PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Kiedy Słońce walczy z Mgłą- z Kasprowego II.



krzysztofz24
22-11-2011, 17:56
Witam, taki kadr ciut inny jeszcze znalazlem. Bardzo podobny, ale ma wiecej swietlnego poweru.
Przepal na sloncu ciut przyduzy;-)ale wiecej w ACR nie wydlubie. A stemplowanie w PS czy kolorowanie, dawalo dosyc sztuczne efekty. Zreszta na lewo od slonca i dzie tak fajna smuga przez kadr, to moze nie gasic tego reflektora;-).
Tak, wiem;-) ze jakby dac szara polowke na miejscu to byloby lepiej i pewnie bym tyle z dolem nie musial dlubac. Ale jak sie non stop przepina ze statywu raz analoga raz cyfre, to rak brakuje:-).


Bez dalszych wstepow, zapraszam. Jak zawsze wszelkie wpisy mile widziane.







***


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s2.img.pl/3VOMmMx.jpg)


***

Greg77
22-11-2011, 18:07
Krzchu, gdybys zlapal pozadniej to slonce, albo poprostu zlapal tak zeby nie zlapac, padl bym wtedy na kolana....a teraz, slonce odciaga mi wzrok od tego co jest piekne i niesamowite w tym obrazku.....

Master95
22-11-2011, 18:07
Ładnie, ale mogłeś bardziej skupić się na dalszych planach. Pierwszy plan tylko rozprasza.

krzysztofz24
22-11-2011, 18:23
Krzchu, gdybys zlapal pozadniej to slonce, albo poprostu zlapal tak zeby nie zlapac, padl bym wtedy na kolana....a teraz, slonce odciaga mi wzrok od tego co jest piekne i niesamowite w tym obrazku.....

No trudno:-). Gdybym dal po skosie szara polowke na slonce, to mialbym o niebo wiecej informacji do odzysku. I jeszcze na dole bym musial mniej ciagnac...ale co bylo, to se ne wrati:-).

Na pewno, nie chcialem i nie chce rezygnowac ze slonca w kadrze, musi byc zrodlo tego swietlnego poweru.
Przed chwila udalo mi sie je calkowicie wystemplowac...ale tak bez sensu sie zrobilo;-).

No musi byc, jak jest;-).
Wnioskuje ze ogolnie ci sie podoba, tylko sloneczko za bardzo daje po oczach:-).
Dzieki za wpis.

Grzybu
22-11-2011, 18:28
Mnie się bardzo podoba. Wg mnie słońce jest na tyle blisko krawędzi kadru, że nie dominuje tak bardzo, tzn LD jest na tyle duży, że kadr jest zrównoważony. Poza tym światło jest rewelacyjne. Spokojnie możesz być dumny z tego zdjęcia ;)

krzysztofz24
22-11-2011, 19:00
Mnie się bardzo podoba. Wg mnie słońce jest na tyle blisko krawędzi kadru, że nie dominuje tak bardzo, tzn LD jest na tyle duży, że kadr jest zrównoważony. Poza tym światło jest rewelacyjne. Spokojnie możesz być dumny z tego zdjęcia ;)

Dzieki bardzo za mile slowa. Dumny moze nie, ale no...podoba mi sie:p. Wystawilem, glownie ze wzgledu na ten swietlny power, no i sam wodok ofc;-).
Gdybym mogl, zrobil bym jeszcze raz sloneczko lepiej. Ale tak jak teraz jest i jak napisales biorac pod uwage jego pozycje w kadrze...no, toleruje je:-).

luki29
22-11-2011, 19:07
A mi się wydaje,że tytuł pracy świetnie pasuje do zdjęcia.
Gdyby tego słońca nie było widać nie byłoby tej tytułowej walki.
Zdjęcie jakieś porywające nie jest,ale jest świetne światło na pierwszym planie i jeszcze lepsze dalej.

harb
22-11-2011, 19:10
ta fota ma moc i to ogromną, warto nad nią popracować, ale nawet teraz jest bdb :)

katatjuta
22-11-2011, 19:17
Coś pięknego. Naprawdę jest potencjał ale tak jak napisał Greg wcześniej bez słońca byłoby 10/10 a tak jest 9/10 :)

Hoobie
22-11-2011, 19:24
Koledzy w zasadzie wszystko powiedzieli w temacie ;)
Dodam, ze mi sie bardzo podoba :D

żółty
22-11-2011, 19:47
Dobry, górski kadr. Bardzo fajne warunki miałeś.

