PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat w telefonie



Kondzio-foto
18-11-2011, 20:32
Dziś wpadła mi w oko taka stronka http://campl.us/posts/iPhone-Camera-Comparison :) Co o tym sądzicie? :)

Uważasz, że śmiało, można by w tym wątku napisać swoje spostrzeżenia o aparatach w telefonach oczywiście nie tylko Iphonie 4 i 4s. Porównanie ich do prostych kompaktów, lustrzanek. Zdjęcia przykładowe, testy.

velaskez
18-11-2011, 21:13
No i super. Akurat aparat w telefonie lubię, bo mam go zawsze przy sobie ;)

Pawel92
18-11-2011, 21:39
Wpadłem jakiś czas temu na pomysł, aby nabyć aparat typu: mały, lekki i co robi dobre zdjęcia. Nabylem GF-2. Zdjęcia owszem robił całkiem znośnie, ale tak ogólnie ze szkłami MF mimo EVF było kiepsko. Poszedł do ludzi.
Ostanio znowu mnie naszło jak kiedyś i zacząłem oglądać S100. Dałem jednak spokój i doszedłem do wniosku, iż "jakby coś", to telefon mi wystarczy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/p251081984-1.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s3/v23/p25108198-4.jpg)

No i czasem się przydaje :wink:

jaś
18-11-2011, 22:51
telefon do dzwonienia, aparat do robienia zdjęć, a najbardziej to mi się podobają "wymienne obiektywy" do ajfona taki absurdzik do kwadratu.

Cosnek
18-11-2011, 22:58
Aparat w telefonie często mi się przydaje. Tak w ogóle to jestem wielkim fanem smartphone za użyteczność i wielofunkcyjność.

Paradiso Perduto
18-11-2011, 23:13
mogę pokusić się o porównanie Nokii E6 oraz Nokii E72.

E72 używałem przez rok, zrobiłem nią setki zdjęć dzieciaka i nie tylko, wiele z nich zrobiłem później na papierze w formacie 10x15 i powiem Wam tyle, że oko amatora (mojej żony, szwagra itp) nie jest w stanie odróżnić które zdjęcie robione jest komórką, a które aparatem:-) aparat był zdecydowanie mocną stroną tego telefonu. co prawda niekiedy lubił zawodzić AF:-)

E6 mam obecnie. aparat nie nadaje się do fotografowania... brak AF, niby jest jakaś tam detekcja twarzy, ale co z tego skoro obrazek z E6 jakościowo można porównać do zdjęć z 6020 itp. rozdzielczość 8MP, ale właśnie brakiem wspomnianego AF Nokia strzeliła sobie w stopę...
zrobiłem kilka odbitek 10*15 z E6... więcej nie chcę ;-) mocną stroną E6 są natomiast filmy

downandout
19-11-2011, 00:22
Niedawno popełniłem taki wątek odnośnie zdjęć z iPhona 4 - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=194528. Jestem zachwycony możliwościami tej zabawki.

Obi
19-11-2011, 00:57
Mam iphone 4... i zdjęcia robi świetne :-) Spokojnie zastępuje kompakt!
http://img249.imageshack.us/img249/3649/img00151j.jpg
http://imageshack.us/f/51/img00931m.jpg/

Cosnek
19-11-2011, 01:38
Samsung Galaxy + Machinery HDR


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/266/ssl20728.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Robert_P
19-11-2011, 10:41
Ja wykorzystuję również telefon do robienia geolokalizacji zdjęć . Jeden pstryk z telefonu, reszta z puszki i już wiem gdzie to było robione :)
I przy dobrych warunkach można zrobić bardzo dobre zdjcie np. reporterskie gdzie nie zawsze jakość jest najważniejsza.

<| MICHAŁ |>
19-11-2011, 13:04
D700 i galaxy S2


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img143.imageshack.us/img143/6136/d700test.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/7811/galaxyz.jpg)

Mavierk
20-11-2011, 04:13
szczerze mówiąc to wolę 2mpix z starego w900i aniżeli 5 z motki milestone... Jest mi źle z tym, że iso 800 w najnowszych aparatach telefonów nie dorównuje tym sprzed 6 lat.

