Michaelg
05-12-2011, 23:56
Witam.
Mam opcję zrobienia zdjęć chętnej dziewczynie (mają to być "bieliźniane" czyli trochę "rozbierane" zdjęcia NIE AKTY) maja potem pójść w antyramę i być prezentem dla chłopaka.
Trochę zimno na plener a studia nie mam. Dziewczyna mówi że mogłyby być na tle ściany- białej- zastanawiam się jak ustawić światło i zagospodarować przestrzenią i ustawić modelkę do tego zdjęcia. Czy ma stać bezpośrednio/bardzo blisko ściany czy krok/dwa na przód? Mam do dyspozycji Softbox 60/60, staty Quantum Air 260, wyzwalacz radiowy i Metza 50 AF-1. Mam też blendę. Wydaje mi się że nie celowałbym w ujęcia całej postaci (tylko od pasa w góre , ew od pasa w dół)- bo tez może być ciężko- obczaję jej mieszkanie ew to będę wiedział więcej. Jednak poszukałem trochę przykładów na digarcie- zdjęcia poniżej NIE SĄ MOJE.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM5.jpg)
zdjęcia zapożyczone od użytkowników z digarta- niedługo je usunę z tego tematu
To co wyżej ma tylko słuzyc o wizualizacje sytuacji ponieważ zdjęcia nie maja byc tak MOCNE/nagie.
Otóż muszę pogadać i ustalić wiele z tą dziewczyną ale chciałbym wiedzieć jakie techniczne wskazówki muszę znać. Odstęp od ściany, mniej więcej światło, czy próbować z drugiej strony blendą odbijając- wieszając opierając o coś? Pytając o odległość od ściany mam przykładowo na myśli kadr 2 i 3 - ten typ ujęć.
Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.
Mam opcję zrobienia zdjęć chętnej dziewczynie (mają to być "bieliźniane" czyli trochę "rozbierane" zdjęcia NIE AKTY) maja potem pójść w antyramę i być prezentem dla chłopaka.
Trochę zimno na plener a studia nie mam. Dziewczyna mówi że mogłyby być na tle ściany- białej- zastanawiam się jak ustawić światło i zagospodarować przestrzenią i ustawić modelkę do tego zdjęcia. Czy ma stać bezpośrednio/bardzo blisko ściany czy krok/dwa na przód? Mam do dyspozycji Softbox 60/60, staty Quantum Air 260, wyzwalacz radiowy i Metza 50 AF-1. Mam też blendę. Wydaje mi się że nie celowałbym w ujęcia całej postaci (tylko od pasa w góre , ew od pasa w dół)- bo tez może być ciężko- obczaję jej mieszkanie ew to będę wiedział więcej. Jednak poszukałem trochę przykładów na digarcie- zdjęcia poniżej NIE SĄ MOJE.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/11804238/DOM5.jpg)
zdjęcia zapożyczone od użytkowników z digarta- niedługo je usunę z tego tematu
To co wyżej ma tylko słuzyc o wizualizacje sytuacji ponieważ zdjęcia nie maja byc tak MOCNE/nagie.
Otóż muszę pogadać i ustalić wiele z tą dziewczyną ale chciałbym wiedzieć jakie techniczne wskazówki muszę znać. Odstęp od ściany, mniej więcej światło, czy próbować z drugiej strony blendą odbijając- wieszając opierając o coś? Pytając o odległość od ściany mam przykładowo na myśli kadr 2 i 3 - ten typ ujęć.
Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.