PDA

Zobacz pełną wersję : Papier z labu



TiTeUF
20-02-2007, 00:19
Przeczytalem pare watkow o papierach ale nie znalazlem odpowiedzi.

Otoz szukam labu ktory moglby wywolac zjecia cyfrowe czarno biale ale na bardzo dobrym papierze MATOWYM z tym ze nie takim matowym jak fujifilm ktorego powierzchnia to takie drobne ziarenka ale taki prawdziwy mat jak kiedys sie robilo samemu odbitki bez suszarki, wiem ze to byl jakis specjalny papier ale nie wiem czy to istnieje w technice labow.

Chodzi o to ze chce wywolac stare zdjecia rodzinne, wiekszosc przedwojennych i porobilem ladne sepie ale w labie wywoluja jedynie na tym drobnoziarnistym niby matowym ale w sumie to nie jest prawdziwy mat i rezultat jest beznadziejny ...

Nie wiem czy sie dobrze dalem zrozumiec. Chodzi po prostu o fakture taka jak zwyklego papieru - gladka i matowa

Dziekuje !

Kundzior
20-02-2007, 02:25
teraz ten mat to jak pół mat wygląda i jest gruboziarnisty taki, nie podoba mi się. też szukałem takiego labu z prawdziwym matem i nie znalazłem.

fIlek
20-02-2007, 02:58
Rolka papieru do laba to zwykle 150-175 metrów papieru, przy większych formatach 75m. Koszt rolki oscyluje w okolicach 200-500PLN+VAT. To plus cena kasety do papieru w przypadku Fuji Frontier to koszt ~1000€ . Tego typu papiery są rzadko używane, więc praktycznie żaden lab nie ma ich w ofercie. Fuji robi taki papier, nazywa się chyba Crystal Archive Professional SP - tutaj jego lakoniczny opis: http://www.fujifilm.pl/1068_1138.htm - mogę dokładnie sprawdzić, ale wątpię, czy ktoś go używa. Zapytam rano zaprzyjaźnionego serwisanta. Rozwiązaniem może być natomiast wydruk np. na epsonie pro 9800. Tego typu papier miała zdaje się moja dawna firma www.fotoreflex.com - to też mogę rano sprawdzić. O jakość bym się nie martwił, bo wydruki z tego ploterka są takie, że buty spadają. Reasumując, jutro sprawdzę i dam znać co i jak.

RomanZWrocławia
20-02-2007, 09:59
Kiedyś papier o takiej fakturze nosił piękną poetycką nazwę JEDWABISTY....
Teraz mamy restauracje Mc`Donalds

POZDRAWIAM

fIlek
20-02-2007, 14:00
Sorki, ale jedwab to co innego. Kolegom chodzi raczej o super mat, coś jak papier offsetowy, tylko gęściejszy i gładszy. Jedwab się błyszczy. Ma strukturę płutna, ale na emulsji jest jeszcze dodatkowa warstwa, która połyskuje. Wiadomość z ostatniej chwili - papier SP wychodzi właśnie z użytku, wchodzi jego następca, dedykowany do cyfrowych minilabów. Lada moment rozpocznie się jego ostra promocja, więc wyglądajcie newsów w fotolabach Fuji. Co do wydruków na ploterze jeszcze nie wiem, ale dzisiaj dostanę info.

RomanZWrocławia
20-02-2007, 15:32
nie upieram się

piom
20-02-2007, 18:34
Ja robie na papierze Kodak Royal matowy (N-matte) nie tak jak większość zakładów na suprze gdzie niema prawdziwego matu tylko półmat (FN)!!! Zapraszam do nas :)

pebees
21-02-2007, 07:14
Ja robie na papierze Kodak Royal matowy (N-matte) nie tak jak większość zakładów na suprze gdzie niema prawdziwego matu tylko półmat (FN)!!! Zapraszam do nas :)

Do Was? Znaczy gdzie? Nawet miejscowości nie wpisałeś w profilu... I na jakiej maszynce robicie? No, uzupełnij dane - popraw się :)

piom
21-02-2007, 13:29
Niestety Kraków, a lab taki: http://www.proxylab.pl/bfcf784f64305f3b1bee8fa5462c4965,products.html