Zobacz pełną wersję : Kredyt do 8k... gdzie?
Witam serdecznie...
Może ktoś się orientuje w temacie i już trochę szukał, brał go... podzieli się wiedzą lub wskazówkami... Gdzie warto/opłaca się wziąć kredyt na/do 8000 zł... na cele dowolne, ale oczywiście ten cel to zakup sprzętu foto... spłata w granicach 10 - 16 miesięcy...
z góry dziękuje za wszelkie info :)
pozdrawiam...
Redskull
02-01-2012, 16:08
Kredyt gotówkowy to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych(najdroższe i dużo cackania). Chcesz kupić sprzęt foto, to weź go na raty. Kredyt będzie dużo tańszy i łatwiej go otrzymasz.
A nie znajdziesz gdzieś rat 0%?
Tylko uważaj na ew. dodatki doliczane przez sklep: ubezpieczenie kredytu, prowizja, "dodatek od kredytu, ubezpieczenie od kredytu, marża od dodatkowego ubezpieczenia ;) ", itp. , bo można się również na tych 0% przejechać.
Mówicie o ratach jak np. te wyliczane przy sklepach internetowych - sygma bank ? tam kwota dodatkowych kosztów spłaty jest równa prawie jednej racie (przykładowa kwota: 6150zł na 18 miesięcy, rata po 407zł - 24% koszty kredytu )..
Myslałem o kredycie wziętym np. z PKO BP...
Rafał_Sz
02-01-2012, 17:20
Mówicie o ratach jak np. te wyliczane przy sklepach internetowych - sygma bank ? tam kwota dodatkowych kosztów spłaty jest równa prawie jednej racie (przykładowa kwota: 6150zł na 18 miesięcy, rata po 407zł - 24% koszty kredytu )..
Myslałem o kredycie wziętym np. z PKO BP...
Nie. Wejdź np. na stronę RTV EURO AGD. Tam masz raty od 10 do 40 miesięcy 0%. Zakupy robisz przez net, papiery od kredytu robisz w sklepie stacjonarnym. (To tylko przyklad kredytu).
Ostatnio kupowałem pralkę i lodówkę na raty w Euro, i rzeczywiście 0% jest, ale tylko do 6 rat. Jeżeli spłata w większej ilości rat, to doliczana jest kwota ubezpieczenia kredytu, i przy 40 ratach jest do oddania mniej więcej podwojona kwota zakupów. Tyle że ubezpieczenie nie jest de facto oprocentowaniem, więc ciągle nazywa się to 0%.
Ostatnio kupowałem pralkę i lodówkę na raty w Euro, i rzeczywiście 0% jest, ale tylko do 6 rat. Jeżeli spłata w większej ilości rat, to doliczana jest kwota ubezpieczenia kredytu, i przy 40 ratach jest do oddania mniej więcej podwojona kwota zakupów. Tyle że ubezpieczenie nie jest de facto oprocentowaniem, więc ciągle nazywa się to 0%.
nie wprowadzaj ludzi w błąd , nie ważne na ile rat , jak ci bank zatwierdzi to możesz mieć 40 x0 %
Rafał_Sz
02-01-2012, 17:42
Ostatnio kupowałem pralkę i lodówkę na raty w Euro, i rzeczywiście 0% jest, ale tylko do 6 rat. Jeżeli spłata w większej ilości rat, to doliczana jest kwota ubezpieczenia kredytu, i przy 40 ratach jest do oddania mniej więcej podwojona kwota zakupów. Tyle że ubezpieczenie nie jest de facto oprocentowaniem, więc ciągle nazywa się to 0%.
Z tym ubezpieczeniem to jest tak, że możesz je wziąć, ale nie musisz.
Mam znajomą pracującą w EuroRTVAGD i zajmuje sie głównie ratami tam to sobie dopytam co i jak... :)
Z tego co mi kiedyś wspominała miedzy słowami to ubezpieczenie nie jest "wymagane" ALE wciskają je klientowi na chama... bo mają takie polecenie z góry...
Rafał_Sz
02-01-2012, 18:27
Mam znajomą pracującą w EuroRTVAGD i zajmuje sie głównie ratami tam to sobie dopytam co i jak... :)
Z tego co mi kiedyś wspominała miedzy słowami to ubezpieczenie nie jest "wymagane" ALE wciskają je klientowi na chama... bo mają takie polecenie z góry...
Pozostaje kwestia, czy w tym sklepie znajdziesz to czego szukasz.
Kredy na opisanych przeze mnie zasadach na 100% jest i działa. Kilka dni temu mój szwagier przerabiał temat (kwota 5000 zł) i zero problemów. Kupił przez net, załatwił w sklepie, dostarczyli do domu.
Niestety to co chciałbym kupic jest w tym sklepie o około 1k droższe niz w innych sklepach... nawet w FotoJokerze ;P Mówię konkretnie o N 24-70... i to cena ze strony www a ile w sklepie to nie wiem... często te ceny się różnią "kilkoma" złotymi
Niestety to co chciałbym kupic jest w tym sklepie o około 1k droższe niz w innych sklepach... nawet w FotoJokerze ;P Mówię konkretnie o N 24-70... i to cena ze strony www a ile w sklepie to nie wiem... często te ceny się różnią "kilkoma" złotymi
Tylko uważaj na badziewne sklepy internetowe! Wiele łez już się przez nie na tym forum polało ;) tych, którzy chcieli zaoszczędzić, bo było taniej niż gdzie indziej.
