PDA

Zobacz pełną wersję : Portret w domu na tle ściany



Michaelg
05-12-2011, 23:56
Witam.

Mam opcję zrobienia zdjęć chętnej dziewczynie (mają to być "bieliźniane" czyli trochę "rozbierane" zdjęcia NIE AKTY) maja potem pójść w antyramę i być prezentem dla chłopaka.

Trochę zimno na plener a studia nie mam. Dziewczyna mówi że mogłyby być na tle ściany- białej- zastanawiam się jak ustawić światło i zagospodarować przestrzenią i ustawić modelkę do tego zdjęcia. Czy ma stać bezpośrednio/bardzo blisko ściany czy krok/dwa na przód? Mam do dyspozycji Softbox 60/60, staty Quantum Air 260, wyzwalacz radiowy i Metza 50 AF-1. Mam też blendę. Wydaje mi się że nie celowałbym w ujęcia całej postaci (tylko od pasa w góre , ew od pasa w dół)- bo tez może być ciężko- obczaję jej mieszkanie ew to będę wiedział więcej. Jednak poszukałem trochę przykładów na digarcie- zdjęcia poniżej NIE SĄ MOJE.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM5.jpg)

zdjęcia zapożyczone od użytkowników z digarta- niedługo je usunę z tego tematu

To co wyżej ma tylko słuzyc o wizualizacje sytuacji ponieważ zdjęcia nie maja byc tak MOCNE/nagie.


Otóż muszę pogadać i ustalić wiele z tą dziewczyną ale chciałbym wiedzieć jakie techniczne wskazówki muszę znać. Odstęp od ściany, mniej więcej światło, czy próbować z drugiej strony blendą odbijając- wieszając opierając o coś? Pytając o odległość od ściany mam przykładowo na myśli kadr 2 i 3 - ten typ ujęć.

Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.

wer
06-12-2011, 18:20
Ale to musisz już sam wymyślić. Czy ma być błysk, światło zastane, czy chcesz ostry cień na ścianie, brak cienia, miękki cień. To jest twoja inwencja twórcza. Będziesz z linijką odmierzał? A może okaże się, że lepiej jest jak jest dalej od ściany?

Michaelg
06-12-2011, 21:20
Zależy mi na możliwie miękkim cieniu lub jego braku- z tym może być problem bo nie mam drugiej lampy- nawet jakbym miał to nie mam jak wyzwolić za bardzo.

wer
06-12-2011, 21:39
To nastaw się na blendę i fotografowanie w świetle zastanym.

RobertMiernik
06-12-2011, 21:47
Jeśli ta dziewczyna jest podobna do tej z ostatniego zdjęcia to daj znać przyjadę blendę trzymać, na pewno zmajstrujemy jakieś fajne ustawienie...


A tak bardziej w temacie, zamiast na digarcie (btw: jak pożyczasz zdjęcia daj chociaż linka do oryginałów i nicki autorów) szukaj na stronce z ustawieniami strobistów, tutaj na forum, widziałem kiedyś linka do zdjęć z rozpisanym ustawieniem - super sprawa. Zgubiłem gdzieś linka w domu poszukam jeśli nikt nie podrzuci w 'międzyczasie'...

papen
06-12-2011, 22:38
to może ja w tak zwanym "międzyczasie"....
http://strobox.com/photos

Pozdrawiam i owocnego oglądania/podglądania życzę:wink:

rafulec
06-12-2011, 23:22
http://strobox.com/photos


dziękuję za inspiracyje :D
za swojej strony proponuje drobną inwestycję :) (http://www.youtube.com/watch?v=0j_XUAN9Vqg&feature=player_embedded)

Amadeusz
07-12-2011, 10:13
Zdjęcie nr 2 to naszego forumowego Wolanda chyba jest. Zapytaj na PW.

hostman22
09-12-2011, 21:59
zdjęcia zapożyczone od użytkowników z digarta- niedługo je usunę z tego tematu

A zapytałeś się ich czy możesz je tu wkleić ? (Oo)



Otóż muszę pogadać i ustalić wiele z tą dziewczyną ale chciałbym wiedzieć jakie techniczne wskazówki muszę znać. Odstęp od ściany, mniej więcej światło, czy próbować z drugiej strony blendą odbijając- wieszając opierając o coś? Pytając o odległość od ściany mam przykładowo na myśli kadr 2 i 3 - ten typ ujęć.
Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.

Do 2 wystarczy okno i blendą niwelować cienie (najlepiej mieć pomagiera), co do 3 ja bym próbował tuż nad kadrem soft i coś od dołu druga lampa/blenda chociaż najlepiej mieć słoneczko jak w oryginale ;)

Masz nawet świeży przykład na forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=197349 jest exif a dobrze przyjrzysz się modelce poznasz i setup ;)

Michaelg
10-12-2011, 00:37
Dzięki wszystkim za pomoc! hostman22 mega dzięki!