Pablo 77
22-11-2011, 20:41
Ciekawe ale to słonko rzeczywiście skutecznie odciąga wzrok.

jarekf34
22-11-2011, 21:39
Słonko, słonko hmm... i tak mi się bardzo podoba :):)

darek_d
22-11-2011, 21:49
Kilka razy tu byłem ;) Widzę to tak, jak przewinę przeglądarkę w dół, tak żeby słonko znikło jest super, do tego jak przysłonię lewą stronę jest magia, a całość tak jak pokazałeś podoba się bardzo ;)

to
22-11-2011, 22:03
Bardzo na tak! Świetnie uchwycone :) A co do słońca i ACR... jeśli masz możliwość to spróbuj jeszcze w NX powalczyć z tym. Ja osobiście też więcej 'wołam' nefów w ACR, ale czasami gdy miałem coś podobnego w miejscu słońca na zdjęciu, sięgałem po NXa i wydaje mi się, że nieco lepiej sobie z tym radził :)

ART69
22-11-2011, 22:13
ta fota ma moc i to ogromną, warto nad nią popracować, ale nawet teraz jest bdb :)

Też jestem tego zdania :-)

Radek_1
22-11-2011, 22:29
Bajecznie jest trzeba przyznać...

Bartekkw
22-11-2011, 23:24
Bardzo fajnie wyszło

Nikonozaur
22-11-2011, 23:33
Całkowicie zgadzam się z Grześkiem.

jacekz40
23-11-2011, 01:20
ta fota ma moc i to ogromną, warto nad nią popracować, ale nawet teraz jest bdb :)

Faktycznie kawał dobrego obrazka a co do obróbki no cóż każdy ma inną wizję i łapkę do tego ;)

krzysztofz24
23-11-2011, 12:19
Kilka razy tu byłem ;) Widzę to tak, jak przewinę przeglądarkę w dół, tak żeby słonko znikło jest super, do tego jak przysłonię lewą stronę jest magia, a całość tak jak pokazałeś podoba się bardzo ;)

Fajny pomysl. No to idac tym tropem taka lekka panoramka. Nie, zamiast pierwszego zdjecia, tylko jako powiedzmy bonus. Troche mi nieba bylo szkoda i tej chmurki po lewej, ale pomysl wart napewno zrealizowania zapodales. No to jest:-).



***




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s2.img.pl/rpR9lqK.jpg)



***

verdical
23-11-2011, 13:20
dobre, dobre !

harb
23-11-2011, 13:41
druga wersja tez dobra ale jedynka ma przestrzeń, jezeli znajdziesz metodę na to słońce :) to bedzie super , warto to poprawić dla samego siebie :)

krzysztofz24
23-11-2011, 13:54
druga wersja tez dobra ale jedynka ma przestrzeń, jezeli znajdziesz metodę na to słońce :) to bedzie super , warto to poprawić dla samego siebie :)

Po twoich wskazowkach na PW na pewno znajde (bede szukal do skutku;-)) i zrobie sobie taka wersje:-).
Ale to juz na spokojnie... bo teraz musze koniecznie wyjsc, bo i tak jestem juz spozniony:-).

Jeszcze raz bardzo dzieki za wskazowki, poswiecony czas, no i zapalenie odpowiedniej lampki w glowie;-)

darek_d
23-11-2011, 20:24
2 jest super, wiadomo, lepiej mieć dwa kadry już zrobione na miejscu ;) większe możliwości, ale naprawdę dla mnie nabrało czegoś tajemniczego.
z 1 tak sobie myślałem, że można popróbować już tą plamę lekko zrobić jako kometę z ogonem, to dopiero by było, armagedon ;)