PDA

Zobacz pełną wersję : Duzy plecak na 2 aparaty



stig
06-12-2011, 17:48
Do rzeczy... Musza sie w nim zmiescic:
-- 2 x D3 z podpietymi 70-200 i 24-70 (lub 14-24).
-- oprocz obiektywow podpietych z body, powinien wlezc tez 3ci z nich,
-- 2 x SB-800 + SU-800 + pomniejsze *******y (akumulatory, filtry, etc.)

Plecak powinien miec pas biodrowy, i byc wykonany z jakiegos gesto tkanego nylonu (nie musi byc koniecznie z chowanym kapturem). Przydalby sie takze jakis system szybkiego dostepu do 2 glownych komor. Wskazane jest takze, zeby jednak kosztowal mniej niz najwieksze plecaki KATy (ktore zreszta tez nie spelnieja pierwszego zalozenia).

Ogladalem juz chyba wszystkie najwieksze plecaki znanych mi producentow, ale nawet te, ktore oferuja zmieszczenie 2-3 x DSLR i 5-7 obiektywow, jakos nie maja mozliwosci latwego zmieszczenia dwoch korpusow z podpietymi duzymi obiektywami, a ja nie cierpie przekrecac szkiel tylko po to, zeby schowac zestaw.

grudzinsky
06-12-2011, 18:12
idealnie trafiles z dzialem :mrgreen:

malita
06-12-2011, 18:30
sprawdź http://fstopgear.com/ może to co szukasz jest tam
http://dancarrphotography.com/blog/2011/05/22/introducing-the-f-stop-satori-exp-backpack/

Me_how
06-12-2011, 19:23
A przyglądałeś się Lowepro Pro Runner 450 AW?

stig
06-12-2011, 19:35
idealnie trafiles z dzialem :mrgreen:O fuck! A bylem przekonany, ze pisze w "pozostalych akcesoriach"... :)
Prosze moda o przeniesienie...


sprawdź http://fstopgear.com/ może to co szukasz jest tam
http://dancarrphotography.com/blog/2011/05/22/introducing-the-f-stop-satori-exp-backpack/Bialy? :D
Generalnie chodzi mi o typowy fotograficzny -- zeby jak najmniej przypominal normalne plecaki wycieczkowe; minimum sprzaczek, zewnetrznych kieszonek, etc.


A przyglądałeś się Lowepro Pro Runner 450 AW?Wydaje mi sie, ze moze byc taki sam problem ze zmieszczeniem dwoch korpusow ze szklami, jak w pozostalych duze, ktore ogladalem:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/6713661904bf06aa865c83-1.jpg
źródło (http://img.bazarek.pl/48837/6325/1411895/6713661904bf06aa865c83.jpg)


Ale szukajac zdjec na temat LP 450, natknalem sie na porownanie z Tamrac Expedition 8x:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tamrac.com/images/5578_lrg.jpg)

Ten chyba bylby odpowiedni... :)

biegly
06-12-2011, 20:56
Jak by 8x był za mały to jest jeszcze 9x ;)
Ja posiadam 6x i uważam że na tak duże body może być za płytki!
Mając podpięty grip do d300, aparat jest na równi z krawędzią plecaka.
Nawet widać na tym zdjęciu, jak muszla oczna kończy sie nad ekspresem (tam gdzie jest ściągacz)
Taka mała uwaga która może nie przeszkadzać, ale jak napchasz gratków w kieszonki to kto wie!!

ramzey
06-12-2011, 22:09
Chyba we wszystkich plecakach tak będzie. D3 wchodzi bez problemu a d700 z gripem trochę wystaje.

manfred
07-12-2011, 07:20
Zobacz tez na Mekko sa tam pozycje o wielkich gabarytach

RobertMiernik
07-12-2011, 09:46
http://www.hama.pl/portal/picType*abb/action*2599/articleId*29110765
Tutaj się powinny zmieścić dwa body + obiektyw i dwie lampy (na 100% będę wiedział jutro)

Dostęp do sprzętu natychmiastowy i wygodne ramię a do tego pokrowiec i pas prawie-biodrowy...

stig
07-12-2011, 10:00
http://www.hama.pl/portal/picType*abb/action*2599/articleId*29110765
Tutaj się powinny zmieścić dwa body + obiektyw i dwie lampy (na 100% będę wiedział jutro)

Dostęp do sprzętu natychmiastowy i wygodne ramię a do tego pokrowiec i pas prawie-biodrowy...To jest bardzo dobre i wygodne rozwiazanie, ale obawiam sie, ze nie dla mnie. 2 x D3, 70-200, 24-70, 14-24, Sabiny i do tego jeszcze przynajmniej z kilogram roznych innych gratow (+ masa samego plecaka), to troche za duzo, jak na obciazanie jednego ramienia (nawet po skosie). Mam to samo prawie na co dzien z duza torba. Dlatego wlasnie zdecydowalem sie na typowy plecak, zeby obciazyc czescia masy obydwa ramiona, a pozostala -- biodra. W zasadzie juz sie zdecydowalem (Tamrac Expedition 8x) i uzgadaniam szczegoly transakcji z jednym z forumowiczow. :)

Erie
07-12-2011, 10:25
może benro ranger 600?

stig
07-12-2011, 10:33
może benro ranger 600?Przy max rozmiarze wewnetrznym 340 mm, nie ma szans, zeby wepchnac tam dwie puszki z przypietymi szklami (w tym jednym 70-200).

