PDA

Zobacz pełną wersję : Zakaz używania lustrzanek na stacji metra



Calme
08-12-2011, 14:53
http://www.chip.pl/news/sprzet/kamery-i-aparaty/2011/12/zakaz-uzywania-lustrzanek-na-stacji-metra

zdyboo
08-12-2011, 15:03
http://www.chip.pl/news/sprzet/kamery-i-aparaty/2011/12/zakaz-uzywania-lustrzanek-na-stacji-metra

Ufff. Tylko digital DSLRs are not allowed. Całe szczęście ja robię na filmie. ;)

M9 i EVILami też można. ;)

Z ciekawostek dodam, że w Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim opłata za zdjęcia aparatem cyfrowym jest wyższa niż analogowym.

Michaelius
08-12-2011, 18:39
Mogliscie dac w tytule , ze w UK. Myslalem , ze u nas w Warszawskim z obawy przed terrostymi czy inna tym podobna bzdura.

jackrabbit
08-12-2011, 18:57
Ufff. Tylko digital DSLRs are not allowed. Całe szczęście ja robię na filmie. ;)

M9 i EVILami też można. ;)


generalnie to nie mozna robic w ogole zdjec na zadnej stacji metra, niewazne czy lustrzanka czy telefonem, trzeba wystapic o pozwolenie ktore niestety kosztuje

zdyboo
08-12-2011, 19:05
generalnie to nie mozna robic w ogole zdjec na zadnej stacji metra, niewazne czy lustrzanka czy telefonem, trzeba wystapic o pozwolenie ktore niestety kosztuje

Ale w Londku tylko.
Zatem Londek skreślam z listy miejsc wartych odwiedzenia. ;) Ja uwielbiam metro i jak jest czas i możliwości, to robię tam zdjęcia (http://tomzych.com/11_11_11-13_metro/index.html).

Andrzejf
08-12-2011, 19:07
Na stadionach też nie można.
Przy próbie wniesienia lustrzanki na mecz Polska-Włochy próbowano mi odebrać sprzęt.
Powiedziano, że nie można wnosić aparatów, które mają wymienne obiektywy.
W regulaminie było napisane (cytuję z pamięci), że nie wolno wnosić aparatów i kamer, za wyjątkiem urządzeń do użytku prywatnego.

Całe szczęście ochrona przy innej bramce miała inne zdanie na ten temat.

Sapphiron
08-12-2011, 19:08
też się przestraszyłem... Ale jak widać nie tylko u nas są nierozgarnięci ;)

Rafał_Sz
08-12-2011, 19:21
Przecież od dawna nie wolno.

jackrabbit
08-12-2011, 19:24
Ale w Londku tylko.
Zatem Londek skreślam z listy miejsc wartych odwiedzenia. ;) Ja uwielbiam metro i jak jest czas i możliwości, to robię tam zdjęcia (http://tomzych.com/11_11_11-13_metro/index.html).

noo, niestety

nie wiem jak w Wawie ale w Londku w metrze przewalaja sie tlumy i jakby kazdy mogl robic foty to na kazdej stacji bys sie potykal o fotografa albo pol naga modelke, takie streety po kryjomu pewnie bys mogl strzelic i nikt cie nie wyrzuci :)

zdyboo
08-12-2011, 19:31
nie wiem jak w Wawie ale w Londku w metrze przewalaja sie tlumy i jakby kazdy mogl robic foty to na kazdej stacji bys sie potykal o fotografa albo pol naga modelke, takie streety po kryjomu pewnie bys mogl strzelic i nikt cie nie wyrzuci :)

Też nie wiem jak w Wawie, w sumie mogę powiedzieć, że byłam tam tylko przejazdem. ;)
Tylko street, żadnych modelek i innych cudów wianków.

Sendilkelm
08-12-2011, 20:04
Ale to chyba dobrze dla fotoreporterów, którzy mogą zdobyć akrę i w końcu zarobić na zdjęciach do gazety :P

jackrabbit
08-12-2011, 20:56
Ale to chyba dobrze dla fotoreporterów, którzy mogą zdobyć akrę i w końcu zarobić na zdjęciach do gazety :P

http://www.tfl.gov.uk/corporate/media/1521.aspx#page-link-lu-film-office-permit-rates