PDA

Zobacz pełną wersję : Benro A-350 ex



Pazuzu
18-12-2011, 14:06
Zastanawiam się nad 2 modelami benro
- A-300 ex
- A-350 ex

Do czego:
- Krajobrazy głownie
- Zdjęcia nieba nocą (długa wielokrotna ekspozycja)

Wymagania:
- Krótki (piesze wędrówki a statyw w plecaku)
- Wiadomo jakiś kompromis pomiędzy wagą a stabilnością

Sprzęt Pentax k-r + 18-55 -> Docelowo k-r + S10-20

Normalnie wziąłbym 350. Ale obawiam się że będzie mniej stabilny przy tych wielokrotnych długich czasach.

Mam około 170 wzrostu, do tych gwiazd w sumie mogę nie wysuwać wszystkich sekcji, byle bym nie musiał się czołgać pod statywem żeby kadr dobrać.
Jak myślicie ten 350, będzie stabilny w takich warunkach nocnych, dodając jeszcze że nie będą wszystkie sekcje wyciągnięte, a statyw będzie dociążony plecakiem czy jakimś ciężarkiem.


Ma ktoś te statywy? Mógłbym prosić o jakieś opinie?

barb
20-12-2011, 16:59
Wymagania:
- Krótki (piesze wędrówki a statyw w plecaku)
- Wiadomo jakiś kompromis pomiędzy wagą a stabilnością
kierowałem się tymi samymi kryteriami ale kupiłem A-157 Mg(M8)+Triopo B-2.