PDA

Zobacz pełną wersję : Nowosci NISSINa do lustrzanek cyfrowych



vasco5
20-02-2007, 21:37
Witam
przegladajac Allegro natknalem sie na interesujace aukcje:

NISSIN SPEEDLITE Di481 za 255zł
http://www.allegro.pl/item166284494_nissin_lampa_blyskowa_di481_do_cyfro wek_nowa.html

NISSIN SPEEDLITE Di622 za 500zł
http://www.allegro.pl/item165203604_nissin_di622_lampa_blyskowa_do_cyfro wek_nowa.html

bardzo mnie interesuje jak te lampy sie sprawuja...
obie obslugują iTTL

czekam na jakies testy !!

pozdrawiam Marcin

prz3mo
20-02-2007, 22:10
Dobra ta marka jest w ogole? Bo chyba mało slyszalem o tych lampach..

vasco5
20-02-2007, 22:34
Firma robila glownie lampy do analogowych lustrzanek !!
chyba najslynniejszy model to
Nissin 350T najchetniej uzywany z cyfrowkami po podlaczeniu do fotoceli...
wiec kiedys firma byla bardzo dobra...
a teraz to nie mam pojecia...
dlatego licze na jakies testy tych dwoch lamp !! :)

qooba
20-02-2007, 22:39
wiem, że istnieje firma nissin produkująca układy hamulcowe do motocykli ;)

martych
21-02-2007, 20:23
witam jako nowy użytkownik forum :)
chciałbym podzielić się wrażeniami z korzystania lamp nissina bo miałem taką sposobność pare dni temu. Zakupiłem u tegoż osobnika jamfot ale na jego stronie sklepu, konkretnie zakupiłem model Di481, następnego dnia do mnie lampa dotarła więc od razu przeszedłem do testów. Z zewnątrz plastik jest dośc dobrej jakości i można sie jedynie przyczepić do naklejki z tyłu lampy gdzie są napisy on off i C.L., ponieważ zbierało się pod nią powietrze i z każdą chwilą użytkowania sprawiała, że bąbel robił sie coraz większy co nie wpływało korzystnie na odczucia wizualne :) jeżeli chodzi o działanie to ciężko sie wypowiedzieć bo podobno moja lampa była uszkodzona, objawiało się to bardzo niestabilnym naświetlaniem przy świetle odbitym, zdarzało się, ze 2 zdjęcia były poprawnie naświetlone na 30 zrobionych :( i nic nie dawała korekcja w aparacie na +1 dla lampy. Gdy opisałem problem sprzedającemu zaproponował mi wymiane za dopłatą i małym rabatem na wyższy model Di622. Ta lampa była znacznie lepiej wykonana i ogólne wrażenie z jej użytkowania pozostawało lepsze, nie miała problemów z naświetlaniem i byłem z niej bardzo zadowolony... przez chwilei :( bo po około 30 błyskach z niewiadomych przyczyn przestała działać. I tyle było mojej przygody z nissinem, sprzedawca oddał pieniądze za lampe i do niego oczywiście nie mam żalu za cokolwiek bo przypadłością rzeczy martwych jest to, że sie często psują :) a ja mam pecha do wszystkich rzeczy elektronicznych i albo przychodzą do mnie popsute albo ich żywot ulega znacznemu skróceniu przy kontaktach z moją osobą :). Ogólnie rzecz biorąc lampa Di622 jest bardzo fajna i póki działała to bardzo dobrze sobie radziła i z normalnym świeceniem i światłem odbitym, wykonanie pozostawia też dobre wspomnienia. Polecam również zakupy u jamfota bo to rzetelny i poczciwy sprzedawca. Aha jeszcze wyprzedzając pytania, używałem tych lamp z Nikonem D50

vasco5
21-02-2007, 21:13
No kurde....
czyli kolejny szit....

martych
21-02-2007, 21:31
niech wypowiedzą się inne osoby, które korzystały z tych lamp bo może rzeczywiście ja miałem pecha i trafiłem na felerne egzemplarze, trzeba poczekać aż więcej osób sprawdzi je na swojej skórze :) ja sprawdziłem i na razie sobie odpuściłem :)