PDA

Zobacz pełną wersję : Prezent na gwiazdke dla roczniaka - jakies pomysły?



topgun25
17-12-2011, 01:23
Witam, niedawno stałem się ojcem chrzestnym , zbliża się gwiazdka, dziecko ma 11 miesięcy i zupełnie nie wiem co jej kupić ( bo to dziewczynka jest), zabawek juz ma tyle, że nie ma tego gdzie układać, tak samo jak z ubrankami...
Chcialbym zeby to "coś" było oryginalne i przyszłościowe, żeby nie walnęła tego w kąt po paru użyciach. Jeśli macie jakies pomysły - chętnie wysłucham.

Kargulo
17-12-2011, 01:26
moja żona na pierwszą gwiazdkę kupuje chrześniakowi fotelik do samochodu :)

topgun25
17-12-2011, 01:27
moja żona na pierwszą gwiazdkę kupuje chrześniakowi fotelik do samochodu :)


Zacny pomysł, ale to tez już ma :)

Motorniczy
17-12-2011, 01:27
100Kg Bebiko.

ALF
17-12-2011, 02:01
Jako, że mam nieco starszą córkę (1,4), sam stanąłem przed tym dylematem. Moja Ewa uwielbia guziki i zamki błyskawiczne, więc kupiłem jej takiego misia, który jest ubrany w ubranka pokryte takimi rzeczami. Będzie mogła go rozbierać i ubierać, odpinać i zapinać. Alternatywą był wielki leżący piesek (3 razy większy od niej), po którym mogłaby się wspinać itp.

krzysztof jot
17-12-2011, 20:45
nie bądź tak praktyczny do bólu - zrób jej frajdę i kup coś fajnego, a nie praktycznego :). Niech się rodzice martwią gdzie to położyć jak nie ma miejsca... :)

krzysztof jot
17-12-2011, 20:48
edytuje - bo myślałem, że to Twój dzieciak a nie chrześnica... i Cię zjechałem :)

Nie przesadzaj z praktycznością, wujka ma się lubić :) - więc kup coś fajnego - lalka, miś, klocki Duplo ? (chyba są teraz ? bo ja mam już duże dzieci... i duże wydatki na gwiazdkę :)

Pinki
17-12-2011, 21:27
Ja mojemu bratankowi, jak był w tym wieku, kupiłam wielką pluszową mięciutką żabę.
Ma 2 latka i dalej na niej śpi.

creep
17-12-2011, 22:13
Możesz spróbować ustalić to z rodzicami, może coś podpowiedzą. Zakładam że maskotki odpadają, bo już ma ich zatrzęsienie. Ale podam Ci kilka typów dla przedziału 1-1,5-2 lata (linki aby pokazać o co chodzi, żadnych konkretnych sklepów w ten sposób nie polecam):

1. Dmuchany osiołek do skakania (przykładowe zdjęcie tutaj (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1443119)). Tani (<50 zł), do kupienia na allegro, paskudny jak cholera, ale dzieciaki za nim szaleją. Rodzice stwierdzą, że absolutnie nie masz dobrego gustu i poczucia estetyki, ale dziewczynka na 90% go pokocha ;) (10% dzieciaków go ignoruje...)

2. Drożej - grająca kostka - my dostaliśmy Kiddieland (taką (http://www.tiptoy.pl/product.php?id_product=134)), kilka dni-tygodni zabawy gwarantowane.

3. Jeszcze drożej - fontanna z piłeczkami Playskool (filmik (http://www.dailymotion.com/video/xjczzh_zabawka-fontanna-z-piyek-playskool_people)). Dzieci zafascynowane, rodzice po pół dnia uczą się ignorować muzyczkę :)

4. Płyty z piosenkami dla dzieci. Przedszkolaki, Jadą Misie, Puszek Okruszek itp są ok. - żadne tam Bebe Lily, Gumisiowe smoczki i inne nowoczesne wynalazki, najlepiej się sprawdzają stare dobre polskie piosenki.

Popieram przedpiszców - nie stawaj się na siłę praktyczny, chyba że rodzice będą nalegać lub naprawdę czegoś potrzebują - ale jeśli "obojętne", to zabawki. I nie nastawiaj się na to, że kupujesz zabawkę na lata - w tym wieku dzieci tak szybko się rozwijają, że szybko porzucają zabawki - po prostu stają się dla nich za proste/nudne. Wyjątki to pluszaki/maskotki - pod warunkiem że je polubią - i Duplo. Na Duplo jest powiedzmy z 2-4 miesiące za wcześnie, ale to naprawdę bardzo dobre zabawki i chyba najbardziej spełnia kryterium bycia "przyszłościowe". Jak chcesz to zacznij im budować kolekcję :) - kilka podstawowych klocków, ludzików i zwierzaków.

moro
18-12-2011, 00:32
Lego jest zawsze dobre, choć za wcześnie, a z praktycznych kupiliśmy ostatnio na roczek coś takiego: http://allegro.pl/fisher-price-nocnik-kaczka-nowy-na-gwarancji-i1953605267.html (http://http://allegro.pl/fisher-price-nocnik-kaczka-nowy-na-gwarancji-i1953605267.html)
Chyba link nie działa, piszę z tableta i może coś nie tak zrobiłem, ale jak będziesz zainteresowany to sobie znajdziesz. Dodam tylko że fajnie wykonany.

jchyra
18-12-2011, 18:47
Moja znajoma prowadzi zakręconego na tym punkcie bloga. Polecam Miny Niny (http://minyniny.blogspot.com/)
Jak tam nie znajdziesz ... to już nie wiem :-)

manfred
18-12-2011, 18:51
Mac + CS 5

KarinaS
18-12-2011, 18:54
może sesja zdjęciowa ;)

Władca Pixeli
18-12-2011, 19:17
http://www.thisiswhyimbroke.com :mrgreen:

fruchu
21-12-2011, 20:29
może sesja zdjęciowa ;)

Chyba w Foto Knyt, tego nie zapomni do konca zycia.

pilon
21-12-2011, 22:32
Trollokaruzelę (jeśli nie ma) bo to dobrze rozwija wzrok i motorykę, ewentualnie jakąś grającą książeczkę - taką co mowi to co jest napisane na danej stronie - dziecko o wiele szybciej zaczyna potem czytać, kojarząc litery z dźwiękiem, ale w oderwaniu od rodzica. Możesz też nic nie kupować, jest jeszcze w takim wieku, że dam głowę, że się nie połapie, że nic nie dostała :D