PDA

Zobacz pełną wersję : Kurs fotografii ślubnej - 16/17 lutego!



admin
06-01-2012, 12:28
Odpadły mi śluby (kategoryczny zakaz), zostaje więc edukacja.

Termin: 16/17 lutego (czwartek/piątek)


Miejsce spotkania: siedziba nikoniarzy: Łódź, Piotrkowska 109 (studio na parterze)
Pracujemy w kościele Niepokalanego Serca NMP, ul. Klaretyńska 11 (wyjście ze studia do kościoła około godziny 11-ej).
partnerzy: foto-tip (http://foto-tip.pl/) | fotografia.edu.pl (http://fotografia.edu.pl/)

Ilość miejsc: min 6, max 12
koszt warsztatów: 350,00 brutto

Godzina rozpoczęcia/zakończenia zajęć:

czwartek: 9,15 -17,00

Plan zajęć:
9,30 wprowadzenie merytoryczne w arkana pracy reporterskiej
11,00 wyjście i praca w kościele
13,00 przerwa obiadowa
14,00 wprowadzenie w fotografię studyjną
14,30 praca w studio
17,00 zakończenie zajęć

piątek: 9,30 - 15,30

Plan zajęć:
9,30 przygotowania panny młodej (makijaż, ubieranie)
11,00 plener (jak pogoda dopiszę, jeśli nie poprawka na kursie wiosennym lub letnim w dowolnym terminie)
14,00 obiad połączony z fotografowaniem pary młodej w warunkach weselnych
15,30 zakończenie zajęć i rozdanie zaświadczeń o ukończeniu kursu oraz faktur i paragonów.

Hotele w najblizszej okolicy studia:
http://www.hotelfocus.com.pl/index.php?hotelid=3〈=pol (http://www.hotelfocus.com.pl/index.php?hotelid=3%E2%8C%A9=pol)
http://www.qubushotel.com/hotele.php?id_h=15〈=1 (http://www.qubushotel.com/hotele.php?id_h=15%E2%8C%A9=1)
http://www.hotelspt.com.pl/mazowiecki/index.php
http://hotelreymont.com/
odrobine oddalone:
http://www.hotelspt.com.pl/

Lista i dane uczestników:

1. Kasia Wrońska
2. Maciej Pawłowski
3. Danuta Bartkowiak
4. Aikidudi
5. Jacek Q
6. Durom
7. Motomasz


Na czerwono opłacone lub zadeklarowane wpłaty.
Wpłat dokonujemy na poniższe konto:

ELLI - Łódź, Piotrkowska 109
12 2490 0005 0000 4500 2706 3550
w tytule wpisz: warsztaty, Nazwisko i nick.

Wszystkie nasze usługi fakturujemy.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Sygrida
06-01-2012, 13:16
witam,
proszę o rezerwację miejsca Kasia Wrońska.
Pozdrawiam,
KW

admin
07-01-2012, 11:03
Zrobione Kasiu.

Sygrida
07-01-2012, 13:17
Forsa poszła :)
Pzdr,
KW

durom
08-01-2012, 20:07
Ktoś z Wrocławia lub okolic się wybiera?

megamind
08-01-2012, 23:17
Jestem zainteresowany, ale ten termin nie bardzo pasuje.
Czy w lutym też się odbędą?

imat
09-01-2012, 18:03
Jestem zainteresowany, ale ten termin nie bardzo pasuje.
Czy w lutym też się odbędą?

też jestem zainteresowany - najlepiej 2 połowa lutego i pytanko jeszcze czy opcja terminowa sobota/niedziela jest możliwa ?

admin
09-01-2012, 19:46
Niestety kochani nie potrafię przewidzieć co będzie w lutym. Wszystko to zależy niestety od mojego stanu zdrowia a sami wiecie jak to wygląda. W miarę możliwości będę się starał ale nic nie mogę obiecać.

