Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : znowu to samo czyli statyw



ikuko
09-12-2011, 02:47
witam serdecznie, chciałam zapytać czy ktoś mógłby mi polecić dosyć dobry statyw do 400zł? Mam nikona d60 + tamron 24-70. Pod koniec przyszłego roku zamierzam zmieniać aparat na d300s więc chciałabym kupić coś co wykorzystam również w przyszłości. Statyw będzie używany w domowych warunkach no i czasem na nocnych plenerach. Rozważałam velbona sherpe 600R, ale czytałam, że ma dosyć kiepską głowicę i sprzęt będzie brzydko mówiąc opadać :x Zwracam się do was, bo im więcej czytam wątków na różnych forach i komentarzy na temat sprzętu tym większy mam mętlik i zakup odkładam na później, co mnie zaczyna doprowadzać do szewskiej pasji.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
aha no i chyba zapomniałam się przedstawić - Magda :)

ikuko
09-12-2011, 02:48
tylko nie krzyczcie :<

wer
09-12-2011, 04:06
Triopo albo Sirui w tej cenie.

Comret
09-12-2011, 07:19
Od niedawna mam Slika 330dx.
Cały metalowy, oprócz zacisków nóg.
Nadaje się do noszenia.
Używałem kilka razy dopiero, ale jako 100% amator jestem zadowolony.
Rozstawiłem nawet na wietrze i większych obaw nie było.

Powiem tak, za te pieniądze jest to dość porządnie zrbiony statyw dający pewien kompromis.
Używam z tym co w podpisie i max jak się dorobię 70-300.

Cóż mogę powiedzieć, bez zbytniego gdybania/zastanawiania/zbierania mam statyw, który pozwala mi robić zdjęcia, a o to chyba chodzi w tej zabawie :)

darko
09-12-2011, 08:43
....... + tamron 24-70.
a co to za szkiełko ???

ja mam sherpe 650R (jak dobrze pamiętam) kupiony używany od jednego z forumowiczów i nic nie opada.
a obciążany jest np D700+S70-200 z TCx2

ikuko
09-12-2011, 16:07
Od niedawna mam Slika 330dx.
o tym, tez myślałam, ale jako że mam 180 cm wzrostu wydaje mi się być trochę za krótki, ale może to znowu nie jest taki duży problem : D



a co to za szkiełko ???
machnęłam się, miało być 28-75 f/2.8 w sumie to jestem z niego zadowolona gdyby nie to, że jest mi za wąsko przy d60 i mi to bardzo utrudnia.

Comret
09-12-2011, 16:37
Ja mam 185.

Dodaj do wysokości statywu wysokość aparatu a będziesz miał wizjer na środku czoła.

Przy maksymalnym rozstawieniu musiałem się nieźle wyciągać aby zobaczyć coś na górnym wyświetlaczu D90.

Jak chodzisz z puszką to też robisz zdjęcia wyciągnięty jak struna?

Generalnie raczej nie rozkładam go na maxa bo nie ma takiej potrzeby.

Coś za coś, albo mobilność, albo stabilność a o wysokość w tym sliku nie ma się co bać.

ikuko
09-12-2011, 17:26
Ja mam 185.

Dodaj do wysokości statywu wysokość aparatu a będziesz miał wizjer na środku czoła.

Przy maksymalnym rozstawieniu musiałem się nieźle wyciągać aby zobaczyć coś na górnym wyświetlaczu D90.

Generalnie raczej nie rozkładam go na maxa bo nie ma takiej potrzeby.

Coś za coś, albo mobilność, albo stabilność a o wysokość w tym sliku nie ma się co bać.
No właśnie dlatego mówię, że to niekoniecznie jest problem po dodaniu wysokości aparatu.


Jak chodzisz z puszką to też robisz zdjęcia wyciągnięty jak struna?
Nie, raczej czaję się jak złodziej.
I jeśli można to, mów do mnie w formie żeńskiej : x

ikuko
09-12-2011, 17:29
Comret ten slik wyciągnięty maksymalnie ma 160cm razem z kolumną tak?

Comret
09-12-2011, 17:38
Tak psze Pani.

Zmierzyłem miarką, z wyciągniętą kolumną centralną 160,5 cm.

Natomiast wszem i wobec znana jest prawda o tym, że statyw z maksymalnie wyciągniętą kolumną traci na stabilności.

wojteh
09-12-2011, 19:30
miałem takiego slika - najlepszy statyw jaki miałem - ale miałem z pierwszych produkcji z gąbka na ostatniej części - ma to wielkie znaczenie w zimne dni i zimę - powyginał się dopiero podczas wypadku samochodowego (czołówka z pijanym kierowcą ) - teraz mam sherpę 750 r (slik jest już bez gąbki) kosztował w komputroniku 417 zł wiec niewiele więcej niż zakładasz - ale mi zależało by go używać przy średnim formacie ...

jeśli taniej a dobrze - polecam slik w 100% jeśli też dobrze sherpa 750r

a robienie by aparat na wysokość oczu był na statywie dla mnie to ..... bez sensu .... zobaczcie jak jest wygodnie ... mi na pewno nie

ikuko
09-12-2011, 20:24
Natomiast wszem i wobec znana jest prawda o tym, że statyw z maksymalnie wyciągniętą kolumną traci na stabilności.
no to wiem, psze Pana

Comret
09-12-2011, 20:44
Ja tylko dodam, że mam gąbkę. Wystarczy rzut oka na stronę Slika i wszystko jasne ;)

Bez gąbki jest wersja 300.

Z mocniejszych jeśli chodzi o Slika to wersja 500. Głowica identyczna, wymienna jak wersji 330dx.
500 jest wyższy, mocniejszy, mniej mobilny i cięższy... ale pewnie w tej cenie można rozważyć inne propozycje.

ikuko
09-12-2011, 21:00
jeśli taniej a dobrze - polecam slik w 100% jeśli też dobrze sherpa 750r
i jak porównujesz oba to mimo wszystko lepszy wydaje Ci sie być slik?

andrstac
09-12-2011, 22:10
A ja polecam Benro A600. Nowy około 450 - 500, przyzwoita (dobra za tę cenę) głowica kulowa, nogo metalowe z gąbką. Stabilny z 2kg zestawem.

ikuko
10-12-2011, 00:36
chyba jednak zdecydowałam się na sherpę 750R, tak więc dziękuję wszystkim :)

Comret
10-12-2011, 07:51
Udanych zdjęć życzę :)

wojteh
10-12-2011, 14:29
Chyba wolałem sliki ma dwa uchwyty do zmiany w 2 kierunkach ...

ikuko
10-12-2011, 23:27
dzięki dzięki Comret

Comret
11-12-2011, 01:17
Nie ma za co, kup co chcesz, abyś robiła zdjęcia co Cię cieszą.

Napisz tylko co wybrałaś i jak to oceniasz.