PDA

Zobacz pełną wersję : Egipt



Marek Urbanowski
30-11-2011, 11:23
Mam pytanie do osób, które były w styczniu: jaka pogoda i ogólnie warto ?

nowart
30-11-2011, 11:42
Dla nich to zima i biegają w czapkach, dla nas idealna pora na zwiedzanie, ok 20 stopni. Na wypoczynek najlepiej Marsa Alam - najcieplej o tej porze. Nie wiem w jakim celu chcesz jechać i z kim ale po kilku dniach akomodacji do temperatury wieczorami już będzie Ci chłodno i też wskoczysz w polarek :)

juggler
30-11-2011, 11:45
Ja lecę 28.01.2012 na 14 dni do Marsa Alam mam nadzieję że będzie ciepło :)

credka
30-11-2011, 11:47
Na ile wcześniej rezerwujecie bilety, możecie coś przybliżyć? No i czy ten rejon jest bezpieczny w związku z ostatnimi wydarzeniami?

wonito
30-11-2011, 11:51
Ja lecę 28.01.2012 na 14 dni do Marsa Alam mam nadzieję że będzie ciepło :)

no nie wiem na Marsie straszne wahania teperatury są... słyszałem że max to 22*C :mrgreen:

juggler
30-11-2011, 12:14
Na ile wcześniej rezerwujecie bilety, możecie coś przybliżyć? No i czy ten rejon jest bezpieczny w związku z ostatnimi wydarzeniami?

Ja kupowałem we wrześniu :)

nowart
30-11-2011, 12:14
Na ile wcześniej rezerwujecie bilety, możecie coś przybliżyć? No i czy ten rejon jest bezpieczny w związku z ostatnimi wydarzeniami?

Równie dobrze można byłoby spytać czy w Polsce jest bezpiecznie po ostatnich rozrubach w Warszawce. Czułem się tam bezpieczniej niż w Polsce. I to będąc w "trochę" mniej popularnych turystycznie miejscach, gdzie turysty pewnie od dawna nie widzieli :)
Propaganda i psychoza strachu jaką karmią nas w mediach nie sprzyja podróżowaniu dalej niż za narożnik po bułki...

login_87
30-11-2011, 12:20
http://www.holidaycheck.pl/climate-wetter_Marsa+Alam-ebene_oid-id_2316.html pogoda. Czyli maksymalnie do 25 stopni... Minimalnie 7...

Amadeusz
30-11-2011, 13:09
Egipt jest bezpieczny. Niestety ten kraj dużo stracił na turystyce przez te reformacje. Teraz to tylko "gowniarzeria" biega po ulicach a media chętnie to pokazują. Jak chcesz przebierać w hotelach w okresie ferii to jest to dobra pora. Nie ma przymrozków ;)

Bartek - NinoVeron
30-11-2011, 13:32
Mam pytanie do osób, które były w styczniu: jaka pogoda i ogólnie warto ?

byłem tam na "Sylwestra" w zeszłym roku ... w sumie do 8 stycznia - Makadi Bay (okolice Hurghady)
było dosyć sympatycznie jak na zwiedzanie - temperatura powietrza ok. 22 stopni z tym, że dosyć mocno wiało więc temperatura odczuwalna tak z 4-5 stopni niższa. Temperatura wody w morzu ok. 24 stopni ... to powodowało, że nie chciało się z niej wychodzić :)
mieliśmy też na terenie hotelu jeden basen z podgrzewaną wodą a to dosyć ważne bo do pozostałych nikt nie wchodził.

na pewno to bardzo dobry termin na zwiedzanie Luxoru i Doliny Królów - bo jak byłem tam w maju to temperatury dochodziły do 50 stopni (w słońcu ... a cienia tam nie znajdziesz :D ) - a teraz pewnie jest tam idealnie :)

co do bezpieczeństwa - miejscowości wypoczynkowe są bezpieczne bo tam wszyscy żyją głównie z turystyki
jeśli już coś się dzieje to głównie w Kairze i Aleksandrii dlatego można sobie te miasta odpuścić

sinner
30-11-2011, 19:27
tu masz przykładową kamerkę z temperaturą
http://www.club-mistral.com/de/destinations/webcam/11/webcamlarge
ja będę od 9 grudnia do świąt ( jak dla mnie to styczeń i luty są już za zimne )
po za tym w wielu hotelach wtedy robią remonty a ekipa animatorów trochę uszczuplona
na ten rok najlepsze ceny były na początek grudnia właśnie ( kupowałem w październiku )

nowart
30-11-2011, 21:04
Na ten rok najlepsze ceny były kwiecień/maj. Mniej więcej połowę taniej niż teraz... :)

sinner
30-11-2011, 22:11
oj i tu się mylisz ;)
nawet w tym nieciekawym czasie mój ulubiony hotel nie schodził poniżej 3200 za 2 tyg
gdy teraz 2239

nowart
30-11-2011, 22:22
Który to hotel tak polubiłeś? :)

