tml
17-11-2011, 21:54
W końcu, po wielu próbach i bojach, znalazłem. A sprawa ma się tak, że szukałem torby dyskretnej i nierzucającej się w oczy od dobrych kilku lat. Mniej lub bardziej aktywnie, ale cały czas.
Przerobiłem Lowepro, Katę i Domke. Więcej kupować nie pozwoliła mi małżonka, więc poszukiwania zatrzymały się na zestawie Domke: F-3x i F-5xc.
Ale ciągle coś mi nie pasowało... F-3x ciągle wygląda jak torba foto, a F-5xc jest super, ale za mała na moje potrzeby. Ruszyłem więc znowu na poszukiwania, kierując się następującymi kryteriami: torba miała wyglądać jak torba kurierska, zmieścić na głębokość D700 z czymś, a do tego jeszcze 1-2 obiektywy i może lampkę. Pobujawszy się między Thinktankiem Retrospective 20 a Domke F-831 zamówiłem tę drugą.
No i jest.
1. Całość
Prezentuje się zacnie, dodatkowe punkty do lansu zapewnia wykończenie Ruggedwear (czyli kanwas pokryty jakąś taką parafiną, tak, że torba od razu wygląda na przechodzoną). Nie jest za mała - szersza i wyższa od F-5xc o jakieś 5cm w każdą stronę. Akurat tak, żeby poza aparatem wrzucić jakieś papierzyska A4 albo butelkę wina lub czegoś mocniejszego (z poprzednich toreb zawsze wystawała mi szyjka od flaszki wyglądałem jak skończony bej...). Rozmiary torbiszona widać na obrazku, a za jednostkę odniesienia niech robi Sigma 70-200/2.8 sprzed paru lat.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/bHjBE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bHjBE.jpg)
2. Szczegóły
Torbę można rozebrać na czynniki pierwsze, otrzymując tym samym całkiem ładny messenger-bag oraz niezły bałaganik złożony z paru ciekawych rzeczy. Po pierwsze z torby wyjmuje się wkład na sprzęt foto i "podłogę" z pianki. ta "podłoga" robi bardzo solidne wrażenie, ma grubość ok 1.5cm i jest chyba z jakiegoś obszytego styropianu. Wkład natomiast zadziwił mnie jeszcze bardziej, bo można go dodatkowo odchudzić wyjmując usztywnienia z jego ścianek. Na zdjęciu poniżej widać jedną ze ścian wkładu z lekko wysunięta matą usztywniającą - resztę wyjąłem wcześniej, bo chciałem uzyskać typową domkę-torbę-szmaciankę :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/wkS8m-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wkS8m.jpg)
3. Wnętrze
Wracamy do wariantu z zainstalowanym wkładem foto. Jeśli chodzi możliwość urządzenia wnętrza tej torby, warto mieć wcześniej jakieś inne, bo Jim Domke pożałował nam dóbr i dał tylko jedną, ale za to składaną na trzy, przegródkę. W wariancie podstawowym daje to, co prawda kilka możliwości, ale niesmak pozostaje, jak to mówią...
Z dodatkowych możliwości mamy jeszcze opcję włożenia czegoś obok wkładu foto (nie wiem, notatnik A4, grucha do dmuchania, cokolwiek, wejdzie prawie wszystko, bo torba i wkład są dość miękkie i dostosują swój kształt do zawartości. W pewnym stopniu) oraz wykorzystania zapinanej na suwak kieszeni w klapie (o niej za moment).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/urKhi-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/urKhi.jpg)
4. Pakujemy
Skoro ta torba ma prawie 30cm wysokości, postanowiłem sprawdzić czy...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/IACob-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/IACob.jpg)
... pomieści ładnie Sigmę z osłona założoną normalnie. I się udało :)
Widać też wspomnianą wcześniej kieszeń z suwakiem - rozmiarowo akurat na sporą lampę błyskową, ale w praktyce, z racji tego, że to kieszeń w klapie torby, przeznaczoną do noszenia filtrów, kart pamięci i innych płaskich przedmiotów.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/jeuxJ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/jeuxJ.jpg)
Następnym testem było włożenie tej samej sigmy z jakimś body. Miałem pod ręką tylko malutkiego FA, co z kobyłą dało dość komiczne połączenie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/FV2nx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/FV2nx.jpg)
Weszło:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/Tb8oZ-1.jpgg
źródło (http://i.imgur.com/Tb8oZ.jpgg)
Jak zainstalowałem w torbie D700 to nie bardzo miałem czym zrobić szybko zdjęcie, więc musicie mi uwierzyć na słowo. Weszło, w każdym układzie i kierunku :)
5. Bajery, z których raczej nie skorzystam
Zauważyłem jeden: uchwyt na rączkę wózka na lotnisku
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/M8Fs7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/M8Fs7.jpg)
I tyle.
6. Czyli...
Ta torba jest surowa. Ma jedną przegródkę w środku, jedną kieszeń poza główną komorą. Kto liczy na milion schowków i kieszonek, niech poszuka sobie jakiejś Katy.
Wygląda tak samo surowo jak jest wyposażona, a ruggedwear za parę lat będzie wyglądał naprawdę przerażająco (wiem, bo mam ;) ). Nie sądzę, żeby ktoś niekojarzący marek toreb foto wziął mnie za człowieka z aparatem.
Jak dla mnie świetna torba codzienna, ze sprzętem foto w środku lub bez. Da radę w niej przenieść laptopa (circa do 14"), słoiki z obiadem (zmieściłem około 6) albo z 8 browarów. Czyli super.
