PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień siódmy: 12-18 lutego 2007



admin
19-02-2007, 00:07
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/01.jpg)


autor: jasiu102


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/02.jpg)


III miejsce w konkursie tygodniowym. Gratulujemy!


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/03.jpg)


II miejsce w konkursie tygodniowym. Gratulujemy!


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/04.jpg)


I miejsce w konkursie tygodniowym. Gratulujemy!


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/05.jpg)


autor: mariusz_k


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/06.jpg)


autor: admin


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/7/07.jpg)


autor: jakubs

samuraj
19-02-2007, 00:09
ciekawie sie zapowiada ten tydzien, kilku autorow mozna rozpoznac...

jm
19-02-2007, 00:10
Pierwszy raz miałam problem z wyborem - ale w sumie minimalny. Założę się, że wybrałam inaczej niż wybierze większośc.

odie83
19-02-2007, 00:18
Też miałem problem choć wydaje mi się że poziom nieco niższy niż ostatnio...
Za tydzień muszę sam coś wysłać :mrgreen:

;)

jolcia
19-02-2007, 00:19
A ja dziś metodą eliminacji negatywnej wybieram z trzech :)

jakubs
19-02-2007, 00:23
odie83 to które Twoje ? ;)

jak dla mnie to poziom jak zwykle wysoki... chyba za wysoki, ale co tam...

no a zagłosuję chyba na zdjęcie obce mi mentalnościowo :)

odie83
19-02-2007, 00:28
odie83 to które Twoje ? ;)

Moje już było...
ten wielki przegrany ze stycznia (4 miejsce) to ja ;)
ale jeszcze wezmę udział...

Dyziek
19-02-2007, 00:36
hehe Odie czekamy na fotki:-D

Głos oddany, ale w sumie to był szybki wybór.

jakubs
19-02-2007, 00:38
odie83myślałem, że przed północą w niedzielę w tym dziale, to tylko świry (autorzy) wegetują ... a Ty tak platonicznie :)

odie83
19-02-2007, 00:42
odie83myślałem, że przed północą w niedzielę w tym dziale, to tylko świry (autorzy) wegetują ... a Ty tak platonicznie :)
zostało mi po drugim tygodniu i konkursie stycznia... ;)
to teraz ja zapytam:
która Twoja? :-D


hehe Odie czekamy na fotki:-D

już niedługo ;)

Ludmar
19-02-2007, 00:49
miałem problem ale wybrałem (4) i nie wiem czy w tym tygodniu moje proroctwa że mój wybór będzie w pierwszej dwójce się sprawdzą ;)

jakubs
19-02-2007, 00:53
moja ta, co zwykle... najgorsza lub wicenajgorsza

sailor
19-02-2007, 03:24
imho duuuzo gorzej niz w poprzednich tygodniach. ale glos oddany.

elmo
19-02-2007, 10:55
... się iskrzy...

adrian
19-02-2007, 11:02
imho duuuzo gorzej niz w poprzednich tygodniach. ale glos oddany.

Mam dokadnie takie same odczucia. Zwykle ciężko mi się głosuje na tych konkursach, bo każda fotka jest zupełnie inna, no ale przecież o to w tym wszystkim chyba chodzi :)

Pershing
19-02-2007, 11:43
Muszę również zauważyć, że poziom w tym tygodniu jest niższy od poprzednich, wybór był szybki.

żółto-czarny
19-02-2007, 12:29
W tym tygodniu raczej trafię z wyborem (ktoś z miejsc I-III).
Ale dlaczego znowu tylko 7 sztuk?
I dlaczego admin znowu się postarzał? ;-)

jasiu102
19-02-2007, 18:29
ma pytanko do admina. czy od rozpoczecia zabawy konkursowej nie wzrosła drastycznie liczba forumowiczów? chodzi oczywiscie o mozliwosc oddania jak najwiekszej liczby głosów.

andrzej_laskowski
19-02-2007, 19:27
Mimo że w zwyczaju jest podsumowywanie zdjęć po ogłoszeniu wyników, to ja nie widzę powodu aby nie zrobić tego już teraz.
Z góry uprzedzam że to tylko moje zdanie ( z którym nie trzeba, a nawet nie powinno się zgadzać) i przepraszam Autrów za (niezawsze) pochlebne opinie.

