czego będzie używany, jaki sprzet będzie na nim wisiał i jakich gabarytów sam jesteś?
Poszukaj też czegoś od slik?
Sam do jakiegoś czasu zastanawiam się nad Slik SPRINT MINI GM
Badol a masz z głowicą BH-1 czy może coś lepszego??
tokarool
19-01-2012, 01:54
@markb uwiez tez bym wolal:)
@badol Benro a550 sprawdzalem cena mogla by byc ale za wysoki po zlozeniu, przy okazji zapytam jak sie nazywa system w ktorym odwracamy nogi o 180 stopni i zmniejsza on statyw o jakies 10-15cm
jeśli chodzi o udzwig to 2 kg to chyba za malo bo sprzet to d7000 z 17-55mm f2.8 i 70kg zywej wagi:)
a ja silka sprint pro gm, mały lekki, i naprawde duzo utrzymuje a i cena bardzo spoko
a ja silka sprint pro gm, mały lekki, i naprawde duzo utrzymuje a i cena bardzo spoko
ale on jak widzę ma tylko 2kg max udźwig.
@badol Benro a550 sprawdzalem cena mogla by byc ale za wysoki po zlozeniu, przy okazji zapytam jak sie nazywa system w ktorym odwracamy nogi o 180 stopni i zmniejsza on statyw o jakies 10-15cm:)
W Gitzo to jest włąśnie system Traveller: http://www.gitzo.pl/Statywy%20GITZO%20Traveler.html, a w Giottos - Vitruvian VGR: http://www.giottos-tripods.co.uk/index.php?page=products&cat=4b8b81bae5942
tokarool
20-01-2012, 04:10
@markB dzieki ale tych cacuszek ceny też sa "fajne" ;)
tokarool
01-02-2012, 12:12
a co powiecie o tym?
7 Link (http://www.ebay.ie/itm/NEW-HorusBennu-Camera-Tripod-747T-Traveler-56-w-BallHead-LX-1T-DSLR-SLR-/260933291278?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item3cc0d60d0e#ht_17404wt_952)
wasilewk
01-02-2012, 12:16
a co powiecie o tym?
7 Link (http://www.ebay.ie/itm/NEW-HorusBennu-Camera-Tripod-747T-Traveler-56-w-BallHead-LX-1T-DSLR-SLR-/260933291278?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item3cc0d60d0e#ht_17404wt_952)
Nie za cienkie nogi, jak na aluminium ?
Udźwig tutaj mniej decyduje od stabilności (może się trząść jak barani ogon i wieszanie worka nic nie da).
tokarool
01-02-2012, 12:28
Nie za cienkie nogi, jak na aluminium ?
Udźwig tutaj mniej decyduje od stabilności (może się trząść jak barani ogon i wieszanie worka nic nie da).
Niestety ale nie mam zielonego pojecia:/ Statywu szukam juz dluzszy czas i niestety nie mogę nic znalesc odpowiadajacego moim wymagania:/ mały (po zlozeniu do 50cm), stabilny i w miarę lekki. Ehh
Czyli Wasilewk odradzasz? A masz moze jakis model do zaoferowania?
wasilewk
01-02-2012, 12:31
Ja bym miał, ale Tobie może nie pasować... ...sam używam frotki 055 ProB - co prawda w większości jeździ w bagażniku auta. Na rowerowe wycieczki mam monopod frotki i jest malina. Oba mają grube nogi i są stabilne.
Pzdr.
tokarool
01-02-2012, 12:55
przez rozmiar juz odpada...
tokarool
01-02-2012, 13:33
a czy karbon jest naprawde taki dobry? czytajac opinie wiekszosc przeklada sie na niekorzysc ze wzgledu na wage, chyba niektorzy dlatego je kupujac wiec po takich opiniach jeszcze gorzej podjac decyzje... Kolejna rzecza jest udzwig jesli moj sprzet wazy 2kg to 2kg wedlug specyfikacji wystarczy?
