PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sony ] Sony NEX



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96

wpkx
25-07-2018, 22:14
Jak to było? Proteza do protezy? :D
Właśnie. Ciekawe, kto to powiedział...

PS Tomek, zapomniałem spytać - co tam u Sancza? Pozdrów go przy okazji.

d90
25-07-2018, 22:18
Koszt adaptera to raptem z 50 zł.
Czy to dużo? Może faktycznie nie warto kupować, pozostać przy tym co mam.

nikkor poleci chyba więc do Żyda, jak tylko film dokończę

Już znikam.
Pzdr

sandor
25-07-2018, 22:22
To ja zapodam jeszcze większy offtop



Nie stać na zakup ale nówka musi być... Przy takiej logice nigdy nie będzie kasy.

Na szczęście na forum są mądrzejsi, od tych głupszych i łaskawie dzielą się swoja lepszą logiką.
Masz taki ból d... że ktoś sobie kupi nowy?

wpkx
25-07-2018, 22:30
Koszt adaptera to raptem z 50 zł.
Czy to dużo? Może faktycznie nie warto kupować, pozostać przy tym co mam.

Lens Turbo II za 50 zł? To ja bardzo przepraszam.

d90
25-07-2018, 22:35
Tego mam od dawna i z powodzeniem używam.
Bardzo go lubię i polecam.

cz4rnuch
25-07-2018, 22:42
Lens Turbo II za 50 zł?Prawie gratiska przy zamówieniu kompletu garnków od Zeptera.

sandor
25-07-2018, 22:53
Nie o to chodzi czy lekko będzie, bo nie będzie. To nie jest 2.8/24 przecież.

Chodzi o to, jak na lens turbo się sprawdza. Sądzę jednak ze nikt tego nie wie. Jak zawsze - kupię adapter i sam sprawdzę.
Albo sprzedam tanio, jeśli chętny się znajdzie.


Ps.
W sumie to nie wiem po co tu pytam. TWA się tu tylko zbiera i mądrości wygłasza, dając fotki po takiej obróbce, której nawet ja bym nie pokazał publicznie. Więc w zasadzie można usunąć moje pytanie, bo to oftop paskudny tylko zrobiłem.
(Kwiatki mam oczywiście. Pełno ich wszędzie przecież.)

Nie wiem, czy tak szacowny mistrz zrecenzował akurat moje pstryki, ale że w ostatnim czasie kilka wrzuciłem, to się wypowiem.
Jeśli zamieszczam tu jakieś zdjęcia, to nie po to żeby się nimi chwalić, tylko żeby może jak coś jest nie tak, a ktoś potrafi to ocenić to ocenił.
Kadr do d... za bardzo wyostrzone, za słabo... itd, itp. No ale dobra, lepiej napisać jak wyżej, taki cichy hejt, do wszystkich i do nikogo.
TWA tutaj? Chyba łatwiej znajdziesz bliżej siebie.

ikit
25-07-2018, 22:59
Masz taki ból d... że ktoś sobie kupi nowy?

Ale czemu? Dzięki temu mam większy wybór używek. A te od amatorów są często mało używane;)

cz4rnuch
25-07-2018, 23:00
Być hejtowanym przez D90 to prawie jak dostąpić potrójnej nirwany. Cieszcie się chwilą zamiast narzekać.

d90
26-07-2018, 00:52
No cóż...
Ja w qupie mam opinię forumowe. Nie pytam czy wyostrzam dobrze. Czy z cieni wyciągam. W qupie mam też twa. Ja lubię co robię i to ja mam z tego przyjemność. Czy się to komu podoba - nie dbam o to.
Nie chodzi tu o pewność siebie, a o przyjemność czerpaną z tego, co się robi.
Więc...
To czy lubię turbo lensa, co na niego zapinam, co z tego wychodzi - to też moja prywatna przyjemność.



Zamiast szukać poklasku...zmień hobby i może kup wędkę. W ciszy wszystko zacznie się układać. Trzymam kciuki, żebyś trzymał się jak najdalej od bycia ocenianym.

Ps.
Zapytałem o wykorzystanie obiektywu na neksie.
Nie wyraziłem zachwytu nad wątkiem. Bo to nudny fotograficznie wątek. Ani tu fotografii nie ma, ani testów, ani pasjonatów nie spotkam.
TWA. Im większy sprzeciw, tym pewność większa. I tyle.
A że ktoś wziął moje słowa personalnie, ktoś nazwał to hejtem, to tylko wolność słowa. Choć i ta wspomniana swoboda zarezerwowana jest nie dla wszystkich po równo.
Dlatego lepiej mieć to w qupie. Już o nic nie pytam. Nie było tematu...

Owain
26-07-2018, 07:36
Oj, Tomek, Tomek :) Straszny zgrywus z Ciebie :) A przecież jesteś taki znany i profesjonalny Pan fotograf z bagażem! A powędkować można, np. nad Strugą ;)

I co by nie było, że zdjęć nie mam, dam szułfia, bo przecież z nexa ;p


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/cDgIQ4w-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/cDgIQ4w.jpg)

wpkx
26-07-2018, 08:00
No właśnie, Tomku - przyszedłeś po tylu latach, nawrzucałeś wszystkim, tfu, od TWA, a ja wciąż nie wiem, co u Sancza...

sandor
26-07-2018, 08:21
Ale czemu? Dzięki temu mam większy wybór używek. A te od amatorów są często mało używane;)

Kolego sympatyczny, kupuj jakie chcesz, nowe, używane i od amatorów. Twoja sprawa.
Te Twoje też pewnie mało używane;-)

- - - - kolejny post - - - - - -


No cóż...
Ja w qupie mam opinię forumowe. Nie pytam czy wyostrzam dobrze. Czy z cieni wyciągam. W qupie mam też twa. Ja lubię co robię i to ja mam z tego przyjemność. Czy się to komu podoba - nie dbam o to.
Nie chodzi tu o pewność siebie, a o przyjemność czerpaną z tego, co się robi.
Więc...
To czy lubię turbo lensa, co na niego zapinam, co z tego wychodzi - to też moja prywatna przyjemność.



Zamiast szukać poklasku...zmień hobby i może kup wędkę. W ciszy wszystko zacznie się układać. Trzymam kciuki, żebyś trzymał się jak najdalej od bycia ocenianym.

Ps.
Zapytałem o wykorzystanie obiektywu na neksie.
Nie wyraziłem zachwytu nad wątkiem. Bo to nudny fotograficznie wątek. Ani tu fotografii nie ma, ani testów, ani pasjonatów nie spotkam.
TWA. Im większy sprzeciw, tym pewność większa. I tyle.
A że ktoś wziął moje słowa personalnie, ktoś nazwał to hejtem, to tylko wolność słowa. Choć i ta wspomniana swoboda zarezerwowana jest nie dla wszystkich po równo.
Dlatego lepiej mieć to w qupie. Już o nic nie pytam. Nie było tematu...

Piękny kawalerze wyciągasz takie pochopne wnioski. Wrzuciłem trzy zdjęcia w ciągu roku, a Ty mi tu z tekstem o szukaniu poklasku wyjeżdżasz? :grin:
Wpadasz, pytasz o ten adapterek i kiedy nie dostajesz odpowiedzi mówisz- Eeeeee nudny ten watek, spadam stąd, a i jeszcze jedno- nie oceniam was, ale strasznie ujowe zdjęcia robicie.
Sam może idź gdzieś z ta wędką i włóż ją sobie w... qpe.

11960
Dwie papugi z kita:grin:

puch24
26-07-2018, 08:46
No, jak dwie, to jest kit (zestaw). ;-)

cz4rnuch
26-07-2018, 08:49
Kolega D90 to urodzony buntownik. Napiszesz mu, żeby se coś wsadził w qpe to będzie z tym paradował w ciuciaku.

darekw1967r
26-07-2018, 09:37
To nie jest kwestia parcia na pro. W warunkach krajobrazowych obrazek z każdego aparatu będzie dobry, a moim zdaniem najlepszy mam z D200, przy nim się chowa każdy inny aparat jaki mam. Ale w słabym świetle obrazek z A6000 staje się problematyczny, bo o jego AFie nawet nie będę wspomniał ;)

A6000 i slaby AF ?
Uzywam A6000 + sel 18-105/4 i szybkosc + celnosc AF jest jedna z lepszych jakie mialem w roznych systemach ;)
Nigdy nie narzekałem na jakość obrazka z tego aparatu. Robie na RAW-ach maksymalnie do 3200 ISO.

Jak mialbym ponarzekac na sony to... przegrzewajaca sie matryca przy filmowaniu, duzy pobór prądu, brak elektronicznej migawki, brak stabilizacji na matrycy,
raw -> 12bit / kanal.

<| MICHAŁ |>
26-07-2018, 09:50
A6000 i slaby AF ?
Uzywam A6000 + sel 18-105/4 i szybkosc + celnosc AF jest jedna z lepszych jakie mialem w roznych systemach ;)
To zależy do czego Kol. madebyzosiek porównuje a6k, bo jeśli do Df'a czy też na przykład D4, to w sumie się nie dziwię....

cz4rnuch
26-07-2018, 09:56
Do czego albo w jakich warunkach. Odnoszę wrażenie, że chodziło mu o AF w słabym świetle.

<| MICHAŁ |>
26-07-2018, 09:59
ale af nie jest wcale taki zły - przynajmniej jeśli ostrzę na punkcie centralnym, a nie na "wide". Nie widzę jakiejś przepaści pomiędzy a5100, a d7200, bo akurat te mogę ze sobą porównywać.

ikit
26-07-2018, 09:59
Kolego sympatyczny, kupuj jakie chcesz, nowe, używane i od amatorów. Twoja sprawa.
Te Twoje też pewnie mało używane;-)


Ojej, chyba trafiłem w czuły punkt jak się zaczynają wycieczki osobiste, protekcjonalne traktowanie a wcześniej brzydkie słowa;-)
Na moje 10-20 tys zdjęć rocznie używki starczają. W sumie po przerobieniu przez lata kilkudziesięciu szkieł żadne mi się nie zepsuło.
Gościa który wymyślił raty na sprzęt z wyższej półki dla osób które na to nie stać uważam za przemistrza zła:-P no bo nie oszukujemy się, po co amatorowi ktorego na to nie stać nowy drogi obiektyw? I to tuż po premierze kiedy najdrożej... Co gorsza wiele osób kupujących w ten sposób działa pod wpływem impulsu, potem mają inny pomysł co kupić, musi być nowe aby sobie podbudować ego 'że stać', nie stać na raty starego to sprzedają te starsze zabawki w okazyjnych cenach bo kasa potrzebna na zaraz... Nie chcę nikomu mówić jak ma robić ani potępiać ale mam w swoim otoczeniu kilka osób tak działających, powoli wpadają w spirale długów, jeden ma już 150tys do spłacenia i nic z tym nie robi. Po prostu nie rozumiem. Oczywiście to nie nowość że kupuje się na wyrost. Sam tak trochę robię. Ale jak bym dziś sprzedał cały fotosprzęt to bym stracił na nim może z 10% bez żadnych zaległych rat. Najwięcej na aparacie. Który i tak wyczekałem aż mu cena spadnie i wybrałem taki na który mnie stać zamiast wyższego...
Więc chyba mnie jednak coś boli... Ta cecha narodowa sprawiająca np. że osoby do 25 roku życia mają średnio jakiś kosmiczny dług (z tego co pamiętam ok 10tys).
Chyba się wygadać musiałem, te raty mnie rozwaliły:-)

cz4rnuch
26-07-2018, 10:01
ale af nie jest wcale taki zły...
Może masz mocniejsze, od Zośkowych, żarówki w piwni :)

sandor
26-07-2018, 10:21
Ojej, chyba trafiłem w czuły punkt jak się zaczynają wycieczki osobiste, protekcjonalne traktowanie a wcześniej brzydkie słowa;-)
Na moje 10-20 tys zdjęć rocznie używki starczają. W sumie po przerobieniu przez lata kilkudziesięciu szkieł żadne mi się nie zepsuło.
Gościa który wymyślił raty na sprzęt z wyższej półki dla osób które na to nie stać uważam za przemistrza zła:-P no bo nie oszukujemy się, po co amatorowi ktorego na to nie stać nowy drogi obiektyw? I to tuż po premierze kiedy najdrożej... Co gorsza wiele osób kupujących w ten sposób działa pod wpływem impulsu, potem mają inny pomysł co kupić, musi być nowe aby sobie podbudować ego 'że stać', nie stać na raty starego to sprzedają te starsze zabawki w okazyjnych cenach bo kasa potrzebna na zaraz... Nie chcę nikomu mówić jak ma robić ani potępiać ale mam w swoim otoczeniu kilka osób tak działających, powoli wpadają w spirale długów, jeden ma już 150tys do spłacenia i nic z tym nie robi. Po prostu nie rozumiem. Oczywiście to nie nowość że kupuje się na wyrost. Sam tak trochę robię. Ale jak bym dziś sprzedał cały fotosprzęt to bym stracił na nim może z 10% bez żadnych zaległych rat. Najwięcej na aparacie. Który i tak wyczekałem aż mu cena spadnie i wybrałem taki na który mnie stać zamiast wyższego...
Więc chyba mnie jednak coś boli... Ta cecha narodowa sprawiająca np. że osoby do 25 roku życia mają średnio jakiś kosmiczny dług (z tego co pamiętam ok 10tys).
Chyba się wygadać musiałem, te raty mnie rozwaliły:-)

No trafiłeś, trafiłeś. Kulą w płot. Brzydkie słowa? Jak to? Gdzie? Kilkadziesiąt szkieł? Widzę, że ciężko Ci się zdecydować:grin:
Fakt mogłem napisać, że raty zero są ciekawą alternatywą dla osób rozsądnych, żeby nie czytać potem tych protekcjonalnych tekstów, o tym że jak mnie nie stać, to mam nie kupować.
Panie idealny wyobraź pan sobie, że ja też kupuje używane, to że mam w stopce dwa, nie znaczy, że nigdy innych nie miałem. No też mi sie żaden nie zepsuł.
Mało tego pod wpływem impulsu kupiłem mieszkanie na raty, teraz uświadomiłeś mi jakie to głupie było. Mogłem nie kupować, jak mnie nie stać. No ale dobrze, że się wygadałeś. Jak już musiałeś.
Ludzie nie kupujcie na raty, bo to jest nieodpowiedzialne i możecie wpaść w spirale zadłużenia, tak lepiej?
A i nie stać was ;)

PS. I nie wkładajcie palców do prądu:grin:

<| MICHAŁ |>
26-07-2018, 10:29
Kupowanie na raty nie jest takie złe, pod warunkiem, że jest z czego spłacać - formalnie rzecz biorąc nie widzę żadnej różnicy pomiędzy wyłożeniem 10.000, a wyłożeniem 10 rat po 1000. Problem pojawia się, gdy RRSO to 1000%.... jak w tej reklamie - jeśli tylko się ma fantazję i pieniądze, to problemu nie ma.
Jeśli natomiast kogoś nie stać, to cóż począć, albo trzeba zmienić hobby, albo zrezygnować z zakupów i cieszyć się tym co się posiada

cz4rnuch
26-07-2018, 10:39
...Mało tego pod wpływem impulsu kupiłem mieszkanie na raty...Ach ta młodość.

