PDA

Zobacz pełną wersję : Przysłona- jak to działa



kiks
14-01-2012, 19:56
Z czystej ciekawości pytam, bo może ktoś mi uprzejmie wyjaśni, jak jest napędzana przysłona. W każdym opisie obiektywu jest podawany sposób napędu AF a o przysłonie- nikt nie mówi. Domyślam się, że musi to być jakoś elektrycznie ustawiane - ale jak??? Oczywiście dla uzyskania zdjęcia nie musze tego wiedzieć- ale ja lubię wiedzieć, jak działa przyrząd którego właśnie używam.

look
14-01-2012, 19:59
mechanicznie, popychacz w puszce który przesuwa dźwignię w obiektywie

pewex
18-01-2012, 13:32
Puszka przesuwa lub wciska dźwignię lub bolec do momentu, który odpowiada wybranej wartości f.

kiks
01-02-2012, 19:49
Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam niezawodnych i życzliwych kolegów