PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Omglone wzgórza



JaroPienza
01-12-2011, 23:54
...ciąg dalszy jesieni



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/4729/dsc5883psweb.jpg)

MadOnion
01-12-2011, 23:57
Cóż wiecej mogę napisać Bosko

maniak666
02-12-2011, 00:05
Jestes w tej sytuacji ze sam juz sobie poprzeczke wysoko ustawiles. Obrobkowo ok, ale kadrowo nie lezy mi to jakos.

stroop
02-12-2011, 00:32
Trochę w zamęt wprowadza to zdjęcie, są dobre fragmenty (drzewa) ale przeszkadza mi biały pas na dole i przeostrzenie na dalekim planie.

piotrm100
02-12-2011, 00:53
Ależ Ty tam masz piękne miejsca! Widze tylko jakies dziwne niebieskozielone akcenty w drzewach.

krokus66
02-12-2011, 12:22
Trochę w zamęt wprowadza to zdjęcie, są dobre fragmenty (drzewa) ale przeszkadza mi biały pas na dole i przeostrzenie na dalekim planie.

Też tak myślę. Przemyśl to.

Zdjęcie podoba mi się.

Kartofelinder
02-12-2011, 12:35
Uważam, że jak na zamglony krajobraz, jest on po prostu zbyt kontrastowy. Dlatego, między innymi, przeszkadza kolegom pas u dołu. Jest on po prostu drastycznie inny niż pozostała część zdjęcia. Zdjęcie aż kipi kontrastem ogólnym, lokalnym i saturacją. Zamglony krajobraz, w naturze, jest tego przeciwieństwem.

Fotografia komercyjna ostatnich czasów przyzwyczaiła nas, że krzykliwe obrazy są estetyczne. Tutaj miałeś szansę na bardziej wyszukane, subtelniejsze podejście, ale poszedłeś w standardową (niestety) w tym dziale obróbkową sztampę.

żółty
02-12-2011, 13:30
Mi się nie podoba. Chyba jednak przekombinowana obróbka.

żółto-czarny
02-12-2011, 13:50
Mnie leży bardziej kadrowo niż obróbkowo. Kartofelinder trafił w sedno, brakuje subtelności. Dla mnie to już raczej grafika niż (foto)grafika :?

JaroPienza
02-12-2011, 15:10
Moze powiem jak ja widzę ten obraz. Ze względu , ze mamy rożne sposoby i przyzwyczajenia odbioru zamglonych porankow. To zbocze wystawione na światło wschodu nabiera kontrastu pomiędzy ziemią, a mgła. Mgła zaczyna byc mlekiem, ziemia nasyca sie kolorami. Po dodaniu selekcyjnie kontrastu zaczyna występować przeostrzenie w jednym miejscu, a w innym nie ( tu mój błąd podczas ostrzenia do internetu).
A wiec biały pas jest gesciejsza mgłą, ale na moim wyświetlaczu widoczny jest lasek jak i gleba (mozliwe roznice techniczne sprzętu). Nie chce wzbudzać niepotrzebnej polemiki. Dziękuje za wasze opinie

harb
02-12-2011, 15:16
Jestes w tej sytuacji ze sam juz sobie poprzeczke wysoko ustawiles. Obrobkowo ok, ale kadrowo nie lezy mi to jakos.

jak wyżej duzy pas mgły w którym nie ma przeswitów nie komponuje się do końca z ładna czysta górą , jest za biało na dole Jarku, poza tym fota i miejsce bardzo fajne :)