Kondzio-foto
20-11-2011, 18:05
Miki... zakładając ten wątek właśnie czegoś takiego się spodziewałem.... Szczerze to od razu poznałem po proporcjach ;)

Chętnie zrobił bym zagadkę forumowiczom robiąc porównania takie jak Ty d700 vs aparat w tel., ale nie mam telefonu z wypasionym aparatem.

<| MICHAŁ |>
20-11-2011, 21:08
Tez nie sądziłem, ze mam taki fajny aparat w telefonie :)

<| MICHAŁ |>
20-11-2011, 22:31
w ramach ciekawostki S2 i dwa dni w drodze na zakład:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/9151/galaxy2d.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/677/galaxy1v.jpg)

Winston
21-11-2011, 00:43
to ja poproszę galaxy S2 vs Leica S2

nowart
21-11-2011, 13:31
Chętnie zrobił bym zagadkę forumowiczom robiąc porównania takie jak Ty d700 vs aparat w tel., ale nie mam telefonu z wypasionym aparatem.

Dla ułatwienia wstaw pliki o rozmiarach znaczka pocztowego - wtedy z jeszcze większą łatwością pokażesz jaki to D700 zbytek przy ajfoniku :D

MariuszJ
21-11-2011, 13:39
Dla ułatwienia wstaw pliki o rozmiarach znaczka pocztowego - wtedy z jeszcze większą łatwością pokażesz jaki to D700 zbytek przy ajfoniku :D
...no i koniecznie powinien to być landszaft w przednim oświetleniu, w ładny, wiosenno/jesienny dzień :) bez kompletnie zbędnych ludziów ;)

<| MICHAŁ |>
21-11-2011, 16:00
Dla ułatwienia wstaw pliki o rozmiarach znaczka pocztowego - wtedy z jeszcze większą łatwością pokażesz jaki to D700 zbytek przy ajfoniku :D
Nowart, po pierwsze - maksymalny rozmiar zdjęc wynika z regulaminu - jesli sobie zyczysz widziec wieksze zdjecia, to nic nie stoi na przeszkodzie, abys z takim pomyslem udał sie do Piotra. Po drugie... czy ktokolwiek, lub gdziekolwiek napisal choc slowo na temat wyzszosci czegokolwiek nad czymnkolwiek? postaraj sie wiec wyciagac wnioski, tam gdzie to powinno miec miejsce, a jednoczesnie nie dorabiac teorii w miejscach, gdzie takowej nie ma.
A ze swojej strony powiem jedno - taki telefon warto miec - telefon mam sie soba zawsze... w przeciwienstwie do aparatu. Lepiej miec nawet takie zdjecie niz nie miec go wcale

nowart
21-11-2011, 17:28
Mikie, chyba nie załapałeś sarkazmu, żarcik miał być, wyluzuj :)

<| MICHAŁ |>
21-11-2011, 19:04
aaa to co innego :)
loozik!
nie zlapalem - zarobiony dzisiaj jestem i jeszcze kupujacy mnie stadnie atakuja. Az Ci wspolczuje :)

chaos
25-11-2011, 14:52
bardzo lubię tryb łączenia zdjęć w panoramy w samsungu wave
fajna zabawa, czasem soft się myli i daje ciekawe efekty (nr 6 krzywe domy, nr 10 wycięty kawałek morza w środku)

jak za dużo zdjęć to poproszę moda o wywalenie

1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/Hm8ZT-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Hm8ZT.jpg)

2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/uNe4M-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/uNe4M.jpg)

3

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/aHOvO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/aHOvO.jpg)

4

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/7OaAw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7OaAw.jpg)

5

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6JAda-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/6JAda.jpg)

6

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/t0bUs-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/t0bUs.jpg)

7

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/siYE5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/siYE5.jpg)

8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/4E3Y8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4E3Y8.jpg)

9

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/zWpMa-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zWpMa.jpg)

10

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/pq9gI-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pq9gI.jpg)

11

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/vA9eA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/vA9eA.jpg)

marek7001
03-12-2011, 10:34
Panie i Panowie a co sądzicie o nowszych modelach Nokii ? Czy ktoś z forum pyknie czasami jakieś foto?

kondziu
04-12-2011, 23:56
Panie i Panowie a co sądzicie o nowszych modelach Nokii ? Czy ktoś z forum pyknie czasami jakieś foto?

