PDA

Zobacz pełną wersję : Wirusy na forum!



Gio
15-12-2011, 12:00
Od rana mój antyvir dostaje szału po każdym otwarciu strony forum. Raportuje masę badziewia i najwyraźniej faktycznie usuwa wirusy wysyłane przez stronę. Tylko ja mam taki problem? Kogo zaalarmować jeśli to szerszy problem?

stachmuszel
15-12-2011, 12:01
Chyba tylko Twój :-)

GeparD
15-12-2011, 12:02
w tle dziala Sophos i nic nie krzyczy...

credka
15-12-2011, 12:08
Gio, problem jest chyba tylko na Twoim kompie ;) Tu się nic nie dzieje... ;)

Sapphiron
15-12-2011, 12:09
cisza i spokój...

mswilk
15-12-2011, 12:15
Mój też "coś " zauważył:

Wirus: Trojan.Script.475646 (Skaner A)

Wirus wykryty podczas wczytywania zawartości strony sieci Web.

Adres: forum.nikoniarze.pl
Status: Odmowa dostępu.

RomanZWrocławia
15-12-2011, 12:21
Nod32 - nic nie raportuje

Semati
15-12-2011, 12:22
pewnie ktoś zdjęcie z Canona zamieścił na forum :)


ogólnie cisza

credka
15-12-2011, 12:22
Jakich antywir. używacie, że u Was to wykryło?
Semati :mrgreen:

Sendilkelm
15-12-2011, 12:22
http://www.virustotal.com

0/16

Rafał_Sz
15-12-2011, 12:28
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=192903

Księgowy
15-12-2011, 12:28
u mnie na jednym komputerze F-secure krzyczy że jest trojantrojan.script.475646 plik vbulletin_quick-reply.js?v=372 żródło www.forum.nikoniarze.pl (http://www.forum.nikoniarze.pla) kaspresky na drugim nic

mateo912
15-12-2011, 12:32
Eset NOd32 na uczelni i eset smart secruity w domu milczy ;)

Paablitos
15-12-2011, 12:41
Moj Kaspersky tez cicho siedzi.

J51
15-12-2011, 12:42
Kaspersky nic nie raportuje.

puciek
15-12-2011, 12:48
AVG - cisza

kacperek
15-12-2011, 12:49
AVG online - LinkScanner® Online did not find any exploits.
McAfee SiteAdvisor - W trakcie testowania tej witryny nie stwierdzono istotnych problemów.
Skan.BezpiecznyPC- też nic nie znajduje.

kkokosz
15-12-2011, 13:02
McAfee nie zgłasza żadnych wirusów, Norton Antivirus także.

Doncio
15-12-2011, 13:07
Avast nic nie widzi (baza aktualizowana dzisiaj rano).

ekonet
15-12-2011, 13:18
Nie wiemy o żadnych zagrożeniach.
Proponuję nie pisać postów w stylu "u mnie ok", bo pojawi się parę tysięcy wpisów, które nic nie wniosą do sprawy. ;)

mateo912
15-12-2011, 13:23
Nie wiemy o żadnych zagrożeniach.
Proponuję nie pisać postów w stylu "u mnie ok", bo pojawi się parę tysięcy wpisów, które nic nie wniosą do sprawy. ;)

Wpisujmy Miasta w których jest ok! :mrgreen:
Wrocław! :D


Przepraszam Eko musiałem :mrgreen:

Gio
15-12-2011, 13:36
Gio, problem jest chyba tylko na Twoim kompie ;) Tu się nic nie dzieje... ;)

Chyba jednak nie tylko na moim...

Michal_C
15-12-2011, 13:39
Ja mam podobnie. Oprogramowanie wirusowe F-secure. Wirus Trojan.SCRIPT.475646

admin
15-12-2011, 15:29
na tą chwilę nie wykryliśmy nic niepokojącego. Jest prawdopodobieństwo że jakiś kod został uznany za część programów za szkodliwy. Oczywiście maciek działa i sprawdza czy jakieś paskudztwo nie siedzi głębiej. Dam znać.

Sapphiron
15-12-2011, 22:28
Coś jest na rzeczy bo mi też wyskoczyło:

http://img560.imageshack.us/img560/5784/clipboard01piw.jpg

credka
15-12-2011, 22:37
cisza i spokój...
Czyli dociera po czasie? Hm...

stock
15-12-2011, 22:38
może mgła była gdzieś na trasie do Lublina - i się koń z leksza spóźnił. Na zDolny Śląsk póki co nic nie dotarło.

Sapphiron
15-12-2011, 23:11
no właśnie dziwne...

Majek
15-12-2011, 23:21
A może łatwiej będzie namierzyć przyczynę, jeżeli będziecie podawać adres podstrony, na której antywirus dostaje spazmów?

Sapphiron
15-12-2011, 23:40
mi na głównej stronie oraz na panelu użytkownika... reszta cisza...

mariusz2704
15-12-2011, 23:44
Ja mam podobnie. Oprogramowanie wirusowe F-secure. Wirus Trojan.SCRIPT.475646

I u mnie to samo.

mariusz2704
15-12-2011, 23:50
I co ciekawe na CB też mi wykryło wirusa.