Erie
07-12-2011, 10:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/930/rangerpro500nb3.jpg)

to jest niby 500tka, a 600tka jest trochę większa

malita
07-12-2011, 10:40
Fajny ten Tamrac, widziałem nie raz kogoś z nim i zawsze wyglądał tak samo czyli brzydki i duży ale spełnia swoje zadanie bo jest bardzo pojemny i ułożenie skrytek i schowków jest ok. Mogli by tylko dizajn zmienić bo sam mam dakine sikłens i lowepro classfield największego i zastanawiam się nad plecakiem z podobnym arsenałem tylko oglądając recenzje i wiedząc co w nim będzie to ten plecak defacto kosztuje 50 tyś złotych :D

btw cena w usa wyższa niż w Polsce przez kurs :-)

stig
07-12-2011, 10:50
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/930/rangerpro500nb3.jpg)

to jest niby 500tka, a 600tka jest trochę większaW takim razie albo to co na zdjeciu to nie Benro Ranger 600, albo tutaj (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=13734&benro-ranger-pro-nowa-linia-plecakow) podali nieprawidlowe rozmiary. D3 z 70-200, to jest 300 mm, D3 z 24-70 to z kolei 230 mm + 5-10 mm na przegrodke, daje nam to okolo 540 mm. Wg info z fotopolis 600tka ma 340 mm co jest o 200 mm mniej, niz wynikaloby z mojej potrzeby, a skoro mniejsza 500tka na zdjeciu przez Ciebie podlinkowanym miesci 2 zestawy, to ja juz sam nie wiem o co kaman...

Tommy
07-12-2011, 11:00
ja używam tamraca 8x ... i chętnie zamieniłbym na 9x ;)
generalnie do plecaka wchodzi d700 z zapiętym 24-70 i d300 z gripem z 70-200, ale jest to na styk, dlatego dla większego komfortu wolałbym większy, no ale gdy kupowałem mojego tamraca to 9x był niedostępny. można też na płasko położyć body z jakimś fiszem, 35 lub 50mm i na wysokość się mieści spokojnie
Minusem jest spora masa własna plecaka i dlatego używam go bardziej jako 'transportera' a raczej z nim nie łażę
pas biodrowy jest bardzo dobry i dobrze odciąża ramiona. Klips w pasie biodrowym kilka razy skatowałem drzwiami w aucie i pomimo że jest połamany i nie ma już jego kawałków to nadal mocno trzyma ;)

RobertMiernik
07-12-2011, 11:06
Offtop mode ON
Już drugi raz przeczytałem temat jako: Duży aparat na dwa plecaki.
Gdzie tu kawę można dostać?
...
Offtop mode OFF

Adams
07-12-2011, 11:37
Ja używam Pro Trekker AW, mieści się w nim spokojnie to co pisałeś, do tego jest lekki.

stig
07-12-2011, 11:39
Ja używam Pro Trekker AWKtory konkretnie (mumer)?

akustyk
07-12-2011, 11:59
jesli chodzi o LowePro, to zachecam do patrzenia na Verteksy, bo szelki w tych plecakach sa lagodniejsze dla plecow
niz wiekszosc plecakow LowePro, z ktorymi mialem do czynienia (masa lagodniej "lezy" na barkach). aczkolwiek pewny
nie jestem, ze Vertex 300 AW pomiesci Twoje graty.

OT: te LowePro i Tamrac wyzej sa do Canona, wiec odpadaja ;)

Tommy
07-12-2011, 12:30
Ja używam Pro Trekker AW, mieści się w nim spokojnie to co pisałeś, do tego jest lekki.

aż z ciekawości sprawdziłem co za lekkość oferuje lowepro i cofam moje słowa co do wagi tamraca 5588 ;) - patrze na te pro trekkery i nawet malutki Lowepro Pro Trekker 400 AW jest w wadze tamraca, a na pewno nie mieści tego co w temacie ;)
dla mnie 3300 gram to nie tak mało no ale widzę że to jednak dobry wynik

Me_how
07-12-2011, 13:09
D3 z 70-200, to jest 300 mm, D3 z 24-70 to z kolei 230 mm + 5-10 mm na przegrodke, daje nam to okolo 540 mm. Wg info z fotopolis 600tka ma 340 mm co jest o 200 mm mniej, niz wynikaloby z mojej potrzeby, a skoro mniejsza 500tka na zdjeciu przez Ciebie podlinkowanym miesci 2 zestawy, to ja juz sam nie wiem o co kaman...

Patrząc na te wymiary przyszło mi do głowy, że może rozwiązaniem jest upakowanie korpusów z obiektywami w poprzek, poziomo, w układzie "na waleta".

stig
07-12-2011, 13:13
Patrząc na te wymiary przyszło mi do głowy, że może rozwiązaniem jest upakowanie korpusów z obiektywami w poprzek, poziomo, w układzie "na waleta".Ale na zdjeciu jest w pionie: jeden nad drugim:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/930/rangerpro500nb3.jpg)

ramzey
07-12-2011, 13:14
Nacisk będzie za duży i przegrody pójdą w dół.