I tak:

1-nuda, samo drzewko to jeszcze by uszło, ale te gałęzie z lewej psują całą fotkę, cienie niezłe, ale niewykorzystany moment i miejsce zupełnie

2-nie wiem co napisać, bo na sztuce się nie znam, a to co widzę to jakieś tropy ptaszka i powklejane (jak sądzę ale mogę się mylić) ptaszki, a jeden to nawet z uciętym skrzydełkiem. Jeśli to sztuka to przepraszam, ale dla mnie zupełnie nieciekawe

3-a to niezłe całkiem, dobry kadr i tonacja fajna, chciało by się aby cień odpowiadał wielkoścą postaci, lub był w całości, ale i tak niezłe jest

4-ot laska w kąpieli

5-takie sobie wiejskie, tonacja niebardzo pasuje imho, wieś pięknie wygląda w barwach lata, a tu ani barw, ani kadru (kozioł za blisko i coś psuje ramkę na środku z prawej) jednym słowem słabo

6-fajne , IKEO-we takie, ale ładnie wykonane i miło się patrzy, jakbym sie czepiał (a nie bedę) to bym chciał dym w całości, a nie tak obcięty z góry brutalnie. Na stockphoto by się sprzedawało, bo na ściankę w knajpie jak znalazł mz

7-uuu masakra, światło, cienie!, szum, pokazanie modela wszystko zabija. Pewnie Autor chciał coś przekazać, ale taki prosty chłop jak ja nic nie kuma. Dla mnie fatalne, sorki.


No to tyle jeszcze raz przepraszam za własne zdanie którym ośmieliłem się zaśmiecić post i proszę nie brać go na serio. W końcu i tak wszystkim najbardziej poodobają się "Złotopolscy". Znaczy najlepsze kino w kraju tak? ;)

jakubs
19-02-2007, 19:49
Generalnie bardzo mi się podoba Twoja ocena... bardzo surowa, odwrotnie niż u mnie, bo zwylke staram się odnaleźć jakieś fajne rzeczy, ale przeciwieństwa sie przyciągają (i uzupełniają) więc super. No, ale swoje zdjęcie zbyt surowo potraktowałeś ;), że o moim nie wspomnę ;).

jakubs
19-02-2007, 20:22
Ale jednak w obronie jednego zdjęcia muszę stanąć, bo wydaje mi się, że zdepercjonowałeś jego wartość w sposób szkodliwy dla sprawy. Chodzi mi o pracę nr 2... jeśli sam piszesz, że na sztuce się nie znasz, a jednocześnie wyrażasz swoją opinię tak bardzo krytycznie, to postępujesz w sposób niekonsekwentny. Jeszcze nie byłoby w tym nic złego, gdyby tego typu prace zasypywały nas na forum... jest jednak wręcz odwrotnie. Zamieszczenie pracy artystycznej nie jest łatwe i każdy przejaw twórczości wykraczającej ponad przeciętność techniczną powinien być traktowany z wyjątkową uwagą, a w każdym razie ja będę ich bronił. Mówiąc nawiasem, jeśli w tej pracy widzisz tylko tropy/ślady i ucięte skrzydełka to dla mnie jest to dowód na to, że prac takich jest za mało...

hesja
19-02-2007, 20:23
eh... jak ja bym chcial byc teraz na jednej z tych fotek... ehhh
i dlatego zaglosowalem a co! ;)
z zazdorsci

glisek
19-02-2007, 20:28
no to zabiles klina Slawek, nie moge sie domyslic, na ktorej fotce bys chcial byc... na 2 czy na 5 :) :D

hesja
19-02-2007, 20:30
chyba dwojka
bo nie wiem czy to kozy czo kozły a wole nie ryzykowac hihi :)

jchyra
20-02-2007, 00:07
nie widzisz że kozy - faceci nie noszą rogów ;-)
a tak na marginesie, głos oddany na zdecydowanego faworyta, który może nie wygra bo ma dość "chodliwego" konkurenta ;-)

jakubs
20-02-2007, 00:37
jchyra naucz mnie odróżniać faworytów, bo mam z tym kłopot, a Ty chyba często masz kontakty z faworytami, pliiiis... choć kilka wskazówek...

