PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Nikon D70s



rozowa_wrozka
28-12-2011, 22:13
Witam,
Mam nadzieję, że nie zostanę od razu zjedzona za pytanie ;)
Posiadam Nikona D70s, chciałabym zakupić do niego lampę. Potrzebuję takiej aby doświetlić zdjęcia w pomieszczeniach, na imprezach itp. Proszę o pomoc co wybrać. Koszt ok. 1500 zł :)
Pozdrawiam.

Michalcc
28-12-2011, 22:16
Po takim pytaniu odpowiedź na tym forum otrzymasz jednoznaczną - Nikon SB-900 :)

Trzeba było napisać, że masz 1000, góra 1200pln, wtedy wątek by się rozkręcił...:)

rozowa_wrozka
28-12-2011, 22:21
hmm w sumie im mniej tym lepiej ;)
ale, ale patrząc po allegro to jakieś 1800 to wolałabym inną propozycję :) Tylko taką żeby współgrała z tym aparatem ;)

Michalcc
28-12-2011, 22:35
Oooo widzisz... to zmienia postać rzeczy... :)

Znajdziesz na forum odpowiedź na swoje pytanie, ale w skrócie:

Nissin di622 - tanio załatwiasz sprawę (ok. 350pln), w niewysokich i niewielkich pomieszczeniach podoświtlasz wystarczająco. Ma TTL.
Nissin di622 MK II - to co wyżej, lecz możesz sterować ją poprzez CLS (ok. 500pln)
Metz 58-AF1 - liczba przewodnia (w skrócie - siła błysku) dużo większa... Możesz poszaleć w większych i wyższych pomieszczeniach. (ok. 850pln). Masz drugi palnik, szybko nauczysz się go obsługiwać i będziesz miała mięknie doświetlone portrety.
Nissin 866 MKII -jeszcze większa liczba przewodnia, drugi palnik, bardzo intuicyjne menu, metalowa stopka i 24 miesiące gwarancji. Ma już swój gabaryt i swoje już waży... (ok. 860pln)
SB-700 - liczba przewodnia mniejsza niż w np.: Nissin 866MKII, ale za to zoom do 135mm. (w pomieszczeniach i tak nie wykorzystasz), też łatwa obsługa, mniejsza, lżejsza i ogólnie super do pomieszczeń (ok. 1150pln)
SB-900 - Duża liczba przewodnia, menu juz mniej intuicyjne niż w SB-700. Tak jak Nissin di866 MKII ma już swój rozmiar i swoje waży...

To tak w bardzo dużym skrócie...

Jeśli jesteś pewna, że chcesz lampe tylko do niewielkich pomieszczeń to bierz Nissin di622, a pozostałe pieniądze zainwestuj w jakiś jasny obiektyw....

rozowa_wrozka
28-12-2011, 22:55
Najbardziej podoba mi się Metz 58-AF1, szczególnie ze względu na "szybko nauczysz się go obsługiwać" :) Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź, przynajmniej dla mnie ;)

Michalcc
28-12-2011, 23:59
Najbardziej podoba mi się Metz 58-AF1, szczególnie ze względu na "szybko nauczysz się go obsługiwać" :) Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź, przynajmniej dla mnie ;)

Jeśli "szybko nauczysz się go obsługiwać" to wykładnia... Nadal najlepszy będzie Nissin di622 - tam dosłownie nie ma czego się uczyć...:)
Ale jeszcze raz podkreślam... Zostajesz w niewielkich pomieszczeniach...

Jeśli dojdzie Ci kościół, jakieś wieczorne zdjęcia przy grilu to napewno lepiej Metz 58 AF-1. A jeszcze lepiej o 10pln droższy Nissin di866MKII - większa liczba przewodnia, bardzo prosta obsługa (zapomniałem wcześniej napisać), czytelne menu poprzez kolorowy wyświetlacz, w menu ustawiasz wielką, zielona literkę "A" (auto :)), lampa w sufit i doświetlasz sobie pomieszczenia dwa razy większe niż we wspomnianym di622.

Jak widzisz decyzja nie jest prosta, a i argumentów przemawiających za dana lampa jest wiele... Niestety z lampami nie jest na zasadzie - najdroższa=najlepsza, bo nawet w SB-910 (ok. 1800pln) ktoś będzie narzekał na brak drugiego palnika...