Nie ma w tej chwili produktu który by spełniał wymagania.

stig
07-12-2011, 13:21
Nacisk będzie za duży i przegrody pójdą w dół.Ale to akurat w niczym nie przeszkadza. Jak widac na zdjeciu -- jeden podtrzymuje drugi. :)

ramzey
07-12-2011, 13:28
Ok , źle zrozumiałem. Myślałem o pozycji jak w slingu.
Jeden aparat poziomo nad drugim z zapiętymi szkłami.

stig
07-12-2011, 13:32
Ok , źle zrozumiałem. Myślałem o pozycji jak w slingu.
Jeden aparat poziomo nad drugim z zapiętymi szkłami.W sumie taki plecak bylby idealny. Dwie wyraznie odgrodzone przegrody, z osobnym dostepem do dwoch korpusow, i dodatkowo duze wieko, z dostepem do wszystkiego na raz. Spotkal sie ktos z takim rozwiazaniem, jednoczesnie mieszczacym dwa aparaty z duzymi szklami? Bo najczesciej jest to jedna przegroda a nad nia tylko taki niezbyt sztywny "worek" na upchniecie co najwyzej bluzy.

ramzey
07-12-2011, 13:35
Też szukam "świętego graala" toreb. Jak wejdę na komputer to napisze coś więcej.


Dla mnie ideałem było by coś takiego jak kata 3in1 30 z tym że dolny compartment x2
Zamiast tego małego na górze.
Bo ma figurację na sling plecak i chowanie pasków do samolotu.
Poza tym dostęp z dwóch stron.

Niestety nie ma takiej torby
TT ma swojego slinga z dużą klapką ale on jest za wąski żeby zmieścić body zpodpiętym 70-200 w poprzek.
Tamrac ma fajnego sligo-plecaka ale też jedna komora + badziewie.

Mam duży plecak w którym wejdą dwa body na waleta ze szkłami ale jest tak ogromny że nie znalazłem wymówki żeby to monstrum wyprowadzić na spacer i nie czuć się jak wielbłąd.

Adams
07-12-2011, 14:35
Ktory konkretnie (mumer)?

Ja mam największy. Był ze mną na Grenlandi jako jedyny plecak. Był w nim cały sprzęt foto plus rzeczy.

emte
07-12-2011, 15:38
Hej,

jesli jestes zawodowym fotografem (a sądząc z posiadanego sprzętu to chyba tak) to raczej podaruj sobie takie rzeczy jak Hama czy inne..

Zobacz na to: http://www.thinktankphoto.com/categories/camera-backpacks.aspx

Wydaje mi sie, ze najbardziej pojemny jest:
http://www.thinktankphoto.com/products/airport-addicted-backpack.aspx
tu jest filmik:
http://youtu.be/SLmBILFovuY

To są rzeczy robione specjalnie dla zawodowych fotoreporterow za czum idzie jakość, rozwiązania techniczne no i cena... Ale warto poszperac po np amerykanskich forach co na temat TT piszą zawodowcy.

W Polsce sprzedaja to tutaj:
http://ttfoto.pl/gdzie-kupic--c_94.html


jakbys chcial dopytac, to pisz albo na PW

Ale jeslibys chcial bardzo lekki i pojemny plecak to Think Tank Shape Shifter.
http://ttfoto.pl/plecaki-shape-shifter%C2%AE-o_l_164_435.html
Wazy niecale 1.8 kg i jest bardzo kompaktowy, mozna go spreżyć.

Tutaj jest test tego plecaka:
http://www.dfv.pl/sprzet.html?id=1151

a tu filmiki poglądowe:
http://youtu.be/g0rz6RPhxNA
http://youtu.be/SObnMh2xbZE

plecak wyglada niepozornie ale miesci naprawde sporą furę sprzetu..

kichu
07-12-2011, 15:54
Kiboko sobie kup :) nie widzialem jeszcze wygodniejszego - i lzejszego (sam wazy niecale 2kg) - plecaka do przenoszenia tony sprzetu :)

http://www.guragear.com/kiboko-30l/

ponizej sporo zdjec z Nikonami

http://blog.guragear.com/gura-gear-the-blog/2009/1/6/new-product-photos.html

dodatkowo z caloscia spokojnie spakujesz sie do samolotu na bagaz podreczny :)

Raf 007
07-12-2011, 16:06
www.explpre.pl lub jak to woli torbylowepro.pl to to samo

Mają namacalnie b duży wybór różnych plecaków, znają się na tym co sprzedają - potrafią mądrze doradzić. Jak u nich byłem to mieli również jakieś mega kobyły więc się podpytaj.
I jeszcze jedno ja utargowałem do poziomu niskich cen z internetu.
Sam zapewne nie przymierzysz bo to Wa-wa, ale myslę że Ci podpowiedzą.
Ja się zdecydowałem na Pro Runner 450 ale na te obiektywy to za mały, chyba, żeby pokombinować z ułożeniem , że się obiektywy mijają (są obok siebie) to może. sprawdzę w domu czy tak da radę.

ramzey
07-12-2011, 16:17
Hej,

jesli jestes zawodowym fotografem (a sądząc z posiadanego sprzętu to chyba tak) to raczej podaruj sobie takie rzeczy jak Hama czy inne..

