PDA

Zobacz pełną wersję : karta maksymalnie wykorzystująca możliwości zapisu w D300s



shaolin1
27-12-2011, 23:11
Witam

Nie mogę nigdzie znaleźć z jaką maksymalną prędkością jest w stanie zapisywać D300s?
Czy kupno karty (CF) 30 MB/s albo 45 MB/s ma sens czy wystarczy wolniejsza bo aparat i tak tego nie wykorzysta?
A może trzeba 60-90 MB/s? Chodzi też o to żeby w zdjęciach seryjnych wolna karta go nie spowalniała...

Za wszelkie porady będę wdzięczny

wolly10
28-12-2011, 13:07
a instrukcja?

t0m3k
28-12-2011, 13:11
Mam Sandiski 30 mb/s i 60 mb/s, przy RAWach jest ogromna różnica, może nie dwa razy szybciej ale myślę, że jakieś 50% przyśpiesza :)

wilk325
28-12-2011, 13:37
Mam Sandiski 30 mb/s i 60 mb/s, przy RAWach jest ogromna różnica, może nie dwa razy szybciej ale myślę, że jakieś 50% przyśpiesza :)

dokładnie,
ale 90mb/s już nie widać różnicy - szkoda kasy.

Ja mając 30, 60 i 90 uważam, że najlepsze są 60mb/s ( oczywiście jeżeli robimy dużo w seryjnym trybie ).

jackrabbit
28-12-2011, 15:05
mi nawet na zwyklej taniej sd (chyba predkosc mniejsza niz 30) tylko raz udalo sie zapchac bufor ale trzaskalem zdjecia jak glupi, teraz mam jedna CF 60 i jedna SD tez 60 ktore uzywam jak foce cos waznego, codzienne pstryki robie na byle czym

shaolin1
28-12-2011, 15:48
Kupiłem (zamówiłem) coś co podobno osiąga do 45 mb/s bo myślałem że szybciej mi ktoś napisze :)
Mianowicie Kingston 16 GB x266. Zobaczymy czy da rade.
Może w przyszłości jak będę coś dokupował to teraz zgodnie z waszymi radami 60mb/s.

Dziękuję wszystkim.