Paablitos
30-11-2011, 22:49
bylem w Marsa w tym roku w drugiej polowie stycznia. 1 tydzien bylo tak srednio (ale tubylcy twierdzili, ze to niespotykane zimno) 2 tydzien bylo upalnie... 25-35stopni. Woda ok 25stopni wiec jak dla nas to rosol. Jakby co, sluze informacjami:).

sinner
30-11-2011, 23:24
Alf Leila Wa Leila już 4 raz ... i mam nadzieję nie ostatni

nowart
01-12-2011, 00:34
No i gdzie on kosztuje na 2 tygodnie 2239 w okresie przedświątecznym? Jakoś poniżej 3100 nie widzę :)

mrozikulus
01-12-2011, 08:20
Alf Leila Wa Leila już 4 raz ... i mam nadzieję nie ostatni

no to jest nas dwoch :) ja bylem w Alf Leili 3 razy i napewno tam jeszcze zawitam

nowart
01-12-2011, 10:28
Wolę się bawić w u sąsiadów zza płota, czyli Aqua Blue ;)

mrozikulus
01-12-2011, 10:35
Wolę się bawić w u sąsiadów zza płota, czyli Aqua Blue ;)


chyba w JUNGLE ;)

sinner
01-12-2011, 10:40
oj marudzisz, przecież pisałem że kupowałem w październiku i cena schodziła do 2800 na koniec listopada do 2600 na początek grudnia dokładnie na 2-go i do mojej ceny na 9-go grudnia (piszę o datach wylotów)
za te ceny już dawno wykupione ale na 9-go są jeszcze 1 tygodniowe za około 1400-1500 pln

mrozikulus już mam zaklepany pokój w nowej części, zresztą za każdym pobytem jest tam coś nowego, pamiętam pobyt kiedy chyba w przeciągu 8 miesięcy przy kolejnym zobaczyłem Jungle Aqua Park kiedy wcześniej była tam pustynia

ogólnie polecam ten hotel : mnóstwo zabawy , czysto , porządny All Inclusive , naprawdę dobre żarcie
a mam porównanie z kilkoma innymi hotelami, zresztą wystarczy luknąć na holiday check naprawdę bardzo mało hoteli ma tak wysokie opinie dochodzące do 95 % zadowolenia

potpot
01-12-2011, 16:29
ja kiedys kupowelem wyciezske do egiptu, prawie za pol ceny dla dwojga - fajna spraw tylko za zarcie trzeba bylo samemu placic, ale naprawde tanio wyszlo. czasmi ten groupon (http://www.groupon.pl/)ma fajne oferty.

nowart
01-12-2011, 18:03
chyba w JUNGLE ;)

Nie, bylem w Aqua i obok za płotem był ten Wasz. Oczywiście w Sharm.

mrozikulus
01-12-2011, 18:16
Nie, bylem w Aqua i obok za płotem był ten Wasz. Oczywiście w Sharm.

no to nie był ten "nasz" bo nasz jest w Hurghadzie :D w Sharmie nie ma Alf Leili ;)

nowart
01-12-2011, 18:23
Ty, teraz zgłupiałem. Byłem w czerwcu z rodzinką w Aqua i biegali rezydenci oferując jakieś tam wieczorki i zabawy w sąsiednim Alf Leila. Patrzę taraz na mapę i faktycznie nie ma tam tego hotelu... Jest coś innego jeszcze o tej nazwie bo pewien jestem, że było to dosłownie obok... :/

edit - wiedziałem, że coś w tym stylu było i faktycznie :)
http://www.holidaycheck.pl/atrakcje-turystyczne-informacje+Fantasia+Alf+Leila+Wa+Leila-zid_43732.html

mrozikulus
01-12-2011, 18:37
rzeczywiście jest coś takiego w Sharm :) nawet tam byłem :D nazywa sie to Park rekreacyjny Alf Leila Wa Leila , masa sklepow i wieczorem spektakl FANTASIA 1001 ( w naszym hotelu w Hurghadzie tez codziennie sa te spektakle )

sinner
01-12-2011, 19:39
a jak byłeś to który grajek rzępolił w sindbad cafe, taki grubszy non stop uśmiechnięty ?
zobacz na nowych fotkach z holiday check jak się tam pozmieniało normalnie baru w lobby nie poznałem :rolleyes:
a to do Sharmu to żywcem przenieśli z naszego i my to mamy codziennie gratis, ostatnio bilety dla turystów z innych hoteli były chyba po 25 $