Niestety weekendy odpadają. Przypominam że pracujemy w realnym kościele i w te dni odbywają się tam liturgie. Trzeba brać pod uwagę urlop lub lewiznę ;)

leny1980
09-01-2012, 19:47
tez moglbym byc zainteresowany, gdyby byl weekend :)

admin
09-01-2012, 19:49
Patrz j.w.

leny1980
13-01-2012, 18:43
wszystko mysle ze sprawa dogadania, w lutym za duzo mszy w sobote by nie bylo ;)

kacperek
13-01-2012, 21:36
Piotr mam nadzieję, że tym razem się zobaczymy. Dopisz mnie do listy: Krzysztof Burak :)

admin
19-01-2012, 09:37
Obawiam się że jednak dopiero w lutym Krzysiu. Styczeń jak widać nie służy nam szkoleniowo. Zaraz przebuduję wątek i ustawimy termin lutowy.

szuler
20-01-2012, 09:34
również byłbym zainteresowany, najchętniej termin weekendowy

Pabloo
20-01-2012, 21:14
Raczej niewiele to wniesie, ale byłbym bardzo zainteresowany, gdyby był to początek lutego ;)

aikidudi
20-01-2012, 21:17
no proszę, sam byłbym chętny na takie seminarium szkoleniowe. W lutym lub marcu chętnie, w maju mam robić zdjęcia na ślubie dla mojego kierownika córki więc im więcej wiedzy tym lepiej ;)

Sygrida
21-01-2012, 00:02
oj szkoda, że będzie przeniesiopny na luty... ale trudno, co się odwlecze to nie uciecze :)

admin
22-01-2012, 10:30
Nie mamy wyjścia. Pod kilkoma względami to lepszy termin, choć osobiście wolałbym styczeń też z kilku względów. Tak więc mimo wszystko widzimy się w lutym i jak już wiele razy pisałem, zawsze "kursujemy" z tym kursem z czwartku na piątek z uwagi na pracę w kościele.

Sygrida
23-01-2012, 00:35
Piotrze, a czy mógłbyś sprawdzić czy moje pieniążki za kurs wpłynłęy? wpłciłam już dawno... Pozdr., Kasia Wrońska :)

Brazilianpitbull
23-01-2012, 01:05
Kurde, chętnie wziąłbym udział, niestety nabywszy drugą puchę, totalnie się spłukałem :(

admin
25-01-2012, 06:40
Tak Kasiu, potwierdzam, środki są na koncie, przeksięgować na lutowy czy zrobić Ci zwrot?

admin
25-01-2012, 06:40
Kurde, chętnie wziąłbym udział, niestety nabywszy drugą puchę, totalnie się spłukałem :sad:

Do lutego odłożysz :)

Sygrida
25-01-2012, 10:35
Tak Kasiu, potwierdzam, środki są na koncie, przeksięgować na lutowy czy zrobić Ci zwrot?

Piotrze, przeksięguj na luty :)
Pozdrawaim i dziękuję

aikidudi
25-01-2012, 19:56
Piotrze, nie wiem czy nie doczytałem czy jeszcze data jest nie podana? Chciałbym zobaczyć na samoloty i zarezerwowac jakiś nocleg. Możesz coś polecić?

bulldog
27-01-2012, 20:23
Witam, chciałbym dopisać się do kursu;
czy znany jest już termin?- pytam bo żona 9 miesiąc i termin na 20 II, więc bardziej pasuje pierwsza połowa lutego ;-)
przelew w poniedziałek, czy przynieść na piotrkowską 109 często przechodzę obok?
pozdrawiam

MaciekW
31-01-2012, 12:45
Jestem zainteresowany tym kursem (również jeśli będzie czwartek-piątek) i też czekam na konkretny termin :-)

Tomx
31-01-2012, 21:10
Także czekam na termin

megamind
01-02-2012, 12:45
Też czekam.
Trochę zimno chyba jednak jest.

Sygrida
01-02-2012, 17:38
Też czekam.
Trochę zimno chyba jednak jest.

może trzeba by uszyć kożuszki dla naszych Nikosiów :)
tez czekam na termin :D

admin
02-02-2012, 15:26
Jeszcze chwilka kochani. Jutro stanie wątek :)

admin
02-02-2012, 15:51
Ok. Już stanął (16/17 lutego). Wątek uzupełniony o datę. Zapraszam serdecznie kochani :)

megamind
02-02-2012, 18:02
Mam pytanko.
Co będzie jeśli ze względu na warunki plener nie będzie mógł się odbyć?

admin
03-02-2012, 12:34
Jest takie zagrożenie ale tylko w przypadku obfitych opadów śniegu lub deszczu (z prognoz długoterminowych wynika że ani jedno ani drugie nam nie grozi). Mróz nam nie przeszkadza a wręcz sprzyja bo na weselu jest miło się ogrzać :)