Tylko raz zabrałem ze sobą w Tatry swoje D200, miałem kupić kompakt lecz bardzo polubiłem się z moją Nokią 6650d:D



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img836.imageshack.us/img836/8133/rysy1.jpg]źródło ( Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img267.imageshack.us/img267/705/rysy2.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/rysy2.jpg/)


Ps. W NX 2 to zupełnie inaczej się ogląda.

P.R.P.
16-12-2011, 12:28
Odkąd weszły pierwsze "aparaty" w telefony komórkowe zawsze coś sobie takim pstryknę gdy nie mam przy sobie swoich "fotogratów". ;)
Tu akurat z Samsunga Galaxy S, "obrobione" w telefonie oczywiście. ;D Dla mnie to pstrykanie telefonem czasem jest zwyczajnie fajne, bo totalnie na luzie, bez ciśnienia i nastawienia na mega efekty. ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-MwHf5YMqlHM/TusauR0xGJI/AAAAAAAAM_s/WR6jjpPUOH4/s1600/2011-09-25+12.44.59.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-lOtprqnhQbo/TusavIDS37I/AAAAAAAAM_0/WzFtbNAYcx0/s1600/2011-09-26+10.59.58-picsay.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-SsepPaeqXOs/TusawHVJyiI/AAAAAAAAM_8/8KANyMKZWko/s1600/2011-09-27+19.01.09-picsay.jpg)


tu efekt "lustrzane odbicie" ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-CjDzjxSrC90/Tusaxay26ZI/AAAAAAAANAE/cA0DpfO2NhM/s1600/2011-11-22+09.43.09-picsay.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-So4cV9dEoqc/TusayQtQVdI/AAAAAAAANAM/YR3tjyi3Pts/s1600/2011-11-22+10.29.48-picsay.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-M5Ro_SRYTwE/Tusa7jjHVZI/AAAAAAAANAs/kp4FhRSyN5g/s1600/2011-09-22+13.24.14-picsay.jpg)

i inne "szpitalne" ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-7MEyMUwAEpE/Tusa6p19NfI/AAAAAAAANAk/UYWEDp-PIeQ/s1600/2011-02-16+15.15.40_edit0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-QQu6n0dRID8/Tusa5ge-IHI/AAAAAAAANAc/ONrnI2PqX_Q/s1600/2011-02-15-21-07-42-605_edit0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/--_H4zjfH5P0/Tusa4ua_rII/AAAAAAAANAU/3YkhqwEyJA4/s1600/2011-02-15-20-47-06-360_edit0.jpg)

Plusem takiego aparatu jest to, że czekam na tramwaj, coś mi wpada w oko to pstryk, w trampku zanim dojadę do celu pobawię się programem do obróbki i już. Później dzięki temu pamiętam o ciekawych miejscach do których mogę wrócić z "duuuzym" aparatem. :)

A tu z innych, wcześniejszych, Sony Ericsson k800i i samsung D600 (zachody). Żałuję, że drugi raz choć podobnego zachodu nie udało mi się zrobić normalnym aparatem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-k8hqf9-lgWs/Tusgk0dKHJI/AAAAAAAANA0/NC1-7KCTFp8/s1600/R%25C3%25B3%25C5%25BCne++00053.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://http://4.bp.blogspot.com/-d8oswGOunJE/TusglZIXv9I/AAAAAAAANA4/1XfoygwSdvY/s1600/R%25C3%25B3%25C5%25BCne++00130.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-Cu7OkD22ZQs/TusgmKbdZaI/AAAAAAAANBA/ZS8Kg6WsydE/s1600/s.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-yQHcuxB0Rro/TusgncIS_7I/AAAAAAAANBI/m76oE-JT9Vg/s1600/s1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://4.bp.blogspot.com/-2tTrkrBERAo/TusgoVvzRHI/AAAAAAAANBU/pJvRTbIjWjM/s1600/s2.jpg)

mus
18-12-2011, 06:43
Na szybko dwa z krety (iPhone 3Gs), rewelacji żadnej nie ma ale akurat rozładował się aparat :p
"Obróbka" jakimiś filterkami na telefonie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/2039/lodka.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img803.imageshack.us/img803/6782/samochod.jpg)