Zobacz pełną wersję : Statyw
luzaczek82
20-12-2011, 11:07
Witam wszystkich!mam pytanie na temat statywu!Posiadam statyw manfrotto 055XProb zastanawiam się nad wymianą na np Triopo GT-3228X8C(jest jeszcze benro i sirui)!Frotka nie jest zła ale wolał bym coś lżejszego i łatwiejszego w transporcie... Ciekawy jestem jak wytrzymałość tego statywu itp Sprzet jaki powieszę na tym statywie to D300s z gripem i N300 f4(czasem z konwerterem) plus głowica manfrotto 501!Napisze od razu że nie stać mnie na statywy za 1000zł,jeśli zmienię to po sprzedaży frotki i monopodu!
luzaczek82
20-12-2011, 13:46
Znalazłem Sirui N-2004 i Benro Travel Angel A-1681 na pewno lżejsze i łatwiejsze w transporcie,tylko ciekawe jak ze stabilnością...
Bawiłem się ostatnio jakimś karbonowcem za 900zł. Dopóki nie powiał wiaterek, wszystko było lepiej niż we frotce. Ale praw fizyki oszukać się nie da. Wiaterek spowodował, że o ile z frotki dało się jeszcze zrobić zdjęcie bez dodatkowego obciążenia, to z karbona już nie. Przed zakupem proponowałbym przetestować jak się sprawuje ww na wietrze.
luzaczek82
20-12-2011, 14:02
Przetestował bym ale nie mam jak i gdzie,frotka jest stabilna ale duża po złożeniu i waga tez robi swoje
Jak to gdzie, a grupie regionalnej.
Ale praw fizyki oszukać się nie da. Wiaterek spowodował, że o ile z frotki dało się jeszcze zrobić zdjęcie bez dodatkowego obciążenia, to z karbona już nie.
Konieczność dociążania lekkiego statywu to chyba oczywista oczywistość?
Niestety, nie dla wszystkich jest to oczywiste. Często się spotykam z opinią: kupiłem statyw za 1200zł, a no się giba jak powieje ;)
Pamiętam jak jakieś 25 lat temu fotografowałem na pożyczonym statywie. Był wielki, drewniany i ważył coś z 15kg, ale był nie do ruszenia. Nawet silny, karkonoski fen nie przeszkodził w zrobieniu zdjęcia :D
luzaczek82
20-12-2011, 23:58
Panowie te statywy co wymieniłem warzą tylko ok 1kg mniej niż frotka...wiatr ich chyba nie zdmuchnie...sam już nie wiem co mam robić???
Nikt ciebie nie odwodzi od decyzji zakupu, ale raz jeszcze powtórzę. Sprawdź jak się na tym pracuje. Macie na Śląsku grupę, robicie chyba jakieś plenery?
Na wiatr jest lekarstwo. Nosić ze sobą siatkę, na miejscu wkładasz spory kamień lub sypiesz piach (wtedy reklamówka) i podwieszasz pod statywem. Na obiektyw zakładasz dwa zszyte, obciążone woreczki. I wtedy nawet dość silny wiatr nie będzie przeszkodą :)
luzaczek82
21-12-2011, 00:21
Zgłosiłem się do grupy i zobaczymy co dalej...a co do wiatru to ja foce ptaki więc raczej jak ostro wieje to i tak zdjęcie nie wyjdzie (bo ptasior cały lata na gałązce)ale jak zabieram siatkę krzesełko i statyw to czasem mam dość...tego tachania
Przy stacjonarnej fotografii, bardzo przydaje się wózek na kółkach (dużych). Widziałem kiedyś faceta z czymś takim :)
Panowie te statywy co wymieniłem warzą tylko ok 1kg mniej niż frotka...wiatr ich chyba nie zdmuchnie...sam już nie wiem co mam robić???