MaciekW
03-02-2012, 15:52
Akurat ta para "czwartek-piątek" jako jedyna w lutym mi nie pasuje ;) Kiedy w przybliżeniu można spodziewać się następnej edycji? :)

megamind
03-02-2012, 16:20
Mróz nam nie przeszkadza
Za pannę młodą to pewnie niedźwiedź polarny będzie robił.
Musze to wszystko przemyśleć.

aikidudi
03-02-2012, 18:53
Czy załatwialiście już noclegi? Jeśli tak to gdzie? Ja potrzebuje nocleg na kilka dni, a nie znam zupełnie Łodzi. Może macie jakiś dobry pomysł?


ehhh, teraz doczytałem o linkach wrzuconych przez Piotra :)
mimo wszystko można było by sie spotkac w jednym miejscu

przejrzałem oferty tych hoteli i o zgrozo w najtańszym wypadku jakieś 600zł! + bilet to kolejne 550zł + szkolenie+ żarcie=muszę się nad tym zastanowić...

admin
03-02-2012, 19:39
Kiedy w przybliżeniu można spodziewać się następnej edycji?

I tu właśnie jest problem bo może to być ostatni kurs na dłuższy czas. Z uwagi na ogromne koszty muszę zrezygnować z dotychczasowego lokum. Znacie mój stan zdrowia i pewnie w pełni mnie rozumiecie.

oper
03-02-2012, 20:10
przejrzałem oferty tych hoteli i o zgrozo w najtańszym wypadku jakieś 600zł! + bilet to kolejne 550zł + szkolenie+ żarcie=muszę się nad tym zastanowić...

http://www.hotelikrelax.pl/lokalizacja.php

Przetestowane poprzednim razem, można zaparkować i do studia piechotą ZTCP < 15 min.

kacperek
03-02-2012, 20:43
przejrzałem oferty tych hoteli i o zgrozo w najtańszym wypadku jakieś 600zł! + bilet to kolejne 550zł + szkolenie+ żarcie=muszę się nad tym zastanowić...

Możesz spróbować tutaj - http://yhlodz.pl/website2/

aikidudi
04-02-2012, 11:32
Możesz spróbować tutaj - http://yhlodz.pl/website2/

no i takie ceny mnie interesują :) Byłeś tam? Jesli tak to jakie wrażenia?
Dzięki za sugestie

megamind
04-02-2012, 12:57
Wg mapy to też w miarę blisko.
Chyba da się na piechotę?

aikidudi
05-02-2012, 00:41
która stacja pkp jest najbliżej?

Czy ktoś z Krakowa lub z małopolski (lub Oświęcimia, Bielska lub okolic)wybiera się na ten kurs samochodem? jeśli tak to proszę o kontakt na pw.

Piotrze co będzie jeśli niezostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników? czy kurs będzie odwołany? Pytam bo chciałbym dziś wszystko zarezerwować włącznie z przelotem/noclegiem/opłatą za kurs itp.
Jeśli można to proszę o w miare szybką odpowiedź.

szuler
06-02-2012, 10:50
również bardzo chętnie uczestniczyłbym w tym kursie, ale niestety moja ciepłolubnosć wygrywa

megamind
06-02-2012, 14:15
Ja jestem zdecydowany.
Właściwie to byłoby nas dwoje.
Lista chętnych jednak nie rośnie a termin się zbliża.
Też bym wolał wiedzieć przed rezerwacją noclegu czy na pewno warsztaty dojdą do skutku.

admin
07-02-2012, 10:16
KURS SIĘ ODBĘDZIE!. Dopisuję Was do listy, potwierdźcie tylko i do dzieła :)

Jacek Q
07-02-2012, 20:41
To, jeśli jeszcze można, ja też chętnie w kursie udział wezmę ...

Pozdrawiam
Jacek Q

megamind
07-02-2012, 21:01
KURS SIĘ ODBĘDZIE!.
To ok.
Jutro wpłacam kasę.

Jedziemy z okolic Poznania gdyby ktoś chciał się przyłączyć to jesteśmy otwarci.

durom
07-02-2012, 21:38
Proszę dopisać mnie do listy. Załatwiam urlop. Jeszcze raz zapytam, czy jedzie ktoś z okolic Wrocławia lub Wałbrzycha? Byłoby raźniej i taniej ;)

aikidudi
07-02-2012, 22:40
ja równiez potwierdzam przybycie, właśnie organizuje cały wyjazd.
Jeśli jedzie ktoś z małopolski lub sląska na ten kurs i ma wolne miejsce w autku to prosze o info.

