PDA

Zobacz pełną wersję : D-60 nie działa - padł aku?



Pawełw
13-01-2012, 09:43
Włączam aparat po 3 tygodniach leżenia i... NIC. Ładuje aku na ładowarce jakąs godzinę (dioda przestała migać) włączam i.... NIC. Jak myślice - padła aku całkiem czy to coś poważniejszego?

pioter m
13-01-2012, 09:49
Trudno powiedziec. To jest mozliwe i objaw sie zgadza (1h godzina dla pustej baterii to malo, zapewne trup). Musisz jednak sprawdzic z dobra bateria, bo inaczej sie nie dowiesz.

Anion
13-01-2012, 10:43
wg mnie coś z aparatem. Nie wierzę, że 3 tygodnie leżenia wyładowanego aku powoduje jego całkowitą destrukcję. Zawsze możesz jeszcze podejść do jakiegoś sklepu foto (w dobrym sklepie zawsze mają baterie do testowania) i podepnij się na chwilkę i będziesz miał pewność, ale chyba czeka cię serwis.

Pawełw
13-01-2012, 11:34
Nawet mnie nie straszcie serwisem ;) -

Jatin
13-01-2012, 17:42
Ja zostawiałem w torbie D300s na 2tyg włączonego i aku trzymał bez problemu same akumulatory i to rozładowane po 2, 3 tyg leżą, wkładam do puszki i się włączał. Tak że chyba jednak coś z aparatem ale dla pewności trzeba sprawdzić z inną baterią.

pioter m
13-01-2012, 19:14
wg mnie coś z aparatem. Nie wierzę, że 3 tygodnie leżenia wyładowanego aku powoduje jego całkowitą destrukcję. Zawsze możesz jeszcze podejść do jakiegoś sklepu foto (w dobrym sklepie zawsze mają baterie do testowania) i podepnij się na chwilkę i będziesz miał pewność, ale chyba czeka cię serwis.
Niby nie, ale litowce potrafia tak pasc, szczegolnie po zbyt glebokim rozladowaniu. Moim znajomym padl oryginalny akku w d40x i objaw byl ten sam. Mi padla bateria z d70s, choc wcale nie wydojona do dna. Poprostu pewnego dnia ladowarka po 30 min. uznala, ze jest pelna, ale aparat byl innego zdania.

Pawełw
14-01-2012, 17:58
Po kilkugodzinnym ładowaniu baterii aparat nie odpalił... co ciekawsze po wyjęciu baterii z ładowarki ta była zimna... jakby się w ogóle nie naładowała... więc to chyba bateria albo ładowarka...(tylko czy ładowarka może paść?!)

kazwita
14-01-2012, 18:19
Masz może miernik uniwersalny? Pomiar napięcia na stykach akumulatora powinien dać jakieś wskazówki co do stanu jego naładowana.

Jatin
14-01-2012, 18:41
Ładowarka może paść.

pioter m
14-01-2012, 19:35
Wszystko moze pasc.
Trzeba sprawdzic z inna bateria i/lub aparatem.

Ladowarki nie laduja w opor tylko do pewnego momentu, kiedu uznaja, ze jest dosc. Potem juz nic sie nie dzieje. Mozna sobie trzymac ja przez noc, ale i tak bedzie ladowac, ile zechce. To nie bc700.

Pawełw
10-02-2012, 01:52
no i wiem - moduł zasilania padł :(

Jacenty Z.
11-02-2012, 01:41
no i wiem - moduł zasilania padł :(

Wyrazy współczucia:(

Coś bliżej ewentualnie można (spodziewane koszty naprawy, wiek i przebieg aparatu)?

Ja miałem kiedyś sytuację taką, że nagle skrócił mi się czas ładowania i pracy obu oryginalnych akumulatorków - podejrzewałem ładowarkę, ale po dokupieniu trzeciego aku (zamiennik) okazało się, że to oba starsze padły prawie równocześnie - jak widać więc opcja "spróbuj z drugą baterią" też ma czasem swoje wyjątki...