W przypadku lekkiego statywu (choćby nie wiem jak sztywny i wytrzymały był) środek ciężkości układu aparat+głowica+statyw znajduje się bardzo wysoko. Z tego względu podmuchy wiatru są dla niego niebezpieczne i należy ten układ dociążyć. Plecak lub torbę foto raczej ma się przy sobie, więc dociążenie to jest tylko kwestia haczyka w dolnej części kolumny centralnej oraz pamiętania o tej konieczności.
luzaczek82
21-12-2011, 09:41
Plecak lub torbę foto raczej ma się przy sobie, więc dociążenie to jest tylko kwestia haczyka w dolnej części kolumny centralnej oraz pamiętania o tej konieczności.
http://www.emildzienniak.pl/striopo.htm tu nie widza potrzeby obciążenia triopo, gdzieś nawet wyczytałem że zawieszenie plecaka daje mniej pożytku( ponieważ jest problem z dyndającym plecakiem)byle ruch i kolebie się a przy tele musi być stabilnie,wydaje Mi się że dociążenia wymagają lekkie zestawy na statywie....
Decydującą rolę w tym przypadku odgrywa powierzchnia, nie ciężar zestawu. Wiesz jaką powierzchnię ma D200 z gripem i 300mm? To działa jak żagiel ;)
MartinNikon
22-12-2011, 22:54
Witam.
Zeby nie smiecic mam pytanie warto dolozyc i kupic takie cos : http://allegro.pl/statyw-fotopro-na-prezent-do-nikon-d3100-d5100-d90-i1995483689.html
czy lepiej za 300zl(oszczedzam 170zl)Sherpa600R?
adolfik9501
24-12-2011, 12:33
Witam.
Zeby nie smiecic mam pytanie warto dolozyc i kupic takie cos : http://allegro.pl/statyw-fotopro-na-prezent-do-nikon-d3100-d5100-d90-i1995483689.html
czy lepiej za 300zl(oszczedzam 170zl)Sherpa600R?
Ten statyw wydaje się sporo lepszy, a zwłaszcza głowica. Jak będzie w praktyce trudno powiedzieć, tym bardziej, że u nas dopiero debiutują a firma istnieje od 2004 r.
[www.optyczne.pl] Fotopro - nowa marka statywów w Polsce (http://www.optyczne.pl/4495-nowo%C5%9B%C4%87-Fotopro_-_nowa_marka_statyw%C3%B3w_w_Polsce.html)
Tutaj (http://dombowerphoto.blogspot.com/2011/07/fotopro-carbon-fiber-tripod-mgc-684n.html) masz recenzję użyszkodnika, lecz ten statyw jest w wersji karbonowej, ale głowica ta sama.
EDIT: Producent na stronie chwali się gwarancją na 6 lat, lecz jakoś tam nie mogę się doszukać produktów z okresem innym niż 2 lata.
luzaczek82
29-12-2011, 09:12
Jest jeszcze Gitzo Gt1931 ale czy jest sens?lżejszy, udźwig ten sam co frotka ale długość po złożeniu podobna
Ten statyw wydaje się sporo lepszy, a zwłaszcza głowica. Jak będzie w praktyce trudno powiedzieć, tym bardziej, że u nas dopiero debiutują a firma istnieje od 2004 r.
[www.optyczne.pl] Fotopro - nowa marka statywów w Polsce (http://www.optyczne.pl/4495-nowo%C5%9B%C4%87-Fotopro_-_nowa_marka_statyw%C3%B3w_w_Polsce.html)
Tutaj (http://dombowerphoto.blogspot.com/2011/07/fotopro-carbon-fiber-tripod-mgc-684n.html) masz recenzję użyszkodnika, lecz ten statyw jest w wersji karbonowej, ale głowica ta sama.
EDIT: Producent na stronie chwali się gwarancją na 6 lat, lecz jakoś tam nie mogę się doszukać produktów z okresem innym niż 2 lata.