<| MICHAŁ |>
26-07-2018, 10:52
Może masz mocniejsze, od Zośkowych, żarówki w piwni :)
nie mam piwni_cy :D

Dho'ine
26-07-2018, 11:15
Wszystko dla ludzi i wszystko z głową. Sam jestem zwolennikiem kupowanie na raty 0 jeśli się chce nowe i wie że będzie z czego spłacać. Sam kupiłem mnóstwo rzeczy w ten sposób i nie żałuję. Tak np kupiłem Sigmę 17-50. Ale D90 już kupowałem za gotówkę używany. Jesli się wie że nie jest to fanaberia i nie będzie potrzeby sprzedania za chwilę.
A co do młodych osób z długiem to chyba chodziło o dług publiczny jaki Państwo ma wobec nas. Tak mi się wydaje. Co do bezlustra i przesiadki to ktoś kiedyś dobrze doradził, kupić używkę i sprawdzić jak się nie jest pewnym.

darekw1967r
26-07-2018, 11:55
Cóż, argument o gabarytach jest celny, bo i ja wszedłem w bagnet e, żeby nie dźwigać lustrzanki. Natomiast to, że mam do małego bezlusterkowca dość duży obiektyw, nie oznacza że jestem na niego skazany przez cały czas.
Biorę go kiedy jest potrzebny, na co dzień można mieć zapięte coś małego. Przymierzam się do tego 18-135 jako do obiektywu typowo w góry, gdzie z 16-50 czasami brakuje mi zasięgu. Co do ceny, cóż części amatorów nie stać na jednorazowe wydanie kilku tysięcy zł. za używkę, więc raty zero za nówke są alternatywą.

Zrobilem tak, ze mam sel 18-105 i commlite + szklo canona ef 10-18 i.... POZAMIATANE ;)
Optycznie oba szkla sa bardzo dobre a te od canona jest jeszcze lepsze.

- - - - kolejny post - - - - - -




Największym ograniczeniem systemu E są szkła, a w zasadzie zaporowe ceny (chociażby cropowe 10-18 ). Lepiej więc kupić szkło 28, albo 35mm do A7 i jednym szkłem obgonić cały urlop niż teraz zmienić system. Ja dlatego do A5100 kupiłem 20kę (dzięki Zdyboo za inspiracje), a jako travel - kupiłem d7200, bo w cropowym systemie E nie było nic sensownego (nie, nie jest sensownym żadna z wersji 18-200, ani elektryczne 18-105, ani krótkie 16-70).

Dla ogniskowej 10-18 TANIEJ wychodzi adapter + ef-s 10-18 i masz do tego lepszej jakosci optyke.

http://www.opticallimits.com/canon-eos/874-canon_1018_4556is
http://www.opticallimits.com/sony-alpha-aps-c-lens-tests/829-sony1018f4oss

<| MICHAŁ |>
26-07-2018, 12:09
Dla ogniskowej 10-18 TANIEJ wychodzi adapter + ef-s 10-18 i masz do tego lepszej jakosci optyke.

http://www.opticallimits.com/canon-eos/874-canon_1018_4556is
http://www.opticallimits.com/sony-alpha-aps-c-lens-tests/829-sony1018f4oss
Kiedyś (ze dwa lata temu) proponowałem takie rozwiązanie tu w tym wątku, ale chyba Ikit wtedy pisał w odpowiedzi, że S10-18 i tak ma przewagę, bo nie dość, że jest systemowy, to dodatkowo dużo mniejszy. Nie powtarzam więc tych sugestii, żeby nie siać herezji :D
Ale tak, wiem że można i ze plajstikowy 10-18stm jest świetnym szkłem za niewielkie pieniądze.

sandor
26-07-2018, 12:19
Darekw1967r fajnie, ale widzę że w podpisie masz więcej dobrego:smile:
Ten 18-105 dla mnie za duży, żeby na co dzień z nim chodzić.
Generalnie to co mam, wystarcza mi w 99% sytuacji i nawet jestem zadowolony.
Natomiast pogawędzić o tym pozostałym 1% sytuacji tez wolno;-)

Owain
26-07-2018, 13:55
Ja na ten przykład kupiłem używane E35/1.8 w dobrym stanie i zrobiłem z niego użytek podwodny na a6000:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/07/nmEl3mg-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/nmEl3mg.jpg)

A potem sprzedałem też w dobrej cenie :D

sandor
26-07-2018, 14:54
E35 kupiłem trzy lata temu za 1100, teraz poszła za 1300 z groszami.

darekw1967r
26-07-2018, 15:56
Darekw1967r fajnie, ale widzę że w podpisie masz więcej dobrego:smile:
Ten 18-105 dla mnie za duży, żeby na co dzień z nim chodzić.
Generalnie to co mam, wystarcza mi w 99% sytuacji i nawet jestem zadowolony.
Natomiast pogawędzić o tym pozostałym 1% sytuacji tez wolno;-)

Najwiecej fot leci na ogniskowej 85-105mm /4
Dostajesz najlepsze rozmycie tla ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Do czego albo w jakich warunkach. Odnoszę wrażenie, że chodziło mu o AF w słabym świetle.

Na koncowa sprawnosc AF w A6000 ma wplyw rodzaj zastosowanego szkla.

A6000 filmowalem w nocy szybko jadace samochody i AF trzymal cel wiec
nie można narzekac na AF ;)

Nie wiem jak by chodzil AF na kitowym szkle. Może kiepsko.

Filmuje i foce na sel 18-105/4

CC_PL
30-07-2018, 17:37
18-105/4 jest dość drogi, ale dobry. Nie wiecie jak wypada na jego tle nowy 18-135?

<| MICHAŁ |>
30-07-2018, 21:04
kilka staruszków z E20

12173

12174

12175

zdyboo
13-08-2018, 08:53
Trochę spamu z 6+16-70.

12608

12609

12610

MiGo
19-08-2018, 13:30
Jasiołka@Jasiel
12817

madebyzosiek
26-08-2018, 23:07
Kropelki...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/DSC05169-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/vd3u90iphhjlpg5/DSC05169.jpg)

KaarooL
14-09-2018, 10:34
Panie i Panowie, mam proste pytanko.

Spotkaliście się może z sytuacją tego typu, że BC-VW1 nie ładuje zamienników, tylko oryginały?

Osobiście miałem oryginalną ładowarkę (sprzedałem ją wraz z 5N), potem kolejną (niby też oryginał) i obie ładowały wszystko jak leci.

Z racji tego, że ładowanie trwa dosyć długo, chciałem dokupić kolejną BC-VW1. Namierzyłem jedną sztukę, ale sprzedający twierdzi że ta akurat ładowarka ładuje jedynie oryginalne aku... Czy oznacza to że gość sprzedaje np. podróbę?

piom
14-09-2018, 11:09
Panie i Panowie, mam proste pytanko.

Spotkaliście się może z sytuacją tego typu, że BC-VW1 nie ładuje zamienników, tylko oryginały?

Osobiście miałem oryginalną ładowarkę (sprzedałem ją wraz z 5N), potem kolejną (niby też oryginał) i obie ładowały wszystko jak leci.

Z racji tego, że ładowanie trwa dosyć długo, chciałem dokupić kolejną BC-VW1. Namierzyłem jedną sztukę, ale sprzedający twierdzi że ta akurat ładowarka ładuje jedynie oryginalne aku... Czy oznacza to że gość sprzedaje np. podróbę?

tak moja też czasem "foszy" i nie chce załapać

KaarooL
14-09-2018, 11:50
piom:

Dzięki za info ale nie do końca załapałem skrót myślowy. Czy mówi on o tym, że masz podróbę i podróby ładowarki BC-VW1 nie zawsze ładują zamienniki?


Znalazłem taki oto opis traktujący o podróbach... https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00200938

piom
14-09-2018, 15:28
ładowarka ori ale mam ze 3 aku róznych firm i czasami nie chce ich "załapać"


piom:

Dzięki za info ale nie do końca załapałem skrót myślowy. Czy mówi on o tym, że masz podróbę i podróby ładowarki BC-VW1 nie zawsze ładują zamienniki?


Znalazłem taki oto opis traktujący o podróbach... https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00200938

ksh
14-09-2018, 15:50
Ładowarki łatwo rozpoznać czy oryginał czy podróbka, z akumulatorami już większy problem, możesz wrzucić zdjęcie tej ładowarki.

kiemlo
19-09-2018, 00:01
Mam pytanie o niedużą lampę - Sony odpada z uwagi na cenę, na placu boju mam Nissina i40 lub i60 oraz Metza M400. Tymczasem jest jeszcze Godox TT350s (Quadralite Stroboss 36) za grosze w porównaniu z i tak niedrogimi lampami... Co polecicie?

puch24
19-09-2018, 00:22
Nie wiem, jak jest z ładowarkami Sony, ale ładowarki innych firm (Olympus, Fuji, Samsung) są podrabiane - widziałem na Ebay, Amazon, Allegro, i nawet raz dałem się nabrać. Dość dobrze imitują wygląd oryginałów.

KaarooL
19-09-2018, 20:49
koesh

Dzięki za chęć pomocy. Linkuję fotki, które dostałem od sprzedającego. O ile z góry wygląda jak moja obecna ładowarka, to już rozkład napisów z tyłu jest inny a ta górna obwódka (przetłoczenie) która tu idzie szeroko u mnie idzie przy samej śrubie. Co więcej, u mnie te oznaczenia TUV oraz S są na dole po lewej, tutaj na środku. Jak to wygląda Twoim zdaniem? Mogłem nie opylać tej która była w pakiecie z 5N, miałbym pewne porównanie...

Fotki nie są zbyt duże (takie podesłał) ale coś tam widać:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/01-1.png
źródło (http://www.katnik.net/zzz/sony_charger/01.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/02-1.png
źródło (http://www.katnik.net/zzz/sony_charger/02.png)

puch24

Ten właśnie model ostro podrabiają, nawet Sony wspomina o tym na swoich stronach... dlatego wolę zapytać. Tu już nawet nie chodzi o te kilka dych ale o to żeby aku nie ubić jakimś szajsem.

zdyboo
19-09-2018, 21:06
To podróba.
Oryginał jest skręcany za pomocą TORXa, nie zwykłego krzyżaka.
Oryginał część napisów ma drukowanych m.in. model ładowarki. Oryginał ma też część napisów cyrylicą.
Miałem taką podróbkę ładowarki, bo do NEX-6 był tylko zasilacz z wyjściem USB. Ładowała spoko, wszystko jak leci, aż w Berlinie po pijaku zostawiłem ją na całą noc. Oryginalny aku przetrwał, ładowarka już nie. Jakiś czarny glut się wylał z trafo impulsowego, chciałem wymienić, ale brak oznaczeń spowodował, że wymiękłem. Poszła na złom elektro.
Moją podróbkę z pełną świadomością, że to nie oryginał kupił kolega na AliExpress za półtora dolca, ja postawiłem koledze piwo. Ładowarka była moja.
Potem kupiłem na jakiejś wyprzedaży Amazonu oryginalną ładowarkę podróżną.

Ligo
19-09-2018, 21:19
Moja BC-VW1 z czasów, gdy jeszcze łaskawie dawali ładowarkę w zestawie:

14177

Zwróć uwagę na kod QR i gwiazdkową śrubkę.

ksh
19-09-2018, 21:22
To jest podróbka, pewnie bardzo lekka i kabelek 60cm.
Oryginalne ładowarki BC-VW1 mają nadruki na tyle poza odlewanymi napisami, śrubka nie jest zwykła gwiazdkowa tylko na torx.

edit: poprzednicy wytłumaczyli już też.

KaarooL
19-09-2018, 21:22
zdyboo:

Dzięki za info oraz przestrogę. Zaciekawił mnie ten motyw ze śrubą torx. Zdrapałem ze swojej (i tak już nieistotną) naklejkę gwarancyjną i faktycznie jest śruba torx. Cyrylica też jest a co najważniejsze, inny jest cały układ tekstów, inne są czcionki, przetłoczenie oraz umiejscowienie dwóch logotypów.

Podrzucam foto ładowarki, której używam (bez ekscesów) od paru lat i która wydaje się być oryginałem.

Chodzi właśnie o to żeby po pierwsze nie rozwalić akumulatorów a po drugie o to żeby się nie sfajczyła...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/03-1.jpg
źródło (http://www.katnik.net/zzz/sony_charger/03.jpg)

Ligo:

Dzięki za foto. Ta z Twojego zdjęcia wygląda na pełen old school. Z Nex 5N miałem co innego, w sumie taką jak na fotce powyżej.

koesh:

Dzięki za potwierdzenie.

puch24
19-09-2018, 21:32
Największy problem jest w tym, że firmy foto zlecają produkcję akcesoriów (także akumulatorów i ładowarek) różnym podwykonawcom, i wyroby różnych fabryk, choć to ten sam model, różnią się trochę między sobą. Jak w tej sytuacji biedny konsument ma odróżnić podróbkę, jeśli oryginały się różnią? Zirytował mnie kiedyś Nikon, pokazując na swoich stronach zdjęcia bodaj pięciu (!) różnych możliwych oryginalnych akumulatorów EN-EL3e, żeby "łatwiej" było odróżnić podróbki. Rynce opadywują.

nordwind
19-09-2018, 23:46
Mam od dłuższego czasu taką z polskiej firmy, 2letnia gwarancja i po problemie, akumulatory również są spoko

https://newell.pl/ladowarka-dwukanalowa-newell-sdc-usb-do-akumulatorow-serii-np-f550fm50fm500h

Ligo
19-09-2018, 23:58
Całkiem niezłe są również chińczyki pod marką Watson, rozprowadzane m. in. przez B&H. Również Bower, którą mam do Sony od paru lat i na razie ok.