Jacek Q
07-02-2012, 22:46
Wybieram się z Krakowa samochodem i mam wolne miejsca:) Jak dostane potwierdzenie od Piotra to możemy zacząć się ... no dobra umawiać

aikidudi
07-02-2012, 23:05
Dzięki Jacek Q (zerknij na PW)

Piotrze kaska przelana

admin
08-02-2012, 09:53
Dzięki serdeczne. Czekam na kolejne wpłaty i ogrzewam dla Was studio. To ostatnie warsztaty w starym miejscu. Mam nadzieję że nowe też się przyjmie :) choć dopiero w połowie marca (mam nadzieję).

Jacek Q
08-02-2012, 10:28
dzięki serdeczne. czekam na kolejne wpłaty i ogrzewam dla Was studio. To ostatnie warsztaty w starym miejscu. Mam nadzieję że nowe też się przyjmie :)

Przelew poszedł:)

admin
08-02-2012, 10:58
Dzięki raz jeszcze :) Szykujcie się.

Sygrida
09-02-2012, 00:53
Dzięki raz jeszcze :) Szykujcie się.

ja to się już nawet od stycznia doczekac nie moge :)

durom
09-02-2012, 11:58
Mój przelew właśnie poszedł.

kacperek
09-02-2012, 12:21
Ja niestety odpadam. Miałem nie przewidziane wydatki (stomatolog) i nie mam kasy. Szkoda, że nie wychodzi nam spotkanie Piotrze.

admin
09-02-2012, 17:13
Nic straconego Kacperku. Co się odwlecze... :)

motomasz
10-02-2012, 12:06
Proszę dopisać mnie do listy.

admin
10-02-2012, 15:14
Służę :)

megamind
14-02-2012, 15:44
Ociepla się na szczęście. Jest nadzieja, ze nie będzie niedźwiedzia:)

avatarr
14-02-2012, 18:24
ja mam pytanie czy program szkolenia ulegl zmianie czy dlaej ta sama konfiguracja modela modelki i programu? Pytam bo juz raz byłem i sie zastanawiam ze wzgledu na towarzystwo ;-)

admin
15-02-2012, 09:51
Ociepla się na szczęście. Jest nadzieja, ze nie będzie niedźwiedzia:smile:

Tak źle i tak niedobrze bo śnieg zasuwa jak oszalały. Ponoć przelotnie ale jednak. Będzie dobrze.


ja mam pytanie czy program szkolenia ulegl zmianie czy dlaej ta sama konfiguracja modela modelki i programu?

Program ten sam oczywiście. Model inny, równie przystojny :) Modelka, nie muszę chyba rozwijać tematu :)

admin
17-02-2012, 16:04
Byliście (ops), jesteście super kochani. Wszyscy, nawet mimo prób udowodnienia że tryb preselekcji "żondzi" ;)

Do następnego razu, pamiętajcie o plenerach!

Dzięki wszystkim za udział!

Sygrida
17-02-2012, 19:30
Byliście (ops), jesteście super kochani. Wszyscy, nawet mimo prób udowodnienia że tryb preselekcji "żondzi" ;)

Do następnego razu, pamiętajcie o plenerach!

Dzięki wszystkim za udział!

Piotrze :)
Dziękuję także za super warszataty oraz miło i spędzony czas... Jesteś super Gościem, który ma niesamowite podejście do ludzi - chwała za to Panu :) Alleluja :D
Nie wyobrażam sobie, aby po tych warsztatach i po zakosztowaniu atmosfery Nikoniarzy, miałabym nie uczestniczyć w plenerach. Zawsze jesli czas na to pozowi z ogromną i niekłamaną przyjemnoscią wezmę w nich udział.
No i z mojego powyższego postu wynikło chyba przy okazji, że dzień bez wazeliny jest dniem straconym - a niech tam!!! :)
Pozdrawiam,
KW

durom
17-02-2012, 22:12
Właśnie dotarłem do domciu. Dziękuje Piotr za poświęcony czas i serce włożone w to co próbujesz przekazać. Nieoceniona pomoc wytrawnego znawcy tematu. Dziękuję również pozostałym uczestnikom warsztatów. Było super i widzimy się na następnych spotkaniach. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Roman

Jacek Q
18-02-2012, 22:56
Kto zna Piotra osobiście to wie, a kto Piotra nie zna to powinien Go natychmiast poznać!