aTomek
20-02-2007, 01:17
Oj, ciężko było zdecydować, ale udało się i ja już :)

jchyra
20-02-2007, 03:55
jchyra naucz mnie odróżniać faworytów, bo mam z tym kłopot, a Ty chyba często masz kontakty z faworytami, pliiiis... choć kilka wskazówek...

kobieca intuicja ;-)

a odpowiedź dla bardziej wymagających...
- słuchaj głosu ludu, czytaj konsumenta
- patrz czy nie jesteś zadufany we własnych przekonaniach i gustach
ale w/w dotyczy tylko pośredników i bukmacherów bo sami twórcy powinni zostać głusi na sygnały z zewnątrz

meliszipak
21-02-2007, 06:39
Zagłosowałem za 2 .... podejściem.

bodzio
21-02-2007, 11:25
Poszłoooo

Karrlos
21-02-2007, 11:44
Jako że nastrój mam ...... to wybrałem to które raduje.

Apropo 2 to czy ktoś obeznany w sztuce moze mi wyjaśnić o co chodzi.

jakubs
21-02-2007, 12:31
Karrlos ... o odmienne, spójne i dobre warsztatowo przedstawienie rzeczywistości, którą się odkryło lub doświadczyło i co do której domniemywa się, iż nie jest dana w takim ujęciu odbiorcom...

jasiu102
21-02-2007, 13:51
chyba wiem jaka jest recepta na wygrana w konkursie. Fajna a najlepiej goła pupa:) na zdjęciu.

żółto-czarny
21-02-2007, 15:00
A w którym tygodniu widziałeś takiego zwycięzcę? :mrgreen:

jasiu102
21-02-2007, 15:59
A w którym tygodniu widziałeś takiego zwycięzcę? :mrgreen:

miałem na mysli oczywiscie piękną kobietę i taki temat miał fotka, która zajeła 3 miejsce w miesiącu styczniu

Blastha
22-02-2007, 00:05
Dlaczego 4 i 7 jest z ramka ? W regulaminie pisze ,ze fotki maja byc bez ramek ....

jakubs
22-02-2007, 00:45
nie, nie... źle zrozumiałeś regulamin... chodziło o to, że jeśli ktoś przesyła zdjęcia pocztą, to bez ramek, bo się ciężko skanuje ;)

jchyra
22-02-2007, 01:31
(...) bez ramek, bo się ciężko skanuje ;)
bo ramki zazwyczaj są mało przeźroczyste i trzeba mocno świecić skanerem
szczególnie te grube, stare, fotonoskie,
paskudna robota ;-)

Blastha
22-02-2007, 11:30
Aha ;) dzieki o informacje odnosnie ramek ;)
Glos oddalem ....

Pozdrawiam

jivaro
22-02-2007, 14:19
Co prawda jak zwykle z pewnym dylematem ale głos poszedł; podoba mi się, że się pojawiają tak zróżnicowane obrazy...

Tamull
22-02-2007, 15:29
Ja stawiam na 3 :) Jeśli autor wygra, ma u mnie piwo! :)

ZbychuO
23-02-2007, 14:35
Zimno, brudno, ponuro...wybór był oczywisty ;)

kuzyn88
23-02-2007, 19:01
poszło :) ciekawe zdjęcia i wysoki poziom :)

sylwan
24-02-2007, 00:03
Ostatnie 3 konkursy trafiłem a dziś zobaczymy.

jakubs
24-02-2007, 00:23
a kto to jest Bartek I....ski?

admin
24-02-2007, 00:26
Za szybki jestes. Odswiez strone :)

jakubs
24-02-2007, 00:30
szybki, ale coś z jakością nie tęgo... ale sześciu głosujących, to już jest wspaniale :)

bardzo dziękuję wszystkim głosującym na mnie... mam nadzieję, że stanę sie taką maskotką festiwalu... forumowym luzerem... ;)

aha, wszystkich którym spodobało się moje zdjęcie odsyłam do działu digiart, możecie tam zobaczyć tę 'mordę' w montażu

