PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pierwsze produkcje video. Kręcone d5000 (kot, bmx)



papagorgio
30-11-2011, 23:35
Witajcie drodzy forumowicze!
Z racji tego, że zauważyłem, iż niektórzy wklejają tutaj na forum swoje filmy postanowiłem nie być gorszy i też coś wstawić :) Nic specjalnego, szczególnego i superextraniemożliwego. Film o moim kocie, jest moją pierwszą produkcją kręconą Nikonem D5000 + N50 1.4 + kit + N35 1.8(nie pamiętam teraz dokładnie czy na pewno). Tego samego zestawu użyłem przy kręceniu drugiego z moich filmów - Fyly Bmx Street. Dodam jedynie, że popełniłem błąd - nie wyciszając odpowiednio dźwięku w niektórych momentach, przez co niekiedy słychać trzaski(film o kocie).
Nie wiem co mam więcej pisać, zapraszam do oglądania i komentowania moich amatorskich wyczynów video :)

Film 1: "My cat Albert" (http://vimeo.com/29738302)

Film 2: "Fyly BMX Street!" (http://vimeo.com/30158283)

I na razie nic więcej.. :)

adrian3202
30-11-2011, 23:50
nie znam się w ogóle na kręceniu filmów ale Fyly Bmx Street całkiem spoko ci to wyszło, w niektórych momentach przydało by się slow motion dla podkreślenia efektów. Materiał filmowy to jedno ale obróbka jest tutaj chyba jest najważniejsza. W końcu filmowcy z materiałów kręconych telefonami komórkowymi potrafią stworzyć poprzez odpowiednią obróbkę całkiem niezłe filmy ;-)

Greg77
02-12-2011, 17:13
Kurcze ten BMXior bardzo dobrey, ale malego z papierosem bym albo przycial albo wywalil.....sorry, ale wyglada jak malpa z dynamitem!
Kolejna sprawa....wiem, ze moda, ale ta spadajaca cvo trick czapka jest masakra i nie jest to dobre, poza tym.....no naprawde przyznaje, ze masz talent, poskladane jest bardzo dobrze, montarzem nadrabiasz i to bardzo!
Ogladalem troche takich produkcji i poza ta faja do ktorej twarz dziecka nie pasuje i ta czapa, reszta niedociagniec ginie i oglada sie z przyjemnoscia....

żółty
02-12-2011, 17:14
Bardziej mi się podoba "Fyly BMX Street!", przydałyby się jakieś kadry z fisheye, ale wiadomo, najpierw go trzeba mieć ;) Co do slow motion - fajny efekt dałby również w filmie z kotem. Jakim "kitem" kręciłeś (18-55, 18-105) ? Jakiego oprogramowania użyłeś ?

papagorgio
02-12-2011, 17:21
Dziękuję! :)
W miarę możliwości będę panować na błędami :)
Niestety to lustro - d5000 miałem na weekend, i te filmy powstały w właśnie ten jeden weekend. Na co dzień mam D80 i nie mam możliwości kręcenia :(
Fiszka by była super.. bardzo bym chciał ;D
W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?

Co do kita - 18-55.

Pozdrawiam! :)

żółty
03-12-2011, 10:31
W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?

Nie wiem jak z m42, ale Samyang 8mm f/3.5 może być (na alle... kupisz spokojnie od 600 zł). Jeszcze raz się spytam, w czym montowałeś (program/-y) ?

papagorgio
03-12-2011, 13:50
Do tych dwóch używałem-może wstyd się przyznać-ale movie makera. Ze względu na to, że Vegas wtedy odmówił posłuszeństwa. W tej chwili bawie się w vegasie, chociaż korzystam czasami z movie makera-szybszy, banalnie prosty i efekty nie są najgorsze. Aha co ważne, jeżeli ktoś ma XP to movie maker jest stary. Ja mam 7mke i jeszcze aktualizowałem MM, parę nowych opcji doszło.. no i tak to powstało :)

drdln
04-12-2011, 01:02
W sumie to chyba ta fiszka 8mm z f/3.5 za 800/900zł by starczyła..(?). Tam i tak jest manual więc może coś jeszcze tańszego, a może starszego i na m42?)
Fishe m42 są przystosowane do pełnej klatki i niestety nie zdadzą egzaminu pod DX - na mniejszej matrycy praktycznie nie widać efektu fisha... Jest np. Zenitar 16mm f/2.8 za 600 zł, (nawet z mocowaniem Nikona) ale na DX będziesz miał efekt jak na 18mm z kita. Więc po taniości na DX tylko Samyang 8mm.

Film BMX bardzo fajny, przyjemnie się ogląda :)

papagorgio
18-12-2011, 00:17
A tutaj kolejna amatorska produkcja. Tym razem klimat świąteczny. Oglądajcie! ;-)

Świąteczny jarmark w Pile! grudzień 2011 (http://vimeo.com/33476558)

Muniek78
20-12-2011, 11:39
Świąteczny całkiem przyjemny, fajnie pokazana świąteczna codzienność, ale powinieneś bardziej zróżnicować ujęcia i ja bym zakończył tak około 1:30s. Za dużo się nie dzieje na tym filmiku, ciągle widzimy jakieś produkty i tyle więc te 3 min to trochę za długo moim zdaniem.
Widzę że dalej w Nikonie kiepski obraz jest przy filmowaniu w gorszych warunkach. Kiedyś bawiłem się D90 i przy wyższych iso bardzo widoczne były "pływające" paski jasno ciemne i tutaj niestety też się często pojawiają. Ale to wina sprzętu, nie Twoja.

żółty
20-12-2011, 13:26
Jakoś mi się to "nie klei" ;) Poprzednie klipy mi się bardziej podobały.


Widzę że dalej w Nikonie kiepski obraz jest przy filmowaniu w gorszych warunkach. Kiedyś bawiłem się D90 i przy wyższych iso bardzo widoczne były "pływające" paski jasno ciemne i tutaj niestety też się często pojawiają. Ale to wina sprzętu, nie Twoja.

D90 i D5000 - matryca ta sama. A to kręcone akurat D5000.

photoaction
25-12-2011, 00:35
jak sie nazywa podklad do filmiku z pily? Fajna wersja

papagorgio
01-01-2012, 21:21
Właśnie nie chciałem szybko kończyć ze względu na muzykę, nie utnę jej bo to bez sensu. Cały klimat się straci. Tak samo tego "panoramowania" nie chciałem dawać bo to średnio wygląda, ale cóż.. Jakoś muszę przeboleć. Mam nadzieję, że następne produkcje będą posiadały mniej mankamentów :)

jackrabbit
01-01-2012, 21:59
ten filmik o strazy pozarnej mi sie podoba :)

BialyBST
01-01-2012, 22:15
Piona za PL :)