RudVan
08-01-2012, 18:30
Witam,
mam pytanie bo bardzo mnie to ciekawi, otóż jak wygląda perspektywa(?), kadr(?), pole widzenia(?) obiektywu podłączonego do pełnej klatki a jak do cropa?
Już tłumaczę o co mi chodzi.
Czy zakładając, że ustawimy aparat FF tak samo jak DX (trudne do wykonania np na statywie bo rozmiar body FF jest inny o DX, ale mówimy teoretycznie), to czy uzyskamy ten sam kadr i to o czym pisałem wyżej jeśli użyjemy pod DX 17-55 a pod FF 24-70? Z przeliczenia cropa na FF wychodzi na "to samo" tzn 17-55 * 1.5 daje nam właśnie 24-70 czyli TEORETYCZNIE identyczne pole widzenia co na FF z 24-70, czy tak jest w rzeczywistości?
Macie może jakieś przykłady jak to wygląda na "papierze"? Zastanawia mnie to czy mając kiedyś N17-55 pod DX a teraz 24-70 zmieściłbym "to co kiedyś musiałem uciąć" bo nie można było się już cofnąć o dwa kroki bo była ściana?
Czy też może jest to to samo, i musiałbym zapiąć pod FF coś węższego np 14-24 aby spełnić moje oczekiwania?
Pozdrawiam
mam pytanie bo bardzo mnie to ciekawi, otóż jak wygląda perspektywa(?), kadr(?), pole widzenia(?) obiektywu podłączonego do pełnej klatki a jak do cropa?
Już tłumaczę o co mi chodzi.
Czy zakładając, że ustawimy aparat FF tak samo jak DX (trudne do wykonania np na statywie bo rozmiar body FF jest inny o DX, ale mówimy teoretycznie), to czy uzyskamy ten sam kadr i to o czym pisałem wyżej jeśli użyjemy pod DX 17-55 a pod FF 24-70? Z przeliczenia cropa na FF wychodzi na "to samo" tzn 17-55 * 1.5 daje nam właśnie 24-70 czyli TEORETYCZNIE identyczne pole widzenia co na FF z 24-70, czy tak jest w rzeczywistości?
Macie może jakieś przykłady jak to wygląda na "papierze"? Zastanawia mnie to czy mając kiedyś N17-55 pod DX a teraz 24-70 zmieściłbym "to co kiedyś musiałem uciąć" bo nie można było się już cofnąć o dwa kroki bo była ściana?
Czy też może jest to to samo, i musiałbym zapiąć pod FF coś węższego np 14-24 aby spełnić moje oczekiwania?
Pozdrawiam