Zybi_S
20-09-2018, 07:53
Witam

Problemem jest kosmiczna cena oryginału w stosunku do kosztów i łatwości wykonania.

bimpi
22-09-2018, 12:17
Cześć wszystkim :)

Zastanawiam się nad zakupem gripa pod kciuk montowanego na gorącą stopkę, możecie coś polecić?

MiGo
23-09-2018, 18:12
PZ w akcji.
14460
Czy ktoś z Was ma/miał Sigma A 70 mm f/2.8 DG Macro?

Remol71
30-09-2018, 15:38
Wyprowadziłem dzisiaj na spacer do Palmir Zeissa 135/2.8 C/Y:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/9751b59a19637d35-2.jpg
źródło (https://images86.fotosik.pl/569/9751b59a19637d35.jpg)
A7 + Zeiss 135/2.8 C/Y

Remol71
30-09-2018, 16:10
To podróba.
Oryginał jest skręcany za pomocą TORXa, nie zwykłego krzyżaka.
....

To ja też mam podróbkę. To jest takie guano, że boję się nie tylko o baterię ale o całą chatę. Grzeje się to bardzo mocno.

punky
10-10-2018, 10:21
a6500 plus sigma 30/1.4

15288

kiemlo
04-11-2018, 01:30
Pytałem jakiś czas temu o lampę Godox TT350s, znaną u nas jako Quadralite 36. Zamówiłem w końcu używkę ze sklepu w DE. Używka okazała się zapewne zwrotem, ponieważ prawie działała - można było sobie przestawiać funkcje, ale nie ładowała się do błysku. Zanim jednak ją odesłałem, wgrałem nowy firmware i to przywróciło ją do życia.

Lampka bardzo dobrze dopasowuje się gabarytowo do α6xxx. Nie jest specjalnie mocna - zgodnie z oczekiwaniami - ale w porównaniu z firmowymi odpowiednikami pozwala na praktycznie dowolne ustawienie głowicy, HSS i sterowanie bezprzewodowe, co działa całkiem sprawnie. Wbudowana nakładka dla szerokiego kąta, biały odbłyśnik, a w komplecie jest także nasadka rozpraszająca. Nadal nie wiem, jak się to może opłacać (nówka kosztuje obecnie nieco ponad 3 stówy), ale póki co działa i raczej można ją polecić.

Ligo
04-11-2018, 04:31
Nie mam co robić, to też dam samochód:

16486

puch24
04-11-2018, 08:59
https://petapixel.com/2016/04/04/sonys-full-frame-pro-mirrorless-fatal-mistake/?fbclid=IwAR3PvAib0nrCIKfSsWiB52xvjzy5YfbWcB6BScjA rAdDu2LBsF5P8VEP6t4

ikit
04-11-2018, 11:35
O dziż, i tu też kolejny raz ten kilka razy wyśmiany artykuł sprzed dwóch i pół roku? :???:

puch24
04-11-2018, 13:33
Każda okazja jest dobra do wykpienia Sony jako firmy "fotograficznej". :-P
A podobno prezes zapowiada jakieś nowe APS-C... Ciekawe. Myślałem, że to już umarło nieodwracalnie.

cz4rnuch
04-11-2018, 13:56
Tutaj bardziej by się przydał artykuł typu Łaj Sony apsc kamera łoza fatal mystejk. Ten co podlinkowałeś niestety mocno się zestarzał a szklana kula pana dziennikarza chyba miała małą awarię, bo do tego fatalnego ff-mirorles-pociągu właśnie wsiedli najwięksi gracze :)

ikit
04-11-2018, 14:02
Ja mam nadzieję że apsc nie umarło.
Sigma fajnie uzupełniła szklarnię i są rozsądne odpowiedniki obiektywów (choć liczę jeszcze na 24/1.4, e24 jest super z ostrzeniem z bliska ale jednak tej GO z FFa by mi trochę brakowało), body małe z super AFem w duuuużo niższej cenie (choć 6300/6500 wciąż drogie) niż podobnie działające FE... No i zastanawiam się ostatnio nad uzupełnieniem swoich potrzeb właśnie od strony apsc. 10k za A7III które jest do tego większe i cięższe od A7 to spory kompromis żeby mieć (do moich potrzeb) głównie lepszy AF. Wartość a7ki spadła pewnie poniżej 2k... To szkoda sprzedawać, to zawsze małe dość dobre FF czy to pod pleśniaki czy powolniejsze tematy, STFa czy loxi pod apsc też bym nie widział. Ale zakresem i dynamiką a6500 prawie dorównuje (wg dxo) A7ce. Na wycieczki więc mała różnica w jakości, MP tyle samo... A mniej do noszenia, szkła mniejsze, mała GO nie taka kluczowa... Z kolei do A7III a7kę bym też zostawiał aby mieć to mniejsze body w razie czego.
Tylko przed każdym wyjściem wróciłby stary dylemat który miałem mając równocześnie a7 i a6000 - który aparat i obiektyw zabrać:p Więc musiałbym dobrze podzielić obowiązki między systemy.

Tylko trzeba by poużywać pewnie tych 'zamienników' szkieł pełnoklatkowych...

wpkx
04-11-2018, 14:08
Łaj Sony apsc kamera łoza fatal mystejk.
Raczej "Łaj apsc kamera łoza fatal mystejk."

puch24
04-11-2018, 14:11
Bikoz et wet tajm wej kudnt mejk e lardżer imydż sensor. Simpl.

wpkx
04-11-2018, 14:40
Jakie kudnt mejk? Bezedury Waść piszesz.

puch24
04-11-2018, 15:18
No kiedy pojawiły się pierwsze lujszczanki APSC były problemy z produkcją większych sensorów - nawet jeśli się to udawało technicznie, to nie udawało się finansowo.
No i potem tak im już zostało. Jeśli miało się sprzedawać, musiało być mniejsze.

wpkx
04-11-2018, 15:27
Nie udawało, po czym udało się powołać do życia cały przemysł APS-C - np. obiektywy.
Tak więc skoro Ty drzesz łacha z fotograficznego Sony, to ja z APS-C jako czegoś, co w ogóle nie powinno powstać.

zdyboo
09-11-2018, 22:14
Poranny dojazd do fabryki.

16765

16766

5R+E20

puch24
09-11-2018, 22:17
Tomek, Ty żyjesz? Matryca w Nexie nie zardzewiała? :-D

wpkx
09-11-2018, 22:20
Jak nie? Przecież widać, że zardzewiała i stabilizacja padła.
I dlatego mi się podoba.

basket
09-11-2018, 22:20
Fajoskie to pierwsze foto!

zdyboo
09-11-2018, 22:36
Matryca w Nexie nie zardzewiała?

Sony to porządna firma, nie jakiś Leitz od zszywaczy, żeby matryce rdzewiały.


Jak nie? Przecież widać, że zardzewiała i stabilizacja padła.

Stabilizowane rowerem, skuteczność 5,5 ATM @ 14 KPH.


I dlatego mi się podoba.


Fajoskie to pierwsze foto!

Dziękuję Panowie.

puch24
09-11-2018, 22:51
Kolega przeszkodził telefonem i nie zdążyłem napisać, że to wstrząśnięte nie zmieszane fajne jest.
PS. To musi nieprawda, że NEXy jeszcze robią zdjęcia. Przestały z chwilą wypuszczenia A7, a już zupełnie przestały po pojawieniu się Z7 i R. :-P

bimpi
11-11-2018, 12:07
Pytałem jakiś czas temu o lampę Godox TT350s, znaną u nas jako Quadralite 36. Zamówiłem w końcu używkę ze sklepu w DE. Używka okazała się zapewne zwrotem, ponieważ prawie działała - można było sobie przestawiać funkcje, ale nie ładowała się do błysku. Zanim jednak ją odesłałem, wgrałem nowy firmware i to przywróciło ją do życia.

Lampka bardzo dobrze dopasowuje się gabarytowo do α6xxx. Nie jest specjalnie mocna - zgodnie z oczekiwaniami - ale w porównaniu z firmowymi odpowiednikami pozwala na praktycznie dowolne ustawienie głowicy, HSS i sterowanie bezprzewodowe, co działa całkiem sprawnie. Wbudowana nakładka dla szerokiego kąta, biały odbłyśnik, a w komplecie jest także nasadka rozpraszająca. Nadal nie wiem, jak się to może opłacać (nówka kosztuje obecnie nieco ponad 3 stówy), ale póki co działa i raczej można ją polecić.

Przymierzam się do jej zakupu w związku do fotografii nieruchomości, możesz napisać jak sprawdza się w pomieszczeniach? jak duże pomieszczenie jest w stanie doświetlić?

Kolekcjoner
11-11-2018, 21:01
Nie wiem czy dobry wątek ale mam nadzieję, że tu znajdę odpowiedź.
Potrzebuję dla znajomego zamiennik kita do Sony a6000 - można prosić o jakieś sugestie.
Krótko dla wyjaśnienia - rozwalił w służbowym aparacie i musi coś kupić z własnej kieszeni bo aparat leży bezużyteczny, a czasem go potrzebuje.

zdyboo
11-11-2018, 21:06
Najtaniej wychodzi używane 18-55 lub 16-50. Inne zamienniki to już nie ten budżet.

zdyboo
12-11-2018, 17:32
Masyw Ślęży z daleka.

16890

I z nieco mniej daleka.

16891

5R+E20

kiemlo
13-11-2018, 00:08
Przymierzam się do jej zakupu w związku do fotografii nieruchomości, możesz napisać jak sprawdza się w pomieszczeniach? jak duże pomieszczenie jest w stanie doświetlić?

Przejrzałem sobie właśnie zdjęcia ze szkolnej akademii ku czci i wydaje mi się, że daje radę doświetlić scenę także po odbiciu od sufitu (5 m?) + odbłyśnik, Niemniej to moc zbliżona do max, zatem trzeba cierpliwie poczekać, aż się z powrotem naładuje. W mniejszych pomieszczeniach jest lepiej.

Cały system jest tani jak barszcz, więc może lepiej dołożyć nieco do mocniejszej wersji Quadralite 60s/Godox TT685s? LP 60 m i 4 baterie zamiast 2.

bimpi
16-11-2018, 10:13
Przejrzałem sobie właśnie zdjęcia ze szkolnej akademii ku czci i wydaje mi się, że daje radę doświetlić scenę także po odbiciu od sufitu (5 m?) + odbłyśnik, Niemniej to moc zbliżona do max, zatem trzeba cierpliwie poczekać, aż się z powrotem naładuje. W mniejszych pomieszczeniach jest lepiej.

Cały system jest tani jak barszcz, więc może lepiej dołożyć nieco do mocniejszej wersji Quadralite 60s/Godox TT685s? LP 60 m i 4 baterie zamiast 2.

A podesłałbyś jakieś zdjęcia ?

artur0372
18-11-2018, 16:48
Masyw Ślęży z daleka.
5R+E20

Jak oceniasz tą 20-tkę? Warto dać za nią 700zł.?
Wiem, że lepsza jest sigma 16 1.4, ale ten mnie korci ze względu na gabaryty.

zdyboo
18-11-2018, 20:26
Jak oceniasz tą 20-tkę? Warto dać za nią 700zł.?

E20 to w mojej opinii najlepsze szkło pod bagnet E. Ktoś odrobił lekcję i wyprodukował szkło które jest ostre, szybkie i małe.
Co do ceny, podrożało. Jak było w zestawie z a5100 i kitem, to ludzie je za pięć paczek sprzedawali. Jak bym stracił obecny egzemplarz, kupiłbym następny.

artur0372
18-11-2018, 20:43
Patrz a tyle be opinii w necie :-)
Dzięki za odpowiedź.

zdyboo
18-11-2018, 21:20
Podejrzewam, że jak zwykle od ludzi, którzy w ręku nawet nie mieli. Mnie też tu, w tym wątku pisali, że na 24 MPx jest gorzej, ale pożyczyłem to szkło koledze, który ma a6k, chciał sprawdzić. W zamian poprosiłem o kilka RAWów na różnych ustawieniach. Szkło dało radę.

darekw1967r
18-11-2018, 21:26
Podejrzewam, że jak zwykle od ludzi, którzy w ręku nawet nie mieli. Mnie też tu, w tym wątku pisali, że na 24 MPx jest gorzej, ale pożyczyłem to szkło koledze, który ma a6k, chciał sprawdzić. W zamian poprosiłem o kilka RAWów na różnych ustawieniach. Szkło dało radę.

Szklo Sigma A 60 mm f/2.8 pod Sony E jest super ostre i swietnie sobie radzi z matryca 24Mpix w A6000.

zdyboo
18-11-2018, 21:37
Szklo Sigma A 60 mm f/2.8 pod Sony E jest super ostre i swietnie sobie radzi z matryca 24Mpix w A6000.

Ale zasadniczo zauważasz różnicę w ogniskowej pomiędzy Sigmą i Sony, że o wymiarach nie wspomnę?

artur0372
18-11-2018, 21:41
Podejrzewam, że jak zwykle od ludzi, którzy w ręku nawet nie mieli. Mnie też tu, w tym wątku pisali, że na 24 MPx jest gorzej, ale pożyczyłem to szkło koledze, który ma a6k, chciał sprawdzić. W zamian poprosiłem o kilka RAWów na różnych ustawieniach. Szkło dało radę.

Ja dostałem rawy z a6300 i jest ostro nawet bardzo, tylko kolorki mdłe , ale to raczej wina ustawień i pogody.

Dho'ine
19-11-2018, 15:43
Ja dostałem rawy z a6300 i jest ostro nawet bardzo, tylko kolorki mdłe , ale to raczej wina ustawień i pogody.

