Zobacz pełną wersję : Aparat do 2000 zł
Marshal3d
07-01-2012, 17:28
Witajcie,
jako rodzinny fotograf zostałem poproszony o polecenie jakiegoś fajnego aparatu kompaktowego z wymienną optyką. Budżet do wydania to około +/- 2000zł. Aparat dla amatora, ma być nie wielki i w miarę uniwersalny i oczywiście robić ładne zdjęcia. O ile w temacie lustrzanek mam jakieś pojęcie o tyle w kompaktach jestem całkiem zielony i dla tego zgłaszam się do was. Wstępne propozycje to Nikon 1 J1 lub Sony Nex-3 lub Nex-5, Jakie są wasze pomysły?
Nikon 1 J1 to marketingowy żart, Nex jest znacznie lepszym wyborem.
W budżecie mieści się Panasonic DMC-G3 + 14-42 mm - dobry wybór.
downandout
07-01-2012, 18:47
To ja polecę coś co mam i jest obecnie w dobrej cenie: GF3 + 14-42 + 14. Poniżej 1,9k można znaleźć.
Marshal3d
07-01-2012, 18:57
A z NEXów co konkretnie byście polecili? Jak Sony Nex (3 lub 5 ) wychodzi w porównaniu z Panosoniciem GF3?
koniecpolska
07-01-2012, 19:22
A z NEXów co konkretnie byście polecili? Jak Sony Nex (3 lub 5 ) wychodzi w porównaniu z Panosoniciem GF3?Z kupnem nowego 3 i 5 będziesz miał problem, zostały zastąpione 3C i 5N.
Jest jeszcze NX Samsunga z fajnymi i tanimi naleśnikami 20, 30mm puszka do wyboru NX5/10/100.
Są też Olympusy serii PEN - jako jedyne z ww towarzystwa mają stabilizowaną matrycę.
Generalizując wszystkie bezlustrowce z większymi gabarytowo matrycami robią porównywalne fotki.
Wg mnie w bezlustrowcach jak w lustrzankach kieruj się wyborem obiektywów.
<| MICHAŁ |>
07-01-2012, 19:37
W FJ jest promocja - nex C3 + 18-55 za 1877pln
dzisiaj widzialem :) zostaje ciut budzetu na karte pamieci
5N nie kupisz z kitem ponizej 2K - przynajmniej ja nie widzialem :)
svistakk
07-01-2012, 19:38
@koniecpolska "Z kupnem nowego 3 i 5 będziesz miał problem, zostały zastąpione 3C i 5N" - no nie bardzo. Że zastąpione się zgodzę, ale starej wersji NEX 3 i 5 jest na pęczki w sklepach tak internetowych, jak i stacjonarnych. 5 min ode mnie w Sony Center i Fotojokerze radosnie leżą koło siebie wersje nowe i stare. Zresztą czasem trzeba uważać przy zakupie, bo są sprzedawcy wciskający, że np. NEX-5K albo NEX-5D to są nowe wersje - a to nic innego jak oznaczenia zestawów starego NEX-5 z danymi obiektywami...
koniecpolska
07-01-2012, 19:53
@koniecpolska "Z kupnem nowego 3 i 5 będziesz miał problem, zostały zastąpione 3C i 5N" - no nie bardzo. Że zastąpione się zgodzę, ale starej wersji NEX 3 i 5 jest na pęczki w sklepach tak internetowych, jak i stacjonarnych. 5 min ode mnie w Sony Center i Fotojokerze radosnie leżą koło siebie wersje nowe i stare. Zresztą czasem trzeba uważać przy zakupie, bo są sprzedawcy wciskający, że np. NEX-5K albo NEX-5D to są nowe wersje - a to nic innego jak oznaczenia zestawów starego NEX-5 z danymi obiektywami...Wszystko jest kwestią ceny, okazji w stylu NEX-3 z E16 za 999ZŁ, czy NEX-5 z E16 za 1200zł raczej już nie ma. Przy cenach w okolicy 2000zł, jednak lepiej dopłacić kilkaset zł za nowszą wersję, np. za 5N i możliwość używania EVF ( jak nie od razu to może w przyszłości).
svistakk
07-01-2012, 20:01
Mając kupować NEX-5 i EVF zacząłbym się zastanawiać nad NEX-7 (chyba, że masz namiar na wizjerek w cenie mniejszej niż 1200 zł...) - ale to stanowczo przekracza 2000 zł. Co do cen starych nexów nie jest tak źle: http://www.ceneo.pl/8433314 (mówię o wersji 5, bo ceny NEX3 są wg mnie nieco zawyżone). Ciekawą opcją w bezlusterkowcach wydaje się Panasonic GF2 w zestawie ze swoim naleśnikiem - można złapać z oficjalnej dystrybucji Panasonica za jakieś 1700 zł. Sam zresztą jestem na etapie poszukiwań i np. żałuje, że nie ma zestawu NEX-5N z E16, do tego adapter i można się bawić...
Wszystko jest kwestią ceny, okazji w stylu NEX-3 z E16 za 999ZŁ, czy NEX-5 z E16 za 1200zł raczej już nie ma. Przy cenach w okolicy 2000zł, jednak lepiej dopłacić kilkaset zł za nowszą wersję, np. za 5N i możliwość używania EVF ( jak nie od razu to może w przyszłości).
Ostatnio w MM widziałem NEX5 z E16 za 999.
svistakk
09-01-2012, 22:50
@ropusz - a jest tam jeszcze? :) - serio pytam...
Często tam nie zaglądam. Zawsze możesz przedzwonić i dopytać. MM na al. Krakowskiej (Warszawa).
svistakk
10-01-2012, 07:34
Dzięki :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.