Zanabyłem ostatnio taki statyw. Skusiła mnie cena i jakość wykonania. Wydaje mi się, że jak za ~460 pln wart jest uwagi. Wybrałem wersję alu, carbon wagowo wcale nie jest lżejszy, a cena 2x taka. Oglądałem kiedyś w sklepie Manfrotto (nie pamiętam jaki model), ale Fotopro wg. mnie jest zdecydowanie sztywniejszy gdy próbowałem nim poruszyć ręką. Co do pracy głowicy i pokręteł - wszystko chodzi gładko i bez zacięć. Fakt, że gwarancja 6 lat jest mocno podejrzana, ale kto wie? Jak będzie ze stabilnością podczas silniejszego wiatru dopiero się przekonam. Póki co jestem zadowolony z zakupu.
luzaczek82
30-12-2011, 10:09
W końcu wybrałem i zamówiłem Sirui M3204 zobaczymy jak będzie w porównaniu do frotki 055XPROB
Podziel się spostrzeżeniami jak go już obmacasz.
wasilewk
01-01-2012, 21:17
W końcu wybrałem i zamówiłem Sirui M3204 zobaczymy jak będzie w porównaniu do frotki 055XPROB
No, ciekawe: http://youtu.be/6Ujp1oETCCY
dyziek1984
05-01-2012, 19:08
witajcie
widzę ze statywy troszkę w cenach sa, w końcu to jakość, ale co do jakości to mozna w miare dobry statyw co do jakosci jak i do taniej ceny kupic za 200zl do domowego użytku ? posiadam NIKON D90 z obiektywem 18-105 DX
Dołóż trochę i poszukaj chińszczyzny. Za jakieś 350zł możesz mieć całkiem niezły kawałek statywu.
dyziek1984
05-01-2012, 20:01
a masz może jakaś firmę godna polecenia?
Od 3 lat nie siedzę w statywach, bo moja frotka w zupełności mi wystarcza, ale wpisz w allegro ograniczenie kwotowe 240-370zł i wyszuka ci sporo ciekawych statywów, nawet markowych.
dyziek1984
05-01-2012, 22:38
jeden to mi polecił coś takiego http://allegro.pl/super-statyw-cullmann-primax-180-wysoki-160-cm-i2033163561.html mówi dobrze wykonane i dla początkujące cos wystarczy , chyba ze ten on juz troszke w cenie http://allegro.pl/vbstudio-velbon-sherpa-200r-200-r-warszawa-wys24h-i2033162653.html
Jeżeli robisz makro, albo reprodukcje, to poszukaj taki, który ma możliwość umieszczenia centralnej kolumny w poziomie.
dyziek1984
05-01-2012, 23:03
w makrem nie bawię sie na razie wile robić przyrody ,budynków, gór itd
dyziek1984
06-01-2012, 13:51
w granicach 240-370 znalazłem kilka statywów o to one
http://allegro.pl/sirui-statyw-t-005-i-glowica-c10-czerwony-nowosc-i2017982835.html
http://allegro.pl/statyw-fotopro-c4i-pink-z-glowica-53p-lublin-i2022082870.html
http://allegro.pl/sirui-t-1004x-statyw-aluminiowo-magnezowy-i2016549192.html
i który waszym zdaniem godne polecenia są?
Daruj sobie czterosekcyjne - im ich mniej, tym lepiej. Najlepiej gdyby mocowania były na zamek, a nie mimośród.
Najtaniej i w miarę oki
klik (http://allegro.pl/statyw-180cm-3d-profesjonalny-pasek-pokrowiec-i2029859740.html)
podobno całkiem niezły
klik (http://allegro.pl/statyw-velbon-sherpa-803r-169cm-5-kg-lublin-i2021256515.html)
gdybyś chciał ryzykować
klik (http://allegro.pl/statyw-karbonowy-camrock-txc66-166cm-glowica-kul-i2021251433.html)
dyziek1984
07-01-2012, 01:01
godne polecenia tylko maja jeden minus sa troszkę za długie w podróż juz mi nie wejdą w plecak a bardziej mi zależy na małe zgrabne cos jak
http://allegro.pl/statyw-fotopro-c4i-czerwony-alu-z-glowica-kulowa-i2025508162.html
choć ten ostatni Panki link tez kuszący
Chcesz mieć statyw, czy wyrób statywopodobny? ;)
Statyw przytraczasz do plecaka. Dobre (niekoniecznie drogie) plecaki foto mają nawet specjalne troki.
luzaczek82
10-01-2012, 21:01
Podziel się spostrzeżeniami jak go już obmacasz.