Raw chyba taki powinien być. Przynajmniej taki jest w moim staruszku D90.

zdyboo
19-11-2018, 16:39
Raw chyba taki powinien być. Przynajmniej taki jest w moim staruszku D90.Nowsze CMOSy już mają bardziej znośny obrazek na neutralnych ustawieniach. Niemniej jednak to jak wygląda tzw. obrazek prosto z puszki zależy jak zawsze od wielu czynników.

sl011
20-11-2018, 09:52
Raw chyba taki powinien być. Przynajmniej taki jest w moim staruszku D90.
Raw nie jest obrazem RGB, więc nie ma czegoś takiego jak nasycenie kolorów w RAW. Podobnie nie ocenia się nasycenia kolorów analogowych negatywów bez ich wywołania.
Nasycenie kolorów to kwestia profilu i ustawień podczas wywoływania.

artur0372
20-11-2018, 15:07
Kupiłem i jest bardzo ok.
Szybka fotka z balkonu (jpg prosto z puchy na f/2.8 )

17201

i konwersja z raw w lr bez grzebania też f/2.8:

17202

<| MICHAŁ |>
20-11-2018, 17:38
no i gratulacje
mnie "zdyboo" zaraził tym obiektywem - szkło mam przypięte na stałe do a5100 i dzięki temu mam mikrozestaw dający genialną wręcz jakość obrazu (jak na swoje rozmiary). w tych kategoriach - nie widzę konkurencji.
no chyba, że rx1, ale to już inna półka cenowa :P

Kolekcjoner
20-11-2018, 18:05
Kupiłem i jest bardzo ok.
Jakie szkło nabyłeś, bo nie jestem w temacie?

zdyboo
20-11-2018, 19:36
mnie "zdyboo" zaraził tym obiektywem - szkło mam przypięte na stałe do a5100 i dzięki temu mam mikrozestaw dający genialną wręcz jakość obrazu (jak na swoje rozmiary). w tych kategoriach - nie widzę konkurencji.

No właśnie, są szkła ostrzejsze, choćby E50/1,8 czy lepiej skorygowane, ale w kategorii wszechstronności nie ma sobie równych. Z takim małym body jak 5100 czy 5R spokojnie konkuruje z dowolnym kompaktem 28 mm APS-C. Choć w tym roku E16 też sporo czasu spędziła na 5R, właściwie cały rowerowy rok. Dopiero w piździerniku jakoś wróciłem do E20.
Ja muszę go znowu przypiąć do NEX-6 i chyba wrócić do fotografowania ludzi na ulicy. 16-70 jest spoko, ale ja ludzi nie umiem jednak zoomem.


Jakie szkło nabyłeś, bo nie jestem w temacie?

E20, jest w EXIFie. :)

Poranny dojazd do fabryki

17215

E20+5R

ikit
20-11-2018, 19:52
Fajne to ostatnie:-)

darekw1967r
20-11-2018, 20:17
Ale zasadniczo zauważasz różnicę w ogniskowej pomiędzy Sigmą i Sony, że o wymiarach nie wspomnę?

A zauwazasz zasadniczo o czym pisalem ?
Masz problem ze zrozumieniem ?

- - - - kolejny post - - - - - -


Nowsze CMOSy już mają bardziej znośny obrazek na neutralnych ustawieniach. Niemniej jednak to jak wygląda tzw. obrazek prosto z puszki zależy jak zawsze od wielu czynników.

Zadna matryca nie daje idealnych kolorow a i tak liczy sie efekt koncowy czyli to gdzie pojdzie fota do ogladania.

wpkx
20-11-2018, 20:19
Tomku, mnie też się podoba, ale prócz kolorystyki.

darekw1967r
20-11-2018, 20:20
Raw nie jest obrazem RGB, więc nie ma czegoś takiego jak nasycenie kolorów w RAW. Podobnie nie ocenia się nasycenia kolorów analogowych negatywów bez ich wywołania.
Nasycenie kolorów to kwestia profilu i ustawień podczas wywoływania.

Jeszcze zalezy od otoczenia w ktorym oglada sie fotografie.
Jak obrobie rano fote to wieczorem koryguje bo juz nie jest to samo.

zdyboo
20-11-2018, 20:21
Fajne to ostatnie:-)

Dziękuję.


A zauwazasz zasadniczo o czym pisalem ?

Tak, o Sigmie A 60 mm, wyskakując niczym Filip z konopi, podczas dyskusji o E20.


Masz problem ze zrozumieniem ?

Tak. Prosiłbym o podkręcenie jasności wypowiedzi.


Tomku, mnie też się podoba, ale prócz kolorystyki.

Dziękuję Woytku.
Z kolorystyką nadal kombinuję. Ten konkretny preset z NIKa całkiem nieźle się sprawdza przy pochmurnej pogodzie, a w każdym razie przy miękkim rozproszonym świetle. W tym roku przetestowałem go przy różnej pogodzie z różnymi efektami. Z drugiej strony, nie przypominam sobie, żeby nie było narzekania na kolory w moich fotosach. :)
Zatem niespecjalnie nawet staram się trafiać w gusta.

Więcej powodów do narzekania na kolory. ;)

17225

17227

17228

E16+5R

darekw1967r
20-11-2018, 20:43
Tak, o Sigmie A 60 mm, wyskakując niczym Filip z konopi, podczas dyskusji o E20.



Napisze Ci bo chyba nadal nie zrozumiales mojej wypowiedzi.

Nawiazalem do ostrosci szkiel a nie ogniskowej czy gabarytów.
Jezeli to jest dla Ciebie za trudne do ogarniecia to wspolczuje.

zdyboo
20-11-2018, 20:52
Nawiazalem do ostrosci szkiel a nie ogniskowej czy gabarytów.
Jezeli to jest dla Ciebie za trudne do ogarniecia to wspolczuje.

Dziękuję i za wyjaśnienie, i za wyrazy współczucia. Doceniam to.

wpkx
20-11-2018, 21:03
17225

Tu na nic nie narzeknę - dobre we wszystkim.

darekw1967r
20-11-2018, 21:06
Dziękuję i za wyjaśnienie, i za wyrazy współczucia. Doceniam to.

Caly czas dajesz zdjecia i fajnie sie je oglada. Tak trzymaj !

nikoniarz
20-11-2018, 21:10
Napisze Ci bo chyba nadal nie zrozumiales mojej wypowiedzi.

Nawiazalem do ostrosci szkiel a nie ogniskowej czy gabarytów.
Jezeli to jest dla Ciebie za trudne do ogarniecia to wspolczuje.

Dyskusja jak najbardziej dotyczyła "dwudziestki", i sam się dziwiłem skąd Twoja "potrzeba" wtrącenia czegoś mało związanego z tematem. O ile wtedy powstrzymałem się od komentowania, to teraz po tym co uskuteczniasz zdecydowałem się napisać. Daj spokój chłopie :D

zdyboo
20-11-2018, 21:50
Tu na nic nie narzeknę - dobre we wszystkim.

A to ten sam preset.
Jak pisałem, skutki były różne.

Szkoła w Miliczu mnie urzekła. Lubię taką architekturę.
Ja chodziłem do jednej z tysiąclatek, betonowego klocka, chciałbym napisać, że szarego co by bardziej w stereotyp pójść, ale nie. Moja szkoła była w kolorze kupy. Potem ją przemalowali na pastelowy róż, tylko nie wiem czy pastela była spowodowana zamysłem, dostępnością farby czy działalnością słońca. Inna sprawa czy jako gówniarz bym docenił walory budynku, przynajmniej te wizualne. :)

darekw1967r
20-11-2018, 22:01
Dyskusja jak najbardziej dotyczyła "dwudziestki", i sam się dziwiłem skąd Twoja "potrzeba" wtrącenia czegoś mało związanego z tematem. O ile wtedy powstrzymałem się od komentowania, to teraz po tym co uskuteczniasz zdecydowałem się napisać. Daj spokój chłopie :D

A niby dlaczego nie moge sie odniesc do innego szkla piszac o ostrosci ?
Skad jestes taki pewien, ze dyskusja musi krecic sie wokol tylko jednego szkla ?

Daj spokój chłopie ;)

nikoniarz
20-11-2018, 22:05
Skad jestes taki pewien, ze dyskusja musi krecic sie wokol tylko jednego szkla ?
Nikt nie pytał o żadną "sześćdziesiątkę" czy cokolwiek innego powyżej 20 mm...:

Jak oceniasz tą 20-tkę? Warto dać za nią 700zł.?
Wiem, że lepsza jest sigma 16 1.4, ale ten mnie korci ze względu na gabaryty.

E20 to w mojej opinii najlepsze szkło pod bagnet E. Ktoś odrobił lekcję i wyprodukował szkło które jest ostre, szybkie i małe.
Co do ceny, podrożało. Jak było w zestawie z a5100 i kitem, to ludzie je za pięć paczek sprzedawali. Jak bym stracił obecny egzemplarz, kupiłbym następny.

Podejrzewam, że jak zwykle od ludzi, którzy w ręku nawet nie mieli. Mnie też tu, w tym wątku pisali, że na 24 MPx jest gorzej, ale pożyczyłem to szkło koledze, który ma a6k, chciał sprawdzić. W zamian poprosiłem o kilka RAWów na różnych ustawieniach. Szkło dało radę.

Podobnie jak nie przypominam sobie bym sugerował byś po swojemu przerabiał moje zdjęcia. No ale tak jak napisałem- skoro lubisz, i musisz... :mrgreen:

darekw1967r
20-11-2018, 22:15
Nikt nie pytał o żadną "sześćdziesiątkę" czy cokolwiek innego powyżej 20 mm...:




Podobnie jak nie przypominam sobie bym sugerował byś po swojemu przerabiał moje zdjęcia. No ale tak jak napisałem- skoro lubisz, i musisz... :mrgreen:

????

Pomyliles prywatne wiadomosci z publicznymi ;)

Przypomne Ci, ze kazdy moze obrabiac foty prywatnie o ile nie umiesci tego publicznie ani nie wykorzysta w celach zarobkowych ;)
Podaj mi prosze gdzie to publicznie umiescilem ;)

nikoniarz
20-11-2018, 22:17
Pomyliles prywatne wiadomosci z publicznymi ;)

Nie mam nic do ukrycia, a Ty?

Kolekcjoner
20-11-2018, 22:24
Jakie szkło nabyłeś, bo nie jestem w temacie?
Rzeczywiście fajne ale dla mnie trochę za drogie....

zdyboo
20-11-2018, 22:32
Rzeczywiście fajne ale dla mnie trochę za drogie....

Mógłbym to samo napisać o 24/1.8. ;)

darekw1967r
20-11-2018, 22:45
Nie mam nic do ukrycia, a Ty?

Nie chodzi o ukrywanie.

Wiesz, ze nie wolno umieszac publicznie cudzych fot tym bardziej obrobionych.
Wiec trzymam sie tej zasady.

nikoniarz
20-11-2018, 22:48
Nie chodzi o ukrywanie.

Wiesz, ze nie wolno umieszac publicznie cudzych fot tym bardziej obrobionych.
Wiec trzymam sie tej zasady.

Mnie się wydaje, że bez zgody to i modyfikować nie można ;) Ale na szczęście ja do swoich zdjęć mam pewien dystans, więc wybaczam to co zrobiłeś :mrgreen:

PiKa
21-11-2018, 23:06
Cześć,

pytałem już w wątku Fuji, ale rozważam też Sony, więc pytam i tu.

Mam D7100, ale zawsze wkurzał mnie bf/ff, nigdy nie byłem zadowolony ze zdjęć Poza tym leży i się kurzy, więc myślę sobie, sprzedam i kupię bezlusterkowca, może też będzie leżał i się kurzył, ale przynajmniej ten drugi problem będzie rozwiązany ;)

Puszka APSC, ale zacznę od szkieł: co byście polecali? Generalnie chciałbym standardowy zestaw: coś szerokiego, coś portretowego/uniwersalnego, i coś długiego ;)

ikit
21-11-2018, 23:12
Zeiss Touit 12/2.8 (lub 10-18/4), zeiss 24/1.8, zeiss 55/1.8, FE70-300.

Owain
21-11-2018, 23:15
Puszki to ja nie wiem co tam teraz dają, a6300, a6500, zależy co potrzeba. Szkua to samyang 12/2, sony 24/1.8, sony 50/1.8, sigma 60/2.8, na długości bida, albo sony 55-210 albo cosik manualstarego ;)

MiGo
21-11-2018, 23:22
Puszka APSC, ale zacznę od szkieł: co byście polecali? Generalnie chciałbym standardowy zestaw: coś szerokiego, coś portretowego/uniwersalnego, i coś długiego ;)
Z czymś długim to będzie problem cenowy: przyzwoity Sony FE 70-300 kosztuje krocie, a budżetowy 55-210 jest nieco "kontrowersyjny".
Wybór wśród krótszych ogniskowych jest dość duży - Sigma 16/1.4, Sony 20/2.8, Sigma 30/1.4, Sony 50/1.8, niebawem Sigma 56/1.4 ... Każdy z obiektywów ma plusy dodatnie i ujemne.

zdyboo
21-11-2018, 23:23
Zeiss Touit 12/2.8 (lub 10-18/4), zeiss 24/1.8, zeiss 55/1.8, FE70-300.

Ciekawa, budżetowa opcja.
Do szerokości polecam jednak zooma. Przerobiłem chyba wszystkie szerokie słoiki do APS-C od Sony i jednak zoom.

ikit
22-11-2018, 09:36
Ciekawa, budżetowa opcja.
Do szerokości polecam jednak zooma. Przerobiłem chyba wszystkie szerokie słoiki do APS-C od Sony i jednak zoom.

Pytanie było o polecane a nie budżetowe:mrgreen:

zdyboo
22-11-2018, 12:18
Przecież nie napisałem o budżet, którego państwa chodzi. :mrgreen:

PiKa
22-11-2018, 22:34
Zeiss Touit 12/2.8 (lub 10-18/4), zeiss 24/1.8, zeiss 55/1.8, FE70-300.


