titus1
08-01-2012, 00:14
Witam,
dziś wieczorem robiłem zdjęcie najnowszego kwitnienia. Po zrzuceniu zdjęć zauwazyłem dziwne różnice w kolorach i jasności w seriach zdjęć.
Do body miałem zapięty obiektyw Helios M-42, a wiec aparat działał w trybie manualnym. Akurat seria którą zamieściłem poniżej była robiona z następującymi ustawieniami: ISO 400, przesłona 4, czas otwarcia migawki 200.
Światło. Do doświetlania roślin używam 4 świetlówek po 18W każda. Są to świetlówki stymulujące wzrost roślin (Sun Glo, Flora Glo). Nie wiem gdzie jest problem, bo już robiłem zdjęcia korzystając z tego źródła światła. Nie wiem, czy to sypie się aparat czy to jednak wina zapłonnika/świetlówek/dławika.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/1776/zestawry.jpg)
dziś wieczorem robiłem zdjęcie najnowszego kwitnienia. Po zrzuceniu zdjęć zauwazyłem dziwne różnice w kolorach i jasności w seriach zdjęć.
Do body miałem zapięty obiektyw Helios M-42, a wiec aparat działał w trybie manualnym. Akurat seria którą zamieściłem poniżej była robiona z następującymi ustawieniami: ISO 400, przesłona 4, czas otwarcia migawki 200.
Światło. Do doświetlania roślin używam 4 świetlówek po 18W każda. Są to świetlówki stymulujące wzrost roślin (Sun Glo, Flora Glo). Nie wiem gdzie jest problem, bo już robiłem zdjęcia korzystając z tego źródła światła. Nie wiem, czy to sypie się aparat czy to jednak wina zapłonnika/świetlówek/dławika.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/1776/zestawry.jpg)