Niezliczona ilość cennych porad, podpowiedzi i uwag prawdziwego fachowca, lecz przede wszystkim pasjonata, żeby nie powiedzieć fanatyka fotografii. Doskonale poprowadzony kurs!

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy warto jechać na kurs lub warsztaty z Piotrem to odpowiadam:
NIE WARTO! Nie warto się ani chwili dłużej zastanawiać! JECHAC!!!

Wielkie Dzięki Piotrze!
Szacun!

avatarr
18-02-2012, 23:06
lepiej wstawcie kilka zdjęć zamiast wazeliny ;-) ale to fakt warto się wybrać do Piotra i zwiedzić piękne miasto jakim jest Łódź

megamind
19-02-2012, 01:50
No cóż. Uderzyłeś Piotrze w stół więc nożyce muszą się odezwać.
Dodam jednak łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Osobiście nie jestem tak zachwycony jak przedmówcy. Być może zbyt dużo oczekiwałem i nastawiłem się, że dowiem się czegoś absolutnie rewelacyjnego na temat fotografii ślubnej. Tymczasem odnoszę wrażenie, że nie dowiedziałem się dużo więcej niż na ogólnym kursie fotografii, na którym byłem jakiś czas temu.
Reasumując - faktyczne było bardzo sympatycznie jednak zbyt mało efektywnie.
Pozdrawiam Piotrze Ciebie i wszystkich uczestników kursu.
PS
Jeśli ktoś uważa, że Łódź to piękne miasto to ma bardzo odmienne poczucie piękna od mojego.

Jacek Q
19-02-2012, 10:56
(...) Osobiście nie jestem tak zachwycony jak przedmówcy(...)PS
(...)Jeśli ktoś uważa, że Łódź to piękne miasto to ma bardzo odmienne poczucie piękna od mojego.

Widzę, że nie lubisz marudzić i jesteś, generalnie, optymistą :D

megamind
19-02-2012, 14:02
Tematem wątku są warsztaty fotografii ślubnej więc pisz może na ich temat, a analizę psychologiczną mojej postaci zostaw osobom bardziej kompetentnym w tym zakresie.

admin
19-02-2012, 14:23
Każdy z nas oczekuje czegoś innego. Kurs ten to wprowadzenie w fotografię ślubną. Nie ma i nigdy nie miał na celu budowy portfolia, etc. Nie mogę jednak zrozumieć jak można go porównać do kursu fotografii studyjnej? To zupełnie inne kursy. Tu każdy z elementów składa się w całość. Zupełnie inaczej jest na kursach tematycznych. Rozumiem jednak i szanuję Twoje zdanie. Dobrze że jest odmienne od innych bo już się bałem że coś robię nie tak :)

Co do fotograficznej Łodzi. Jestem w stanie pokazać Łódź jako miasto całkowicie odmienne od innych. Nie jest to łatwe bo wiele miast jest do siebie łudząco podobnych. Są tu jednak klimaty jaki w innych miastach nie ma. Podobnie jak w większości innych miast są takie o których marzy Łódź. Mnie osobiście brakuje rzek, mostów i innych podobnych klimatów jak na łódź przystało.

Jeszcze raz dziękuję Wam za miłe słowa. Staram się jak mogę i jak mi serce pozwala. Oddaję tym kursom połowę swojego życia i całą masę własnych doświadczeń. Doświadczeń sprawdzonych w życiu a nie przeczytanych w książkach.

Jeszcze raz wielkie dzięki za miłe słowa i słowa krytyki. Wszystkie są dla mnie ważne.

megamind
19-02-2012, 15:05
. Nie mogę jednak zrozumieć jak można go porównać do kursu fotografii studyjnej? To zupełnie inne kursy.
Tego akurat nie zrobiłem. Stwierdziłem tylko, że odnoszę wrażenie, że nie dowiedziałem się na tych warsztatach dużo więcej niż na ogólnym kursie fotografii.