Keyser Soze
24-02-2007, 00:38
...zeby nie bylo ze jakubs ma jakies omamy czy cos - ja tez widzialem ;)

gratulacje dla zwyciezcy - Morze Czarne?...

jolcia
24-02-2007, 00:39
Pewnie każdy wiedział jakubs, że to twoje :) Ale chyba najlepsze spośród wystawionych w poprzednich tygodniach. Walcz dalej!!!

admin
24-02-2007, 00:42
Morze Czarne?...


Jak dla mnie zielone...

jakubs
24-02-2007, 00:45
jolcia dzięki, naprawdę :)

Keyser Soze nie obrażaj Bałtyku :( to nasz skarb... narodowy

Keyser Soze
24-02-2007, 00:55
Jak dla mnie zielone...

...zielone tez ;)

jakubs, gdziezbym smial, jednakowoz bede sie upieral przy swojej wersji...

Al Bundy
24-02-2007, 10:32
Nikogo nie obrażając stwierdzam że wybór nie był najtrafniejszy - mam wrażenie że głosują osoby czytające BRAVO a nie "normalne" pisma fotograficzne...

andrzej_laskowski
24-02-2007, 10:38
Nikogo nie obrażając stwierdzam że wybór nie był najtrafniejszy - mam wrażenie że głosują osoby czytające BRAVO a nie "normalne" pisma fotograficzne...

Nikogo nie obrażając, największą oglądalność w naszym kraju mają "Złotopolscy". Więc trudno wymagać aby ogólnodostępny konkurs oceniany przez wszystkich wygrywały dobre fotki.

jasiu102
24-02-2007, 12:23
Nikogo nie obrażając stwierdzam że wybór nie był najtrafniejszy - mam wrażenie że głosują osoby czytające BRAVO a nie "normalne" pisma fotograficzne...

a mozna wiedziec jak bys rodzielił miejsca??

jakubs
24-02-2007, 12:24
Dla mnie to jest zabawa i naprawdę bardziej mnie cieszy fakt, że ktoś na mnie zagłosował, niż zastanawia, dlaczego akurat wygrało dane zdjęcie (poza jednym tygodniem), choć rozumiem, ża nieraz każdy może się czuć nieusatysfakcjonowany z tego, czy innego powodu (nawet słusznie).

Ale do rzeczy... Przyznam, że dla mnie ten tydzień był wyjątkowo ciężki w wyborze i właściwie nie wiem na kogo głosowałem... na ptaszki z obciętymi skrzydełkami, czy na obcięty dymek... Bo dymek ma co prawda walor tylko dekoracyjny, a ja z definicji takich zdjęć nie lubię. Lecz jest tak cudownie harmonijne, łagodne, sterylne, delikatne i wysublimowane barwnie, że przyciąga całą moją uwagę. Napisałem na początku, że chyba zagłosuję wbrew swoim przyzwyczajeniom i nie wiem, czy tak się stało, ale chyba tak. .....a ten dymek odrywał moją uwagę od ptaszków, na które pewnie w normalnych warunkach zagłosowałbym bez najmniejszych wątpliwości... Nie będę się rozpisywał, ale dla wszystkich wątpiących mam dobrą wiadomość, jest to praca artystyczna na wysokim poziomie... wyczucie tematu i zastosowane środki świadczą o tym, że autor nie tylko wie, co robi, ale i robi to z głębokim wyczuciem tematu.
Muszę wyjść, więc pozostałe refleksje zdjęciowe później :)

Tamull
24-02-2007, 12:44
Nikogo nie obrażając, największą oglądalność w naszym kraju mają "Złotopolscy". Więc trudno wymagać aby ogólnodostępny konkurs oceniany przez wszystkich wygrywały dobre fotki.

