Zobacz pełną wersję : nieostre zdjęcia d3000+18-105VR
password
27-12-2011, 21:06
witam serdecznie wszystkich. od razu przejde do rzeczy ,niedawno kupiłem obiektyw 18-105 a sprzedałem kita. dziś zrzuciłem zdjęcia zrobione z ostatnich dwóch tygodni i okazało się że wszystkie są nieostre. aparat wszystko robi tak jak poprzednio tzn. szybko łapie ostrość i jest gotowy do pstrykniecia a niestety fotki są kiepskie . poprosiłbym o szybką poradę co może być przyczyną . wszystkie ustawienia są poprawne ja jestem laikiem więc nie mam pomysłu co jest nie tak . dzięki za odzew.
Wrzuć jakieś zdjęcie, bo z fusów ciężko się wróży.
password
27-12-2011, 21:40
zdjęć nie wstawię ,jestem laikiem . generalnie zdjęcia wychodzą jak z telefonu komórkowego , aparat i obiektyw współpracują jak dawniej 18-55 szybko i precyzyjnie a fotka wychodzi beznadziejna
wszystkie ustawienia są poprawne . chodzi mi o to czy może już ktoś miał podobny problem i jak to się potem potoczyło - koszty - diagnoza ect.
Sprawdż czy przypadkiem nie masz na obiektywie włączone AF na M
Zrozum, że nikt bez jakiegokolwiek zdjęcia z parametrami (exif) nikt Ci nie odpowie. Po prostu zachodzi tu zbyt wiele składowych, aby tak od razu powiedzieć, co i jak. Może masz zbyt niskie ISO, a jest ciemne pomieszczenie i fotka jest poruszona, albo nieodpowiedni tryb AF...
darkmajin
27-12-2011, 21:43
..a nam chodzi o to że przyczyną może być z 50 rzeczy i każda inaczej się potoczyła miała różną diagnozę i koszty, ale jak zawsze polecam www.wrozkaania.pl
@zen to by mu nie pikał przy łapaniu ostrości, a pisze że łapie
może chociaż kolega powie czy używany, ew. ( wróże dalej ) poruszone fotki..
zdjęć nie wstawię ,jestem laikiem . generalnie zdjęcia wychodzą jak z telefonu komórkowego , aparat i obiektyw współpracują jak dawniej 18-55 szybko i precyzyjnie a fotka wychodzi beznadziejna
wszystkie ustawienia są poprawne . chodzi mi o to czy może już ktoś miał podobny problem i jak to się potem potoczyło - koszty - diagnoza ect.
... służę uprzejmie (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468). Wystarczy tylko chcieć ;)
Wstaw zdjęcia tylko zmniejszone, nic więcej /nie ostrzyć/. Poradzimy sobie.
Tak nikt Tobie nic konkretnego nie powie!
password
27-12-2011, 22:02
wszystkie ustawienia są na auto, od zawsze tylko tak robię fotki w sumie lustrzankami bawie się amatorsko od 15 lat z analoga przeszłem na w/w sprzęt 2 lata temu ,na kicie wszystko było ok. m-c temu kupiłem chyba zbyt szybko 18-105 testujac go tylko z aparatem a nie zrzuciłem zrobionych zdjęć na kompa. fotki zrobione na podglądzie wyglądaja bez zastrzeżeń.aparat z obiektywem współpracuje idealnie tylko te fotki jak z podłego aparatu.zdjęć jak wspomniałem nie dam rady podrzucić , słyszałem jeszcze o kalibracji aparatu z obiektywem , w takim razie wielkie dzięki za odzew. po nowym roku dam sprzęt do punktu w krakowie na ul. krakowskiej bodaj 6 . czytałem że tam solidnie wywiązujasięz ,,roboty" jeszcze raz dzięki
człowieku, ludzie chcą ci pomóc to wstaw te zdjęcia i ciesz się darmową pomocą.
normalnie za takie problemy się płaci, (dla niektórych) dobrze że są fora internetowe - bezplatne.
tyle gadania po nic...
(...)w takim razie wielkie dzięki za odzew.
Staramy się jak możemy.
Pozdrawiam!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.