PDA

Zobacz pełną wersję : akcesoria - "chińszczyzna"



shaolin1
15-12-2011, 01:15
Witam

Przeglądam ebay i natykam się często na różne dosyć ciekawe akcesoria. Stąd też chciałbym poznać wasze opinie na ich temat. Mam świadomość że nie są to oryginalne akcesoria do Nikona stąd też ich jakość czasem może pozostawiać wiele do życzenia. Nie rozważamy w tym temacie użyteczności tych akcesoriów, ich zastosowania bądź tez funkcjonalności.
Chodzi mi głównie o:
- opinie osób które korzystały z tego typu "wynalazków" (podobnych bądź takich samych) oraz osób które używały zamienników i oryginałów i mają skalę porównania[/LIST]
- uwagi na temat problemów, niekompatybilności, kiepskiej współpracy w/w dodatków z aparatami Nikona.

A o to wspomniane akcesoria:
1 ) grip http://www.ebay.co.uk/itm/230703824533?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
2 ) pilot bezprzewodowy http://www.ebay.co.uk/itm/110776489398?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
3 ) mikrofon http://www.ebay.co.uk/itm/220907468740?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
4 ) pasek na rękę http://www.ebay.co.uk/itm/260915158501?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
5 ) adapter do lampy Konica Monolta/Sony http://www.ebay.co.uk/itm/250882704710?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
6 ) odbiornik GPS http://www.ebay.co.uk/itm/350266227285?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
7 ) wizjer http://www.ebay.co.uk/itm/290578019099?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
8 ) http://www.ebay.co.uk/itm/350210890131?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, opinie porady.
Pozdrawiam

darkmajin
15-12-2011, 08:43
1] zależy od chińczyka plusy to np to że jest grip do d5000 itp minusy to czasem problemy z zasilaniem ( a to komuś wyświetlacz pada, a to bateria nie trzyma)
jak Ci nie przeszkadza jakość wykonania to spoko
2] fajnie, tanio, ja jestem zadowolony ~15zł i masz pilota ( IR )
3] nie mam pojęcia
4] pasek to pasek wykonanie Ci się podoba to bierz teraz mało który pasek nie jest made in china
5] działa pewnie w manualu na co to komu... nie wiem
6] nie mam pojęcia
7] nie mam pojęcia, ale w tym wypadku pewnie jakość wykonania, spasowanie, powłoki na szkłach to główne minusy
8] tu też wielkiej filozofii nie ma kabel jak kabel działa jest taniej, można kupić

pamietaj że poza płaceniem 50% za napis NIKON dostajesz też dobrą rzecz jakościowo nie na wszystkim się opłaca oszczędzić...