Majek
15-12-2011, 23:52
Tam pewnie ktoś wstawił zdjęcie z Nikona dla odmiany... ;-)

credka
16-12-2011, 10:27
Wirus zmutował? :mrgreen: Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i okaże się tylko błędem antywir.

Motorniczy
16-12-2011, 10:40
Antywirus to najgorszy soft na kompa , ktory wymyslil czlowiek. Nie ogladac dup,nie odbierac nieznanej poczty, nie wchodzic na "dziwne strony" i bedzie spokoj . Gwizdkow USB i dyskow twardych nie wtykac gdzie popadnie i bedzie git ;) Niestety ale prawda boli - tylko z naszej winy wirusujemy swoje kompy.

ekonet
16-12-2011, 10:44
Antywirus to najgorszy soft na kompa , ktory wymyslil czlowiek. Nie ogladac dup,nie odbierac nieznanej poczty, nie wchodzic na "dziwne strony" i bedzie spokoj . Gwizdkow USB i dyskow twardych nie wtykac gdzie popadnie i bedzie git ;) Niestety ale prawda boli - tylko z naszej winy wirusujemy swoje kompy.
A jesteś w błędzie - nie wiem, jak dzisiaj, ale jeszcze z rok temu wystarczyło zainstalować system i podłączyć go do np. Neostrady - zaraza pojawiała się SAMA w ciągu dwóch-trzech minut.

Rafał_Sz
16-12-2011, 10:50
A jesteś w błędzie - nie wiem, jak dzisiaj, ale jeszcze z rok temu wystarczyło zainstalować system i podłączyć go do np. Neostrady - zaraza pojawiała się SAMA w ciągu dwóch-trzech minut.
Jak się robi instalację z płyty bez SP2, to od razu ustawia się kolejka do "poszerzenia" pakietu "oprogramowania". :)

m3
16-12-2011, 12:07
Na forfoto.pl też się wirusy ostatnio pojawiły. Czyżby jakiś atak na fora fotograficzne ? :D

RobertMiernik
16-12-2011, 13:41
A czy przypadkiem nie jest to problem linków?

Nie wiem czy ktoś pisał wcześniej, ale stawiam 10 do 1 że te ostrzeżenia to umieszczony przez kogoś w stopce czy tam w stronie www link do strony oznaczonej jako podejrzana czy tam wręcz zawirusowana i stąd niektóre wirusy po ściągnięciu bazy podejrzanych stron wywalają się błędem na forum.

Ogólnie raczej ciężko mi sobie wyobrazić, żeby forum miało być zawirusowane, nic nie instalujesz nic nie pobierasz, a sam skrypt jest oficjalny i sprawdzony.

credka
16-12-2011, 18:50
Tak z ciekawości... nie mam pojęcia skąd się wzięła ta strzałka, mam to od 2-3 dni. Jakieś propozycje? :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i396.photobucket.com/albums/pp49/Ariene7/nikoniarze.jpg)
Jakoś strasznie mi nie przeszkadza, ale sama jej obecność powoli zaczyna irytować ;)

mariusz2704
16-12-2011, 19:04
U mnie póki co uspokoiło się.

grzehuu
16-12-2011, 19:38
Tak z ciekawości... nie mam pojęcia skąd się wzięła ta strzałka, mam to od 2-3 dni. Jakieś propozycje? :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i396.photobucket.com/albums/pp49/Ariene7/nikoniarze.jpg)
Jakoś strasznie mi nie przeszkadza, ale sama jej obecność powoli zaczyna irytować ;)

proponuje szopem usunąć ;)

_Ocean_
16-12-2011, 19:46
U mnie to samo (wywala wirus). Na Optycznych to samo.

Majek
16-12-2011, 22:16
Tak z ciekawości... nie mam pojęcia skąd się wzięła ta strzałka, mam to od 2-3 dni. Jakieś propozycje? :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i396.photobucket.com/albums/pp49/Ariene7/nikoniarze.jpg)
Jakoś strasznie mi nie przeszkadza, ale sama jej obecność powoli zaczyna irytować ;)
Taka strzałka się pojawia, jak przekładasz karty. W sensie zmieniasz ich kolejność. Wiesz, łapiesz, przekładasz w inne miejsce i puszczasz. Pojawia się i znika. Widocznie został jakiś śmieć. Albo spróbuj przełożyć sobie jakąś kartę, może FF się ocknie i strzałka zniknie.

credka
16-12-2011, 23:27
Pojawia się przy mieszaniu kart, ale zaraz znika jak puszczę mysz. Ta strzałka jak widać nie zniknęła, mało tego, przeniosła się na inne karty ;) Restert FF pomógł. Po kilku godzinach to samo - zamulenie mozilli. Po ostatniej aktualizacji dziwnie się zachowuje, ale to już nie ten wątek ;)