PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Poprawka: Kiedy Słonce walczy z Mgła-z Kasprowego II



krzysztofz24
24-11-2011, 13:33
Witam, taka jeszcze poprawiona wersje zapodaje.

I tutaj specjalna dedykacja dla harba.

Za zaoferowana pomoc, naprowadzenie i pukniecie w potylice;-), w celu podudzenia szarych komorek.
I za rozmowe o fotografi...dzieki Janusz:-).


Teraz bedzie lekko filozoficzny wywod, ktory niekoniecznie trzeba czytac i sie z nim zgadzac;-).
Otoz, zdecydowalem sie pozostawic Slonce w kadrze, jako widoczne zrodlo, epicentrum z ktorego idzie ta cala moc na zdjeciu. Bez niego by tego nie bylo. Ktos w poprzedniej wersji zwrocil uwage, ze przeciez tu (jak w tytule) Slonce walczy z Mgla. Musi byc mocne, musi oslepiac...czym jest swiatlo, bez jego zrodla. Dla mnie slonce jest dopelnieniem i jednoczesnie przyczyna tego co widac na tym zdjeciu.
Dlatego zostaje:-). Zreszta, uzyje sakramentalnego: tak tam bylo;-).


Bez dalszych wywnetrzen;-), zapraszam. Jak zawsze wwszelkie wpisy mile widziane.




***



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/5886/dsc3452poprawka33.jpg)


***

Bartekkw
24-11-2011, 13:52
No i po poprawce jest lepiej mz. Słoneczko ładnie uformowane, światło super. Ogólna ocena BDB ;)

harb
24-11-2011, 14:29
bardzo dobrze wyszło , to zdjecie jest tego warte , gdybyś je pokazał tak od razu nikt by sie nawet nie domyślił ze mogło być inaczej , niestety ze słońcem w kadrze i to na jego skraju czesto sa problemy , dlatego przy zdjeciach pod słońce przymykam F do wartości 22 :)

ps ale ja bym zrobił wersję całkowicie bez słoneczka, sugerujac odbiorcy jego boczne połozenie tuz poza kadrem , bo przecież czesto tak kadrujemy zeby słońce umieszczać jako "latarkę" która doświetla całość, oczywiscie wybór nalezy do autora

krzysztofz24
24-11-2011, 14:55
bardzo dobrze wyszło , to zdjecie jest tego warte , gdybyś je pokazał tak od razu nikt by sie nawet nie domyślił ze mogło być inaczej , niestety ze słońcem w kadrze i to na jego skraju czesto sa problemy , dlatego przy zdjeciach pod słońce przymykam F do wartości 22 :)

ps ale ja bym zrobił wersję całkowicie bez słoneczka, sugerujac odbiorcy jego boczne połozenie tuz poza kadrem , bo przecież czesto tak kadrujemy zeby słońce umieszczać jako "latarkę" która doświetla całość, oczywiscie wybór nalezy do autora

Zapewne kiedys sobie zrobie jeszcze taka wersje...zreszta juz o tym i innym wylalismy morze slow:-). Na razie sloneczko zostanie:-).

Hoobie
24-11-2011, 23:43
Teraz gra i buczy :D
Trzeba było tak od razu ;)

Greg77
25-11-2011, 00:43
Widzisz roznice? Teraz nie mam zastrzezen!

MarianS
25-11-2011, 16:01
Co tu dużo pisać świetnie jest.Pozdrawiam

darek_d
25-11-2011, 23:36
super sobie poradziłeś ze słoneczkiem, piękne niebo po całości, ale... bez planety moc wzrasta ;) tylko wtedy te niebo z nim również, ach te wybory ;)
Podoba się i to bardzo.

żółty
26-11-2011, 00:35
Po poprawce jeszcze lepsze :)

coach_lodz
26-11-2011, 14:02
mnie się podoba... bardzo :)

PABLOOK
26-11-2011, 18:39
Bezapelacyjnie wiele mocy ma to zdjęcie :twisted:.
Światełko, klimacik, kolorki i kadr jak najbardziej prima sort ;).
No i co? Ano słoneczko :-P. Mi się ono jednak nie podoba tak podane. Może i ładnie je wyprowadziłeś, ale jakoś tak sztucznie teraz wygląda. Do tego zbyt blisko brzegu kadru i bardzo mocno ściąga wzrok na siebie. Jak to słońce ;).
Wydaje mi się, że jednak bez słońca odbiór był by bardziej przyjazny i czytelny. W kadrze i tak dzieje się dosyć dużo, oj dzieje ;).

krzysztofz24
28-11-2011, 12:06
Bezapelacyjnie wiele mocy ma to zdjęcie :twisted:.
Światełko, klimacik, kolorki i kadr jak najbardziej prima sort ;).
No i co? Ano słoneczko :-P. Mi się ono jednak nie podoba tak podane. Może i ładnie je wyprowadziłeś, ale jakoś tak sztucznie teraz wygląda. Do tego zbyt blisko brzegu kadru i bardzo mocno ściąga wzrok na siebie. Jak to słońce ;).
Wydaje mi się, że jednak bez słońca odbiór był by bardziej przyjazny i czytelny. W kadrze i tak dzieje się dosyć dużo, oj dzieje ;).

Pawel, ja widzialem wersje bez slonca, i masz racje ze wyglada tak bardziej przyjaznie;-). Wogole inaczej. Tylko jak juz pisalem, min w "filozoficznym wstepie nie koniecznie do czytania";-). No, na obecna chwile jestem na etapie, ze chce to zdjecie ze sloneczkiem:-). I nie moge sie zgodzic, ze wyglada sztucznie. Jest bardzo zblizone do tego co bylo na miejscu. Podejrzewam, ze gdybys nie widzial wersji przed i po poprawce. Nie zoorientowalbys czy bylo cos robione czy nie. Poza tym w moim odbiorze, nie sciaga ono az tak bardzo na siebie uwagi, przez to ze jest wlasnie troche z boku...choc masz racje, ze daje troszke po oczach, no jak to slonce;-).

Wszystko rozbija sie o odbior zdjecia i to jak wplywa na niego obecnosc slonca. I niektorzy beda chcieli sloneczko inni nie. Na pewno zrobie sobie kiedys wersje bez slonca, no ale na razie chce je miec:-)

Bardzo dzieki, za jak zwykle dlugi koment:-).Zarowno za czesc z pochwalami jak i ta krytyczna(czyt. podudzajaca do dalszego kombinowaia ze zdjeciem i dajaca na to zdjecie nowe spojrzenie:-)).



No i ogolnie wszystkim podziekowal za udzielenie sie i pewnie powtorna wizyte;-)