Zobacz pełną wersję : karta maksymalnie wykorzystująca możliwości zapisu w D300s
shaolin1
27-12-2011, 23:11
Witam
Nie mogę nigdzie znaleźć z jaką maksymalną prędkością jest w stanie zapisywać D300s?
Czy kupno karty (CF) 30 MB/s albo 45 MB/s ma sens czy wystarczy wolniejsza bo aparat i tak tego nie wykorzysta?
A może trzeba 60-90 MB/s? Chodzi też o to żeby w zdjęciach seryjnych wolna karta go nie spowalniała...
Za wszelkie porady będę wdzięczny
Mam Sandiski 30 mb/s i 60 mb/s, przy RAWach jest ogromna różnica, może nie dwa razy szybciej ale myślę, że jakieś 50% przyśpiesza :)
Mam Sandiski 30 mb/s i 60 mb/s, przy RAWach jest ogromna różnica, może nie dwa razy szybciej ale myślę, że jakieś 50% przyśpiesza :)
dokładnie,
ale 90mb/s już nie widać różnicy - szkoda kasy.
Ja mając 30, 60 i 90 uważam, że najlepsze są 60mb/s ( oczywiście jeżeli robimy dużo w seryjnym trybie ).
jackrabbit
28-12-2011, 15:05
mi nawet na zwyklej taniej sd (chyba predkosc mniejsza niz 30) tylko raz udalo sie zapchac bufor ale trzaskalem zdjecia jak glupi, teraz mam jedna CF 60 i jedna SD tez 60 ktore uzywam jak foce cos waznego, codzienne pstryki robie na byle czym
shaolin1
28-12-2011, 15:48
Kupiłem (zamówiłem) coś co podobno osiąga do 45 mb/s bo myślałem że szybciej mi ktoś napisze :)
Mianowicie Kingston 16 GB x266. Zobaczymy czy da rade.
Może w przyszłości jak będę coś dokupował to teraz zgodnie z waszymi radami 60mb/s.
Dziękuję wszystkim.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.