PDA

Zobacz pełną wersję : Mój pierwszy time-lapse



maks95
29-11-2011, 19:36
witam
Jest to moja pierwsza animacja poklatkowa
Niestety szkoła obecnie pochłonęła cały mój czas i aby zapełnić czas całej muzyki musiałem dodać trochę zdjęć

http://youtu.be/YM7KYLsCz5o

papagorgio
30-11-2011, 23:41
Ja jako amator mogę stwierdzić, że źle nie jest :) Pomimo paru malutkich błędów(np. zatrzęsienie aparatem) jest całkiem OK i bardzo sympatycznie :)
Fajne jest to, że timelapse nie jest kręcony tylko i wyłącznie z jednego miejsca. Według mnie można było trochę wykorzystać jakiś program i zwiększyć kontrast/nadać filtry, tak aby było bardziej kolorowo, żywiej. Ale jest to tylko sugestia od amatora, pozdrawiam! :)

PS. W ramach rewanżu zapraszam do obejrzenia moich produkcji, jest stworzony temat :)

żółty
02-12-2011, 17:02
Mi się nie podoba. Nudne, szczególnie w miejscach, gdzie na siłę dodane są pojedyncze zdjęcia, co jest niepotrzebne. Trochę mało się dzieje. Jako, że to twoja pierwsza animacja - czekam na kolejne :D Początki zawsze są trudne.

jarecky
02-12-2011, 17:44
Dwie uwagi. Chmury nad polem i lasem to trochę nudny temat, za mało dynamiki. Nigdy nie robiłem filmów poklatkowych, ale wydaje mi się, że należy używać tej samej ekspozycji dla wszystkich klatek. Zdając się na automatyczną ekspozycję otrzymujesz efekt, że przy coraz bardziej zachodzącym słońcu masz coraz jaśniejszą scenę.

TMB
12-12-2011, 21:33
- za wolno lecą chmury or....film jest za długo
- za nudny motyw

Jest ok....;)

Co do dźwięku to sie nie wypowiem, bo nie chciało mi nawet włączyć głośników - w ramach szczerości :)

Jarecky - dlaczego? Dajesz na A i jedziesz albo idziesz na HDR'y i wsio ;) Po kiego chcesz mieć przesmażony obraz?

jarecky
13-12-2011, 10:01
Jarecky - dlaczego? Dajesz na A i jedziesz albo idziesz na HDR'y i wsio ;) Po kiego chcesz mieć przesmażony obraz?

Zobacz fragment od 1:00 do 1:20. Początkowo wraz z zachodzącym słońcem robi się ciemniej. Potem, gdy słońce jest całkowicie zakryte przez chmury nagle robi się jasno. Wygląda to nienaturalnie.

maks95
14-12-2011, 20:50
Przy wszystkich ujęciach było ustawione A :wink: ale przy wspomnianym ujęciu powinien być manual o czym niestety nie pomyślałem

przem426
23-01-2012, 17:15
[...]

Jarecky - dlaczego? Dajesz na A i jedziesz albo idziesz na HDR'y i wsio ;) Po kiego chcesz mieć przesmażony obraz?

timelapsy tylko na manualu. zdaj się na światłomierz - to dostaniesz w efekcie jedno wielkie migotanie obrazu.

tolekolek
04-06-2013, 18:24
To ja przedstawiam mój pierwszy :) https://vimeo.com/67631745

Pumexior
05-06-2013, 01:02
Odnośnie kolegi wyżej - zdecydowanie zwróć uwagę na coś, co w normalnym filmie nazywa się kątem otwarcia migawki, wtedy obraz będzie zdecydowanie płynniejszy (bo jak sam widzisz, nie jest najlepiej :))

malwinka
16-07-2013, 15:09
Pierwszy film jest na maksa nudny, a dodatkowo nie ma tak nic ładnego wszystkie takie wyblakłe, pomijając już uwagi kolegów na temat ustawień. Drugi Tolekoleka jest fajniejszy, ciekawszy (fajny jest moment jak jakiś kijek plynie po wodzie), ale mam wrażenie jakby nie był w pełni ostry to pewnie w powodu małej głębi bo ciemno było??