PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 19 GP Brazylii



adolfik9501
24-11-2011, 17:09
Witam.

Przed nami ostatni wyścig sezonu FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO PETROBRAS DO BRASIL 2011 na torze Autodromo Jose Carlos Pace, szerzej znanym jako Interlagos. Będziemy gościć po raz 29 na tym obiekcie, który w kalendarzu F1 znajduje się, z przerwami oraz zmianami układu, od 1973 roku. W przyszłym roku ostatnia sekcja, łącznie z wjazdem do boksów, doczeka się zmiany na bardziej bezpieczną...

Tor wije się tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/brazil_845/circuit_diagram.html))

Z satelity zaś prezentuje się następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(23°42'04.17" S, 46°41'49.01" W)

Trochę danych technicznych (w nawiasie dane dotyczące pierwszej wersji):

Długość toru: 4309 m (7960 m)
Ilość okrążeń: 71 (40)
Dystans wyścigu: 305,909 km (318,4 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1973)
Ilość wyścigów GP:11 (5)
Ostatnie GP: 2010 (1977)

Strefa DRS:

Pomiar: w połowie zakrętu nr 2.
Aktywacja: ok. 70 m po zakręcie nr 3.
Długość strefy DRS: 600 m.


Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35.271 hrs. 200.410 km/h.
(1973 - Emerson Fittipaldi (Lotus 72D/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1:43'55.6 hrs. 183.822 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:33'11.803 hrs. 196.944 km/h.
(1977 - Carlos Reutemann (Ferrari 312T2/Ferrari 312B 3.0 B12) 1:45'07.72 hrs. 181.720 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10.646 min. 219.579 km/h.
(1975 - Jean-Pierre Jarier (Shadow DN5/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 2'29.88 min. 191.193 km/h.)

Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):

2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11.473 min. 217.038 km/h.
(1975 - Jean-Pierre Jarier (Shadow DN5/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 2'34.16 min. 185.885 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 25 listopada 2011r:

1 trening: 13:00 - 14:30
2 trening: 17:00 - 18:30

Sobota, 26 listopada 2011r:

3 trening: 14:00 - 15:00
Kwalifikacje: 17:00

Niedziela, 27 listopada 2011r:

Wyścig: 17:00

Jak zwykle dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla nieużywających TV streamy do wyszperania m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.vipbox.tv/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

Z wideoteki YT:

_1rAE7qHr6g

SWuHUfU9eB0

Zapraszam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OT:

Poszerz swoje horyzonty/Nie samą F1 człowiek żyje ;)

Jakby kto miał ochotę to proponuję ostatnie dostępne do zassania 2 wyścigi V8 Supercars (oba w formacie 120/200km, czyli 4 ;) ).

Symmons Plains (http://forum.wiziwig.eu/threads/21744-Full-Race-Downloads?p=1390068#post1390068)

Sandown (http://forum.wiziwig.eu/threads/21744-Full-Race-Downloads?p=1393656#post1393656)

adolfik9501
25-11-2011, 15:46
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
25-11-2011, 22:49
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
26-11-2011, 16:05
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

ASAHI
26-11-2011, 16:11
No, TV przygotowany, herbatka jest, czekamy na kwalifikacje.

marki
26-11-2011, 16:23
Kogo obstawiacie na wicemistrza? :)

ASAHI
26-11-2011, 16:27
A może my po kwalifikacjach odpowiedzieć :D
Cholera wie..

adolfik9501
26-11-2011, 16:56
Ja obstawiam IMHO najlepszego zawodnika tego sezonu - Buttona. Koleś co rusz mnie zaskakuje. Druga młodość po prostu ;) Lecz oczywiście po kwalifikacjach sprawa może się skomplikować.

Seeth
26-11-2011, 16:57
Alonso będzie wicemistrzem jak dobrze pójdzie ;)

adolfik9501
26-11-2011, 17:01
Alonso będzie wicemistrzem jak dobrze pójdzie ;)

W zeszłym roku miał być mistrzem, ale sierotka sobie nie potrafiła poradzić na torze, po "wspaniałym" strategicznym zagraniu Ferrari ;)

ASAHI
26-11-2011, 19:05
Ja bym tam chciał Alonso, ale kto wie co wyjdzie jutro. A na Buttona też się nie pogniewam, fajnie mu sie działa ostatnio.

kisio
26-11-2011, 21:19
To nie zagranie taktyczne tylko Renault go blokowali :D

adolfik9501
26-11-2011, 22:33
To nie zagranie taktyczne tylko Renault go blokowali :D

He he, blokowali ;) Sierota nie był wstanie wyprzedzić, bo nie jest Hamiltonem, który jako jedyny obecnie ma jaja i wykorzystuje każdą lukę. Kto nie ryzykuje nie wygrywa.

Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

mirtius
26-11-2011, 23:18
Czyli RBR, McLaren plus Rosberg w kanapce Ferrari, zapowiada się ciekawy start. Mam nadzieję na równie udane co ostatnio 1-sze okrążenie w wykonaniu Vettela i jakąś ostrą walkę pomiędzy Alonso i Hamiltonem. Senna zmieścił się w 10, może urwie jakieś punkty...

adolfik9501
26-11-2011, 23:26
(...) Mam nadzieję na równie udane co ostatnio 1-sze okrążenie w wykonaniu Vettela

To jest nas dwóch :mrgreen:


i jakąś ostrą walkę pomiędzy Alonso i Hamiltonem. Senna zmieścił się w 10, może urwie jakieś punkty...

