PDA

Zobacz pełną wersję : Druk offsetowy albumu fotograficznego - pomożecie?



!AGresT
15-11-2011, 23:18
Jak w temacie.
Jest tu ktoś będący na bieżąco z cenami druku offsetowego lepszej jakości?
Potrzebuję informacji "na wczoraj" - Czy da się wydrukowac ładny album za 30-35 tys. brutto przy nakładzie 1000-2000 szt. i grubości około 100 stron. Na kredzie, oczywiście?
Cena za druk i introligatornię - w ramach marzeń twarda oprawa.
Chodzi oczywiście o sam druk/oprawę, bez przygotowalni.

szelas
16-11-2011, 00:16
Zakładając, że jest to album w formacie A4, jest szansa na zmieszczenie się w tej kwocie.

Jeżeli chcesz to dokładnie wycenić, napisz PW to podam Ci kontakt do mojej połówki, która się takimi rzeczami zajmuje.

sote
16-11-2011, 00:20
czytales ten watek? http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=19134&page=13

dokladniej post 247 (http://www.forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2491119&postcount=247)

moze to Ci pomoze :)

!AGresT
16-11-2011, 00:58
Szelas - na dziś chodziło mi właśnie o określenie, czy są szanse.
Sote - w tym przypadku fotoksiążka raczej odpada - przy nakładzie 1000 egz. to wychodzi 30-35 zł za szt. Przy tego typu usługach, to chyba za sztukę więcej jest.

Dzięki za odpowiedzi.
Adam

kisio
16-11-2011, 08:58
Myślę, że powinieneś się spokojnie zmieścić przy takim nakładzie. Im mniej tym drożej. Przykładowo 104 strony, twarda oprawa z folią itp, 150g, przy 100 egz ok. 82zł/egz ale już przy 200 cena jednostkowa spada do 45zł. Podejrzewam, że przy takiej ilości jeszcze sporo Ci zostanie z budżetu.

login_87
16-11-2011, 09:06
Myślę, że powinieneś się spokojnie zmieścić przy takim nakładzie. Im mniej tym drożej. Przykładowo 104 strony, twarda oprawa z folią itp, 150g, przy 100 egz ok. 82zł/egz ale już przy 200 cena jednostkowa spada do 45zł. Podejrzewam, że przy takiej ilości jeszcze sporo Ci zostanie z budżetu.

100x82zl= 8200zl
200x45zl=9000zl

Faktycznie roznica w cenie praktycznie zadna (10%) a naklad 100% wiekszy...

sote
16-11-2011, 09:16
Szelas - na dziś chodziło mi właśnie o określenie, czy są szanse.
Sote - w tym przypadku fotoksiążka raczej odpada - przy nakładzie 1000 egz. to wychodzi 30-35 zł za szt. Przy tego typu usługach, to chyba za sztukę więcej jest.

Dzięki za odpowiedzi.
Adam

jchyra pisal tam wlasnie o druku offsetowym, a nie o fotoksiazce ;)
Zagadaj do niego, pisal ze ma dobra drukarnie offsetowa.

!AGresT
16-11-2011, 09:28
Dzięki za odpowiedzi.
Jeśli temat przejdzie, to będzie realizowany w 2012 roku, więc będzie czas na szukanie konkretnego wykonawcy - teraz chodziło tylko o to, czy nie zaniżyłem budżetu.
Pozdrawiam
Adam

marekb
16-11-2011, 09:35
znajdz stronę Kruk Dąbrowski KD albumy czy coś takiego.

berta
16-11-2011, 09:36
Witam podaję Ci koszty ostatnich moich albumów format szer 225mm , wys 240, ilosc stron 116 , gramatura papieru 170g , twarda okładka , oczywiscie offset , szt 1000 kosz z vat ok 24tys zł , drugi bardzo podopbny parametrami tylko większe rozmiary szt 500 koszt z vat 15,2 tys zł ,musisz jeszcze doliczyc projekt i skład albumu , poniewaz trochę drukuję jesli jestes zainteresowany mogę Ci podac więcej danych tel 600264703 pozdrawiam.

myszatek
05-12-2013, 08:59
Osobiście polecam skontaktować się bezpośrednio z drukarniami. Dokładnie to wycenią i będziesz mógł wybrać optymalną opcję.

!AGresT
05-12-2013, 09:17
Po dwóch latach temat już średnio aktualny :)
Projekt nie przeszedł.

Boryszuk
05-12-2013, 14:17
Po dwóch latach temat już średnio aktualny :)
Projekt nie przeszedł.

Ale link w stopce jak najbardziej aktualny ;)