mrozikulus
01-12-2011, 20:05
byłem w lipcu tego roku :) grajek ten sam , banan i uklonik ;) najpierw to on przygrywa do kolacji w marokanskiej a potem idzie do singbada . bar barem , ale nowy basenik z małym aqua parkiem dla dzieci to byl strzal w dziesiatke ( przynajmniej dla mojej cory ) , no i ta nowa czesc i nowe baseny tez mnie zszokowały pozytywnie.
Na spektalu musialem byc obowiazkowo codziennie ! cora mnie i zone ciagala na pokaz jazdy konnej , tak sie wycwanila , ze jak uslyszala muzyke poprzedzajaca wystep koni to niestety trzeba bylo wszystko rzucic i leciec na pokaz :)
co do singbada to nasze ulubione miejsce na wieczorne piwko :D Ahmed z Mohamedem nawet sie pytali tylko sami wiedzieli co robic hehe
w tym roku byli tez mega animatorzy z Polski ze sky clubu Tomek i Natala

Alf Leila na fejsie (http://www.facebook.com/profile.php?id=100002730522541)

sinner
01-12-2011, 20:25
ja ostatnio podrukowałem 100dolarówki ze zdjęciami obsługi i mimo że zawsze daje napiwki to chyba nic im nie sprawiło tyle radochy co te "ICH" dolary, a jak się nimi chwalili i na niby wydawali nimi resztę ładnym dziewczynom
naprawdę klasowa i super fajna ekipa pracuje w tym hotelu ... no dobra jeszcze tylko tydzień i Yalla !!!

mrozikulus
01-12-2011, 20:53
ja ostatnio podrukowałem 100dolarówki ze zdjęciami obsługi i mimo że zawsze daje napiwki to chyba nic im nie sprawiło tyle radochy co te "ICH" dolary, a jak się nimi chwalili i na niby wydawali nimi resztę ładnym dziewczynom
naprawdę klasowa i super fajna ekipa pracuje w tym hotelu ... no dobra jeszcze tylko tydzień i Yalla !!!

Radek jedziesz za tydzien ?

sinner
01-12-2011, 21:03
no dokładnie 9 -go

mrozikulus
01-12-2011, 21:07
no dokładnie 9 -go

ozeszty zazdaszczam :P chociaz z drugiej strony to juz tak komfortowo nie posiedzisz w basenie przy barze bo po plecach ciagnie o tej porze roku, a Mr. Masakra leje zimne piwo ;)

mrozikulus
01-12-2011, 21:45
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_0304Kopiowanie-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/DSC_0304Kopiowanie.jpg)

sinner
01-12-2011, 22:04
oj tam oj tam nie będzie źle, z rana łiskacz na trawienie potem browarek ze spritem a na noc brandy i Havana Club :)

sinner
01-12-2011, 22:10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/7614/ss850295j.jpg)

mrozikulus
01-12-2011, 22:16
barman z Singbada :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_0529Kopiowanie-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/DSC_0529Kopiowanie.jpg)

mrozikulus
01-12-2011, 22:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/Mohamed-1.jpg
źródło (http://i508.photobucket.com/albums/s324/mrozikulus/Mohamed.jpg) Jeden z moich ulubiencow (fotka nie moja :P )

sinner
01-12-2011, 22:57
poznaje go, w mig załapał że polewać trzeba dwa razy brandy, raz ouzo i raz whisky z colą
chociaż muszę Ci powiedzieć że większość z nich bardzo awansowała bo podczas pierwszego pobytu pamiętam jak zasuwali na szmacie w restauracjach, później jako pomoce kelnerów a teraz już sami za barami.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/8739/ss850391.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7223/ss850388.jpg)

sinner
01-12-2011, 23:03
animators team z pierwszego pobytu zdecydowanie najlepsi jak dotąd,jeden z nich pracuje teraz w Junglu reszta się rozjechała ...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/4552/img1027qy.jpg)

BOSS
01-12-2011, 23:26
Alf Leila Wa Leila już 4 raz ... i mam nadzieję nie ostatni

Czyli jest nas trzech :-)
Byłem w tym hotelu w maju tego roku :-)

Hotel super! Polecam !!!

mrozikulus
01-12-2011, 23:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/7223/ss850388.jpg)


przeciez to Mr. Masssakra :)

sinner
02-12-2011, 17:39
jak masz jakieś fajne fotki z nimi to możesz mi wysłać, bo zawsze wywołuje i im zawożę w ramach zacieśniania znajomości i lania lepszego alkoholu :twisted:

[email protected]