Każdy z nas oczekuje czegoś innego.
To jest sedno sprawy. Ja mając podstawy z ogólnego kursu /obejmującego między innymi studio, portret, fotografię produktową i częściowo także plener/ oczekiwałem bardzo specjalistycznej a nie ogólnej wiedzy z zakresu fotografii ślubnej.

szuler
19-02-2012, 15:45
Wybierając się na kurs najlepiej zapoznać się portfolio osoby prowadzącej oraz dowiedzieć się jakie posiada doświadczenie w danej telatyce, po tym najłatwiej dowiedzieć się co dana osoba może nam przekazać.

Jacek Q
19-02-2012, 17:28
Ja mając podstawy z ogólnego kursu /obejmującego między innymi studio, portret, fotografię produktową i częściowo także plener/ oczekiwałem bardzo specjalistycznej a nie ogólnej wiedzy z zakresu fotografii ślubnej.

Miałeś dwa dni na zadawanie pytań. Mogłeś ich zadawać ile dusza zapragnie ale pytań nie zadawałeś. Miałeś dodatkowy czas na pytania bo nie było pleneru. I z tego też nie skorzystałeś. Ale pretensje do świata masz i potrafisz ocenić kompetencje na odległość.

megamind
19-02-2012, 18:15
Ale pretensje do świata masz i potrafisz ocenić kompetencje na odległość.
Już raz prosiłem, żebyś pisał zgodnie z tematem, a nie uskuteczniał jakieś osobiste wycieczki.
Nie chcę się zniżać do twojej retoryki, ale chyba bez tego się nie obejdzie.
Masz chyba spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem skoro dostrzegasz w moich wypowiedziach ocenę czyichkolwiek kompetencji. Moje uwagi dotyczą zakresu tematycznego warsztatów. Były to warsztaty fotografii ślubnej, a np. w zakresie zajęć w studio nie dotykały jej w najmniejszym procencie. Obsługa lamp, sposoby ich wyzwalania, podstawowe sposoby oświetlenia - to nie tematyka ślubna tylko podstawy pracy w studio. Jeśli ty tych podstaw nie znałeś to miałeś w końcu się okazję się z nimi zapoznać. Jeśli ktoś je znał nie dowiedział się niczego nowego, a były to przecież warsztaty fotografii ślubnej a nie podstawowy kurs fotografii.
Ponadto masz też jakiś znaczący problem z pogodzeniem się z faktem, że ktoś może mieć inne zdanie od ciebie.

admin
19-02-2012, 20:17
Problem w tym że nie zrozumiałeś albo nie do końca zrozumiałeś sentencji zawartej w pierwszych moich zdaniach po rozpoczęciu kursu. Ideą tego kursu nie jest i nigdy nie było zbudowanie portfolio ale jak dosyć łatwo przeczytać w nagłówku kursu PRACA FOTOGRAFA ŚLUBNEGO W WARUNKACH ZGODNYCH ZE ZLECENIEM KLIENTA ŚLUBNEGO. O tych warunkach, rozmowach z klientem, oczekiwaniach, etc jak zauważyłeś też dosyć dożo mówiliśmy. Rozumiem zatem że w czasie pracy w studio oczekiwałeś wykonania zdjęć studyjnych JEDYNIE PARY MŁODEJ i cała moja praca związana z wyłożeniem pracy w studio poszła na marne. Jasne. Mogłem ustawić światła "po mojemu" i pozwolić Wam wykonywać takie zdjęcia bez przekazania jakiejkolwiek wiedzy. Ot macie ustawienia, pstrykajcie. Problem w tym że Ty byłeś już jak piszesz na kursie ogólnym. Jednak jak zapewne zauważyłeś nie wszyscy. Jestem za to pewien że ta wiedza z pracy w studio przełoży się na pracę innych uczestników w najlepszy z możliwych sposobów. Założenie już na wstępie zaakceptowali wszyscy. Jakie było? Ano takie że nikt nie miał doświadczeń i mieliśmy wszystko (każdą dziedzinę fotografii) wykładać od podstaw. Powiem więcej, wychodziliśmy czasem nawet poza arkana samej fotografii dyskutując o formatach, obróbce, pluginach, trickach i innych elementach związanych z reporterką. Powtórzę. Jeśli spodziewałeś się budowy portfolio na tym kursie to przepraszam Cię że zawiodłem. Pisałem już. Wkładam w ten kurs wiedzę FOTOGRAFICZNĄ, nie zaś oddaję modeli do budowy własnej strony czy portfolia i za przeproszeniem "popstrykania sobie tego co Milecki ustawił". Myślę że wtedy byłoby dopiero narzekanie: "nic nie zrobiłem sam, wszystko mi ustawili, ja tylko pstrykałem". Nie tędy droga.