Obmacałem i powiem szczerzę że jestem zaskoczony wykonaniem statywu,jak na razie wszystko chodzi płynnie i bez żadnych luzów(jak będzie tak wytrzymały jak moja frotka to będzie cacy) Jakość wykonania nie odbiega w niczym od manfrotto,jest sztywny i stabilny jak diabli!frotka leci na handel ;-) Już nie mogę doczekać się testu w terenie...
żeby nie załadać nowego tematu się dopiszę;) poszukuje statywu na wycieczki do ok 400 może coś polecicie??
dyziek1984
14-01-2012, 17:02
na wycieczki to wpadł mi w oko Fotopro C4i z głowicą kulową 53P i kto wie i chyba go wybiorę :) a też szukam zgrabnego statywu na podróże
a to te kolorowe:) jakoś bardziej wyglada jak zabawka do kolorowych kompaktów;) mnie wpadł w oko ten benro A-350 ex z głowicą KB-0
Panowie, krótko i na temat.
Potrzebuje stabilnego statywu dla D700 z gripem i obiektywem max 70-200 2.8.
Będę go używał w studio oraz w wewnątrz oraz na zewnątrz głównie do panoram sferycznych.
Zainteresował mnie statyw Manfrotto 055XPPROB http://allegro.pl/statyw-manfrotto-055xprob-055-xprob-wysoki-fvat-i2054397222.html
Czy ktoś może powiedzieć coś na jego temat, czy warto go kupić?
Ewentualnie czy znajdę coś innego ciekawego do 500 zł? Velbon? Benro?
Pewnie jakieś 10% forumowiczów przeszło bądź ma ten statyw. To taka ikona statywów :)
Do zestawu, który podałeś, studia i normalnych warunków atmosferycznych w zupełności wystarczy. Dobrze przemyśl głowicę, a zwłaszcza mocowanie głowica/aparat.
Trochę poczytałem, obejrzałem kilka recenzji na youdupie i chyba będę się decydował na Manfrotto.
A co do głowicy to dopiero będzie problem, tym bardziej, że muszę kupić dwie: tradycyjną oraz sferyczną do panoram... :)
tomek293
25-01-2012, 15:15
Manfrotto MT294A3 -mam i polecam-troche lżejszy od prob i nogi-2wa kąty rozstawu-ale w niczym mi to nie przeszkadza-wyski, stabilny i tańszy co też ma znaczenie;)
http://allegro.pl/mt294a3-manfrotto-statyw-294a3-nowosc-i2066325498.html
ja także mam D7000 i mam takie pytanko bo używam tylko jednej dłoni, czy ktoś pracował na głowicy Manfrotto 322RC2 ? czy joystick nie jest za mocny do naciskania? i jaki najlepszy nie za ciężki statyw pod nią?
foto4deg
26-01-2012, 01:51
O ile mi się dobrze wydaje, to w 322 rc2 masz możliwość ustawienia oporu przy naciskaniu, więc nie powinno być z tym problemu. Ile kasy możesz przeznaczyć na statyw?
O ile mi się dobrze wydaje, to w 322 rc2 masz możliwość ustawienia oporu przy naciskaniu, więc nie powinno być z tym problemu. Ile kasy możesz przeznaczyć na statyw?
do 400 zł
Nie chwaląc się też mam Manfrotto 055XPPROB i zastrzeżeń brak. Jak już wcześniej wspomniano głowica to podstawa, dobrze sobie przetestować w sklepie przed zakupem pod aparatem według własnych preferencji i zastosowań.
wasilewk
26-01-2012, 11:55
Jak wyżej.
Ale jedną śrubkę (z tych 3-ch luźnych) już zgubiłem. Ciekawe gdzie można dokupić.
foto4deg
26-01-2012, 12:07
Z tego co dziś widziałem, to na alledrogo był 055xprob po 400 pln. Dobry statyw, chociaż dość ciężki i czasami można go przeklnąć (2,1 kg). Może lepszy byłby MT293A3, waży tylko 1,5 kg, ale ma mniejszy udźwig (4 kg).