Zobacz na to: http://www.thinktankphoto.com/categories/camera-backpacks.aspx

Wydaje mi sie, ze najbardziej pojemny jest:
http://www.thinktankphoto.com/products/airport-addicted-backpack.aspx
tu jest filmik:
http://youtu.be/SLmBILFovuY

To są rzeczy robione specjalnie dla zawodowych fotoreporterow za czum idzie jakość, rozwiązania techniczne no i cena... Ale warto poszperac po np amerykanskich forach co na temat TT piszą zawodowcy.

W Polsce sprzedaja to tutaj:
http://ttfoto.pl/gdzie-kupic--c_94.html


jakbys chcial dopytac, to pisz albo na PW


A ja amator mogę? :P

Airport addicted nie jest do spacerowania z nim cały dzień. Fajny jak musisz upchnąć dużo rzeczy ale zdecydowanie nie sprawdza się podczas wędrówek. Poza tym to wielki plecak. Dobry do samolotu nie w pole.
Wiem bo targałem.

Shape shifter jest fajny ale też do transportu bez zamocowanych szkieł. I jak dla mnie za delikatny na polskie warunki.
Żaden z plecaków TT nie spełnia wymogu w miarę wygodnego wyjmowania sprzętu.
Sligomatic byłby najlepszy gdyby był wyższy i szerszy ale nie jest.

nie pracujesz czasem w polskiej dystrybucji TT?;)

żeglarz
07-12-2011, 16:34
A tak z ciekawości dlaczego Tamrac wyprodukował bardzo porządną serię EKSPEDYCYJNĄ !!!!!
Forum jest baaaardzo pojemne można listę plecaków mnożyć, tylko po co ?

stig
07-12-2011, 16:42
Ale jeslibys chcial bardzo lekki i pojemny plecak to Think Tank Shape Shifter.
http://ttfoto.pl/plecaki-shape-shifter%C2%AE-o_l_164_435.html
Wazy niecale 1.8 kg i jest bardzo kompaktowy, mozna go spreżyć.

Tutaj jest test tego plecaka:
http://www.dfv.pl/sprzet.html?id=1151Dzieki za linka -- skutecznie mnie zniechecil do tego plecaka. Pomine juz, ze spodziewalem sie naprawde cudow (po Twoim wstepie, ze wszystko inne marki nalezy sobie darowac). Jedyna zaleta jaka widze w przypadku TT SS, jest kompresja. Przydatne, ale tez malo kiedy do wykorzystania, bo zawsze cos w plecaku zostaje albo jeden obiektyw albo caly jeden zestaw + jeszcze jeden obiektyw. Ten "bajer" (TT nie jest jedyna firma oferujaca takie rozwiazanie), pociaga za soba ogromna wade, ktora jest dla mnie nie do pominiecia, a mianowicie duzo slabsze zabezpieczenie sprzetu. W tym momencie ten plecak to po prostu plocienny worek z mniejszymi woreczkami na... elementy zestawow. Co to za plecak dla fotoreporterow, ktory nie chroni wystarczajaco sprzetu, a i na dodatek nie mozna w nim przenosic kompletow; aparat+obiektyw? Rozwiazania godne co najwyzej tornistra, a nie plecaka dla fotografa. Fotoreporter potrzebuje szybkiego dostepu do zestawu, a nie zabawy w wyciaganie z woreczkow (jeszcze w odpowiedniej kolejnosci), skrecanie i dopiero prace. Gdybym przed i po kazdej robocie mial sie bawic w montaz i demontaz, to cholery bym dostal -- nie po to przeciez uzywam 2 body, zeby sie kilka razy dziennie bawic w zmienianie szkiel...

emte
07-12-2011, 16:46
A ja amator mogę? :P

Airport addicted nie jest do spacerowania z nim cały dzień. Fajny jak musisz upchnąć dużo rzeczy ale zdecydowanie nie sprawdza się podczas wędrówek. Poza tym to wielki plecak. Dobry do samolotu nie w pole.
Wiem bo targałem.

Shape shifter jest fajny ale też do transportu bez zamocowanych szkieł. I jak dla mnie za delikatny na polskie warunki.
Żaden z plecaków TT nie spełnia wymogu w miarę wygodnego wyjmowania sprzętu.
Sligomatic byłby najlepszy gdyby był wyższy i szerszy ale nie jest.