Ps. Jeśli dobrze sobie przypominam to dosyć szczególną uwagę skupiłem też na Twojej osobie. Starałem się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie dosyć mocno rozwijając temat. Widać za mało bo nie wybiegłem poza to czego już się nauczyłeś, mimo iż nie byliśmy wspólnie pewnie czy masz rację co do wielu kwestii :) Przykro mi że Cię zawiodłem.

megamind
19-02-2012, 22:07
Trochę może nawzajem się nie rozumiemy. Absolutnie nie oczekiwałem niczego związanego z portfolio. Podobały mi się twoje wprowadzenia do wszystkich części warsztatów. Z momentów gdy wykraczaliśmy poza zdefiniowane ramy też coś wyniosłem. Z faktu, który ustaliliśmy na początku, że nikt nie ma doświadczeń w fotografii ślubnej nie można chyba wyciągać jednak wniosku, że każdą dziedzinę fotografii należy omówić od podstaw. Ktoś kto nie zna podstaw nie powinien się przecież zabierać za fotografię ślubną /choć znajdą się pewnie i tacy co mają odmienne zdanie/. Kurs ten nazywał się - warsztaty fotografii ślubnej i jak sam piszesz miał być o PRACY FOTOGRAFA ŚLUBNEGO. Mi właśnie tego trochę zabrakło - pracy fotografa ślubnego. Za dużo było zagadnień ogólnych w częściach praktycznych kursu. Zgłaszając się na te warsztaty zastanawiałem się czy moja ogólna wiedza fotograficzna jest wystarczająca by wziąć w nich udział. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że ćwiczymy absolutne podstawy i stąd moje rozczarowanie.
Dobrze pamiętasz, że zadawałem sporo pytań. Ja też pamiętam, że zawsze starałeś się na nie wyczerpująco odpowiedź. Mimo, iż czasami trochę upierałem się przy swoim uważam te dyskusje za bardzo cenne.
Myślę, że teraz jest już zrozumiałe skąd moje słowa krytyki i dlaczego nie jestem tak zachwycony jak przedmówcy. Starałem się również by krytyka moja była jak najbardziej konstruktywna.
Większość wypowiadających ocenia warsztaty bardzo pozytywnie więc odrobina przeciwwagi raczej nie zaszkodzi.

Jacek Q
19-02-2012, 23:15
Masz chyba spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem(...)

Godzina rozpoczęcia/zakończenia zajęć:

czwartek: 9,15 -17,00

Plan zajęć:
9,30 wprowadzenie merytoryczne w arkana pracy reporterskiej
11,00 wyjście i praca w kościele
13,00 przerwa obiadowa
14,00 wprowadzenie w fotografię studyjną
14,30 praca w studio
17,00 zakończenie zajęć

To załatwia sprawę umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wytrwałości w zdobywaniu umiejętności reportera ślubnego.

durom
19-02-2012, 23:31
Nie wiem czy oczekiwałem czegoś innego ;)
Wiem że spędziłem bardzo miło dwa dni. Poznałem fajnych ludzi a to najważniejsze.
Przy okazji zrobiłem kilka zdjęć. Czy warsztaty okażą się pomocne, przekonam się już niedługo.
Póki co jestem bardzo zadowolony. Było świetnie i czekam na następne spotkanie.
Coś wrzucę żeby nie było .... ;)
Pozdrawiam
Roman


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/7056/dsc4958d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/9741/dsc4974w.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/7493/dsc5021x.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img694.imageshack.us/img694/795/dsc5030.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/2271/dsc5035w.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/6572/dsc5070b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/2869/dsc5089b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/8753/dsc5183.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img109.imageshack.us/img109/1371/dsc5258v.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img594.imageshack.us/img594/7706/dsc5230g.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/img403/4871/dsc5189m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/7144/dsc5346r.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/3913/dsc5332.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/6720/dsc5355x.jpg)

szuler
20-02-2012, 00:03
kilka całkiem przyjemnych, była esplanada było super :)

