PDA

Zobacz pełną wersję : Zmniejszanie JPG



dzolero
03-12-2011, 16:19
Hej,

obrabiam ostatnio zdjęcia do galerii (moje początki) i używam do tego IrfanView. Wybrałem to narzędzie bo hurtem mogę robić różne operacje na wielu plikach. Jednak kiedy robię resize z JPG'ów to zauważam ziarno i ogólną lipę w jakości zdjęcia. :( Czego mogę użyć do zmiany rozmiaru i zapisu do JPG bez utraty jakości? Wiadomo, chodzi o coś darmowego...

Może dodam, że ustawiam jakość jpg na 100% i to nie pomaga. :(

fizyk21
03-12-2011, 16:26
spróbuj gimpem się pobawic

wasilewk
03-12-2011, 16:26
Hej,

obrabiam ostatnio zdjęcia do galerii (moje początki) i używam do tego IrfanView. Wybrałem to narzędzie bo hurtem mogę robić różne operacje na wielu plikach. Jednak kiedy robię resize z JPG'ów to zauważam ziarno i ogólną lipę w jakości zdjęcia. :( Czego mogę użyć do zmiany rozmiaru i zapisu do JPG bez utraty jakości? Wiadomo, chodzi o coś darmowego...

Może dodam, że ustawiam jakość jpg na 100% i to nie pomaga. :(
Ja używam tego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img443.imageshack.us/img443/4782/fotosizer.jpg)

Oczywiście darmowy.

Pzdr.

J51
03-12-2011, 16:28
Ja używam FastStone Image Viewer,nie mam żadnych problemów i jest darmowy.

ZgReDoL
03-12-2011, 16:35
Ja również polecę Fast Stone Photo Resizer. Hurtowo zmnieniasz rozmiar, dodajesz podpis, znak wodny, ramki, i pare innych efektów, bez najmniejszej utraty jakości. No i oczywiscie całkowicie darmowy.

woogen
03-12-2011, 17:58
a używasz opcji zaawansowanych z przepróbkowaniem? bo ja u siebie jakoś nie widzę "ogólnej lipy i ziarna". pobaw się tez ustawieniami wyostrzania po zmniejszeniu. wszystko zależy od rodzaju zdjęć - mniej czy więcej detali. wyjątkowo "oporne" pliki które opierają się przetwarzaniu wsadowemu możesz potraktować pluginem "zapisz zoptymalizowany"

dzolero
04-12-2011, 11:26
a używasz opcji zaawansowanych z przepróbkowaniem? bo ja u siebie jakoś nie widzę "ogólnej lipy i ziarna". pobaw się tez ustawieniami wyostrzania po zmniejszeniu. wszystko zależy od rodzaju zdjęć - mniej czy więcej detali. wyjątkowo "oporne" pliki które opierają się przetwarzaniu wsadowemu możesz potraktować pluginem "zapisz zoptymalizowany"

Miałem na myśli kaszanę, która mi się pojawiała na zdjęciach z dynamicznymi barwami. Sprawdziłem w ustawieniach batcha i faktycznie nie miałem tej funkcji ustawionej. :) Czy wyostrzanie pomniejszonych zdjęć nie zaszkodzi zdjęciom, które w normalnym rozmiarze już były wyostrzone?

Grzybu
04-12-2011, 12:50
A próbowałeś program naszego kolegi z forum?
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=105312&highlight=sns+resizer

daroooo
04-12-2011, 22:29
ViewNX 2 (darmowy od Nikona) ładnie wykonuje takie zadanie i ma trochę przydatnych opcji.