Puszki to ja nie wiem co tam teraz dają, a6300, a6500, zależy co potrzeba. Szkua to samyang 12/2, sony 24/1.8, sony 50/1.8, sigma 60/2.8, na długości bida, albo sony 55-210 albo cosik manualstarego ;)


Z czymś długim to będzie problem cenowy: przyzwoity Sony FE 70-300 kosztuje krocie, a budżetowy 55-210 jest nieco "kontrowersyjny".
Wybór wśród krótszych ogniskowych jest dość duży - Sigma 16/1.4, Sony 20/2.8, Sigma 30/1.4, Sony 50/1.8, niebawem Sigma 56/1.4 ... Każdy z obiektywów ma plusy dodatnie i ujemne.

Widzę, że duży wybór, i nie ma jakiegoś wspólnego polecanego zestawu.

Tak na szybko sprawdzając ceny nowych, to pewnie mógłbym wziąć:
Samyanga 12,
Sony 20 lub Sigme 30,
Sony 50 lub Sigme 60,
Sony 55-210

Z puszek to tak jak piszecie, a6300 lub a6500...

===

Samyang 12 mm f/2.0 - 1300 zł
Samyang 12 mm T2.2 - 1500 zł
Zeiss Touit 12/2.8 - 3500 zł
Zeiss Touit 10-18/4 - 3000 zł

Sigma 16/1.4 - 1800 zł
Sony 20/2.8 - 1400 zł
Zeiss 24/1.8 - 4500 zł
Sony 24/1.8 - 4500 zł
Sigma 30/1.4 - 1600 zł

Sony 50/1.8 - 900 zł
Sigma 60/2.8 - 900 zł
Zeiss 55/1.8 - 3900 zł

Sony 55-210/4.5-6.3 - 1100 zł
Sony FE70-300/4.5-5.6 - 4900 zł


Sony a6300 - 2900 zł
Sony a6500 - 4500 zł

- - - - kolejny post - - - - - -

Mam dwa zestawy na bazie waszych propozycji i tych z wątku fuji, jeśli macie chwilę to zerknijcie ;)

http://forum.nikoniarze.pl/threads/293127-Bezlusterkowce-który-zestaw-wybrać-Fuji-z-obiektywami-vs-Sony-z-obiektywami

Kolekcjoner
22-11-2018, 22:43
Co byście polecili do alfioka jako jakąś jasną stałkę (coś w okolicy 35-50 w FF). Mowa o zupełnej budżetówce...

madebyzosiek
22-11-2018, 23:27
Co byście polecili do alfioka jako jakąś jasną stałkę (coś w okolicy 35-50 w FF). Mowa o zupełnej budżetówce...Sigmę 30 1.4. Świetny obiektyw.

Kolekcjoner
23-11-2018, 03:13
Sigmę 30 1.4. Świetny obiektyw.
Wiem, może i świetny ale krowiaty i drogi. Odpada zupełnie.

<| MICHAŁ |>
23-11-2018, 07:41
Mam D7100, ale zawsze wkurzał mnie bf/ff, nigdy nie byłem zadowolony ze zdjęć Poza tym leży i się kurzy, więc myślę sobie, sprzedam i kupię bezlusterkowca, może też będzie leżał i się kurzył, ale przynajmniej ten drugi problem będzie rozwiązany ;)

a ja wręcz odwrotnie - kupiłem d7200 z 18-140, gdyż w chwili zakupu nie miałem jednego DOBREGO szkła wycieczkowego, do wszystkiego w systemie E - wszystkie wersje 18-200 są słabe i nie warte zainteresowana, no chyba, że ktoś ma wyjątkowe parcie, to proszę bardzo, a 16-70 jak dla mnie jest zbyt krótki (przez lata miałem 5d z 24-105, więc znam te ogniskowe całkiem dobrze i wiem o czym mówię).
Odnośnie kiepskich szkieł - unikaj 55-210 - generalnie jest słabo - jestem mocno wyrozumiały, ale zdjęcia z tego obiektywu są imho na granicy akceptowalności. Tylko cena może wytłumaczyć zakup. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.
Zanim wejdziesz system E, bardzo dobrze to przemyśl - to nie jest łatwy system, nie zaglądając w Twoją kieszeń - szkła są relatywnie drogie, a dobre - bardzo drogie, dostępność systemowych jest zawężona w stosunku do C i N, słowo ergonomia dla małego body z dużym, ciężkim szkłem nie istnieje. Tak drastyczna zmiana tylko ze względu na bf/ff... no nie wiem.... Twoja decyzja.
Jeden wielki plus systemu - można podpiąć w zasadzie każdy dostępny na rynku obiektyw i bawić się pleśniakami.

madebyzosiek
23-11-2018, 09:17
Wiem, może i świetny ale krowiaty i drogi. Odpada zupełnie.

No niby tak, ale po wyjątkowo przeciętnej zabawie z PZtem spowodował, że jednak czasem po A6000 sięgam, a nie tylko patrze jak się kurzy ;) Musze sobie kiedyś jeszcze Sigmę 16 sprawić, a mała będzie ta nowa 56 1.4 ;)

PiKa musisz się zastanowić czego oczekujesz. Owszem, A6000 jest poręczny, ale pod warunkiem że masz do niego małe szkło, wygodny, ale pod warunkiem że szkło nie jest ciężkie, ma sprawny AF, ale pod warunkiem, że jest dobre światło, świetnie filmuje, ma dość przeciętną baterię, która w oryginale kosztuje 300 zł i nie ma ładowarki, która w komplecie z baterią jest za ponad 500 zł. Ja kupiłem go dla żony i ona jest w miarę zadowolona. Ja go lobię, bo podpinam do niego przez adapter Nikkory nonAi, które robią świetne obrazki, a do Nikona cyfrowego podłączyć ich nie mogę. Troche życia wpuściła w A6000 własnie Sigma 30 1.4. Ale... Jak to nie jest kwestia zabawy, to jednak biorę któreś lustro...

PiKa
23-11-2018, 09:42
Rozumiem, w takim razie chyba jednak wejdę w fuji



a ja wręcz odwrotnie - kupiłem d7200 z 18-140, gdyż w chwili zakupu nie miałem jednego DOBREGO szkła wycieczkowego, do wszystkiego w systemie E - wszystkie wersje 18-200 są słabe i nie warte zainteresowana, no chyba, że ktoś ma wyjątkowe parcie, to proszę bardzo, a 16-70 jak dla mnie jest zbyt krótki (przez lata miałem 5d z 24-105, więc znam te ogniskowe całkiem dobrze i wiem o czym mówię).

Nie rozważałeś fuji? Mają spacer zooma XF 18-135 f/3,5-5,6 który chyba jest dość dobry.

<| MICHAŁ |>
23-11-2018, 10:19
Nie do końca jestem fanem kolorów, które produkuje fuji w jpgu, a jeśli miałbym robić zdjęcia w raw'ach, to kryterium decydującym staje się ilość i dostępność szkieł, w tym - na rynku wtórnym.
Taki prosty przykład - gdybym chciał kupić 35mm, to używkę nikkora mogę bez problemu znaleźć za około 500zł, a używanego fuji na alle nie widzę wcale. Są za to nowe - najtańszy 1600. To są takie różnice, które gdy budujesz jakiś zestaw zaczynają robić różnicę.

kiemlo
23-11-2018, 20:43
Tak a'propos, 35/1.8 w jedynie słusznym systemie wychodzi aktualnie poniżej 1100 po cashbacku.

ikit
23-11-2018, 20:55
A małe samyangi 24 i 35mm po tysiaku jak by komuś pasowały:)

grissley
23-11-2018, 23:09
E20 to w mojej opinii najlepsze szkło pod bagnet E. Ktoś odrobił lekcję i wyprodukował szkło które jest ostre, szybkie i małe.
Co do ceny, podrożało. Jak było w zestawie z a5100 i kitem, to ludzie je za pięć paczek sprzedawali. Jak bym stracił obecny egzemplarz, kupiłbym następny.

Ja kupiłem w zestawie z A5000 i kitem, ale u mnie coś nie bangla. 50% zdjęć jest z przestrzeloną ostrością, nie wiem czemu. Na kicie nie ma problemu, na E20 w połowie zdjęć ostrość idzie w las.

darekw1967r
24-11-2018, 21:52
w systemie E - wszystkie wersje 18-200 są słabe i nie warte zainteresowana


Nie wspomniales o SEL 18-105/4

Moim zdaniem to bardzo dobre optycznie szklo z szybkim AF-em.

- - - - kolejny post - - - - - -


Widzę, że duży wybór, i nie ma jakiegoś wspólnego polecanego zestawu.

Zeiss Touit 10-18/4 - 3000 zł

i (http://forum.nikoniarze.pl/threads/293127-Bezlusterkowce-który-zestaw-wybrać-Fuji-z-obiektywami-vs-Sony-z-obiektywami)

Zastosowalem konwerter: commlite adapter sony + szklo Canona EF-S 10-18/4.5-5.6 STM
Uzyskalem znacznie taniej szeroki kat z bardzo wysoka jakoscia obrazu. (350 zl + 885 zl)

ikit
24-11-2018, 22:07
Dwa pytania z ciekawości - miałeś e10-18? Ten canon jest w sumie projektowany pod mniejszy canonowy apsc, może odstawać na brzegach i w rogach, z kolei e10-18 prawie kryje FF. I drugie - na 24MP jest dalej ok?

darekw1967r
24-11-2018, 23:21
Dwa pytania z ciekawości - miałeś e10-18? Ten canon jest w sumie projektowany pod mniejszy canonowy apsc, może odstawać na brzegach i w rogach, z kolei e10-18 prawie kryje FF. I drugie - na 24MP jest dalej ok?

Nie mialem e10-18.
W wyborze sugerowalem sie opinia o tym szkle w PHOTOZONE.DE gdzie szklo canona 10-18 bylo wyraznie wyzej ocenione.
Ogladalem wiele zdjec z obu szkiel i faktycznie canon po mimo swojej plastikowosci dawal lepszy jakosciowo obrazek.

To szklo Canona EF-S na A6000 wymiata jakosciowo.
Obraz bardzo ostry na calym kadrze.
Nie stwierdzilem problemow w kryciu sensora APS-C 24 Mpix.

Kolekcjoner
25-11-2018, 00:01
Dwa pytania z ciekawości - miałeś e10-18? Ten canon jest w sumie projektowany pod mniejszy canonowy apsc, może odstawać na brzegach i w rogach, z kolei e10-18 prawie kryje FF. I drugie - na 24MP jest dalej ok?
Te szkła kryją apsc z pewnym zapasem więc nie ma obaw. Canonowe apsc nie jest znów tak dużo mniejsze od Sony.
17451

<| MICHAŁ |>
25-11-2018, 15:26
Nie wspomniales o SEL 18-105/4

Moim zdaniem to bardzo dobre optycznie szklo z szybkim AF-em.



tak, to prawda - optycznie jest OK, natomiast kiedyś miałem 18-105 nikona i z ogniskowymi jest o niebo lepiej niż w takim 18-55, czy 16-70, ale wciąż czułem pewien niedosyt. Jednak tej góry jeszcze wciąż minimalnie brakuje.

odnośnie 10-18 canona - dokładnie w tym samym kierunku mam zamiar pójść - na a5100 będzie 10-18, a na d7200 - 18-140. O bardziej użyteczny zakres/zestaw - ciężko, tym bardziej, że organicznie nie cierpię zmieniania szkieł w plenerze...

grissley
25-11-2018, 16:44
A używał ktoś na Nexie/Alfie Sigmy Art 30/2.8?
Jak wrażenia?

zdyboo
25-11-2018, 20:32
A używał ktoś na Nexie/Alfie Sigmy Art 30/2.8?
Jak wrażenia?

Używałem zanim się jeszcze nazywała Art. Dla mnie to najbardziej nijakie szkło do Sony APS-C.

grissley
25-11-2018, 20:45
o, to szkoda. Fajna ogniskowa, Art-y mają dobrą sławę, a tu takie podsumowanie ;)

nikoniarz
25-11-2018, 20:47
Używałem zanim się jeszcze nazywała Art. Dla mnie to najbardziej nijakie szkło do Sony APS-C.

Jak możesz tak bluźnić...

zdyboo
25-11-2018, 20:53
o, to szkoda. Fajna ogniskowa, Art-y mają dobrą sławę, a tu takie podsumowanie ;)


Jak możesz tak bluźnić...

Ostra była, ale ogniskowa jak dla mnie taka se. Bokeh też bez pazura. Tanio za to kupiłem.

birkoff
26-11-2018, 13:03
Tak a'propos, 35/1.8 w jedynie słusznym systemie wychodzi aktualnie poniżej 1100 po cashbacku.

Gdzie po tyle? Pewnie to była oferta na black friday ;(

Dla mnie z kolei sigma 30 f2.8 przez długi czas była na stałe przyspawana do A6000 (ostrość jedna z lepszych wśród wszystkich szkieł do Sony E na APSC). W pewnym momencie mi się znudziła. Po kupieniu Z16-70/4 znudziły mi się wszystkie pozostałe szkła ;-).
SEL20 był dla mnie idealnym szkłem na rower (sigma jednak trochę ciążyła), ale ostatnio częściej wożę SEL16-50.

Zdyboo pochwal się swoim rowerem z węższej perspektywy ;-)

zdyboo
26-11-2018, 21:52
Zdyboo pochwal się swoim rowerem z węższej perspektywy ;-)

Tylko którym?

Takim z E35?

17569

Tym z 16-70/4?

17560

A może z E20?

17561

Przy okazji grissley poprosił mnie na PW o kilka słów na temat szkieł E systemu, które posiadałem. Pomyślałem, że może więcej osób z tego skorzystać.
Zatem, bardzo subiektywny przegląd szkieł E systemu, które miałem. Nie będę opisywał szkieł, które miałem podpięte na kilka zdjęć np. FE 55/1.8, ani też niesystemowych szkieł manualnych, np. Voigtlander 35/1.4, które choć początkowo wyglądały obiecująco okazały się ślepą dla mnie uliczką. Ja fotografuję dość staroświecko, głównie na środkowym punkcie, nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek korzystał z trybu AF-C. Przycisk od filmowania mam zablokowany z poziomu menu.
Na NEXa się przesiadłem z analoga, gdzie miałem sprawdzony, kompaktowy zestaw 20/35/50 mm, czasem zastępowany przez jeszcze bardziej kompaktowy 20/40 mm. Chciałem to jakoś odtworzyć w NEXie.

Kolejność mniej więcej chronologiczna, przynajmniej wewnątrz zakresu.

