krzysztof jot
27-11-2011, 15:14
Witam.
Plazmy, odtwarzacze, kina - to już było, sam co nieco wiem. Mam konkretne pytanie, i najlepiej do praktyka - a właściwie wyłącznie, bo jakiekolwiek dywagacje teoretyczne nic tu nie wniosą i nie pomogą. Albo się miało/ma i widzi, albo się kombinuje - a to bywa różnie. Jako przykład podam moje dawne kombinacje z DVD HD. Miałem kilka, w tym high-endowe i drogie Denony, Yamahy. Oczywiście jako HD genialne, ale upscaling z SD był... Kiedyś namówili mnie w MM na wyprzedażowy zakup DVD hd Toshiba HD E-1 (z 2.5 tys na 900 zł :) - to dopiero zrozumiałem, co to jest dobry upscaling. Do tego E-1 ma jeszcze wydzielony moduł dźwięku - oddzielny, z osobnym chłodzeniem wentylatorem. Rany, jak to chodzi, jaki to jest dźwięk ! - to bas i dynamika zabija wszystko co miałem, nawet z high audio.
No i Toshiba sobie jest, i miło, ale trochę mnie uwstecznia, wykupiłem HD co się dało, ale parę koncertów czy filmów w BR bym se kupił, jednak pozostaje cały regał płyt SD - i nie chciałbym mieć gorszej jakości, niż to co mam.
Praktyk wie, bo widzi, co ma dobry upscaling. Nawet inne funkcje nie muszą być tak super odlotowe, a właśnie zależy mi na doskonałym odtwarzaniu starszych płyt dvd SD.
Popytam oczywiście tu i ówdzie, ale może akurat jest ktoś, co przeszedł podobna drogę i ma doświadczenie - obraz będzie szedł na 51-cali, więc tym bardziej musi to być solidny upscaling z SD, co niekoniecznie oznacza drogi - powiedzmy, aby był to Blu Ray średniego przedziału cenowego. Jakieś sprawdzone pomysły ?
Plazmy, odtwarzacze, kina - to już było, sam co nieco wiem. Mam konkretne pytanie, i najlepiej do praktyka - a właściwie wyłącznie, bo jakiekolwiek dywagacje teoretyczne nic tu nie wniosą i nie pomogą. Albo się miało/ma i widzi, albo się kombinuje - a to bywa różnie. Jako przykład podam moje dawne kombinacje z DVD HD. Miałem kilka, w tym high-endowe i drogie Denony, Yamahy. Oczywiście jako HD genialne, ale upscaling z SD był... Kiedyś namówili mnie w MM na wyprzedażowy zakup DVD hd Toshiba HD E-1 (z 2.5 tys na 900 zł :) - to dopiero zrozumiałem, co to jest dobry upscaling. Do tego E-1 ma jeszcze wydzielony moduł dźwięku - oddzielny, z osobnym chłodzeniem wentylatorem. Rany, jak to chodzi, jaki to jest dźwięk ! - to bas i dynamika zabija wszystko co miałem, nawet z high audio.
No i Toshiba sobie jest, i miło, ale trochę mnie uwstecznia, wykupiłem HD co się dało, ale parę koncertów czy filmów w BR bym se kupił, jednak pozostaje cały regał płyt SD - i nie chciałbym mieć gorszej jakości, niż to co mam.
Praktyk wie, bo widzi, co ma dobry upscaling. Nawet inne funkcje nie muszą być tak super odlotowe, a właśnie zależy mi na doskonałym odtwarzaniu starszych płyt dvd SD.
Popytam oczywiście tu i ówdzie, ale może akurat jest ktoś, co przeszedł podobna drogę i ma doświadczenie - obraz będzie szedł na 51-cali, więc tym bardziej musi to być solidny upscaling z SD, co niekoniecznie oznacza drogi - powiedzmy, aby był to Blu Ray średniego przedziału cenowego. Jakieś sprawdzone pomysły ?