Dobrze by było...Moda na sukces :D LOOOL

jchyra
24-02-2007, 13:43
Nikogo nie obrażając, największą oglądalność w naszym kraju mają "Złotopolscy". Więc trudno wymagać aby ogólnodostępny konkurs oceniany przez wszystkich wygrywały dobre fotki.
wychodzę z założenia, że zdjęcie, które otrzymało najwięcej głosów jest - najlepsze
kryterium wygranej jest jasne - największa ilość głosów a nie inne subiektywne
polecam rozpocząć konkurs na najlepsze zdjęcie pod jakimś ważnym względem, powołać jury i jury rozliczać z nominacji :-)
PS
sam głosowałem na zdjęcie, które zajęło w "plebiscycie publiczności" 3 miejsce :-)

glisek
24-02-2007, 15:39
polecam rozpocząć konkurs na najlepsze zdjęcie pod jakimś ważnym względem, powołać jury i jury rozliczać z nominacji :-)

Juz to przerabialismy i chyba nikt do tego nie chce wracac. Zadyma byla taka, jakby conajmniej chodzilo o powolanie w Polsce urzedu Króla :)

nie zaglosowalem niestety tym razem, gdyz nie moglem sie zdecydowac. A wygralo, to co sie najwiekszej grupie ludzi podobalo.
Poprzednie moje zdanie mozna uznac za genialne stwierdzenie, na ktore nikt nie wpadl ;)

żółto-czarny
24-02-2007, 15:39
Ja też na 2., jakubs tak ładnie opisał powody dlaczego warto nie głosować, że ja już ładniej nie umiem :smile: Nie jestem pewny, czy to grafika czy nie grafika, ale ta uboga "skala barw" wyszła temu dziełku bardzo na dobre.
Co do dwóch czołowych fotek, to czegoś mi na nich brakuje. Na 3. wolałbym widzieć cały cień, "z głową". A jeszcze bardziej chciałbym widzieć na 1. kawałek pojazdu, na którym ta laska się poruszała. Bo tak to została tylko woda, która jak dla mnie i tak za bardzo zasłania postać.

jakubs
24-02-2007, 17:26
A ja tam wcale nie uważam, żeby jakieś zdjęcie, czy jakiekolwiek inne dzieło, było najlepsze dlatego, że wygrało w publicznym plebiscycie. . . Wygrywa po prostu w tym plebiscycie, ... i dopiero otwiera się płaszczyzna do dyskusji (w każdym razie wg mnie) i wymiany zdań. Oczywiście nie jest też najlepsze zdjęcie, które sam za takie uważam, jest po prostu zdjęciem, które bardziej niż inne do mnie przemawia i mogę bronić mojej opinii na jego temat.

Teraz przechodząc do zdjęć :)
Na pierwszym zdjęciu panuje bardzo przyjemny klimat, czytam akurat dzieciom Zimę Muminków i klimat takiego opuszczonego i uśpionego miejsca zabaw bardzo mi się podoba, ładne światło, kępa drzew wynurzająca się zza horyzontu :)
Przyznam, ze trzecie, a właściwie sposób kadrowania, jest zupełnie nie w moim guście, taki kadr wskazywałby na to, że tematem zdjęcia jest kostka brukowa, strzelam że wrocławska, a przypuszczam, iż tematem miał być cień, ew postać.
Zwycięskie zdjęcie... pewnie nie jest to taka sobie laska, bo żeby kąpać się w tym mroźnym morzu trzeba mieć w sobie coś fajnego :). Miły kadr, parawan kropelek z rozbijającej się o ciało fali układa się w odrębny i jednocześnie dynamiczny kształt. Kolorów nie komentuję, bo się podobają, a o to chodzi ;)
Kozy mają fajne kolory, ale kadr jest dla mnie zbyt skansenowy, autor chciałby pokazać wszystko jasno i klarownie, a dla mnie fajniejsze byłoby lekkie rozmycie tła, kompozycyjnie bliższa koza obciąża bardzo zdjęcie, ale i tak szacunek za odwagę :)
O moim zdjęciu juz napisał wszystko andrzej_laskowski, nie będę go bronił bo jest to zdjęcie, które albo komuś sie spodoba, albo nie; a wiadomo, iż mistrzem techniki nie jestem.
Amen

