PDA

Zobacz pełną wersję : Zwolniona za zdjęcia na fejsbuku



KaeF
28-12-2011, 20:37
Uważaj co publikujesz i gdzie, czyli paranoja prosto z Polski:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10877679,Wrzucila_zdjecia_na_Facebooka_i_w yleciala_z_pracy.html

velaskez
28-12-2011, 20:44
"Coraz częściej pracodawcy sprawdzają, czy na portalach społecznościowych są treści, które mogą mieć wpływ na ocenę firmy, i śledzą tam zachowania pracowników. Bywa, że ktoś traci pracę."
Dlatego pracując w poważnych firmach, lepiej nie mieć fejsbuka.
Bo to nie jest coraz częściej, tylko zawsze.

morzon
28-12-2011, 20:51
"Coraz częściej pracodawcy sprawdzają, czy na portalach społecznościowych są treści, które mogą mieć wpływ na ocenę firmy, i śledzą tam zachowania pracowników. Bywa, że ktoś traci pracę."
Dlatego pracując w poważnych firmach, lepiej nie mieć fejsbuka.
Bo to nie jest coraz częściej, tylko zawsze.

Jaki problem wyłączyć sobie pokazywanie 90% treści nieznajomym/znajomym z pracy?

amirez
28-12-2011, 20:52
Z drugiej strony stwarza się bardzo niebezpieczny precedens:
- stracisz pracę, bo na F są twoje ślubne zdjęcia - a tam masz krzywo zawiązany krawat - znaczy fleja jesteś,
- stracisz pracę, bo nie ma ciebie na F, a wszyscy tam są - czyli jakiś taki zacofaniec z ciebie.
Artykuł czytałem. Sądzę, iż zmyślny prawnik w sądzie pracy bardzo szybko wskaże "pani derektor" jej miejsce i spowoduje, że komornik biurko dyrektorskie zlicytuje na poczet odszkodowań!

KaeF
28-12-2011, 21:27
Jaki problem wyłączyć sobie pokazywanie 90% treści nieznajomym/znajomym z pracy?

Ja mam ten luskus, że moja praca nie ma żadnego związku (bo ja zwykły robol jestem) z moimi zdjęciami czy poglądami i przekonaniami. Najwyżej jakiś muzułmański albo żydowski współpracownik mi nóż wbije w plecy;)

velaskez
28-12-2011, 21:41
Jaki problem wyłączyć sobie pokazywanie 90% treści nieznajomym/znajomym z pracy?

A czy tak trudno w ogóle go skasować? ;)

RobertMiernik
28-12-2011, 23:05
Zdziwiłbyś się - Facebook jest niekasowalny ;P

velaskez
28-12-2011, 23:09
Zdziwiłbyś się - Facebook jest niekasowalny ;P

Dziwne, bo kasowałem już kiedyś. Po prostu nie wiedziałeś, gdzie szukać.

zzZZzz
28-12-2011, 23:57
skasowanie na FB czegoś to tak naprawdę ukrycie tylko ;-) poproś FB o historię Twojego konta a podeślą Ci wszyyyyystko co kiedykolwiek zrobiłeś na FB

Umbra
29-12-2011, 00:13
Dziwne, bo kasowałem już kiedyś. Po prostu nie wiedziałeś, gdzie szukać.

Kiedyś może i się dało. Teraz jest tylko "zawieś konto".

freefly
29-12-2011, 01:35
Bo to jeden stracił robotę przez swoje niefrasobliwe afiszowanie się w necie, albo, ze został przypadkiem sfotografowany w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie, a fotki wylądowały w sieci.

velaskez
29-12-2011, 01:48
Kiedyś może i się dało. Teraz jest tylko "zawieś konto".

Wcale nie.
http://www.facebook.com/help/?faq=224562897555674&ref_query=usun%C4%85%C4%87+konto

(...)Aby usunąć konto trwale, bez możliwości przywrócenia go w przyszłości, zaloguj się do niego, a następnie kliknij tutaj i wyślij żądanie usunięcia konta(...)

Klikasz TUTAJ i wysyła się żądanie usunięcia konta. W ciągu 14 dni konto zostaje usunięte.

Boryszuk
29-12-2011, 01:51
Ale przecież wszystko jest dla ludzi! Alkochol, papierosy (no, to może zły przykład), facebook. Dla ludzi rozsądnych, którzy wiedzą jak tego używać.

jackrabbit
29-12-2011, 01:58
Ale przecież wszystko jest dla ludzi! Alkochol, papierosy (no, to może zły przykład), facebook. Dla ludzi rozsądnych, którzy wiedzą jak tego używać.

wyslales kalendarz? :D

jurekb
29-12-2011, 12:19
Sądzę, iż zmyślny prawnik w sądzie pracy bardzo szybko wskaże "pani derektor" jej miejsce i spowoduje, że komornik biurko dyrektorskie zlicytuje na poczet odszkodowań!

No nie wiem, w artykule jest sformułowanie o utracie zaufania, które to polskie prawo pracy, dopuszcza jako podstawę wypowiedzenia. Wobec tego prawnik może tu nie mieć nic do roboty.

strebor
29-12-2011, 12:41
Prawnik może nie mieć tu nic do roboty bo zatrudnienie było na umowę zlecenie a więc nie ma tu zastosowania kodeks pracy.

ekonet
29-12-2011, 12:43
Ale przecież wszystko jest dla ludzi! Alkochol
Borys, misiu, Ty naprawdę to pijesz? :)

doktor
29-12-2011, 13:03
Czekałem kiedy to nastąpi. Alkochol tfuj wruk.

thorcik
29-12-2011, 13:18
Borys, misiu, Ty naprawdę to pijesz? :)

Bo oni na tych wyspach to wszystko inne mają. Nawet alkochol zamiast alkoholu piją.

Boryszuk
29-12-2011, 13:22
O kórde, ale ftopa.

jurekb
29-12-2011, 13:56
Prawnik może nie mieć tu nic do roboty bo zatrudnienie było na umowę zlecenie a więc nie ma tu zastosowania kodeks pracy.

Fakt! Nie doczytałem że to była Umowa-zlecenie :)

marekm
30-12-2011, 10:14
Nie ważne czy zdjęcie były umieszczone na Facebook'u czy w jakimkolwiek innym serwisie. Nie jest też ważne czy są to zdjęcia czy jakikolwiek inny materiał. Istotne jest to, że pracodawca dowiedział się o swoim pracowniku rzeczy, które skłoniły go do podjęcia decyzji o rozstaniu z nim.

Ktoś powie, że pracodawcy nie powinno obchodzić co pracownik robi po pracy. Na ogół nie obchodzi, ale są zawody kiedy to również jest ważne.

pil74
30-12-2011, 10:42
Dla mnie FB itp to swoisty rodzaj ekshibicjonizmu.
Jedni pokazują tam swoją du..ę inni opisują co z niej ostatnio w kiblu wyszło.:)
Dla mnie to bez sensu.

Valdek_Tychy
30-12-2011, 12:02
Bo oni na tych wyspach to wszystko inne mają. Nawet alkochol zamiast alkoholu piją.

W Misiu było,że taką "brynę na myszach" walą :D

thorcik
30-12-2011, 12:03
W Misiu było,że taką "brynę na myszach" walą :D

Za to film po niej się fest urywa ;oD

jaroo1
30-12-2011, 13:04
I co się dziwicie mnie mój szef zwolnił bo dałem słabe foty dla syna do szkoły i musiał sam zrobić...