Z tego co dziś widziałem, to na alledrogo był 055xprob po 400 pln. Dobry statyw, chociaż dość ciężki i czasami można go przeklnąć (2,1 kg). Może lepszy byłby MT293A3, waży tylko 1,5 kg, ale ma mniejszy udźwig (4 kg).
Ja tylko podpinam d7000 z nikkorem 50mm
Jedno jest już dla mnie oczywiste, na pewno kupię głowicę kulową.
Teraz pytanie tylko jaką? Dzisiaj bawiłem się dwoma i na bank kupię właśnie jedną z nich:
- Manfortto 498RC2 (365 zł) - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-498rc2-midi-glowica-kulowa.html
- Triopo B3 (205 zł) - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-b-3-glowica-kulowa.html
Ciekawie prezentuje się ta głowica Triopo. Mam wrażenie,
że chodzi troszkę lepiej niż Manfrotto ale może mi się tylko
wydaje. Może ta cena mnie po prostu zmyla. :)
Ktoś jest w stanie je porównać?
Jest tutaj ktoś kto ma Manfrotto albo Triopo?
sorevell
27-01-2012, 14:07
Podepnę się do tematu. Też muszę kupić statyw i chciałbym, żeby to był ostatni raz. Widzę, że polecany jest 055XPROB i wziąłbym go bez wahania - szczególnie podoba mi się opcja przełożenia kolumny do położenia poziomego, odpowiada mi też nośność - będzie używany m.in. z MF. Jest tylko jedno ale - masa. Wydaje mi się, że 2,4 kg bez głowicy to troszkę za dużo. Czy możecie polecić statywy o podobnej funkcjonalności a niższej masie?
Do czego ten statyw? Do studia masa nie jest bardzo istotna, ale w plener już tak. Fizyki nie przeskoczysz. Lekki statyw jest bardzo podatny na warunki atmosferyczne. Wierz mi, że moją frotką nawet niezbyt silny wiatr miota jeżeli podpięty jest dłuższy obiektyw, a co dopiero lżejszym ;)
Podepnę się do tematu. Też muszę kupić statyw i chciałbym, żeby to był ostatni raz. Widzę, że polecany jest 055XPROB i wziąłbym go bez wahania - szczególnie podoba mi się opcja przełożenia kolumny do położenia poziomego, odpowiada mi też nośność - będzie używany m.in. z MF. Jest tylko jedno ale - masa. Wydaje mi się, że 2,4 kg bez głowicy to troszkę za dużo. Czy możecie polecić statywy o podobnej funkcjonalności a niższej masie?
Kup ten sam model tylko z włókien węglowych. Masa znacznie niższa.
Podepnę się do tematu. Też muszę kupić statyw i chciałbym, żeby to był ostatni raz. Widzę, że polecany jest 055XPROB i wziąłbym go bez wahania - szczególnie podoba mi się opcja przełożenia kolumny do położenia poziomego, odpowiada mi też nośność - będzie używany m.in. z MF. Jest tylko jedno ale - masa. Wydaje mi się, że 2,4 kg bez głowicy to troszkę za dużo. Czy możecie polecić statywy o podobnej funkcjonalności a niższej masie?
A ja zadam Ci takie pytanie: Ile masz cm wzrostu? :)
sorevell
27-01-2012, 15:44
Do czego ten statyw?
Zdecydowanie w plener. Trochę widoczków średnim formatem, trochę makro cyfrą. Masa im niższa, tym lepiej - dociążyć można zawsze, w drugą stronę jest już trudniej.
Kup ten sam model tylko z włókien węglowych. Masa znacznie niższa.
W poprzednim poście nie napisałem nic o cenie - o ile na wersję ProB jestem w stanie sobie pozwoić, to Pro3 kosztuje już troszeczkę za dużo.
A ja zadam Ci takie pytanie: Ile masz cm wzrostu? :)
189.