aikidudi
20-02-2012, 16:55
Właśnie wrociłem do siebie :)
piotrze - dziękuję za garść cennych wskazówek, które zostały mi wbite do głowy :) . Faktycznie wiekszość tyczyła się fotografii ogólnie - nie tylko slubnej - ale praca z parą w kościele to juz typowa praca ślubniakowa. Mnie się warsztaty podobały, ale mam pewien niedosyt. Zabrakło mi jakby postawienia kropki nad i. Kurs całościowo uważam oczywiście za udany i bardzo jestem zadowolony, że mogłem w końcu podnieść trochę moje prace. Kurs niby bez możliwosci budowania portfolio, ale kto chciał to i tak skorzystał. ja na pewno kilka zdjęć dorzucę do swojego. Jeśli bys zorganizował warsztaty z "błyskaczami" to ja chętnie się piszę. Prosze również przekaż modelom by odezwali się do mnie w przyszłym tygodniu po weekendzie to im wyślę kilka ciekawszych kadrów.

Jacek Q - dziękuję za transport i towarzystwo.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za miłą atmosferę.
pozdrawiam serdecznie

admin
21-02-2012, 10:27
Dokładnie tek jest. Zawsze to podkreślałem. Jest to reportaż ślubny oparty na fotografii. Nie gotowych schematach. To kurs fotograficzny. Dla mnie kropką nad "i" byłby plener i omówienie go. To dokończyłoby proces całego reportażu bo nikt nie zaprzeczy że reportaż zrobiliśmy...

GosiaF
23-02-2012, 14:21
Witam!
Nie jestem uczestniczką z warsztatów Piotra w lutym ,ale byłam na warsztatach ślubnych w grudniu.
Fotografią ślubną zajmuję się już kilka lat, ale uważam że spotkanie z Piotrem było mi bardzo potrzebne. Nauczyłam się od Piotra paru bardzo istotnych rzeczy i uważam że jeśli ktoś twierdzi iż wie już wszystko i niczego nie może się nauczyć na takich warsztatach to po prostu nie powinien na nie jeździć. Jeśli ktoś nie ma w sobie pokory to życie w swoim czasie i tak to zweryfikuje.....
Dziękuję Ci Piotrze po raz kolejny, wiem ile dla Ciebie znaczy prowadzenie tych warsztatów, ile to cię kosztuje.
Zapraszam Cię wraz z małżonką do mnie na wieś......trochę odpoczynku nie zaszkodzi ;)
( moje kolano do tej pory odchorowuje upadek,ale co tam kolano, ważne że szkła całe ;) )

aikidudi
25-02-2012, 01:44
Wrzucam ten kadr i tutaj tak na zachęte i na pochybel... :)
mam nadzieje, ze się spodoba.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ajpi.com/kurs/DUD_1085s.jpg)

bulldog
25-02-2012, 17:36
Super, zachowałeś klimat tego miejsca, cieplutkie światełko, przyjemne cienie; bardzo fajnie zachowana tonacja
Z chęcią też bym tu coś wrzucił, ale pokursowy zapał do wołania rawów studzi spalona karta grafiki.
Z chęcią pooglądałbym jeszcze parę Waszych fotek i spotkał się na plenerze, mam nadzieję, że do zobaczenia.

aikidudi
28-02-2012, 00:35
Super, zachowałeś klimat tego miejsca, cieplutkie światełko, przyjemne cienie; bardzo fajnie zachowana tonacja
Z chęcią też bym tu coś wrzucił, ale pokursowy zapał do wołania rawów studzi spalona karta grafiki.
Z chęcią pooglądałbym jeszcze parę Waszych fotek i spotkał się na plenerze, mam nadzieję, że do zobaczenia.

Dziekuję za miłe słowa. Mam nadzieje, że uporasz się z ta kartą i wrzucisz coś do tego wątku.

Author2008
26-03-2012, 22:09
Witam wszystkich i mam pytanie odnośnie kolejnych edycji warsztatów fotografii ślubnej. Wiem że szanowny Piotr ma problemy zdrowotne i kolejne spotkania mogą być utrudnione ale tak bardzo wstępnie chciałbym zapytać czy w kwietniu lub w maju są jakieś plany? Jeżeli tak to z przyjemnością chciałbym z takich warsztatów skorzystać. Pozdrawiam

RobertMiernik
26-03-2012, 22:13
Panie gapo poszukaj pan, bo w zeszłym tygodniu się temat pojawił...

admin
27-03-2012, 09:58
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204293

Zapraszam :)