Biorę to pod uwagę... ale dziekuję za info :)
To po prostu policz. Najkorzystniejsze są raty w sklepie, zwłaszcza jak trafisz na 0%.
W drugiej kolejności kredyt w koncie. Zwykle płacisz ok 1% prowizji i 12% odsetek. Zakładając, że spłacisz całość w 12 miesięcy równymi ratami kapitałowymi, kosztuje Cię to ok 7%.
Pewnym rozwiązaniem jest też karta kredytowa. W Nordea jest oprocentowana tylko na 12,5%
Najgorsze rozwiązanie to kredyt gotówkowy, bo na samo wejście płacisz minimum 5% prowizji.
Przy kredycie 0% cała sieć EURO-RTV ma podpisaną umowę z bankiem lub z bankami (ostatnio mieli z dwoma), każdy sklep zarządza swoją akcją kredytową (uruchamia lub też i nie 0% w szerszej ofercie, np. 30x 0%), musisz śledzić ofertę konkretnego upatrzonego sklepu, przy podpisywaniu z nimi umowy przeczytaj o wszystkich dodatkach: ubezpieczeniu, rozszerzonej gwarancji, dostawie, itp. i nie podpisuj, jeśli nie potrzebujesz.
Wybierając kredyt gotówkowy zrób proste porównanie ofert na swój użytek: zsumuj wszystkie koszta kredytu i porównuj oferty: jeśli na 10k kapitału musisz spłacić wszystkiego 15k w jednym a 14k w drugim banku to porównanie jest diabelnie proste, każdy bank ma obowiązek przedstawić Ci całkowite koszta kredytu i szczegółowe wyliczenia, oferty banku są bardzo rozpięte w kwestii opłat, marży i odsetek. Pytaj także, czy oprocentowanie kredytu ulegnie zmianie przy zakupie innego produktu banku. U mnie wzięcie karty kredytowej z limitem bez jej uruchomienia kosztowało mnie 82zł a obniżyło odsetki w ratach o 550zł, korzyść prawie 470zł.
W MM masz raty 36x0% i tak jest na pewno bo kupowałem już u nich. Co do ceny to jak do tej pory moje zakupy w MM były po cenach ze skąpca lub fotojokera, euro agd, itp podajesz najniższą cenę w jakimś sklepie i dogadujesz się z kierownikiem działu foto.
MARS CooL
03-01-2012, 19:32
To prawda ostatnio brat po zabawie moim iPadem zachorował na taki sprzęcik podjechaliśmy do MM - zapytanie czemu tak drogo - rozmowa z kierownikiem i zakup po najniższej cenie z Ceneo - był na tyle inteligentny że doliczył do ceny koszta przesyłki ale i tak się opłacało ;). Teraz będę częściej negocjował zakupy do domu czy biura.
Dziekuję bardzo za wszelkie wskazówki... na pewno się przydadzą :)
Spoglądałem na stronę MM Koszalin ale nie było N24-70... to najbliższe MM dla mnie na obecna chwilę... być może na sklepie coś jest ale nie wiem po jakiej cenie aktualnie... jesli ktos wie to proszę o info... Zas na stronie FJ jest po 6148zł a w gazetce FJ po 6660zł ;P w ciągu tygodnia będe się zapewne orientował co i jak z kredytami, ratami itp...
Życząc wszystkim max upustów w 2012 roku!
Każda cena jest negocjowalna i warto o tym pamiętać. Tylko ludziska się "wstydzą" - że to brzydko prosić o upust, nie wypada, ludzie obgadają, wyjdę na dusigrosza.
Ale trzeba pamiętać, że np. rat 0% nie ma!. Odsetki są wliczone w cenę. Jak ktoś kupuje za gotówkę - to do sklepu wraca żywa mamona, jak płaci kartą - to sklep ponosi koszty obsługi terminala /miesięczne i od każdej transakcji/, jak kupuje na rat za 0% - to i tak zapłaci za odsetki. Przy zapłacie gotówką obowiązkowe ;) jest wykłócanie się o cenę.
Przy zapłacie gotówką obowiązkowe :wink: jest wykłócanie się o cenę.
W sklepach o dużych obrotach zapomnij. W miejscowościach, gdzie po takim MM przewija się dziennie pięć osób na krzyż być może.
Rafał_Sz
03-01-2012, 23:46
W sklepach o dużych obrotach zapomnij. W miejscowościach, gdzie po takim MM przewija się dziennie pięć osób na krzyż być może.
Nieprawda. We wrocławskim MM dwa razy udało mi się sporo utargować.
W sklepach o dużych obrotach zapomnij. W miejscowościach, gdzie po takim MM przewija się dziennie pięć osób na krzyż być może.
No, bo na tym ta zabawa polega. Jak w MM jedna na sto osób kupujących zapyta o upust - to można klienta spławić. I tak sklep nie straci. Gdy będzie odwrotnie - wszyscy zażądają upustu, lub pójdą gdzie indziej - to sklep zacznie sprzedawać taniej. Pewnie, że nie dot. to komp. 4 bateryjek za 1,2 w promocji. Ale telewizor za 3k już warto negocjować.
Zwłaszcza, że ten lub podobny parametrami model kupisz we wszystkich marketach.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.