Zdecydowanie w plener. Trochę widoczków średnim formatem, trochę makro cyfrą. Masa im niższa, tym lepiej - dociążyć można zawsze, w drugą stronę jest już trudniej.
Średni, czyli duża masa na dużej wysokości, a więc mniejsza stabilność. Dociążenie rozwiązuje trochę problemów, ale nie wszystkie. Niestety, coś za coś. Ideałem byłoby mieć dwa statywy ;)
sorevell
A więc tak, po rozłożeniu wszystkich nóg i nie wyciąganiu ani o 1cm kolumny centralnej,
zamontowaniu głowicy Triopo B-3, przyczepieniu puszki bez gripa musiałem podnosić
pięty o jakiś 1cm aby komfortowo i równo patrzeć w wizjer. Mam 174 cm wzrostu...
Sam statyw jest po prostu rewelacyjny, bardzo stabilny, wszystko ładnie chodzi.
Oczywiście jest ciut ciężkawy ale akurat dla mnie to nie problem.
Przy Twoim wzroście bierz w ciemno 055, będziesz go miał na 10 lat albo i dłużej. :)
Ja niestety przy swoim wzroście mam dylemat czy kupić 055 czy 190XPROB.
055 zdecydowanie bardziej mi się podoba, jest ciut stabilniejszy, jest bardziej
masywny, ma grubsze dolne nogi. W 190 przy dużym obciążeniu nóżki troszkę
się rozjeżdżają.
Teoretycznie mógłbym nie wyciągać dolnych nóżek i wysuwać centralną kolumnę na max
ale wtedy statyw troszkę traci na stabilności i tak na prawdę nie wiem czy takie
ustawianie statywu jest optymalne, dobre i zgodne z sztuką?
Można też nie wyciągać kolumny centralnej i jednocześnie wyciągać dolne nóżki
na przykład do połowy ale wtedy muszę się bawić aby statyw dokładnie wypoziomować.
Co mam robić? Jakieś rady/porady? Chciałbym kupić na prawdę dobry statyw i używać go
przez 10 czy nawet 15 lat.
Ehh, gdybym był wyższy te 5 cm to problem by znikł. :)
Kolumna centralna jest najsłabszym ogniwem statywu, więc im jej mniej, tym lepiej.
sorevell
27-01-2012, 16:45
Muszę się przejść w takim wypadku do jakiegoś sklepu foto, gdzie mają takie cuda i zważyć 055 w dłoni...
Średni, czyli duża masa na dużej wysokości, a więc mniejsza stabilność. Dociążenie rozwiązuje trochę problemów, ale nie wszystkie. Niestety, coś za coś. Ideałem byłoby mieć dwa statywy ;)
Jacku, z czystej ciekawości, jakich problemów dociążenie nie rozwiązuje? Czy statyw ważący 2,5 kg jest lepszy od tego półtorakilowego dociążonego kilogramowym plecakiem? Pod jakim względem?
Moim zdaniem owo dociążenie wpływa nawet korzystniej na całokształt, gdyż zdecydowanie obniża środek ciężkości. Poza tym dociążyć mogę nie tylko tym brakującym kilogramem, a jego wielokrotnością. Natomiast zarówno w statywie mającym 1,5 (załóżmy 055xpro3), jak i 2,5 kg (055xproB) środek ciężkości (przy tej samej geometrii i kilku innych założeniach czysto mechanicznych) jest w tym samym punkcie.
Owszem, obniża środek ciężkości... i stanowi dodatkową powierzchnię dla wiatru ;)
Przerabiałem to w Karkonoszach, ale nawet koło domu miałem przykład jak D200 z gripem i 400mm, dociążony siatką z ok 2kg kamieniem nie dał rady się ustabilizować na tyle, żebym mógł zrobić nieporuszone zdjęcie na odległości ok 1,5km. A robiłem również z woreczkami na obiektywie - lepiej, ale dalej nie idealnie. Ideałem był stary, drewniany statyw kolegi, ale on ważył (tzn statyw) 15kg ;) Po prostu, statyw za lekki, wiatr za silny :D
Co innego szkło 100mm, krótkie odległości od celu. Tu dociążenie sprawdziło się.
sorevell
27-01-2012, 20:04
Heh, na szczęście ja ogniskowych rzędu 600mm na małym obrazku nie używam :P
Jutro poszukam gdzieś 055xprob i postaram się dopasować jakąś głowicę. A może ktoś mi podpowie, gdzie w Warszawie mają to cudo na stanie?