A reszta się może tłuc ;)

grudzinsky
27-11-2011, 00:15
ogolnie sezon bardzo nudny :/ gdyby nie kierowcy z McLaren'a to juz wogole byla by bryndza, a tak przynajmniej mozna sobie poogladac wyscigi o 2 i 3 miejsce ;)

kisio
27-11-2011, 19:37
Chyba czułbym się jak ostatnia szmata gdybym jedyne zwycięstwo w sezonie zawdzięczał temu, że mnie kolega z teamu przepuścił...

ASAHI
27-11-2011, 20:21
No jakie przepuścił, przecież mówili że skrzynia biegów się zepsuła..
























:D :D

adolfik9501
27-11-2011, 22:39
Skrzynia się zepsuła czy nie, zrzędził iż czuje się jak Senna w '91 (wygrał GP Brazylii przez większość wyścigu jadąc z uwaloną skrzynią), więc może faktycznie mały problemik był. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że Vettel jest w gorącej wodzie kompany i nie bardzo się słucha tego co mu boksy dyktują.

Wyników nie widzę więc zapodaję:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Klasyfikacja kierowców:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Moje subiektywne podsumowanie sezonu:

Kierowca roku: Button - za cały sezon, a w szczególności za GP Kanady.

Zespół roku: McLaren - mimo, iż dostali w tyłek od RedBulla; za posiadanie dwóch bardzo dobrych kierowców i nie trzymanie się kurczowo kierowcy nr 1, gdy temu nie idzie.

Anty-zespół roku: Red Bull - w 2010 dymali Webbera, w tym roku go wydymali; samochód pod Vettela i nowe opony zrozumiem, ale sprawę spoilera i kiepskie starty, które tajemniczo minęły gdy Palec został mistrzem, uważam za świństwo. No cóż F1 to nie sport już od dawna ino biznes.

Bolid roku: RB7 - bezdyskusyjnie,

Konstruktor roku: Adrian Newey - bezdyskusyjnie,

Wyścig roku: GP Kanady - bezdyskusyjnie,

Rozczarowanie roku, kierowca: Webber - po bardzo udanym sezonie 2010, w 10 sezonie swoich startów dowiedział się, że nie wychodzą mu starty, a gdy jest szybszy od Vettela (Silverstone) okazuje się, że jednak nie jest ;)

Rozczarowanie roku, zespół - 1. Renault - bolid i zespół zbudowany wokół Roberta, bez niego przestaje się liczyć gdy nie ma kto go zastąpić nie tyle w kokpicie co w garażu.
2. Williams - chyba po raz pierwszy w historii musieli korzystać z pay drivera, chociaż całkiem dobrego,

Rozczarowanie roku, bolid - 1. Renault - niezły początek, potem było już z górki...
2. Williams - kolejny sezon gorszy od poprzedniego, strach pomyśleć co będzie w 2012,

Pechowiec roku - Robert Kubica - wiemy, że wypadki chodzą po ludziach a nie po lesie, lecz wypadek RK to masakryczny (dosłownie) pech,

Najlepszy zespół z końca stawki: Team Lotus - tempo kwalifikacyjne słabe, w wyścigu trochę lepiej, jednak deklasują HRT i Virgin. Mam nadzieję na kolejny progres w 2012 i walkę ze środkiem stawki, a może i pierwsze punkty...

Chyba to tyle.

MadOnion
28-11-2011, 09:41
Adolfik dziękujemy za wszystkie relacje : ) i czekamy na nastepny sezon

adolfik9501
28-11-2011, 10:18
Adolfik dziękujemy za wszystkie relacje : )

Do usług ;)


i czekamy na nastepny sezon

No czekamy. Coraz mniej mi się F1 podoba (przepisy, zmiany), ale i tak oglądam... ech, ten sentyment. Póki co, za tydzień ostatnie dwa wyścigi V8 Supercars i walka o mistrza i całe pudło do końca, na ulicznym torze, gdzie te fury, mimo swoich gabarytów, świetnie się spisują. Po tym zakończę swój sezon wyścigowy i pozostanie czekać na 2012 w F1, IndyCar Series (duże zmiany będą) oraz oczywiście V8 Supercars ;)

Yanluk
28-11-2011, 11:28
V8 Supercars
:shock: Nie wiedzialem ze ktos w Polsce oglada V8 :)

adolfik9501
28-11-2011, 15:26
:shock: Nie wiedzialem ze ktos w Polsce oglada V8 :)

Mimo, że zawsze byłem/jestem za open-wheels'ami to uważam, że są to najlepsze wyścigi na świecie. Choć nie przepadam za "turystykami" to w tym wypadku nie ma znaczenia. Ze względu na różnicę czasu pozwalam sobie na nie jedynie z odtworzenia, ale za to w dogodnej dla mnie porze ;)