nie pracujesz czasem w polskiej dystrybucji TT?;)

jak pisalem: to sprzet zaprojektowany dla zawodowcow, fotoreportrów a nie dla spacerowiczow z zoomem spacerowym 18-200. Kolega Stig pytal o duzy plecak na 2 aparaty pro DSLR i na jego pytanie odpowiadalem. Nie wspominal nic o pieszych spacerach czy wedrowkach.
A czy jest wygodny? kwestia subiektywna, profesjonalisci na pewno nie uzywaja niewygodnych rzeczy...
Co to znaczy "za delikatny"?? Nie wiem co TY robisz ze sprzetem, ale TT to chyba jeden z najbardziej odpornych sprzętow w tej dziedzinie...
A juz pomysl z noszeniem dwoch DSLR w Slingomaticu swiadczy raczej o tym, ze nie wiesz co piszesz. Slingi nie nadaja sie do noszenia ciezkich sprzetow bo nie mozna rozlozyc ciezaru na dwoch a ramionach a i zaden Slingomatic nie pomiesci DWOCH D3 jak pisal Stig.
Jak pisalem, odpowiadalem na zapytanie stiga, nie na Twoje preferencje. Jesli bedziesz stal przed problemem wyboru to tez zapytaj, okresl jakie masz potrzeby (np te spacery) i czekaj na rady... Ja tez Ci chetnie udziele.

burton
07-12-2011, 16:56
Tylko od niedawna w wątkach o torbach-plecakach foto można czytać mniej więcej, "że wszystko inne to szajs a tylko TT to godziwa firma" :) Strasznie tendencyjne i nieprawdziwe.

emte
07-12-2011, 17:14
Dzieki za linka -- skutecznie mnie zniechecil do tego plecaka. Pomine juz, ze spodziewalem sie naprawde cudow (po Twoim wstepie, ze wszystko inne marki nalezy sobie darowac). Jedyna zaleta jaka widze w przypadku TT SS, jest kompresja. Przydatne, ale tez malo kiedy do wykorzystania, bo zawsze cos w plecaku zostaje albo jeden obiektyw albo caly jeden zestaw + jeszcze jeden obiektyw. Ten "bajer" (TT nie jest jedyna firma oferujaca takie rozwiazanie), pociaga za soba ogromna wade, ktora jest dla mnie nie do pominiecia, a mianowicie duzo slabsze zabezpieczenie sprzetu. W tym momencie ten plecak to po prostu plocienny worek z mniejszymi woreczkami na... elementy zestawow. Co to za plecak dla fotoreporterow, ktory nie chroni wystarczajaco sprzetu, a i na dodatek nie mozna w nim przenosic kompletow; aparat+obiektyw? Rozwiazania godne co najwyzej tornistra, a nie plecaka dla fotografa. Fotoreporter potrzebuje szybkiego dostepu do zestawu, a nie zabawy w wyciaganie z woreczkow (jeszcze w odpowiedniej kolejnosci), skrecanie i dopiero prace. Gdybym przed i po kazdej robocie mial sie bawic w montaz i demontaz, to cholery bym dostal -- nie po to przeciez uzywam 2 body, zeby sie kilka razy dziennie bawic w zmienianie szkiel...

Stig, to zalezy czego oczekujesz: jesli naprawde szybkiego dostepu do sprzetu podczas sesji to zapomnij o plecaku. Wtedy najlpiej miec albo torbe z ktorej mozna szybko wyjac zlozony sprzet albo slinga, ktory miesci DSLR z zapietym 70-200 z oslona gotową do "strzalu" (choc ja tam nie lubie slingow). Natomiast fotoreporterzy do pracy nie uzywaja w ogole plecakow, raczej np pasow biodrowych z kaburami. Plecaki maja tylko przenosic sprzet z miejsca na miejsce.
A taka prawie "ekstremalna" sytuacja to jest jak tutaj: http://youtu.be/CtrG2Ye3CNs
Jesli chodzi o Shape Shifter i fotoreporterow (mam tu na mysli prasowych czy sportowych) to dla nich w pracy nie jest najwiekszym priorytetem ochrona sprzetu (sic!). Wazniejsze jest to, zeby plecak byl lekki bo maja dosyc innego szpeja do noszenia. Drugą wazną sprawa jest to, ze mozna ten plecak "skompresowac" zeby nie zajmowal duzo miejsca. Nie ma on specjalnie tych wszystkich ochraniaczy zeby wazyl niecale 1.8 kg wlasnie. Jesli potrzebna jest ochrona sprzetu to np Antidote 2.0 ale wazy juz do 3 kg. Zawsze jest cos za cos... Albo rybki albo akwarium :)

Piszesz o robocie... Z autopsji moge powiedziec, ze ciezko np robic foty przy slubie z duzym plecakiem na plecach. Raczej sie go zdejmuje, wyciaga sprzet i robi slub. Ja nie latam z plecakiem za PM. Raczej Antidote zamykam na zamek i przypinam do czegoś linką stalową (ma ja wbudowaną) a do zdjec to albo szelki albo pas biodrowy z kaburami na szkla...

emte
07-12-2011, 17:15
Tylko od niedawna w wątkach o torbach-plecakach foto można czytać mniej więcej, "że wszystko inne to szajs a tylko TT to godziwa firma" :) Strasznie tendencyjne i nieprawdziwe.

a kto i gdzie tak napisal? ze wsystko inne szajs, jak piszesz??