Sony E16 + ECU1 / ECF1
Pierwszy szeroki kąt do NEXa to było E16+ECU, kupione jako używki od tej samej osoby. Niestety E16 okazało się słabe optycznie. Nawet domknięte do f/8 miało miękkie brzegi. Zamontowanie konwertera w żaden sposób nie pomagało. Wręcz przeciwnie, wszystkie wady optyczne tylko zwiększały swoją moc.
E16 dość szybko sprzedałem, ECU mam do tej pory. Z E20 jest całkiem nieźle. Tym duetem obleciałem trzy kopenhaskie dni z czego konwerter podłączyłem tylko do kilku zdjęć, gdzie brakowało szerokości E20.
E16 po raz drugi kupiłem jakoś na początku tego roku. Na rower, do kieszonki koszulki nic więcej niż body rozmiarów NEX-5R ze szkłem wielkości E20/E16 się wygodnie nie mieści. Lepsza sztuka, choć nie idealna, ale przynajmniej domknięta jest ostra w całym kadrze. Zatem wiele w tym wypadku zależy od egzemplarza. Dokupiłem też konwerter fisheye ECF skoro mam w miarę dobrą E16, ale poza kilkoma zdjęciami testowymi zaraz po zakupie, nie robiłem nim żadnych zdjęć. Etap fascynacji rybim okiem mam za sobą. Zatem mogę trzymać konwerter żeby był od czasu do czasu przydatny. Taniej się nie da mieć rybiego oka w systemie.
Ciekawostka jest taka, że oba konwertery da się zamocować do każdego szkła Sony z gwintem 49 mm, a na pewno do E16, E20, E35, E50 i E55-210. Ale normalny obrazek da się uzyskać tylko z dwoma pierwszymi.

Samyang 12/2
Ponieważ ja nie mogę nie mieć szerokiego kąta, padło na S12/2. Znowu używka, kupiona tu na forum spod lady. Wtedy jeszcze nie można było handlować nie Nikonem. ;)
Szkło idealne jeżeli chodzi o UWA, oprócz braku AFu. Po dwóch tygodniach dość intensywnego focenia w Szanghaju i kilku fajnych, ale ciut nie trafionych fotosach sprzedałem. Jak ktoś ma czas, to naprawdę bardzo dobra opcja. Ja jednak na ulicy mam tylko chwilę, nie mam czasu powiększać obrazu, aby się upewnić, że jest ostro, od tego mam mieć AF.

Zeiss Touit 12/2.8
Większy i ciemniejszy brat S12/2. Zeiss pomimo tej samej średnicy filtra jest sporo większy i ma dosyć spory tulipan. Jak to Zeiss, fajny obraz, ostry, z pazurem. Szkło miało jedną denerwującą wadę w trybie DMF nawet lekkie dotknięcie pierścienia powiększało obraz. Po przestawieniu na zwykły AF, problem przestał występować, ale na przykład w E20 w ogóle nie występował. W sumie kupiłem bo potrzebowałem AFu w UWA i akurat była jakaś promocja i związana z nią spora obniżka ceny. Sprzedałem po ponad dwóch latach za stówę więcej lub za tyle samo co kupiłem.

Sony E10-18/4
Mój obecny UWA, drugie najszersze szkło jakie kiedykolwiek miałem. Sigmę 14 mm do analoga sprzedałem po jednej rolce, nie ogarniałem tej kuwety.
Ostre, stabilizowane, ze spoko zakresem i do architektury, i do ludzi na ulicy. Sprzedaż Tweeta w pełni je sfinansowała. Po założeniu osłony nie zwiększa swojego rozmiaru podczas zoomowania.

Sony E20
Ostre, małe i szalenie uniwersalne. Przez trzy dni w Kopenhadze nie miałem odczucia, że przecież jakoś bym wcisnął do mikrobagażu jeszcze jedno szkło.
Kwintesencja szkła do małego i lekkiego bezlustra. Nic lepszego pod tym względem nie ma w E systemie. Mam je od początku, miałem je pierwszy tu na forum, kupione za chore obecnie pieniądze.
Jakbym miał zostać z jednym szkłem to właśnie tym. Jak bym je popsuł, to pewnie jeszcze tego samego dnia zamówił następne.

Sigma 30/2.8
Tak samo ostre jak i nijakie. Nijaka ogniskowa, nijakie światło, nijaki bokeh. Kupiłem tanio, jako zastępstwo Voigtka 35/1.4, który okazał się pomyłką, manual i jeszcze miał problemy z adapterem. Szybko sprzedałem, miałbym teraz problem z odszukaniem zdjęć z tego szkła.

Sony E35/1.8
Z tzw. standardem ma jakiś problem. O ile na pełnej klatce 50 mm jest mi doskonale obojętne. Ogniskowa mnie nie zwilża za bardzo, ale jak już podepnę to też nie za bardzo ogranicza. O tyle w APS-C jakoś do ekwiwalentu nie mam przekonania. E35 jest spoko jeżeli chodzi o obrazek, nawet ma dość charakterystyczny bokeh, a przy tym jest przyzwoicie ostra. Używam jej głównie do fotografowania rowerów. :)

Sony E50/1.8
Ostre, bardzo ostre. Tyle mogę napisać, bo to już za długa ogniskowa jak dla mnie. Kupiłem dawno, kilka zdjęć zrobiłem. Jak się kiedyś trafi coś portretowego to pewnie będę w stanie więcej napisać. W każdym razie polecam jak ktoś potrzebuje tej ogniskowej. Osłona przeciwsłoneczna jest niemal tej samej długości co szkło. :)

Sony 16-50PZ
Kupiłem z myślą o rowerze, ale jednak jest ciut za duży no i występuje ryzyko uszkodzenia. Podczas wyciągania z kieszonki zdarza mi się włączyć przypadkiem lub specjalnie aparat. Z E16 czy E20 nic się nie wysuwa, ale kit zwiększa prawie dwukrotnie swoją długość. Całkiem spoko optyczny, stabilizowany. Bardzo denerwujący sposób ustawiania ogniskowej. Pierścieniem ze sprzęgiem elektrycznym lub suwakiem. Od jakiegoś czasu pierścień się popsuł i działa tylko suwak. W związku z tym szkło głównie leży. Czasem mnie nachodzi myśl o kupnie kolejnej sztuki, ale wtedy pozwalam jej ulecieć. :)

Sony/Zeiss 16-70
Zooma standardowego kupiłem po plenerze w Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii. Ciągłe przepinanie pomiędzy E20 i Z12 trochę mnie wkurzało. Jak już padło, że po kilku latach wracam do zooma to się nie bawiłem w półśrodki. Przy czym chwil kilka spędziłem na porównywaniu rozmiarów. Dla mnie 16-70/4 to maksymalny rozsądny rozmiar standardowego zooma do body wielkości NEX-6. Z tego powodu, jak i z powodu PZ oraz wąskiego dołu odpadło 18-105/4. Może i dobry, ale wiadro niemożebne.
Optycznie jest na wypasie, przymyka się tylko do zwiększenia GO. Wydajna stabilizacja w statycznych scenach nieco rekompensuje braki w światłosile. Z drugiej strony standardowy zoom f/2.8 byłby pewnie większy niż ten do lustrzanek APS-C, czyli za duży. Kolejne po E20 szkło które zostało gruntownie przemyślane. Ssie kurz.

Sony E55-210
Kupiłem tanio używkę. Nie potrzebuję tego zakresu, ale być może się przyda na wiosnę. Po kilku testowych zdjęciach jak dla mnie jest spoko.

puch24
26-11-2018, 22:54
O! Do jednego rowera możesz nawet dwa bidety przymocować! :-D

grissley
27-11-2018, 00:13
Dzięki zdyboo!

Darek72
27-11-2018, 02:48
Nie wspomniales o SEL 18-105/4

Moim zdaniem to bardzo dobre optycznie szklo z szybkim AF-em.

- - - - kolejny post - - - - - -



Zastosowalem konwerter: commlite adapter sony + szklo Canona EF-S 10-18/4.5-5.6 STM
Uzyskalem znacznie taniej szeroki kat z bardzo wysoka jakoscia obrazu. (350 zl + 885 zl)

I w takim połączeniu masz pełną obsługę af, stabilizacji i sterowanie przysłoną?

<| MICHAŁ |>
27-11-2018, 08:21
teoria mówi, że obecnie każda przejściówka EF-NEX, która powinna oferować funkcje AF, IS, przysłony - oferuje je.
praktyka natomiast pokazuje, że nie zawsze to działa właściwie, albo inaczej - prawie zawsze działa, ale zdarzają się przypadki, że konkretny egzemplarz przejściówki nie lubi się z konkretnym egzemplarzem obiektywu i wtedy trzeba podmienić przejściówkę na inny egzemplarz, lub inny model, aby wszystko działało. Tak przynajmniej czytałem gdzieś w necie. Więc lepiej kupić szkło w necie, a przejściówkę w stacjonarnym sklepie, albo takim, ktry oferuje opcję wymiany, gdyby coś nie do końca banglało.

birkoff
27-11-2018, 10:18
Tylko którym?


Ładna rowerowa ewolucja: single speed na v-brake'ach/dual pivotach / cross z napędem 1 x XX i sztwynym widelcem / cross (mtb?) z napędem 3 x XX i amortyzatorem (co to za jeden?)

Dho'ine
27-11-2018, 11:03
Dzięki zdyboo za fajny opis, bardzo przydatny. Myślę nad Sony. Może by jakoś to wyciąć i przypiąć gdzieś ? Nie każdy może tu trafić a opis bardzo praktyczny.

Kolekcjoner
27-11-2018, 17:11
To jak myślisz o Sony to kup sobie do niego szkła firmowe, po co się gnębić czy będzie działać?
Ja miałem pożyczony adapter i z długimi eLkami działało to kichowato. Kolega który mocno siedzi w soniaczach twierdzi źe to wszystko kwestia znalezienia odpowiedniej kombinacji aparat/pierścień/obiektyw. On ma kilka tych adapterów żeby mu wszystko działało jak trzeba.

zdyboo
27-11-2018, 19:48
Ładna rowerowa ewolucja: single speed na v-brake'ach/dual pivotach / cross z napędem 1 x XX i sztwynym widelcem / cross (mtb?) z napędem 3 x XX i amortyzatorem (co to za jeden?)

To nie ewolucja, to alternatywa. Wszystkie trzy rowery posiadam obecnie. Cube to maszyna rekreacyjna, w tym roku wymieniłem ramę, bo poprzednia pękła po 9 latach. Amor to Marcok TXC, choć chyba wymienię na sztywnego karbona.
BiałaSS to rower do miasta na lato, szybki i prosty. Czysta przyjemność z jazdy.
Accent to rower do miasta na zimę i deszcz. Na zdjęciu jeszcze bez błotników, bagażnika i oświetlenia. Podczas testów, zaraz po złożeniu. To jest akurat rower praktyczny.

Obrazek2000
27-11-2018, 21:36
Dzięki Zdyboo za fajny opis obiektywów!
Ja się zastanawiam czy warto 18-105/F4, bo za te pieniądze mogę kupić Sigmę 19/2.8, Sigmę 60/2.8 i 55-210. No, powiedzmy wyjdzie mnie jakieś 200pln więcej za TRZY obiektywy. Czy ten 18-105/f4 jest wart swojej ceny?

grissley
27-11-2018, 22:25
A widziałeś go na żywo? Bo dowolna alfa wygląda na nim jak dekiel, może jedynie nieco większy...

Marx
27-11-2018, 23:08
18-105 to bardzo dobry obiektyw, aczkolwiek opinie jest taka że w podobnej cenie jeszcze lepszy jest 18-135 (do zdjęć). Porównywanie ciemniejszego zooma do jaśniejszych stalek ma średni sens.
Ja mam ten pierwszy i jestem bardzo zadowolony.

Obrazek2000
27-11-2018, 23:08
Chodzi Ci o to, że jest wielki w porównaniu do aparatu?

Ale z tymi dwoma stałkami mam jeszcze 55-210, w tych samych pieniądzach. I albo jeden "do wszystkiego" albo trzy. Taki problem...
Niby mam 16-50 i 35/3.5 makro. 18-105 by ładnie dopasował zakres.

grissley
28-11-2018, 09:51
Chodzi Ci o to, że jest wielki w porównaniu do aparatu?

Tak, jakbym miał z czymś takim chodzić, to już wolałbym lustrzankę...
Kiedys chodziło mi toto po głowie, ale jak przyjrzałem się na żywo to mi przeszło.

17670

Obrazek2000
28-11-2018, 09:57
Pięknie...
Myślałem, że jest sporo mniejszy.

darekw1967r
29-11-2018, 00:41
I w takim połączeniu masz pełną obsługę af, stabilizacji i sterowanie przysłoną?

dla EF-S 10-18 mam stabilizacje i sterowanie przyslona.
AF trzeba recznie stawiac jednak w sony jest opcja wspomaganie ustawiania ostrosci i to bardzo skutecznie dziala.

dla szkiel EF 50/1.8 II, EF 85/1.8, EF 24-105/4, Tamron 28-75/2.8 bez problemu jest AF i sterowanie przyslona.

- - - - kolejny post - - - - - -


Dzięki Zdyboo za fajny opis obiektywów!
Ja się zastanawiam czy warto 18-105/F4, bo za te pieniądze mogę kupić Sigmę 19/2.8, Sigmę 60/2.8 i 55-210. No, powiedzmy wyjdzie mnie jakieś 200pln więcej za TRZY obiektywy. Czy ten 18-105/f4 jest wart swojej ceny?

Swietne optycznie szklo z szybkim AF-em.
Szklo ma stale gabaryty przy pracy zooma i jest do tego lekkie.
Najbardziej uniwersalne... Foto i filmowanie.

Szeroki kat zalatwilem adapterem + EF-S 10-18

Obrazek2000
29-11-2018, 07:43
A jakosciowo/optycznie bardzo odbiega od kitowego 16-50, bo ten to wydaje mi się być lekką porażką...

Marx
29-11-2018, 09:48
Kit jest dobry ale nie w każdym zakresie. 18-105 jest dobre w całym zakresie.

darekw1967r
29-11-2018, 20:15
Kita trzeba przymykac f8-f11 od 16-43mm i w tym zakresie daje dosc ostry obraz.
Powyzej zakresu mydli.

