Zobacz pełną wersję : Statyw z dwoma drążkami/rączkami
paparazzi89
06-01-2012, 12:47
hej, ostatnio w Fotojokerze macałem statyw, Opticam 6303 za 299zł, wydawał się być ok, ale po przejżeniu internetu już go chyba nie produkują, i opinie też bywają różne.
Ale teraz już wiem czego szukam- statywu z 2 rączkami, jest to chyba dużo wygodniejsze niż 1 rączka i śróbka?
Co byście mi polecili z takich statywów w granicach 300 zł- statyw nie był by używany ekstremalnie wydajnie :)
Czy może brać tego z FJ?
Art Erie
06-01-2012, 13:10
Statyw ma trzy nóżki i brak rączek :)
Zapewne chodzi Ci o "rączki" w głowicy tego typu http://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/257705/pytania-04.jpg
To nie jest prosty wybór, ani mały wydatek. Statyw z głowicą za 300zł będzie zapewne mało stabilny, lub ciężki; natomiast głowica będzie miała luzy i będzie bardzo nieprecyzyjna. Polecam wycieczkę do sklepu i wymacanie tego co Ci najbardziej odpowiada.
paparazzi89
06-01-2012, 13:29
otóż tak by było najlepiej... ale niestety nie ma w mojej dziurze statywów, tylko te kilka w FJ... mieszkam niedaleko Eltkomu (moze kojażycie?) i tam też nie mają! :(
Art Erie
06-01-2012, 13:52
Zrobiłem kiedyś taki zakup ( daaawno temu ), no i statyw jest - "sztuk jeden"; użyłem go kilka razy i powiem szczerze wolę z ręki :(
Trzeba będzie nazbierać pieniędzy i kupić coś porządnego ( a wystraczyło dołożyć ). Nawet jak masz wydać 100zł na wyjazd i "zmarnować" cały dzień - warto pojechać gdzieś do sklepu i pomacać.
paparazzi89
06-01-2012, 14:06
chyba że tak :)
ps. ten świat obrazu pisze że nie mam uprawnień :P
Art Erie
06-01-2012, 14:11
Głowica 3D "z dwoma rączkami"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/b297e292a8c2844cb23c8dd5e9bbbc94-1.jpg
źródło (http://dcfoto.pl/images/b297e292a8c2844cb23c8dd5e9bbbc94.jpg)
paparazzi89
09-02-2012, 14:38
GoldPhoto YH324 i 3D YH410
a o tym co sądzicie?
będzie dobre na używanie kilka razy w roku?
adolfik9501
09-02-2012, 18:58
GoldPhoto YH324 i 3D YH410
a o tym co sądzicie?
będzie dobre na używanie kilka razy w roku?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=22676
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.