PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Timeless



Hoobie
14-12-2011, 22:34
... człowiekowi w plener chce się jechać, ale pogoda nie pozwala i nie chce współpracować :twisted:

Wczoraj, w hrabstwie Donegal (północno-zachodnia cześć Irlandii), zanotowano dwie bardzo wysokie fale na Oceanie:
pierwsza, około południa, o wysokości 16m - ponad dwie godziny później: 20.4m! Wiało z prędkością 145km/h!

Także sami widzicie... nie ma jak :(

Tak więc grzebie w szufladzie i ... coś takiego odgrzebałem :)



Zapraszam


***


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/2671/dsc31141a1024.jpg)

***


Pozdrawiam :)

stroop
14-12-2011, 23:05
Ładnie jest, chociaż trochę nużący dół. Może jakby ten pas kamieni oziębić, nie wiem... Ucięte nad miedzą też mi się podoba.

darek_d
14-12-2011, 23:07
Ładnie jest, chociaż trochę nużący dół. Może jakby ten pas kamieni oziębić, nie wiem... Ucięte nad miedzą też mi się podoba.

Podobne mam odczucia co do dołu, ale za to piękna perspektywa.

Nikonozaur
14-12-2011, 23:18
Ładnie, ładnie, ale bardziej mnie zainteresowały te gigantyczne fale - nie da się Hubercie jakoś tego pstryknąć?

Greg77
14-12-2011, 23:42
Ładnie, ładnie, ale bardziej mnie zainteresowały te gigantyczne fale - nie da się Hubercie jakoś tego pstryknąć?

Mielismy wczoraj razem jechac i to prawie w te katy gdzie byly te fale.....nie wystawisz aparatu przy takim wietrze i gradzie......
Pamietam moje sztormowki przy 80km/h wietrze musialem trzymac statyw a fale mialy zaledwie 3-4m;)
Z bolem musielismy zrezygnowac....moze innym razem:)

Hoobie
14-12-2011, 23:43
Ładnie jest, chociaż trochę nużący dół. Może jakby ten pas kamieni oziębić, nie wiem... Ucięte nad miedzą też mi się podoba.
O oziębianiu raczej nie ma mowy, niemniej dzięki za sugestię ;)
Myślałem o cięciu do panoramy, jednak taki kadr był założeniem początkowym w momencie wciskania spustu... I tak już zostało :)


(...) te gigantyczne fale - nie da się Hubercie jakoś tego pstryknąć?
Wiesz Andrzeju - generalnie da się, jednak prawdopodobieństwo ustrzelenia takowej fali jest ... bardzo niskie. Trzeba być albo bardzo dobrze zorientowanym w kwestii pogody (zmienny kierunek wiatrów, ich prędkości itd), albo po prostu znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze
Tutejsi meteorologowie mają na Oceanie specjalne boje, w których zamontowane są czujniki, rejestrujące wszelkiego typu zmiany/zaburzenia (jeśli tak to można nazwać). Trzeba byłoby się "podpiąć" pod taką i ... obserwować :D

Nikonozaur
14-12-2011, 23:46
Mielismy wczoraj razem jechac i to prawie w te katy gdzie byly te fale.....nie wystawisz aparatu przy takim wietrze i gradzie......
Pamietam moje sztormowki przy 80km/h wietrze musialem trzymac statyw a fale mialy zaledwie 3-4m;)
Z bolem musielismy zrezygnowac....moze innym razem:)
Znam ten ból, ostatnio też dostałem po tyłku od sztormowego morza. Szkoda, morze w dzikim szale wygląda super.
Przepraszam Hubercie za OT, ale w gruncie rzeczy Ciebie to też dotyczy. ;)
O, widzę teraz Twój komentarz - dzięki.
A w ogóle to ubierz czapkę bo zimno. :mrgreen:

katatjuta
14-12-2011, 23:50
Fajnie pokazane, szczególnie gdy za tym wzgórzem jest taka przestrzeń. Fajne i pogoda też ;]

krzysztofz24
15-12-2011, 00:07
Ja rowniez ciachnalbym troche dolu:-). Tak zeby tylko troszke zostawic tego pasa kamieni. Wydaje mi sie ze zdjecie byloby wtedy bardziej zrownowazone. Ot, taka sugestia;-).
Ogolnie to sie podoba:-).9

harb
15-12-2011, 00:41
po docieciu skroci sie perspektywa i mz. fota straci, toskania ma taki urok i albo sie go kupuje albo nie - mnie sie podoba i na siłe niczego bym nie zmieniał :)

topgun25
15-12-2011, 00:59
To prawda - pogoda w irlandii od ladnych paru dni nie nadaje sie do niczego

A wracając do Twojego zdjęcia - bardzo ok, chociaż mam wrażenie, że ostrość jest nie do końca perfekcyjna.

jacekz40
15-12-2011, 01:02
Ech takie krajobrazy to sama przyjemność fotografować... a potem długo oglądać :)

Sebastianito
15-12-2011, 01:34
ja toskania jestem zafascynowany i pewnie kazda fotka bedzie mi sie podobac... Nie ujmuje autorowi! Zdjecie przesympatyczne ale brak mi tu jednak pazura... tego czegos.

PABLOOK
15-12-2011, 09:23
po docieciu skroci sie perspektywa i mz. fota straci, toskania ma taki urok i albo sie go kupuje albo nie - mnie sie podoba i na siłe niczego bym nie zmieniał :)

Mam dokładnie tak jak Janek :).
Dodam tylko, że kolorki bardzo smakowite są :).

jarekf34
15-12-2011, 12:19
Mi się podoba tak jak jest :)

Romano H.
15-12-2011, 18:31
Witaj ! Bogata i ciekawa ta szuflada ! Moje zdanie na temat zdjęcia, to bym zostawił taki kadr jak jest, dołu bym nie ucinał. Teraz widać tą przestrzeń, czuć ten klimat.

Mich77
15-12-2011, 21:01
po docieciu skroci sie perspektywa i mz. fota straci, toskania ma taki urok i albo sie go kupuje albo nie - mnie sie podoba i na siłe niczego bym nie zmieniał :)


Podpiszę się. W Twoim stylu, Hubercie:)

maniak666
15-12-2011, 21:04
Dobrze jest jak jest.

Klarens
16-12-2011, 00:19
Szkoda ,ze mnie tam nie ma Hubciu :D ...zapolowalibysmy na ta fale hehe ... az mnie porywa.... , ech obejde sie smakiem :(

Fotografia oczywiscie sie podoba.

Bartekkw
16-12-2011, 00:56
z ciachaniem to bym sie jeszcze zastanowil - dla mnie jest OK tak jak teraz. Dobre zdjęcie