ramzey
07-12-2011, 17:40
jak pisalem: to sprzet zaprojektowany dla zawodowcow, fotoreportrów a nie dla spacerowiczow z zoomem spacerowym 18-200. Kolega Stig pytal o duzy plecak na 2 aparaty pro DSLR i na jego pytanie odpowiadalem. Nie wspominal nic o pieszych spacerach czy wedrowkach.
A czy jest wygodny? kwestia subiektywna, profesjonalisci na pewno nie uzywaja niewygodnych rzeczy...
Co to znaczy "za delikatny"?? Nie wiem co TY robisz ze sprzetem, ale TT to chyba jeden z najbardziej odpornych sprzętow w tej dziedzinie...
A juz pomysl z noszeniem dwoch DSLR w Slingomaticu swiadczy raczej o tym, ze nie wiesz co piszesz. Slingi nie nadaja sie do noszenia ciezkich sprzetow bo nie mozna rozlozyc ciezaru na dwoch a ramionach a i zaden Slingomatic nie pomiesci DWOCH D3 jak pisal Stig.
Jak pisalem, odpowiadalem na zapytanie stiga, nie na Twoje preferencje. Jesli bedziesz stal przed problemem wyboru to tez zapytaj, okresl jakie masz potrzeby (np te spacery) i czekaj na rady... Ja tez Ci chetnie udziele.

Przestań chrzanić. Używam TT dłużej niż sprzedają go w PRL-u.
Muszę wypisać w stopce wszystko co mam żeby nie być traktowany jak leszcz?
Pomysł noszenia dwóch DSLRów w odpadł zaraz po premierze tego cuda. Bo jest za małe. Stig może miec słabe plecy , ja nie mam.
Aha, pewnie miałem je w rękach wcześniej niż Ty o nim mogłeś przeczytać.

emte
07-12-2011, 17:48
Przestań chrzanić. Używam TT dłużej niż sprzedają go w PRL-u.
Muszę wypisać w stopce wszystko co mam żeby nie być traktowany jak leszcz?
Pomysł noszenia dwóch DSLRów w odpadł zaraz po premierze tego cuda. Bo jest za małe. Stig może miec słabe plecy , ja nie mam.
Aha, pewnie miałem je w rękach wcześniej niż Ty o nim mogłeś przeczytać.

moze, nie wiem, ja je znam od 6 lat, a Ty?
i prosze podaruj sobie teksty typu "Przestań chrzanić". Po co takie odzywki? Mozna dyskutowac, do tego sluzy forum ale anonimowosc w necie nie musi oznaczac braku kultury...

ramzey
07-12-2011, 18:00
Dyskutować tak. Ale nie masz pojęcia o co Stigowi chodzi a próbujesz sprzedać coś co się nie nadaje do jego potrzeb (i moich).
Skończ bo tylko robisz złą prasę bardzo dobrej firmie.

emte
07-12-2011, 18:05
Dyskutować tak. Ale nie masz pojęcia o co Stigowi chodzi a próbujesz sprzedać coś co się nie nadaje do jego potrzeb (i moich).
Skończ bo tylko robisz złą prasę bardzo dobrej firmie.

Nie znam Stiga osobiscie, przeczytalem jedynie jego zapytanie w pierwszym poscie tego wątku i na tej podstawie cos tam naskrobalem. Nie widzialem tam nic o "spacerach" czy "pieszych wedrowkach" jak wczesniej sugerowales.
I masz racje: zupelnie nie wiem o co CI chodzi...

A co do zlej prasy to mysle, ze jesli nawet to taki brand sam sie broni.

kichu
07-12-2011, 18:25
sitg, powtorze jeszcze raz Kiboko - tylko cena moze zniechecac :)

stig
07-12-2011, 19:28
sitg, powtorze jeszcze raz Kiboko - tylko cena moze zniechecac :)Cena i to, ze chyba w ogole nie mozna nigdzie w Polsce tego pomacac.


Nie widzialem tam nic o "spacerach" czy "pieszych wedrowkach"Nie chodzi o typowe wedrowki (np. po gorach czy lasach). W takiej sytuacji nie sa potrzebne 2 ciezki body i 3 reporteskie zoomy czy lampy. Chodzi mi o typowy fotoreportaz; impreza plenerowa na obszarze powiedzmy kilku hektarow, albo dla odmiany kilku kilometrow w kilkunastu punktach, w ktorych spedza sie kilka(nascie) minut, slub/wesele, czy chociazby koncert albo wrecz festiwal. Wiem w jakich sytuacjach torba mi sie lepiej sprawdzi, a w jakich wygodniejszy bedzie plecak. Nie chodzi o blyskawiczny dostep do sprzetu -- nie jestem rewolwerowcem. :) Niemniej na pewno nie chcialbym za kazdym razem wkladac i wyciagac z woreczkow a pozniej montowac i demontowac zestawy. A i ochrona z przegrodek czy glownego "pojemnika" z grubej pianki, jest dla mnie nie do przecenienia. LowePro 650 mam tak skonfigurowana, ze wyciagniecie zestawu to jest ulamek sekundy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/1414/img0347uj.jpg)

i na pewno nie chcialbym sobie tego jakos diametralnie pogorszyc. Wiem, ze z plecakiem na pewno bedzie to trwalo dluzej niz teraz, ale nie chce tez przesadzac i sie unieszczesliwiac gorsza ochrona i dluzszym przygotowaniem do pracy.

kichu
07-12-2011, 19:56
Cena i to, ze chyba w ogole nie mozna nigdzie w Polsce tego pomacac.