18-105/4 jest ostry na calym zakresie i od pelnej dziury.
Najczesciej robie nim na przyslonie f4

Obrazek2000
29-11-2018, 21:04
Czyli uważacie, że lepiej kupić 18-105 zamiast 19/2.8, 60/2.8 i 55-200?
Rozumiem, że te sigmy będą na A6000 w zakresach 30 i 90?

darekw1967r
29-11-2018, 21:12
Czyli uważacie, że lepiej kupić 18-105 zamiast 19/2.8, 60/2.8 i 55-200?
Rozumiem, że te sigmy będą na A6000 w zakresach 30 i 90?

Wiesz kazdy ma wlasne oczekiwania i dla jednego lepszy bedzie zestaw 1 a dla innego zestaw 2.
Kiedys bardziej biegalem ze stalkami a teraz skupiam sie na zestawie body + 2 szkla zoom

Kiedys dawno dawno temu wszystkie foty robilem w analogu Praktica + szklo 28mm ;)

Obrazek2000
29-11-2018, 21:19
Muszę to przemyśleć i "wyobrazić" sobie różne scenariusze ;-)
Dziękuję za odpowiedzi.
Cały czas jednak walczę ze sobą, bo zawsze chętnie wracam do D3200 i jego "prostoty" i OVF, a także nieskrępowanego ignorowania ciągle naładowanej baterii.

grissley
29-11-2018, 23:09
Pójdź i sprawdź na żywo.
Podepnij sobie tego 18-105, pomachaj, potrzymaj w ręku, pobaw się. Potem podepnij SEL20 i zrób to samo.
Coś za coś, ale żebyś potem nie żałował...

grissley
30-11-2018, 00:11
BTW - natknąłem sie na nówkę a6300 w nieprzyzwoicie niskiej cenie, no i a5000 leci do żony, a myśli o ew nowej lustrzance trzeba odłożyć ad acta...
Teraz tylko zagwozdka z obiektywami. ;)

Kolekcjoner
30-11-2018, 00:54
A ta nieprzyzwoita cena to ile? :)

bradley
30-11-2018, 01:26
A ta nieprzyzwoita cena to ile? :)I gdzie można spotkać ? [emoji38]

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

grissley
30-11-2018, 09:37
A ta nieprzyzwoita cena to ile? :)
2200 po kaszbeku. W Blue City...

Kolekcjoner
01-12-2018, 01:41
Nieźle :).

Jacek_Z
02-12-2018, 14:09
Zostało założone nowe podforum. Tylko dla Sony. Dotychczasowe wątki, te z prefiksem Sony zostały tu przeniesione.
Witamy na swoim forum :)
Mnóżcie tematy. Zakładajcie wątki o poszczególnych obiektywach, lampach czy o czym tam chcecie.

zdyboo
02-12-2018, 14:27
Dziękuję bardzo Jacku.

Kolekcjoner
02-12-2018, 15:29
Dzięki :).

zdyboo
04-12-2018, 07:36
Zima

17918

17919

17921

17920

5R+E20

Kolekcjoner
04-12-2018, 18:47
Zima


Gdzie to tak ładnie?

zdyboo
04-12-2018, 18:53
Gdzie to tak ładnie?

Mimo, że biała, to jednak Czarna Góra w sobotni poranek.

Kolekcjoner
04-12-2018, 19:03
Mimo, że biała, to jednak Czarna Góra w sobotni poranek.
Lubię takie klimaty mroczno-loeśne :).

pkucaba
04-12-2018, 22:11
Śledzę ten wątek od długiego czasu. Z przyjemnością patrzę na Wasze fotki i zazdroszczę "oka"...


Podpowiedzcie mi proszę.
Nex 5R mam od kiedy się pojawił, sporo przeżył... Trochę zaczyna szwankować i w dobrej cenie nabyłem body a6300.
Do niego mam 16mm, kit 18-55 i tele 55-210... oraz Heliosa którym lubię się bawić
Ponieważ:
- nie chcę "złachać" a6300 tak jak nex-a
- brakuje mi szerokiego kąta
- szykuje mi się intensywny wyjazd z plecakiem więc ograniczam ilość sprzętu
- mam dość przepinania obiektywów w terenie (podczas zwiedzania)

Mam plan sprzedać obecne obiektywy, napaść na bank i kupić sel 10-18 i sel 18-135

Dwa body (które mam) i dwa obiektywy... Czy to dobra droga? Czy mam lepiej udać się do lekarza ?

zdyboo
04-12-2018, 22:30
Ja bym na początku sprawdził czy dasz radę robić na dwa body z różnymi matrycami. Może się skończyć na przepinaniu bo obrazek z 5R nagle przestanie być atrakcyjny. Będziesz żałował, że jakieś zdjęcie zrobiłeś 5R zamiast a6k3. Nie musi tak być, ale ja bym sprawdził.
Miałem NEX-6, który na rower do kieszonki koszulki okazał się za duży. Zacząłem kombinować, Samsun EX2F odpadł bo 4:3 i obrazek inny, NEX-C3 nie, bo chwyt za płytki i jednak obrazek inny. W końcu wymyśliłem NEX-5R i niektórzy tu pukali się w głowę, po co mi to samo w zasadzie co NEX-6. Jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę. Te same matryce, nie muszę się uczyć jak obrabiać, body mogę zmieniać wedle uznania. Nie ma dziwnych dylematów, które szkło lepiej do którego body. Bez EXIFa bym zdjęć nie odróżnił.

e10-18 jest fajne, ale drogie. Może S12/2 jak AF nie jest absolutnie konieczny?

stafford
04-12-2018, 23:10
A dla mnie to byłby dobry trop. Osobiście nie lubię przepinania szkieł.
A6300 z 18-135 to super zestaw - na ostatnich Tatrach żona robiła nim fotki nie muszące technicznie wstydzić się tych, które ja robiłem A7II z T28-78 RXD.
Matryca w Nex-5R jest bardzo fajna, a do szerokiego kąta chyba nie potrzeba aż tak wizjera.
Oczywiście zdyboo ma racje co do obróbki ale jak ktoś niewiele ingeruje w obraz (ja kilka suwaków w LR - zwykle te same) to nie problem.

puch24
05-12-2018, 14:20
Dokładnie tak miałem, jak Tomek pisze, gdy miałem starego Samsunga NX z matrycą 14 MP (taką sobie pod każdym względem, nie tylko rozdzielczości), i nowszego z o wiele lepszą matrycą 20 MP - miałem nie przepinać obiektywów, a przepinałem. Skończyło się zakupem innego 20 MP jako drugie body. Model z wizjerem służy głównie do telezooma 50-200, model bez wizjera - do krótszych.

CC_PL
06-12-2018, 12:35
Jeśli chodzi o szeroki kąt to powtórzę to co Wasz kolega już tutaj kilka razy napisał...

Szkła do Sony kupuje się u Canona :) Chyba nie ma tańszego UWA niż ten od Canona (ok. 900-1000 zł nowy). I nie potrzeba do tego od razu przejściówki MC-11 (ale nawet z nią wyjdzie dużo taniej niż natywne szkło). Przy UWA i szczególnie przy krajobrazach można działać na tańszym adapterze. MC-11 ma sens jak się planuje więcej szkieł Canon / Sigma.



Zostało założone nowe podforum. Tylko dla Sony. Dotychczasowe wątki, te z prefiksem Sony zostały tu przeniesione.

Żeby za kilka alt nie okazało się, że jest więcej postów o Sony niż o Nikonie :)

beduin17
15-12-2018, 19:46
Czy ktoś na forum jest może posiadaczem nowej sigmy 56mm 1.4 i mógłby wyrazić swoją opinię?

madebyzosiek
15-12-2018, 20:03
Czy ktoś na forum jest może posiadaczem nowej sigmy 56mm 1.4 i mógłby wyrazić swoją opinię?Chyba za szybko na to. Ja będę z pewnością kiedyś użytkownikiem tej Sigmy, a jeżeli jest ona lepsza od 30 1.4, to z pewnością warto. Ogniskowa jak krótkie tele w FX (85), fajne szkło do portretów.

beduin17
15-12-2018, 20:12
Na YouTube ma głównie dobre opinie a wlasnie myślę o nim jako o portretowym szkiełku na a6300. 50mm oss nie lubię, a fe 85mm za długie

CC_PL
15-12-2018, 20:21
56 1.4 ma Marek z Klub KM .pl, bardzo dobre szkło, można powiedzieć jak każda Sigma pod bagnet E (niektórzy twierdzą że 19 / 2.8 jest średnia, poza tym reszta jest super).

Teraz jest dobry czas na zakup bo dają gratis 5 lat gwarancji! Obawiam się że później trzeba będzie za to dopłacić.

beduin17
15-12-2018, 20:47
W tych Sigmach 2.8 przeszkadza mi że przy wyłączonym aparacie albo jak są w torbie to w środku latają szkła. Miałem to w 60 2.8 i nie mogłem się przyzwyczaić, więc oddałem. Ta Sigma dodatkowo wspiera wszystkie funkcje autofokusa więc pewnie będzie to dobry wybór.

CC_PL
15-12-2018, 21:03
Mnie to tak bardzo nie przeszkadza. Mam 60 2.8 i jestem z niej bardzo zadowolony, optycznie to moje najlepsze szkło pod Sony, planuje dokupić jeszcze 16 1.4 i będzie git.

2marekm
16-12-2018, 16:40
56 1.4 ma Marek z Klub KM .pl, bardzo dobre szkło, można powiedzieć jak każda Sigma pod bagnet E (niektórzy twierdzą że 19 / 2.8 jest średnia, poza tym reszta jest super).

Teraz jest dobry czas na zakup bo dają gratis 5 lat gwarancji! Obawiam się że później trzeba będzie za to dopłacić.

Jam to ten Marek :)
Sprzedałem Sony 50/1.8 OSS i kupiłem wymienioną Sigmę. Sony był bardzo ostry od pełnej dziury. W przypadku Sigmy jest podobnie.
Tutaj recenzja na ephotozione:
https://www.ephotozine.com/article/s...c-review-32983
Nic więcej nie wymyślę, poza tym co napisali recenzenci.
Gwarancja po rejestracji na stronie Sigmy, oczywiście potwierdzona na 5 lat.

artur0372
17-12-2018, 01:31
2marekm Wrzucaj fotki z sigmy :-)

Ligo
22-12-2018, 02:53
Nie mam z Sigmy, ale mam z Cajsa. Może być?

The Black, the Bad and the Ugly.
Cz4rnuch - I'm sorry...

18957

wpkx
22-12-2018, 10:18
Duel: https://www.filmweb.pl/film/Pojedynek+na+szosie-1971-8753

grissley
25-12-2018, 23:45
Mam zagwozdkę z A6300 i Yongnuo:
Po pierwsze, czy w stopce A6300 są jakieś styki do przekazywania danych typu przysłona/iso/ogniskowa?
Może głupie pytanie (jak mogłoby nie być...?), ale widzę normalny centralny pin w środku stopki oraz w dziurki, ale te dziurki są czarne, żadnego styku w nich nie widać...?
Po drugie - mam kilka sztuk wyzwalacza YN RF603N i jeden RF603N-II. Z tego co widzę, sprzedają je (wersję II przynajmniej) jako pasującą do Sony. Próbowałem przetestować ten zestaw i generalnie nie działa. Zakładałem RF-603N-II na Soniaka i RF-603N na lampę. Żadne dane o których wspominałem na początku do lampy się jednak nie przesyłają. Da się to jakoś zgrać?
Po trzecie - da się jakoś wyzwalać migawkę soniaka tymi RF603?

Ligo
25-12-2018, 23:52
Masz całą kupę styków, ale nie koło centralnego, tylko na przedniej ściance stopki.
A na Yongnuo się nie znam.

zdyboo
26-12-2018, 10:58
Z lampami w NEXach jest tak, że albo masz w 100% zgodną z Sony, czyli styki z przodu stopki, jak napisał Ligo lub jedziesz na manualu.
Ja mam najtańszy wyzwalacz, taki z centralnym pinem tylko i dwa odbiorniki, którymi wyzwalam SB600 i SB26. Nawet jedną sesję tak obleciałem. :)

grissley
26-12-2018, 14:12
Z lampami w NEXach jest tak, że albo masz w 100% zgodną z Sony, czyli styki z przodu stopki, jak napisał Ligo lub jedziesz na manualu.
To trochę lipa - niby się da, ale lampy to ja się przyzwyczaiłem ustawiać na automatykę własną...
Kojarzycie jakiś nadajnik YN współpracujący z Sony? Godox ma, a YN nie widzę...
Chyba, że jakaś przejściówka (Pixel TF-334 np) i na to zwykły rf603...

zdyboo
26-12-2018, 14:18
Może na początek zaklej styki w stopce lampy oprócz środkowego. Może wtedy zadziała.

zdyboo
07-01-2019, 19:18
Jak co roku o tej porze pochwalę się albumem podsumowującym miniony rok.