Już 300 jest niebezpieczna :)
A na moim miejscu jaki byście statyw kupili?
Myślę, myślę i nie dochodzę do żadnych wniosków.
Statywy, które bym chciał są poza zasięgiem cenowym :( Więc chyba zostanę przy frotce, może głowicę zmienię na lepszą (o większym udźwigu).
sorevell
29-01-2012, 23:39
Dzisiaj wpadłem na chwilę na giełdę w Stodole i pomacałem 055. Cholernie ciężki jest, ale sprawia wrażenie bardzo solidnego i mimo wysokiej wagi jutro go kupię.
Beson: Obok 055 stał 190xprob - jest sporo mniejszy, rurki są dużo cieńsze... Moje pierwsze wrażenie jest takie, że bałbym się na nim powiesić MF.
sorevell
Prawda jest taka, że to tylko pierwsze wrażenie.
Aczkolwiek wiadomo, że 055 wygrywa pod względem
stabilności z 190.
Ale nie wiem, 055 jest chyba dla mnie zbyt wysoki? :/
Licz wysokość bez kolumny centralnej + głowica + aparat. I bez pochylania się :)
sorevell
30-01-2012, 08:55
Beson:
Po tym, co zobaczyłem w Stodole, powiem tak: na Twoim miejscu też bym wziął 055. 190 to inna klasa. Zawsze możesz nie wysuwać do końca jednej sekcji, jeżeli w danej sytuacji, przy pełnym wysunięciu nóg statyw będzie zbyt wysoki.
Panowie, wspominałem już o tym wcześniej.
Jak całkowicie wyciągnę nogi w 055, podepnę głowice Triopo B-3 i zamontuję
puszkę bez gripa to muszę podnosić swoje pięty o 1 cm aby równo patrzeć w wizjer.
Oczywiście kolumna nie jest wtedy wyciągnięta ani o 1cm. Więc to chyba bez sensu?
Jeśli nie będę wyciągał do końce jednej sekcji nóg to powstaje problem wypoziomowania
statywu a to łatwe nie jest przy trzech nogach czyli zawsze będzie na mnie czekało trochę zabawy.
Pod względem wysokości to 190 jest dla mnie idealna no ale 055 to inna klasa, która akurat
bardziej mi odpowiada. Szkoda, że manfrotto nie ma żadnego statywu nic pomiędzy tymi dwoma.
Może jakiś inny statyw?
Może jednak nie manfrotto?
Dodam, że statyw będę używał w studio oraz do panoram sferycznych.
Przy panoramach będzie dochodziła dodatkowa głowica, która będzie
przeczepiana do Triopo B3. Wtedy do 055 będę musiał skakać. :)
Człowiek kurdupel ma zawsze problemy! :P
sorevell
30-01-2012, 11:34
Na wysokość można wpłynąć też kątem rozwarcia nóg...
No tak ale wtedy z tego statywu robi się niesamowicie duży pajączek. :)
Rozkładałeś go to pewnie wiesz jak to wygląda. :)
sorevell
30-01-2012, 14:33
No wiem, wiem - wielkie bydle. Przed chwilą zamówiłem go z głowicą 496RC2 za 769pln.
luzaczek82
30-01-2012, 18:15
Może jakiś inny statyw?
Może jednak nie manfrotto?
Może poszukaj coś w stajni sirui :-) Zamieniłem frotkę 055XPROB na sirui M3204 i wszystko jak na razie jest git!Jest lżej,mniejszy przy transporcie,stabilnie jak diabli!