do Bydgoszczy masz niedaleko, pogadaj z wilkiem :) do Wrześni troche dalej, ale widzialem na FB ze ostatnio przejezdzałes... wiec jakby byla powtorka to daj znac :)

stig
07-12-2011, 20:19
do Bydgoszczy masz niedaleko, pogadaj z wilkiem :) do Wrześni troche dalej, ale widzialem na FB ze ostatnio przejezdzałes... wiec jakby byla powtorka to daj znac :)No widzisz... :) Z Tadziem faktycznie -- moglbym sie umowic (przez Wrzesnie w najblizszym czasie raczej nie bede przejezdzal).

burton
07-12-2011, 20:44
a kto i gdzie tak napisal? ze wsystko inne szajs, jak piszesz??
Napisałem "mniej więcej"- uogólniłem. Nie mam potrzeby wklejania Twoich postów, możesz je sobie sam poczytać :) Obojętne, czy mowa o dyskretnych torbach, sakwach, plecakach na dwa body, TT trzy razy lepszy itp., wyższa półka, profesjonalny (jak by inne firmy takiego sprzętu nie miały). Po prostu tendencyjnie-jak już ktoś zwrócił uwagę "jak sprzedawca" ;)

emte
08-12-2011, 01:37
Napisałem "mniej więcej"- uogólniłem. Nie mam potrzeby wklejania Twoich postów, możesz je sobie sam poczytać :) Obojętne, czy mowa o dyskretnych torbach, sakwach, plecakach na dwa body, TT trzy razy lepszy itp., wyższa półka, profesjonalny (jak by inne firmy takiego sprzętu nie miały). Po prostu tendencyjnie-jak już ktoś zwrócił uwagę "jak sprzedawca" ;)

szkoda czasu na dyskusje z Tobą...


Wiem, ze z plecakiem na pewno bedzie to trwalo dluzej niz teraz, ale nie chce tez przesadzac i sie unieszczesliwiac gorsza ochrona i dluzszym przygotowaniem do pracy.

No to faktycznie TT Shifter tutaj odpada. Ale widzialem w ktoryms sklepie w Wwie plecak ktory mozna bylo nosic na dwoch ramionach a w razie potrzeby uzywac go jako slinga. Wtedy do przenoszenia sprzetu rozklada sie ciezar na obydwu ramionach a przy foceniu uzywa sie go jako slinga i masz szybszy dostęp do potrzebnego sprzetu bo przesuwasz go na ramieniu i siegasz do srodka - jak to sling. Tyle, ze nie jestem pewien czy wchodzily tam az dwie pro DLRy z gripami...

gompky
08-12-2011, 03:10
jakieś dwa lata byłem zdecydowany na któregoś większego Expedition, ale trafiłem na Plecak Tenba Large Backpac (bez kółek). głównym kryterium było spokojne mieszczenie body z 300/400/2.8 + 70/80-200/2.8. biegam z tym na piłkę kopaną, ale ostatnio nawet kilometr pod ziemię (to już nie na piłkę...). myślę, że spokojnie pomieści dwa korpusy z zoomami 2.8. oprócz dużego wieka, dwie kieszenie dostępowe do mniejszego sprzętu - bez potrzeby zdejmowania z pleców, kieszeń na lapa 17", kilka dodatkowych udogodnień (kaptur, pas biodrowy, etc.). z tego co pamiętam, to przy parametrach topowych Tamraców i Lowepro był znacznie od nich tańszy i ...ładniejszy. ja sobie chwalę. http://www.tenba.com/products/Shootout-Large-Backpack.aspx

Motorniczy
08-12-2011, 04:18
sprawdź http://fstopgear.com/ może to co szukasz jest tam
http://dancarrphotography.com/blog/2011/05/22/introducing-the-f-stop-satori-exp-backpack/

To zdjecie zrobilo na mnie wrazenie :) dzieki za super link ! http://cdn.fstopgear.com/images/stories/Mountain_Series_/Satori_EXP/8.jpg

malita
16-12-2011, 16:32
To zdjecie zrobilo na mnie wrazenie :) dzieki za super link ! http://cdn.fstopgear.com/images/stories/Mountain_Series_/Satori_EXP/8.jpg

się wie, bojowy plecak nie jakiś fifarafa mainstreamowy :)

pablos524
23-12-2011, 21:43
a może takie coś: http://allegro.pl/naneu-pro-goombah-plecak-foto-na-kolkach-wawa-i2008601157.html lub http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/97851-test-opis-plecak-naneu-pro-sahara.htm

stig
24-12-2011, 01:50
a może takie coś: http://allegro.pl/naneu-pro-goombah-plecak-foto-na-kolkach-wawa-i2008601157.html lub http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/97851-test-opis-plecak-naneu-pro-sahara.htmAni jeden ani drugi, nie spelnia moich podstawowych zalozen w kwestii pakownosci (nie zmiesci dwoch zlozonych zestawow, o ktorych wspominalem). Przy okazji -- ten Naneu Sahara wyglada jak tani tornister, a nie bezpieczny i wygodny plecak do drogiego sprzetu foto. :( Zreszta -- z mojej strony temat juz nieaktualny. Od kilku dni mam juz Tamraca Expedition 8x.