Ludmar
24-02-2007, 18:35
gratuluje wszystkim autorom zdjęć a w szczególności I,II i III miejscu :)
jak zwykle głosowałem na zdjęcie z pierwszej dwójki, ale tym razem zajęło pierwsze miejsce ;)
prorokiem jestem i już :twisted:

Jacek_Z
24-02-2007, 21:12
komentarz cotygodniowy:
tydzień słabszy, jak juz zauwazyli poprzednicy.
tez sie zastanawiam na oglądaniu czego sa wychowani niektórzy forumowicze, bo ich typy są dziwne. Może w tym tygodniu az tak tego nie podnosiłbym, bo bywały dziwniejsze głosowania, ale cos w tym jest - jak wczesniej spostrzegł andrzej_laskowski.
1 - takie sobie. Ma tę zaletę, że śnieg jest dobrze wypracowany.
2 - nie wiem dlaczego jest nr 3. ale moze dlatego, że słabszy tydzień. ten montaż mnie nie przekonuje, bo jak juz to idzie zrobić lepsze fekty. Jak dla mnie to zdjęcie jest nr 5 -7 tego tygodnia
3 - dla mnie nr 1 tego tygodnia, zostało nr 2, więc OK. Typowa fajna fotografia nie pokazująca niczego konkretnego (to nie zarzut absolutnie) i przynajmniej bardzo ładnie pokazane. Tak jak dwa kurki tydzień temu, albo teraz papieros.
4 - wygrało - u mnie nr 2. Woda fajnie zamrożona - ale to zasługa krótkiego czasu i dobrego światła. Tylko modelka (w końcu główny temat zdjęcia) nie jest niestety pokazana jakoś najlepiej. Moze bardzo wykadrować - zostawic tak 1/2 zdjęcia - lewą stronę - prawie samą postać? Tak jak teraz za mało ją widać.
5 - u mnie by było w pierwszej trójce tygodnia i przeszło dalej - zamiast nr 2. Dośc fajne, dobrze że sepia,
6 - zdj nr 4 tego tygodnia. Ładny obrazek, pokazuje sprawność techniczną autora. kompozycja OK. Nie wiem czemu jednak sie nie zachwycam. Może przez kursy w Łodzi jest za duzo na forum zdjęc z dymkami, papierosami i mam przesyt?
7 - autor brawo za wytrwałośc i za to, że ciagle chcesz. Specyficzne podejście do tematu i juz idzie prawie zawsze co tydzień rozpoznać autora. Tylko - wybierasz sobie ciężki temat - portret i to robiony zawsze w fatalnych warunkach oświetleniowych. To jest robota dla mistrzów i nie zaczynaj od tego, bo to za ciężkie. Ćwicz sie na łatwiejszych tematach, albo przy lepszym swietle - szybciej złapiesz, a potem jak to opanujesz to rób trudniejsze rzeczy. Jak ci się takie zdjęcie podobają to wrócisz do tego. Ja osobiście tez lubię taki temat. Ale dla mnie ciemno to gdy trzeba dac 200-400 ISO i przysłona z 2,8-4 i 1/60. Czyli całkiem jasno, tylko, że światło jest lepsze, zdjęcie jest lepsze tonalnie.

jakubs
24-02-2007, 23:27
Jacek_Z dzięki za Twoje słowa, chyba faktycznie na najbliższe dni jestem zmęczony tą konwencją, a jako wyraz zmęczenia kupiłem sobie lampkę błyskową i potrenuję trochę z nią
dziękuję :)

jm
26-02-2007, 00:00
Pierwszy raz miałam problem z wyborem - ale w sumie minimalny. Założę się, że wybrałam inaczej niż wybierze większośc.


no jestem w szoku.... myślałam, że bedę jedną z nielicznych głosujących na to foto.... a stało się odwrotnie...:) - zawsze mój typ był w pierwszej trójcy no ale teraz jest numero uno!

PS cała egzegeza na temat tego jak głosują forumowicze i z czego to wynika i na jakiej fotografii się wychowali itp itd - jest moim zdaniem bez sensu...

ZbychuO
26-02-2007, 09:37
zagosowałem emocjonalnie i proszę - nie tylko ja :) i git :)