PDA

Zobacz pełną wersję : Jak coś takiego wyczarować ?



GotowyDoPracy
08-01-2012, 14:58
Witam,

chodzi mi o osiągnięcie zdjęć na takim poziomie

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.245487468858245.57716.147965965277063&type=3
duża głębia, fajne kolory, elegancko doświetlone itd itd.


drugi styl to taki
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.177782658975627.48224.115105981909962&type=3
przede wszystkim zabawa kolorem, światłami ale postacie wyraźnie

proszę o porady jak coś takiego wyczarować, czasy, przysłony, ustawienia lampy czy TTL czy manual, jaka ekspozycja, gdzie potem zdjęcia obrabiać

Obecnie pracuję na D80 + Tamron 17-50 2.8 + Nikkor 50mm 1.5 G + SB 600
z racji na słabą puszkę robię RAWy i przepuszam przez Camere Raw

pozdrawiam

wasilewk
08-01-2012, 15:05
z racji na słabą puszkę robię RAWy

Jeśli stworzymy dwa rzędy najlepszych: puszek i fotografów, to D80 daleko Ciebie wyprzedzi. - bez obrazy -
Miałem ją przez dwa lata i uważam, że to bardzo dobry aparat.

Pzdr.

P.S.
Tu (http://album.radom.pl/index.php?n=Foto.DOFCalculator) zajrzyj.

stig
08-01-2012, 15:31
Mala GO, duzo wpuszczonego swiatla (relatywnie dlugie czasy, wespol z w miare wysokim ISO) w stosunku do blysku lampy. Na koniec jakies posrane pluginy do kontrastu lokalnego i gotowe.

Semati
08-01-2012, 15:39
Witam,

chodzi mi o osiągnięcie zdjęć na takim poziomie

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.245487468858245.57716.147965965277063&type=3
duża głębia, fajne kolory, elegancko doświetlone itd itd.


drugi styl to taki
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.177782658975627.48224.115105981909962&type=3
przede wszystkim zabawa kolorem, światłami ale postacie wyraźnie

proszę o porady jak coś takiego wyczarować, czasy, przysłony, ustawienia lampy czy TTL czy manual, jaka ekspozycja, gdzie potem zdjęcia obrabiać

Obecnie pracuję na D80 + Tamron 17-50 2.8 + Nikkor 50mm 1.5 G + SB 600
z racji na słabą puszkę robię RAWy i przepuszam przez Camere Raw

pozdrawiam


no dużo forumowiczów też ma do dupy swoje d700 i d3s, bjadą na Rawie...ech...

D80 ma swoje wady do, których ja zaliczam profil kolorów, ale trzeb z tym żyć i zapinać odpowiednie kolory w postprocesie...i jak to powiedział STIG znać kilka posranych pluginów i zabawa...

P.S. Czytać, czytać ,czytać , nikt Ci nie pomoże ,bo nie zrozumiesz o czym prawią do Ciebie...

Michaelg
08-01-2012, 15:48
Jak odpalana lampa? z odbłyśnikiem pod kątem 45* do góry np ? Chodzi mi o pierwszy link.

absurd
08-01-2012, 16:49
MZ tak, bo uzyskiwałem bardzo podobne efekty z takim właśnie ustawieniem głowicy, oczywiście z wysuniętą kartą.

Co do zdania autora na temat słabego sprzętu. Sam robię tego typu zdjęcia póki co d300 + takim samym tamronem i YN-560 i musi wystarczyć aż nie nazbieram na FX i pełnego TTL'a :) Także działaj!

Yanluk
09-01-2012, 07:37
Witam,

chodzi mi o osiągnięcie zdjęć na takim poziomie

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.245487468858245.57716.147965965277063&type=3
duża głębia, fajne kolory, elegancko doświetlone itd itd.


drugi styl to taki
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.177782658975627.48224.115105981909962&type=3
przede wszystkim zabawa kolorem, światłami ale postacie wyraźnie

proszę o porady jak coś takiego wyczarować, czasy, przysłony, ustawienia lampy czy TTL czy manual, jaka ekspozycja, gdzie potem zdjęcia obrabiać

Obecnie pracuję na D80 + Tamron 17-50 2.8 + Nikkor 50mm 1.5 G + SB 600
z racji na słabą puszkę robię RAWy i przepuszam przez Camere Raw

pozdrawiam

ISO 800, Tamron na F2.8-F4.0, odpowiednio dobrac czas naswietlenia wedlug drabinki (tak do 1/15 pewnie mozna zejsc) i lampa na druga kurtyne. Jesli zdjecia maja leciec na facebooka a ISO 800 to malo to spokojnie 1600, lekko odszumic w wywolywaczce i po zmniejszeniu bedzie pan zadowolony.

misiekk76
09-01-2012, 22:24
Wg mnie:
1. Obiektyw raczej stałka (np 50 mm ze światłem 1.4), lampa na manual z palnikiem 45 st do góry, najprawdopodobniej z odbłyśnikiem. Duża winieta to raczej efekt camera raw.
2. Kiedyś kilka razy udało mi się coś takiego pstryknąć. Lampa w manualu, na opadającą kurtynę. Czas naświetlania nawet 1s (przy lekko skręconej przysłonie). Kwestia 2-3 prób i idzie ustawić. Efekt- poszukaj na YT samouczka z vintage effect i na tej samej zasadzie pokombinuj z różnymi kolorami warstw. Powinno się udać.
Nie wiem jak innym, ale dla mnie w mojej D80 efektywne ISO kończy się na 800 (a i to już mi się ciężko odszumia), a praktycznie staram się nie używać wyższego niż 400.
Powodzenia.

Michał Jędrak
12-01-2012, 12:33
Takie zdjęcia łatwo zrobi się każdym aparatem.

Najpierw mała przysłona: 1.8 lub 2.8, no może 4
Potem miękkie światło błyskowe: albo odbicie od sufitu wraz z białą kartką, albo nałożenie czegoś na lampę. Ja używam białej torebki foliowej z marketu i taśmy klejącej, ale akcesoriów jest mnóstwo
Potem obróbka: zwiększony kontrast, dodana winieta i suwaczek 'clarity' dość mocno użyty. Ewentualnie zabarwianie tego na różne sposoby suwaczkami od kolorów. Jakiś plugin pewnie to wszystko załatwi jednocześnie.

Voila :-)