Paweł Krystek
21-01-2012, 17:48
Od kilku dni mam juz Tamraca Expedition 8x.
@stig czy możesz mnie naprowadzić - poszukuję "większego" plecaczka na wyprawy plenerowe, gdzie wejdą dwa body z zapiętymi szkłami w tym jedno D700 + 14-24 + trochę zapasu wokół średnicy obiektywu, który jak wiesz i tak nie jest mały (pierścień do holder'a filtrów Lee SW150), to wszystko tak aby w tym plecaku mieć możliwość szybkiego dostępu do przynajmniej jednego body właśnie w tej konfiguracji aby wyciągać to w miarę swobodnie.
Plecak najlepiej dwukomorowy tak aby coś tam jeszcze weszło (jakiś prowiant etc.). Na pewno przerabiałeś wiele rozwiązań ;-)

foto4deg
21-01-2012, 19:54
Wprawdzie pytanie było do stiga, jednak może moja podpowiedź też się przyda - patrzyłeś na Naneu UrbanGear U120 lub Lowepro Vertex 200 AW (ewentualnie 300AW)? 300 ma znajomy i jest z niej bardzo zadowolony, nosi dwa body z podpiętymi obiektywami i jeszcze inne akcesoria. Choć nie wiem, jak wygląda sytuacja w tym plecaku z szybkim dostępem..

Paweł Krystek
21-01-2012, 20:12
Wprawdzie pytanie było do stiga, jednak może moja podpowiedź też się przyda - patrzyłeś na Naneu UrbanGear U120 lub Lowepro Vertex 200 AW (ewentualnie 300AW)? 300 ma znajomy i jest z niej bardzo zadowolony, nosi dwa body z podpiętymi obiektywami i jeszcze inne akcesoria. Choć nie wiem, jak wygląda sytuacja w tym plecaku z szybkim dostępem..
Dzięki za wskazówki. Aczkolwiek one nie do końca spełniają moje oczekiwania tj.:
- szybki dostęp do body (D700 z zapiętym 14-24 uzbrojonym w holder filtrów),
- dodatkowo miejsce na 24-70 i 70-200 oraz micro 105
- przedział górny na rzeczy osobiste, niefotograficzne ;-)
- drugie body nie musi być uzbrojone, ewentualnie można wrzucić w górny przedział.
- przegroda na małego laptopa.

Tak wstępnie zastanawiam się nad Tamrac Evolution 8 lub Lowepro CompuPrimus AW

foto4deg
21-01-2012, 20:21
Tu masz dość dobry filmik dotyczący tamraca http://www.youtube.com/watch?v=O0YwomEGYTM.
Z pewnością o lowepro też podobny znajdziesz.
Pomiędzy tymi dwoma plecakami to nie pomogę, aczkolwiek skłaniałbym się do tamraca.

Paweł Krystek
14-02-2012, 19:00
żeby nie dublować wątku,
mam pytanie:

Jaki Plecak dla mnie byście polecali do zestawu D700 Grip + N24-70 + N70-200 + N50 + Statyw Velbon Sherpa + 3 lampy + Wyzwalacze itp.

Myslałem nad Lowepro FastPack 350, ale tam nie ma dobrego uchwytu do statywu.
Ja w końcu kupiłem (myślę, że atrakcyjnie cenowo, prawie nowy) Lowepro Rover Dryzone. D700 + N24-70 wejdzie, w boczne przegrody N70-200, 2 x lampa, równolegle pod body N50, jedna lampa + "duderele" w górny przedział i jest jeszcze kupę miejsca na dodatkowe graty. Statyw monowany z tyłu - wg mnie dość dobrze, tylko te gumki trzeba wymienić na paski (parciane), takie jak te węższe szelki. Plecak ten jest NIESAMOWICIE wygodny. Leży na plecach jak ulał.

gregzorba
14-02-2012, 19:04
Ja w końcu kupiłem (myślę, że atrakcyjnie cenowo, prawie nowy) Lowepro Rover Dryzone.
powiem tak, kiedys miałem Tarmac zamykany w taki sposób, i mnie to denerwowało, dlatego preferował bym inne dojście do body.

gregzorba
14-02-2012, 20:56
a co byście powiedzieli o tym modelu "Lowepro Flipside 400 AW" dość pojemny. Ma może ktoś ten plecak z was?

timi
14-02-2012, 21:19
Miałem to wszystko spakowane w lowepro wertex 200 aw plus dodatkowe 14-24 , i 85. Plecak bardzo pojemny , bez wystających elementów i innych pierdołek przeszkadzających w codziennej pracy.Wiec mogę go polecić.

burton
15-02-2012, 09:26
a co byście powiedzieli o tym modelu "Lowepro Flipside 400 AW" dość pojemny. Ma może ktoś ten plecak z was?
Jak dla mnie same pozytywne doświadczenia. Aczkolwiek zastanawiam się, czy to wszystko zmieścisz w komorze głównej ? Może jedną, dwie lampy będzie trzeba wsadzić do zewnętrznej kieszeni ? 400 AW zgrabny a pojemny plecak. Wejście do komory głównej od strony pleców też nie do przecenienia.