Zobacz pełną wersję : Zmniejszanie JPG
Hej,
obrabiam ostatnio zdjęcia do galerii (moje początki) i używam do tego IrfanView. Wybrałem to narzędzie bo hurtem mogę robić różne operacje na wielu plikach. Jednak kiedy robię resize z JPG'ów to zauważam ziarno i ogólną lipę w jakości zdjęcia. :( Czego mogę użyć do zmiany rozmiaru i zapisu do JPG bez utraty jakości? Wiadomo, chodzi o coś darmowego...
Może dodam, że ustawiam jakość jpg na 100% i to nie pomaga. :(
spróbuj gimpem się pobawic
wasilewk
03-12-2011, 16:26
Hej,
obrabiam ostatnio zdjęcia do galerii (moje początki) i używam do tego IrfanView. Wybrałem to narzędzie bo hurtem mogę robić różne operacje na wielu plikach. Jednak kiedy robię resize z JPG'ów to zauważam ziarno i ogólną lipę w jakości zdjęcia. :( Czego mogę użyć do zmiany rozmiaru i zapisu do JPG bez utraty jakości? Wiadomo, chodzi o coś darmowego...
Może dodam, że ustawiam jakość jpg na 100% i to nie pomaga. :(
Ja używam tego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img443.imageshack.us/img443/4782/fotosizer.jpg)
Oczywiście darmowy.
Pzdr.
Ja używam FastStone Image Viewer,nie mam żadnych problemów i jest darmowy.
Ja również polecę Fast Stone Photo Resizer. Hurtowo zmnieniasz rozmiar, dodajesz podpis, znak wodny, ramki, i pare innych efektów, bez najmniejszej utraty jakości. No i oczywiscie całkowicie darmowy.
a używasz opcji zaawansowanych z przepróbkowaniem? bo ja u siebie jakoś nie widzę "ogólnej lipy i ziarna". pobaw się tez ustawieniami wyostrzania po zmniejszeniu. wszystko zależy od rodzaju zdjęć - mniej czy więcej detali. wyjątkowo "oporne" pliki które opierają się przetwarzaniu wsadowemu możesz potraktować pluginem "zapisz zoptymalizowany"
a używasz opcji zaawansowanych z przepróbkowaniem? bo ja u siebie jakoś nie widzę "ogólnej lipy i ziarna". pobaw się tez ustawieniami wyostrzania po zmniejszeniu. wszystko zależy od rodzaju zdjęć - mniej czy więcej detali. wyjątkowo "oporne" pliki które opierają się przetwarzaniu wsadowemu możesz potraktować pluginem "zapisz zoptymalizowany"
Miałem na myśli kaszanę, która mi się pojawiała na zdjęciach z dynamicznymi barwami. Sprawdziłem w ustawieniach batcha i faktycznie nie miałem tej funkcji ustawionej. :) Czy wyostrzanie pomniejszonych zdjęć nie zaszkodzi zdjęciom, które w normalnym rozmiarze już były wyostrzone?
A próbowałeś program naszego kolegi z forum?
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=105312&highlight=sns+resizer
ViewNX 2 (darmowy od Nikona) ładnie wykonuje takie zadanie i ma trochę przydatnych opcji.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.