Może poszukaj coś w stajni sirui :-) Zamieniłem frotkę 055XPROB na sirui M3204 i wszystko jak na razie jest git!Jest lżej,mniejszy przy transporcie,stabilnie jak diabli!
Tylko ta cena tak? :) 1269 zł to dużo za dużo. ;)
luzaczek82
30-01-2012, 19:53
Nie musisz brać węglowego... ja tez rozważałem Sirui N-2004
Nie musisz brać węglowego... ja tez rozważałem Sirui N-2004
A jesteś wstanie porównać go do 055XPROB oraz do 190XPROB?
luzaczek82
31-01-2012, 12:53
Nie miałem w rękach Sirui N-2004 ale na pewno zyskasz na wadzę,kompatybilność w podróży bo jest niższy po złożeniu,dodatkowo w zestawie krótka kolumna i wysuwane kolce(korzystałem ostatnio na ubitym śniegu) Kolega vojager używa Sirui N-2004.Pisał Mi że wytrzymuje jego 90 kg bez problemu :-) powiesił się na nim...Wiesza na nim D700 N 28-300.Ja już bym teraz nie kupił frotki 055XPROB(potrzebowałem coś lżejszego) Miałem też głowice manfrotto 488 RC4 sprzedałem i kupiłem Triopo B3 o wiele lepsza jak dla mnie...Przestałem się już rajcować manfrotto jak spróbowałem innych firm,ale to tylko moje skromne zdanie
Ja właśnie wróciłem z cyfrowe.pl
Ponownie podpiąłem Triopo B3 do 190 i 055, trochę się pobawiłem i stwierdziłem, że chyba jednak będę się decydował na 055.
Triopo B3 kupiłem i jest już u mnie w domu, statywu nie kupiłem bo bo u nich 601 zł kosztuje...
Teraz widzę Twój post odnośnie N-2004 i znów mam myślówę, w sumie waga dla mnie nie ma znaczenia.
Priorytetem jest głównie stabilność. Szkoda, że tego sirui nigdzie u mnie nie ma.
luzaczek82
31-01-2012, 14:27
Zrobisz co uważasz, myślę że na Sirui też będzie stabilne...mnie jeszcze pasowało że jest opcja monopodu :-) Ja zaryzykowałem i nie żałuje tu masz trochę opisane http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=968702
Niestety, znam może z 10 słów po niemiecku. ;)
Zrobiło się jeszcze ciekawiej, do Sirui N-2004 i Manfrotto 055XPROB dorzucam Triopo GE-3232X8C.
luzaczek82
31-01-2012, 21:42
Ja tez nie znam niemieckiego.Od czego jest google tłumacz? Sirui jest podobno lepiej wykonane niż Triopo
Sirui N-2004 kupione, jutro powinno być u mnie, zobaczymy. :)
sorevell
01-02-2012, 13:50
Czekamy na opis pierwszych wrażeń w takim razie ;)
Jestem już po pierwszych zabawach z Sirui i mówiąc w skrócie chyba właśnie tego szukałem!
Jest zdecydowanie lżejszy, po złożeniu krótki i razem z głowicą mieści się w futerale - no właśnie
ta torba jest po prostu świetna! Funkcja monopodu, ciekawa opcja i nie wiem czy nie
zacznę się zastanawiać nad sprzedażą starego manfrotto. :) Kolejnym jego plusem są
wysuwane kolce na końcach każdej nóżki.
Może się wydawać ciut mniej stabilny niż 055 ale mi jego stabilność odpowiada. Podsumowując,
bardzo udany zakup biorąc pod uwagę to, że nigdy wcześniej tego statywu nie widziałem na oczy.
luzaczek82
04-02-2012, 13:00
Mówiłem że będziesz zadowolony...mój jest bardziej stabilny niż frotka, ale mam grubsze nogi...
A ja mam pytanie: czy głowice manfrotto można podpiąć do statywu sirui?
Pozdrawiam
luzaczek82
06-02-2012, 12:51
A ja mam pytanie: czy głowice manfrotto można podpiąć do statywu sirui?
Pozdrawiam
Oczywiście że tak, ja podpinam 501 manfrotto i jest git
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.