Udźwig 2 kg (minus waga głowicy) oznacza tylko, że po ustawieniu aparatu na szczycie statywu ten się nie rozkraczy. Udżwig statywów, które ja mam, to 12 lub 18 kg, a to wcale nie znaczy, że mogę na takim statywie 18 kg umieścić D3 z Sigmą 200-500/2.8, mimo, że wagowo to da radę. Do wytłumienia drgań z takiego obiektywu potrzeba dużo mocniejszego i cięższego statywu. Zasada jest taka: na statyw aluminiowy można bezpiecznie nałożyć głowicę + aparat + obiektyw o łącznej wadze takiej samej (lub nieco przekraczającej) jak waga statywu, natomiast na statyw karbonowy 1.5- 2 razy więcej niż waga statywu. W szczególności wartości te dotyczą używania aparatów z tele obiektywem, bo w tym przypadku drgania przenoszą się mocniej. Z tych danych masz już pierwszą przewagę statywu karbonowego nad alu: stosunek wagi aparatu do wagi statywu (load capacity lub po polsku chyba nośność) jest tutaj większy. Z tym wiąże się lepsze tłumienie drgań przez włókno węglowe. No i statywy karbonowe nie wyziębiają się tak na mrozie jak alu. Ale osobiście uważam, że statywy alu Gitzo były ładniejsze od węglowych.
tokarool
21-02-2012, 13:09
Jeszcze na nic sie nie zdecydowalem ale podnioslem lekko fundusz tzn 750zl co powiecie na:
http://fotozakupy.pl/statyw/triopo-gt-3232x8c,14352s do tego jakas glowice kulkowa?
foto4deg
21-02-2012, 17:55
Jeszcze na nic sie nie zdecydowalem ale podnioslem lekko fundusz tzn 750zl co powiecie na:
http://fotozakupy.pl/statyw/triopo-gt-3232x8c,14352s do tego jakas glowice kulkowa?
Tokarool, jest aż tak wysoki?
tokarool
21-02-2012, 18:25
Tokarool, jest aż tak wysoki?
nie jestem ale chyba lepiej miec wiecej w zapasie niz mniej tutaj wiecej szczegolow
http://www.triopo.pl/produkt/Triopo+GT-3232X8C
jest jego nizszy brat
http://www.triopo.pl/produkt/Triopo+GT-3228X8C
odjeta ma jedna sekcje przez to jest lzejszy o 160g i nizszy 38cm.
Do wyboru sa jeszcze klipsy wasza opinia ktory system lepszy? oraz czy wyzszy czy nizszy jezeli w ogole isc w strone Triopo?
Dzieki za kazda podpowiedz!
Jeśli ma być podróżny, to zdecydowanie kup czterosekcyjny, bo mniej sekcji = większa stabilność, a do tego lżejszy i krótszy w transporcie.
Od około roku jestem szczęśliwym posiadaczem Triopo MT-3228X8C z głowicą b2. Używany w fotografii nocnej, architektury i wycieczkowej (góry) ze średnią intensywnością. Przy wyborze brałem pod uwagę masę i wysokość statywu, zarówno małą złożonego jak i nie za niską rozłożonego bez kolumny centralnej. Używam z zestawem ze stopki, najczęściej z 17-55 i nie mam póki co zastrzeżeń co do stabilności.
Aczkolwiek, w nawet lekko ekstremalnych warunkach nie miałem jeszcze okazji focić. Budowa też nie budzi zastrzeżeń, oczywiście jak na tę półkę cenową. Tu (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=184443) i Tu (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=178808) masz opinie innych użytkowników
draco1234
23-02-2012, 12:26
Myślałeś o Fotopro? http://allegro.pl/statyw-alu-fotopro-z-glowica-kulowa-i-futeralem-i2085196776.html
tokarool
23-02-2012, 13:31
Myślałeś o Fotopro? http://allegro.pl/statyw-alu-fotopro-z-glowica-kulowa-i-futeralem-i2085196776.html
Statyw dosc niski ale wyglada bardzo kuszaca pod wzgledem wykonania (opisu) i ceny. Posiadasz go moze?
draco1234
23-02-2012, 15:40
Statyw dosc niski ale wyglada bardzo kuszaca pod wzgledem wykonania (opisu) i ceny. Posiadasz go moze?
Posiadam jako sprzedawca, potwierdzam, że solidnie wykonany, do tego 6 lat gwarancji.
tokarool
25-02-2012, 15:31
Ciekawa propozycja ale reszta jak mysli/widzie ta propozycje?
hej tokarool jesli ang nie jest problemem to tutaj (http://phototechnology.wordpress.com/2010/07/22/fotopro-c4i-tripod-ball-head-review/) nieco wiecej. A przy okazji - czy statyw o wadze 2.2 kilo to juz malo turystyczny statyw ? Jak myslicie ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.