Zobacz pełną wersję : Trybuna Ludu 1978
login_87
16-11-2011, 19:30
Dzisiaj podczas malych porzadkow wpadla mi w rece Trybuna Ludu z 1978 roku.. Jeden z artykulow :) zapraszam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/195/autostrada1978.jpg/)
WIEKSZA WERSJA (http://img195.imageshack.us/img195/4742/autostrada1978.jpg)
hehe, no teraz maja konczyc, jakos przed euro:D
grudzinsky
16-11-2011, 23:45
hehe, no teraz maja konczyc, jakos przed euro:D
tylko im sie bardziej kirunki zmienily i robia zachod-wschod ;)
login_87
16-11-2011, 23:46
eh.. tylko ze mieli skonczyc w 1990... 21 lat minelo i jak nie bylo tak nie ma...
pewnikiem ta komisja autostradowa 30 lat temu miała źle globus postawiony jak rysowali :)
Mieli tylko globus Warszawy.
tylko im sie bardziej kirunki zmienily i robia zachod-wschod ;)
A bo to trzezwe bylo?!
grudzinsky
17-11-2011, 00:51
eh.. tylko ze mieli skonczyc w 1990... 21 lat minelo i jak nie bylo tak nie ma...
no ale mieli zaczac w 1981 i skonczyc 1990 ;)
wlasnie kuknalem na mapy google zeby zobaczyc czy inne panstwa cos z tego planu wykonaly..i wiecie co? z Ankary do Ostravy mozna autostrada, a przynajmniej droga ekspresowa dojechac :) tylko u nas jakos plan nie wypalil ;)
wlasnie kuknalem na mapy google zeby zobaczyc czy inne panstwa cos z tego planu wykonaly..i wiecie co? z Ankary do Ostravy mozna autostrada, a przynajmniej droga ekspresowa dojechac :) tylko u nas jakos plan nie wypalil ;)
No nie do końca. Część z tych "autostrad" nie różni się od naszych dróg powiatowych :)
W Bułgarii było ciężko, a w Serbii na pewnych odcinkach już pobierali opłaty za przejazd, ale jeszcze autostrady nie wybudowali ;)
Planowane położenie autostrad nie zmieniło się w znacznym stopniu od lat '30 XX wieku*. Polecam poszukać w książkach nt. inżynierii lądowej.
* pomijam takie "szczegóły" jak "ziemie odzyskane" czy tereny obecnie należące do Ukrainy i Białorusi.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.