Misja zakończona, poszukiwania też.
Przerobiłem Lowepro, Katę i Domke. Więcej kupować nie pozwoliła mi małżonka, więc poszukiwania zatrzymały się na zestawie Domke: F-3x i F-5xc.
Ale ciągle coś mi nie pasowało... F-3x ciągle wygląda jak torba foto, a F-5xc jest super, ale za mała na moje potrzeby. Ruszyłem więc znowu na poszukiwania, kierując się następującymi kryteriami: torba miała wyglądać jak torba kurierska, zmieścić na głębokość D700 z czymś, a do tego jeszcze 1-2 obiektywy i może lampkę. Pobujawszy się między Thinktankiem Retrospective 20 a Domke F-831 zamówiłem tę drugą.
No i jest.
1. Całość
Prezentuje się zacnie, dodatkowe punkty do lansu zapewnia wykończenie Ruggedwear (czyli kanwas pokryty jakąś taką parafiną, tak, że torba od razu wygląda na przechodzoną). Nie jest za mała - szersza i wyższa od F-5xc o jakieś 5cm w każdą stronę. Akurat tak, żeby poza aparatem wrzucić jakieś papierzyska A4 albo butelkę wina lub czegoś mocniejszego (z poprzednich toreb zawsze wystawała mi szyjka od flaszki wyglądałem jak skończony bej...). Rozmiary torbiszona widać na obrazku, a za jednostkę odniesienia niech robi Sigma 70-200/2.8 sprzed paru lat.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/bHjBE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bHjBE.jpg)
2. Szczegóły
Torbę można rozebrać na czynniki pierwsze, otrzymując tym samym całkiem ładny messenger-bag oraz niezły bałaganik złożony z paru ciekawych rzeczy. Po pierwsze z torby wyjmuje się wkład na sprzęt foto i "podłogę" z pianki. ta "podłoga" robi bardzo solidne wrażenie, ma grubość ok 1.5cm i jest chyba z jakiegoś obszytego styropianu. Wkład natomiast zadziwił mnie jeszcze bardziej, bo można go dodatkowo odchudzić wyjmując usztywnienia z jego ścianek. Na zdjęciu poniżej widać jedną ze ścian wkładu z lekko wysunięta matą usztywniającą - resztę wyjąłem wcześniej, bo chciałem uzyskać typową domkę-torbę-szmaciankę :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/wkS8m-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wkS8m.jpg)
3. Wnętrze
Wracamy do wariantu z zainstalowanym wkładem foto. Jeśli chodzi możliwość urządzenia wnętrza tej torby, warto mieć wcześniej jakieś inne, bo Jim Domke pożałował nam dóbr i dał tylko jedną, ale za to składaną na trzy, przegródkę. W wariancie podstawowym daje to, co prawda kilka możliwości, ale niesmak pozostaje, jak to mówią...
Z dodatkowych możliwości mamy jeszcze opcję włożenia czegoś obok wkładu foto (nie wiem, notatnik A4, grucha do dmuchania, cokolwiek, wejdzie prawie wszystko, bo torba i wkład są dość miękkie i dostosują swój kształt do zawartości. W pewnym stopniu) oraz wykorzystania zapinanej na suwak kieszeni w klapie (o niej za moment).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/urKhi-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/urKhi.jpg)
4. Pakujemy
Skoro ta torba ma prawie 30cm wysokości, postanowiłem sprawdzić czy...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/IACob-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/IACob.jpg)
... pomieści ładnie Sigmę z osłona założoną normalnie. I się udało :)
Widać też wspomnianą wcześniej kieszeń z suwakiem - rozmiarowo akurat na sporą lampę błyskową, ale w praktyce, z racji tego, że to kieszeń w klapie torby, przeznaczoną do noszenia filtrów, kart pamięci i innych płaskich przedmiotów.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/jeuxJ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/jeuxJ.jpg)
Następnym testem było włożenie tej samej sigmy z jakimś body. Miałem pod ręką tylko malutkiego FA, co z kobyłą dało dość komiczne połączenie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/FV2nx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/FV2nx.jpg)
Weszło:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/Tb8oZ-1.jpgg
źródło (http://i.imgur.com/Tb8oZ.jpgg)
Jak zainstalowałem w torbie D700 to nie bardzo miałem czym zrobić szybko zdjęcie, więc musicie mi uwierzyć na słowo. Weszło, w każdym układzie i kierunku :)
5. Bajery, z których raczej nie skorzystam
Zauważyłem jeden: uchwyt na rączkę wózka na lotnisku
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/M8Fs7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/M8Fs7.jpg)
I tyle.
6. Czyli...
Ta torba jest surowa. Ma jedną przegródkę w środku, jedną kieszeń poza główną komorą. Kto liczy na milion schowków i kieszonek, niech poszuka sobie jakiejś Katy.
Wygląda tak samo surowo jak jest wyposażona, a ruggedwear za parę lat będzie wyglądał naprawdę przerażająco (wiem, bo mam ;) ). Nie sądzę, żeby ktoś niekojarzący marek toreb foto wziął mnie za człowieka z aparatem.
Jak dla mnie świetna torba codzienna, ze sprzętem foto w środku lub bez. Da radę w niej przenieść laptopa (circa do 14"), słoiki z obiadem (zmieściłem około 6) albo z 8 browarów. Czyli super.
Misja zakończona, poszukiwania też.