19573

Tradycyjnie też cyfrowy ersatz (http://tomzych.com/files/pdf/album_2018s.pdf) [16 MB]

2marekm
09-01-2019, 11:04
Piękny album..pozazdrościć. Wykonanie błyskawiczne. Ja album z Londynu wykonałem dopiero po 10 miesiącach :(

zdyboo
09-01-2019, 19:02
Dziękuję Marku.
Z tym wykonaniem to nie tak. :)
Samo wybranie zdjęć, napisanie tekstów, poskładanie w LR i wysłanie do blurb zajęło mi jakieś 3 godziny. Korzystam z szablonu z lat poprzednich, choć jak zawsze jest trochę sraczki jak wgrać zdjęcia do konkretnej kolekcji. Ciągle zapominam, że w LR jest różnica czy się fotosy przeciąga łapiąc za miniaturkę, czy za jej ramkę.
Natomiast fotosy zbierane są przez cały rok. Ostatnie zdjęcie w albumie powstało ok. 2 miesiące temu. Zatem już wszystkie się opatrzyły, jedne spodobały, inne przestały się podobać.
Potrzebowałem za to chwili spokoju i odpoczynku, i akurat między świętami był na to dobry czas. :)

CC_PL
10-01-2019, 17:07
Fajny albumik, dużo dobrych i sporo bardzo dobrych ujęć. Fajna sprawa. Z chęcią obejrzałem.

zdyboo
10-01-2019, 19:13
Dziękuję za dobre słowo.

stafford
11-01-2019, 06:56
Jak zwykle kadry w większości świetne ale obróbka...
Przydałaby się druga wersja albumu - light - dla konserwatystów 8-)

zdyboo
11-01-2019, 10:45
Dziękuję, a co do konserwatystów, cóż był czas przywyknąć. :mrgreen:

puch24
11-01-2019, 22:10
Tomku,
Obejrzałem. Sporo zrobiło mocne wrażenie, inne tak sobie. Masz oko, którego Ci zazdroszczę. 8, 9, 14, 15, 27, 28, 39, 41, 48, 56, 61, 71, 74, 75, 76, 79, 82, 91, 92, 96. Chyba te.
Obróbka - cóż, kiedyś pisałem, że nie jestem jej entuzjastą, ale "ten typek już tak ma". ;-) Nie przepadam za Twoim upodobaniem do "żużlu". On powoduje, że nawet "pogodne" zdjęcia - bywa, że wydają się przygnębiające.

zdyboo
11-01-2019, 23:03
Maćku,
Dziękuję za konkret.

sl011
16-01-2019, 10:13
Właśnie na horyzoncie pojawił się a6400 (https://www.dpreview.com/news/9768716484/sony-announces-a6400-midrange-aps-c-mirrorless-camera).

PiKa
16-01-2019, 10:27
Ma być trochę tańszy niż a6300. Czyli gorszy? Ma większy numerek... i czy nie było już a6500 ?

ikit
16-01-2019, 10:33
Wygląda na lepszy, numerek ma wyższy a ma być tańszy? Ładna zamotka... Może wycofają a6300? Inaczej to nie ma sensu. Chyba że w czymś będzie wyraźnie odstawać?

tekkno
16-01-2019, 15:16
Tańszy od a6300? Chyba raczej nie. Gdzieś sie mi rzucilo w oczy 1050 euro czy 4,5k zl. Przeciez a6300 idzie kupic za 3 tys.

bradley
16-01-2019, 15:36
Wygląda na lepszy, numerek ma wyższy a ma być tańszy? Ładna zamotka... Może wycofają a6300? Inaczej to nie ma sensu. Chyba że w czymś będzie wyraźnie odstawać?Gdzieś na rumorsach było, że jak chodzi o pozycjonowanie to ma być połączeniem linii 5100 i 6000. Następcą 6500 będzie 7000. Niby logiczne. Przestaną "tłuc" aparaty bez wizjera, podniosą standard itd. Ale na rumorsach różne dziwne rzeczy piszą....

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

grissley
17-01-2019, 12:57
Przeciez a6300 idzie kupic za 3 tys.

Ostatnio po cashbacku był do wyrwania za 2200.

Dho'ine
17-01-2019, 21:50
Świetny album. Obejrzałem z dużą przyjemnością. Może i mnie to zainspiruje do większej ilości wydruków z wyjazdów. Nie jestem może zwolennikiem aż tak mocnej obróbki ale całościowo wygląda to cudnie. Fajnie że ci się chce i w dodatku dajesz ludziom do obejrzenia. Ale jak widać daje Ci to frajdę. Można wiedzieć gdzie drukujesz? To zdjęcia z A6000 ? czy starszego Nexa?

zdyboo
17-01-2019, 22:37
Dziękuję.

Druk od lat w blurb.com. Zdjęcia z NEXów 6 i 5R.

Dho'ine
18-01-2019, 14:38
Zastanawiam się nad zestawem A6000 ale bez kita, tylko z Sigmą 19 2.8 albo 30 2.8. Zastosowanie tylko na wyjazdy. 19 fajna bo szeroka i niby w sam raz ale może być często za szeroka, 30 natomiast może być czasem za wąska do widoczków wakacyjnych. Co byście wybrali? Bo nie liczę że jest tani zoom ze światłem 2.8.

ikit
18-01-2019, 14:44
E24/1.8:mrgreen: Uniwersalny kąt widzenia, świetna jakość, pozwala na zabawy GO, w miarę jasny i racjonalny gabarytowo, ostrzy z bardzo bliska, ładnie bebła tło bez cebulek. Wg mnie najlepsze szkło w systemie, od niego bym zaczął jak bym wracał do apsc:)

Dho'ine
18-01-2019, 15:01
Drogie szkiełko, 2x więcej nić puszka A6000. Te Sigmy to chyba rozsądne rozwiązanie, tylko ogniskowa nie wiadomo jaka.

madebyzosiek
18-01-2019, 15:06
Drogie szkiełko, 2x więcej nić puszka A6000. Te Sigmy to chyba rozsądne rozwiązanie, tylko ogniskowa nie wiadomo jaka.

30 to mało uniwersalnie. Ja mam Sigmę 30 1.4, uwielbiam to szkło, ale jako jedyne bym go nie wybrał. Faktycznie 24 daje widzenie 35 dla FXa, więc jest uniwersalnie. Ja bym chciał do 30 mieć 16 i 56, ale na razie ceny mnie odstraszają ;)

Dho'ine
18-01-2019, 15:14
Może mógłbym się pokusić o 19 i 30 ale na wyjazdach odpada przepinanie. Za mało czasu. Zawsze z żoną intensywnie zwiedzamy i często nie ma nawet czasu na dopracowanie kadru, w dodatku raz zwiedzałem i przepinałem szkła i męczyło mnie to. Zawsze jest też uniwersalny kit 16-50 ale jakościowo chyba nie powala i jest ciemniejszy. Miałem coś kupować za kilka miesięcy ale mam niespodziewany wyjazd w lutym i się zastanawiam. D6000 ma fajną cenę, D6300 lepsze ale ma tylko nieco więcej punktów AF, jacka na mikrofon i 4k, a tego po namyśle nie potrzebuję. Szukam coś z lepszym szkiełkiem bo Sigma mnie rozbestwiła i byle czym ciężko się zadowolić.

ikit
18-01-2019, 15:23
Szukaj używki, tanio jak sigma nie będzie ale będziesz zadowolony;)

zdyboo
18-01-2019, 15:31
Jeszcze jest Samyang 24 mm w sensownej cenie.

Dho'ine
18-01-2019, 15:35
Widziałem też sony 20 2.8. Nie jest jakis super szeroki. Może by się nadał.

zdyboo
18-01-2019, 15:56
Na pewno by się nadał. Kilkadziesiąt postów temu pisałem o szkłach, które miałem.

Dho'ine
18-01-2019, 16:27
Aaa racja, pamiętam, czytałem. Muszę odświeżyć. Dzięki.

Podejrzewam że poprzednie zdjęcia z albumu są z różnych szkiełek z tego zestawienia.

PiKa
19-01-2019, 15:56
Jeśli jak piszesz to nie są wyjazdy fotograficzne, to czy na pewno zoom/kit by cię ograniczał?

Z jednej strony gorsza jakość, jasność, z drugiej strony więcej ogniskowych.

loki_p
25-01-2019, 12:45
Cały czas borykam się komunikatem "Błąd aparatu, wyłącz i włącz zasilanie" w moim Nex-6. Chyba pora go wysłać do jakiegoś serwisu. Możecie jakiś polecić?

ikit
28-01-2019, 18:55
Jest właśnie na aukcjach jak by ktoś szukał e24 za dwa tysie.

zdyboo
28-01-2019, 20:37
Jest właśnie na aukcjach jak by ktoś szukał e24 za dwa tysie.Widziałem to, niska cena zastanawia, ale jak bym był z Krakowa to bym pewnie spotkał się z gościem.

birkoff
08-02-2019, 22:04
Witam,

Dzisiaj niestety zaliczyłem glebę na rowerze i mocno się poturbowałem, przy okazji uszkodziłem swój aparat A6000 z zamocowanym SEL16-50. Początkowo myślałem, że nic się nie stało, w domu jednak okazało się, że od uderzenie otworzyła się lampa, która się odgięła (nie można jej domknąć).
Poza tym początkowo nie działał autofocus, ale po podpięciu innego obiektywu wydaje się, że jest ok. Pytanie jest takie, czy znacie może jakiś godny polecenia serwis, który byłby w stanie to naprawić, jak myślicie będzie to spory koszt?

Pozdrawiam!

http://s10.ifotos.pl/mini/DSC08796c_qwwqrxs.jpg (http://ifotos.pl/z/qwwqrxs/)

bradley
09-02-2019, 01:16
Na pewno "Żytnia", czyli oficjalny serwis. Możesz też poszukać "Rafał Smoliński" na fb. Ma serwis i chyba wszystko naprawia. Serwis jego na fb tez zresztą jest. Ja bym próbował w tych dwóch.

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

adamtg
09-02-2019, 20:35
Valencia a6000+sel1018
21002

ikit
09-02-2019, 22:49
Elegancko:)

Obrazek2000
21-02-2019, 23:39
Witam,
Czy ma ktoś z Was doświadczenie z obiektywem Sony 50/1.8 I A6000?
Chciałbym dokupić do tego pierścienie Neewer 10 i 16 i zacząć budować system pod Sony.
Mam nadzieję też kupić za jakiś czas A7 lub A7 II.
Drugie pytanie to czy warto kupić A7 z 28-70 Czy za 300 funtów więcej samo body A7 mk II.
Do portretów, makro, street i ogólnej fotografii amatorskiej.

Pozdrawiam
Piotr

Obrazek2000
22-02-2019, 12:26
Dlaczego moj post nie pokazuje się w „nowych postach”???
A zależy mi na odpowiedzi...

Rutek68
22-02-2019, 18:43
Odnośnie body A7, stałem przed tym samym wyborem rok temu, wybrałem A7 m2, zadecydowała stabilizacja w korpusie i lepiej dopasowany korpus.

aldam
23-02-2019, 01:50
Sigma ze stałkami 1.4 przedłużyła życie serii a6xxx
Te szkiełka są tak dobre , że sam miałbym ochotę spróbować jakieś a6300 plus te 3 szkiełka

bradley
23-03-2019, 01:23
Żyją i to całkiem dobrze, Szczególnie dobrze mają się u "filmowców". Mnie do pełni szczęścia brakuje jakiegoś fajnego i jasnego zooma, jak we Fuji.
Fotki se wrzucę :-)

22572

22573

22574
Sony a6300 plus stareńki Telemegor 180/5,5

puch24
23-03-2019, 05:12
+1 !!! :-D

sandor
23-03-2019, 10:35
Dokładnie, te Sigmy są fajne. Rozważam 16 I 30 1.4 plus 18-105 na a6000, kontra a7 II z kitem i FE50. Na razie mam 16 i do tego na wakacje w Tatrach dokupię 18-105. Wyjdzie w praniu jak się będzie z tym chodzić.
22576

A pro po, był ktoś na rodzinnych wakacjach, z tylko dwiema stałkami? Np. 16 i 50 na APSC. Czasami chodzi mi po głowie taki plan, aczkolwiek przewiduje dużą niedogodność w zmienianiu szkieł, zwłaszcza jak ktoś ma natręctwo typu - kurde, muszę koniecznie, to samo zrobić na innej ogniskowej.

ikit
23-03-2019, 11:05
Ja bym chciał żeby zrobili jeszcze 24/1.4:) Byłby odpowiednik 35/2 na FF a to by mi starczyło za główny obiektyw.
Swoją drogą tamron 28-75/2.8 mógłby robić za zooma też do apsc... Od spodu gdzie f2.8 nie jest aż taką zaletą można dopełnić jakimś e10-18...

sandor
23-03-2019, 20:24
Pewnie nie zrobią, bo to za blisko 30... Tamron drogi jak na APSC i chyba jednak szkoda byloby go na cropa.

puch24
23-03-2019, 22:53
Ja na rodzinnych/przyjacielskich wycieczkach czasem chodziłem z dwoma Samsungami NX - jednym np. z PZ 16-50 (albo stałką 16, albo 18-55, zanim miałem 16-50), drugim z 50-200. One są na tyle małe i lekkie, że dwa takie aparaty i tak były lżejsze i wygodniejsze od lujszczanki, a unikałem ciągłej zmiany obiektywów. Co było korzystne szczególnie, gdy byłem w mało fotograficznym towarzystwie, które ciągle poganiało: "No co się tam z tyłu guzdrzesz z tymi zdjęciami" - verbalnie albo nieverbalnie. ;-)

<| MICHAŁ |>
26-03-2019, 06:53
na rodzinne i wakazyjne łażenie polecam jednak jedno uniwersalne szkło. Przeżyłem już kilkanaście wyjazdów z kilkoma obiektywami i więcej nie popełnię tego błędu.
naetomiat powiem, że opędziełem kilka wyjazdów jedynie sel20 i dało się.

ikit
26-03-2019, 10:14
Zawsze trzeba znaleźć kompromis między wewnętrznym leniem a potencjałem fotograficznym wyjścia:)

bradley
26-03-2019, 11:01
Ikit ma rację! Inaczej wystarczy smartfon...
Próg tego kompromisu zależy od "osobnika" ;-)

krystiano77
30-03-2019, 21:32
A pro po, był ktoś na rodzinnych wakacjach, z tylko dwiema stałkami? Np. 16 i 50 na APSC.

byłem raz w Tatrach z sel20 i 50. nigdy więcej. chyba po trzeciej zmianie miałem dość. zamiast podziwiać widoki ciągle myślałem które szkło zapiąć.
teraz mając 16-70 po prostu robię zdjęcia ;)

zdyboo
30-03-2019, 22:12
byłem raz w Tatrach z sel20 i 50. nigdy więcej. chyba po trzeciej zmianie miałem dość. zamiast podziwiać widoki ciągle myślałem które szkło zapiąć.
teraz mając 16-70 po prostu robię zdjęcia ;)

Ja do podobnych wniosków doszedłem po majówce w Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej. Niemniej jednak jakbym miał iść fotografować ludzi na ulicy to E20 jest najlepszym wyborem do tego.

bradley
30-03-2019, 22:33
Skoro już o zoomach mowa. Coś więcej nt Zeissa moglibyście napisać. W internetach specjalnie się nim nie zachwycają. Niewiele lepszy od PZta, choć wielokrotnie droższy