PDA

Zobacz pełną wersję : Wężyk czy radiowy do D5000



nightfall
17-12-2011, 21:32
Witam wszystkich.
Jestem amatorem. Noszę się z zamiarem kupna wężyka spustowego do mojego D5000. Zależy mi aby była możliwość korzystania z BULB. Znalazłem kilka możliwości na Allegro:
1. http://allegro.pl/hahnel-pilot-spustu-migawki-80m-nikon-d90-d5000-d3-i1978385732.html
2. http://allegro.pl/wezyk-lcd-elektroniczny-do-nikon-d5000-d90-mc-dc2-i1987804260.html
3. http://allegro.pl/wezyk-elektroniczny-do-nikon-d3100-d7000-d90-d5000-i1999070133.html
4. http://allegro.pl/wezyk-radiowy-do-nikon-d5100-d5000-d90-d7000-d3100-i1957393500.html
5. http://allegro.pl/pixel-tw-282-pilot-radiowy-interwal-d5000-d7000-i1987190115.html
6. http://allegro.pl/pilot-radiowy-phottix-cleon-ii-2-nikon-d5000-d90-i1989187108.html
7. http://allegro.pl/pilot-radiowy-timer-nikon-d90-d3100-d5100-d5000-i2003034524.html
Ale mam dylemat. Może coś doradzicie albo zaproponujecie inne rozwiązanie.
Serdecznie pozdrawiam

Ebeb
18-12-2011, 01:31
Jeżeli wszystko, czego potrzebujesz to możliwość korzystania z BULB to kup sobie zwykły pilot na podczerwień za dychę i korzystaj ze stopera. Skoro chcesz korzystać z długich czasów, to myślę, że przydatny może być wyświetlacz i możliwość ustawiania konkretnego czasu otwarcia, w takim wypadku fajnie by było, gdyby ekran był podświetlany. Wszystko zależy od tego, czy często będziesz z tego korzystał, pomyśl czy warto płacić x razy więcej za pewne udogodnienia.

MartinNikon
18-12-2011, 02:56
używam pilota za 12zl i wszytko pięknie cacy :)

nightfall
18-12-2011, 10:04
Mam pilota ale trochę uciążliwe jest bo łapie tylko od przodu. Kopiłem kiedyś na allego takiego za ok 10. Wężyk też kupiłem ale oddałem bo z moim nie działał. Był to jakiś Phottix z tych tańszych.

rotor
02-12-2013, 12:05
ma ktoś wiedze na temat, gdzie kupić sam kabel do połączenia tego wyzwalacza http://foto-tip.pl/pl/pixel-tw-282-dc1-nikon-mc-dc1.html z D5100 ?, bo mam taki właśnie wyzwalacz, ale z kablem do D700. Gdy kupowałem tę radiówkę, to pamiętam, ze w ofercie były kabelki do podłączenia różnych aparatów, teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć